Sa do të jetë paga mujore e Mjekut në specializim me ligjin e ri të pagave?

Duke u bazuar në ligjin për paga, Mjekët në specializim do të kenë koeficient 3.65 dhe kur ky koeficient shumëzohet me vlerën e një koeficienti që është 239 euro atëherë del vlera 872 euro.

Pra paga mujore e një Specializanti në Kosovë do të jetë 872 euro.

Related posts:

Riana Dragu, infermiere në vijën e parë të frontit në luftën kundër COVID-19 në Miçigan
Ja në cilin shtet prokurorët, gjykatësit dhe gazetarët kujdestarojnë bashkë me mjekët
Çka është Dializa dhe çka zëvendëson?
Ja kush është trupi i të vdekurit i cili po qëndron në QKUK që 8 ditë
AMC dhe Cycle Kosovo dhurojnë shtretër për foshnje në Repartin e Neonatologjisë në Mitrovicë
Letër nga karantina nipave në Shqipëri: Mos bëni gabimin që bëra unë
Takim i përbashkët në mes kryesive të dy shoqatave
Kush preket nga lupusi?
Ministria e Financave: Sot dalin pagat dhe shtesat prej 300 euro të parapara në Pakon Emergjente
Gjatë vizitës në Fushë Kosovë takova edhe Fehmi Gashin i cili është përfaqësues i komunitetit rom. P...
Si pastrohet gjaku përmes hemodializës?
Gazetari Adriatik Kelmendi i bie pishman..
Infermierët dhe Edukimi në vazhdim
Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemik
6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë
Syla: Gjendja është rënduar, mjekët po ikin nga Kosova
Shëno me renditje të rregullt elementet e harkut refleksiv.
Specializantët ankohen se nuk janë paguar
Përvetësimi në detyrë
Familje e nderuar Beqiri, miq, dashamirë e bashkëluftëtarë të Komandant Dardanit, sot, kombi ynë ësh...
Në fshatin Pastasel të Rahovecit, 21 vjet më parë, u vranë dhe u masakruan 106 civilë të pafajshëm t...
Infermierët tashmë me Sindikatën e tyre
Rama sqaron shpërblimin për mjekët që luftojnë COVID-19, ja kush përfiton
Rritet bilanci në Kosovë, 165 qytetarë të infektuar me COVID-19
Ja sa dënoheni nëse falsifikoni dokumentin zyrtar
Deri në tre vjet burg për sulmet ndaj mjekëve dhe infermierëve në Kroaci
Pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt 2008, aprovimi i Kushtetutës së Republikës së Ko...
Sonte kuptova se në New York iku nga kjo jetë Rexhë Xhakli, atdhetar, veprimtar e biznesmen i shquar...
Jep dorëheqjen shkencëtari kryesor i BE,-së: I zhgënjyer si po menaxhohet kriza e koronavirusit
Mjeku shqiptar në Angli: Pacientëve shqiptarë me COVID u flas shqip
Ja cili Mjek shkruan për librin e parë universitar në Kosovë për SËMUNDJET INFEKTIVE
Konkursi në Fakultetin e Mjekësisë, kandidatja reagon ndaj akuzave për kualifikimin e saj
Vezikular
Çka është Organizata e punëdhënësve?
Në Spitalin Rajonal të Mitrovicës kryhet operacion i rrallë në sy
Cila nga algat e dhëna i takon algave blu në të gjelbra?
Inf.Hajdin Ramadani: Askush si Ne
Mbi 50 shqiptarë humbën betejën nga koronavirusi në SHBA
Ja 5 arsyet pse femrat nuk shijojnë seksin
Më pikëlloi vdekja e veprimtarit Rexhë Xhakli në Nju Jork. Si kosovar i lindur në Fier dhe i ikur në...
Ja cila është simptoma e parë e kancerit të zorrës së trashë
Infemierët janë dora e djathtë e mjekut
Si quhet organi embrional përmes të cilit ushqehet embrioni i gjitarëve?
Milaim Zeka: Pse nuk po e hapim një fond për punëtorët shëndetësor?
Shqetësuese: Kirurgut i vendosin tritol në makinë
Mungesë e madhe e stafit shëndetësor në Mjekësinë Familjare
Imami shqiptar në Zvicër uron myslimanët për Fitër Bajram
Arsyet kryesore pse një qasje e re e Lidershipit, bazuar në të dhënat më të reja nga Neuroshkenca, ë...
Oda e Mjekëve e heton Basri Sejdiun për përdorim të vulave jovalide
