s’ i ndahen telashet Ronaldinhos, rezulton pozitiv me koronavirus

loading...


Legjenda e futbollit brazilian, Ronaldinho ka testuar pozitivisht për Covid-19.

Ish-heroi i Barcelonës ka kaluar pjesën më të madhe të vitit 2020 të mbyllur në Paraguai gjatë një beteje ligjore që përfshin një pasaportë të pretenduar të falsifikuar. Por ai tani do të qetësohet për arsye të ndryshme, pasi ka dalë pozitiv për koronavirus, përcjell GazetaBlic.

Ronaldinho, 40 vjeç, mori testin e tij pozitiv pasi mbërriti në Belo Horizonte të Shtunën, por është asimptomatik. Tani ai po izolohet në qytetin brazilian.

Pas provës së tij pozitive, ai tha: “Unë kam qenë këtu në BH që dje, erdha të marr pjesë në një dukuri.

“Unë bëra testin dhe u testova pozitivisht për Covid. Jam mirë, asimptomatik, por do të duhet ta lëmë ngjarjen për më vonë. Së shpejti do të jemi atje së bashku. Përqafim i madh!” deklaroi legjenda braziliane.

/GazetaBlic/Related posts