Sa para fitojnë infermierët në Gjermani?

Nga informacionet që i ka siguruar Gazeta Shëndeti, Infermierët në Gjermani në muaj paguhen në mes 1040 deri 1200 euro

 

Paga mujore për infermierët me kualifikim të lartë është rreth 2,500 euro.

Related posts:

Mjeku australian që kryen ndërhyrje kirurgjikale falas në Kosovë e Shqipëri
Prezantimi i rremë si person zyrtar
https://www.massgeneral.org/…/new-insights-on-how-the-brain…
Vertigo kardiake
Dr.Nderim Salihaj: Disa nga format e trajtimit të lëndimeve të gjymtyrëve që i hasim në popullatën t...
Ekipi i Sigurisë Diplomatike ndihmon në riatdhesimin e shqiptarëve
Gjumi i pakët dhe imuniteti
Ky është mjeku shqiptar që punoi 27 orë për të shpëtuar njerëz në aksidentin në Shkup
Si mund ta kalojmë kufirin Zvicër-Gjermani në kohë pandemie?
Qumështi i bletës – vlerat shëndetësore
As raca dhe as klasa shoqërore nuk përcaktojnë inteligjencën tek foshnjat
Ja sa dënohet trajtimi i pandërgjegjshëm mjekësor!
Mërgimtari nga Zvicra dhuroi donacione për Spitalin e Gjakovës
Breast Thermography: Technology, Benefits, and Cancer Signs
Mami dhe babi bëjnë një fotografi, pastaj mjekët vënë re diçka fantastike!
Mjekë nga Kosova do të nisen për në Shqipëri
Vazhdon avazi i vjetër: Mjekët Specializantë ankohen se nuk janë paguar
King Chulalingkorn Memorial Hospital Bangkok THAILAND
Qytetarët kanë filluar të ndjejnë panikun për Coronavirusin, s’ka maska mbrojtëse
Të nderuar miq, Ju ftoj të më ndiqni, sonte nga ora 20:45, në emisionin “Debat Plus”, në RTV Dukagji...
Tejrritje e kërkesave së mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova
Organizata Kosovare e Studentëve të Mjekësisë anëtare me drejta të plota në Federatën Ndërkombëtare ...
Ligji për pagat në Kushtetuese, Sindikata e Judikaturës mbështet Avokatin e Popullit
Kostoja e sëmundjeve kronike të veshkave
Ku e kemi përgjegjësinë ndaj vendit, kombit dhe familjeve tona? Diskursi politik për gjak, tradhti, ...
Mosekzekutimi i vendimeve gjyqësore
Qeveri mbi qeveri. Nga e hëna, Cari, fillon konsultimet për krijimin e qeverisë së Unitetit të Hajn...
Dr.Istref Plakolli: Sindroma Goodpasture
Ja pse patatet e skuqura janë kancerogjene
Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë
Partia Demokratike e Kosovës vazhdon intensivisht reformën e saj të brendshme, pavarësisht situatës ...
12 të rinj sot, shërohen 30% e të prekurve nga koronavirusi
Fatime Blakaj, humanistja që mundësoi shërimin 2800 fëmijëve shqiptarë në Austri
Çka është Organizata e punëdhënësve?
Kosovarët me viza pune austriake, mbesin në Kosovë
Ja për sa orë e hapi Kina Spitalin e ri për koronavirusin
Zvicra numëron 2 milionë e 125 mijë të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë?
Çka është Dializa peritoneale?
Avokati i popullit me deklaratë dalldisëse: Ligji i pagave duhet të pezullohet
Cila nga strukturat e dhëna nuk ka sytha?
https://news.sky.com/…/coronavirus-italys-daily-number-of-d…
Blerim Latifi: Vrasja mizore e Qerim Kelmendit lajm tronditës
Venoz - Fjalor Mjekësor
OBSH: Duhanpirja vret çdo vit 7 mln njerëz
Koronavirusi/ Mjeku Florian Toti: Disa këshilla për personat me diabet
7 Tips Better Ways to Remove Acne on Your Face
Ja sa dënohet ushtrimi i kundërligjshëm i veprimtarisë mjekësore ose farmaceutike!
Të gjithë banorët e Zvicrës kanë të drejt të udhëtojnë për pushimet verore në 2020
Vrasjet dhe zhdukjet e mjekëve gjatë luftës së UÇK-së sipas PHR