Coronavirus shpallet urgjencë globale shëndetësore nga OBSH
Shifrat e FMN, Shqipëria, me financimet më të ulëta në Europë për shëndetësinë
Dr.Naim Shabani: Miomët e mitrës
Koronavirus në muret e së gjithë botës, sipas versionit të ‘street artist’ |Revista Monitor
Ja çfarë fjalë epike shkruan Mjeku për Adem Jasharin!
Një rast i dyshuar për coronavirus në QKUK - Lajmi i fundit
Floktarët shqiptarë në Austri i gëzohen rihapjes së dyqaneve
Veshka
Refleksione mbi jetën e një Mjeku
Miq të dashur, sot prej orës 17:30 jam i ftuar në emisionin “FRONTAL” në T7. Ju ftoj të më ndiqni!
Mospërfillja e gjykatës
5 minuta për tu informuar si të veproni në raste TËRMETI!!!!!
Basri Lenjani: shumica e rasteve që udhëzohen për në Emergjencë mund të trajtohen nga mjeku familjar
Austria ndihmon Shqipërinë me pajisje mjekësore në luftën kundër Covid -19
Asgjë nuk ndodh rastësisht!
Dr.Lulzim Hoti: Urgjentisht stimuloni personelin shëndetësor
Kur duhet dhe kur nuk duhet të shkoni në Emergjencë?
GJASHTË TË SHËRUAR DHE GJASHTË RASTE ME COVID-19! Sot më 03.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjis...
Më 21 mars 2005 kombi, familja dhe të afërmit, ne bashkëluftëtarët, humbëm veprimtarin e përkushtuar...
Qytetarë të dashur! Kënga më patriotike që duhet të këndohet nga të gjithë sot pa marrë parasysh etn...
Ministrja Bajrami mbajti konferencë për media, ku foli rreth mësimit në distancë, i cili fillon nesë...
Ditët Ndërkombëtare të Menaxhimit të Rrugëve të Frymëmarrjes
Poezia e një mjeku
Një ndër masakrat e rënda, të kryera nga policia dhe ushtria serbe kundër popullatës shqiptare në pr...
Ngjarje tmerri në Greqi, mjekët zbulojnë abuzimin seksual tek foshnja e vdekur nga Siria
Kompania izraelite BATM Advanced prodhon setin mjekësor diagnostikues të koronavirusit
Epidemiologu Kakarriqi: Pse ka më pak raste me koronavirus në vendet që kanë aplikuar vaksinën ndaj ...
Si quhen me emër të përbashkët: lëkura, leshi, halat, gjembat?
Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë
Vestibulum nasi - Çka është Vestibulum nasi?
Ligji për paga trazon punëtorët e sektorit publik
Kirurgët vazhdojnë t'a marrin rrogën e njejtë 549 euro dhe jo 1195 euro
Ventrikulit
Ja cilat janë ushqimet që shkaktojnë erën e keqe të gojës!
Mjekë nga Kosova do të nisen për në Shqipëri
Mangoja mbron lëkurën dhe flokun tuaj
Basri Sejdiu: Sot fillon zbatimi i Ligjit të ri të Pagave, përfituesit më të mëdhenjë do të jenë pro...
SHSKUK-ja u paguan punëtorëve shtesa për kujdestari përkundër që nuk kujdestarojnë
Ndërhyrja e shpejtë e mjekëve shpëton 4 të rinjtë e aksidentuar në Valbonë
Doktor Enver Hoxha ekspozon fakte të krimit serb në Kosovë
Çka është Demenca alkoolike? - Kush e shkakton Demencën alkoolike?
Sëmundja
Fluturimet nga Prishtina në Zvicër dhe Gjermani
Ka mbajtur mbyllur gruan dhe foshnjën, 13 muaj burg për kosovarin
Ku e kemi përgjegjësinë ndaj vendit, kombit dhe familjeve tona? Diskursi politik për gjak, tradhti, ...
Në punë pas shtatzënisë; Këshilla efikase
Ja sa mish pule konsumojnë shqiptarët në vit!
Stadet e demencës
Që të jesh Mjek…
Pse urinoj kaq shpesh?
Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shi...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Blerta Hamolli, mjekja heroinë e Urgjencës së Spitalit Ushtarak

Sun Jan 27 , 2019
Nga Rudina Kela Një natë përfundova te Urgjenca e Spitalit Ushtarak. Hymë brenda, normal të shqetësuar duke kërkuar me sy karrigen me rrota dhe mjekun gjithashtu, aty tmerr. Një sallë që më shumë i ngjante një beteje lufte. Makina policie jashtë, të rinj të irrituar, duket që vinin nga lokalet […]
Blerta Hamolli