Vitamina C ose acidi askorbik
Parku i qytetit në Podujevë në lloç dhe i “pushtuar” nga bërlloku
Mosraportimi ose raportimi i rremë i pasurisë, i të ardhurave, i dhuratave, i dobisë tjetër material...
Visceroptozë
Mjekët e profesorët nuk mund ta fshehin pasurinë, detyrohen ta deklarojnë
Ushqimi për diabetikët apo për të sëmurët që vuajnë nga sheqeri
Në QKMF dhe Emergjencë (Mjekësi Familjare) shkelen të drejtat e punëtorëve
Ambasada e Kosovës me njoftim të rëndesishëm për bashkëatdhetarët në Zvicër
Mjekja e QKUK’së shpëton një 27 vjeçar nga Mitrovica, kishte qenë i plagosur
Afër 400 mijë kosovarë rrezikojnë të mbesin pa të ardhura, shkaktar moskrijimi i institucioneve
Ja cilat janë efektet çudibërëse të boronicave!
Çfarë duhet të mësojmë nga vendet më të përparuara në përballimin e epidemisë nga COVID-19?
Masat e parandalimit të pneumonisë me Coronavirus
Ja sa dënoheni nëse i braktisni personat e paaftë
Rinis futbolli edhe në Austri
Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e i...
Ja se si shpif Gazeta Metro për mjekët rreth rastit të vdekjes së 6 vjeçarit
Hoteli luksoz në Graz lëshon për tri ditë të gjitha dhomat falas për turistë
A ka Qeveria në detyrë përgjigje, si do t’i mbjellin arat e tyre bujqit, kur ata nuk guxojne te dali...
Ndihmoni fëmijët dhe të rinjtë të ndjejnë kënaqësi nga përfshirja në një stil jetese më të shëndetsh...
QKMF në Gjakovë siguron pasije për laboratorin e Stomatologjisë
10 drogat më të rrezikshme në botë
Kirurgët, mamitë dhe infermierët nuk i bashkohen grevës
Pastrimi sezonal përmirëson shëndetin tuaj
Kadri Veseli updated their cover photo.
Konkursi Publik
7 eye exercises
Dr.Jusuf Ulaj: Mos pini barna të Serbisë
Historia e mjekësisë
Lista e nënshkrimit të Ortopedëve dhe dokumenti zyrtar i Kolegjiumit të Ortopedisë për hyrje në grev...
Rasti i parë me AH1N1 në Durrës
Akuza të forta për mjekët që bëjnë miliona me 'operacionet e virgjërisë'
Stop dhunës ndaj Mjekëve dhe personelit mjekësor
Studentja e mjekësisë viktimë e tërmetit
Ja çka do të ndodh vitin e ardhshëm me sigurimin shëndetësor
Boronica dhe sëmundjet e zemrës
Shenjat vitale
Ikja e mjekëve nga Kosova dhe mosha mesatare e mjekëve të mbetur në Kosovë
“Wiener Linien” ua vazhdon biletat studentëve deri në shtator
Vicium
Shpresa Rupar: Si t’i instalojmë mendimet pozitive nga fuqia e zërit të brendshëm
21 vite me parë ra në fushën e nderit, heroi i kombit, Agim Ramadani-Katana. Ai do të mbetet përherë...
Niacina (acidi nikotinik ose vitamina B3)
Gazeta Infermierët: Mungon shujta
Si realizohet apo si funksionon dializa peritoneale?
Cilët faktorë e rrisin rrezikun për hipertension?
Nga 1 janari paga më të larta për 10 për qind në arsim dhe shkencë
Sa u rrezikohet shëndeti mjekëve gjatë punës?
10 shprehitë e njerëzve të fortë mendërisht
Kushtoni vëmendjen këtyre dy përbërësve në përbërjen e sapunit antibakterial, sepse mund të dobësojë...
Të dashur qytetarë, Me vendimin e saj të ditës së hënë, Qeveria e Republikës së Kosovës, me një votë...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Sa para fitojnë Mjekët në Gjermani?

Fri Jan 25 , 2019
    Gazeta Shëndeti në bazë të informacioneve që ka siguruar ka mësuar se vitin e tyre të parë, Mjekët në Gjermani marrin afërsisht 4000 euro në muaj, dhe pas 3 deri 5 vitesh kjo mund të rritet në më shumë se 5000 euro në muaj.   Mjeku Specialist paguhet […]
Gjermania Mjekët