Sa para fitojnë Mjekët në Gjermani?

 
 
Gazeta Shëndeti në bazë të informacioneve që ka siguruar ka mësuar se vitin e tyre të parë, Mjekët në Gjermani marrin afërsisht 4000 euro në muaj, dhe pas 3 deri 5 vitesh kjo mund të rritet në më shumë se 5000 euro në muaj.

 

Mjeku Specialist paguhet rreth 5600 euro në muaj dhe me kalimin e viteve ose me rritjen e përvojës së punës arrin deri 7000 euro në muaj.


Lexo edhe: Sa para fitojnë Infermierët në Gjermani?Related posts:

Mjegull e ngrica në dy ditët e ardhshme në tërë Kosovën
Lista e nënshkrimit të Ortopedëve dhe dokumenti zyrtar i Kolegjiumit të Ortopedisë për hyrje në grev...
Avdyli kritikon PDK-në për mospunë në Shëndetësi
Gazeta Infermierët: Sylës i shkoj jeta duke kërcënuar
QKUK në grevë, qytetarët të mllefosur
A është e vërtetë që baballarët janë më të lidhur me vajzat dhe mamatë me djemtë? Psikologët përgjig...
QKUK duket shumë bukur me shenjat orientuese të vendosura në hapësirat e saj
4 mijë mjekë largohen nga Shqipëria
Deklarimi i rremë nën betim
Çka është spermatozoidi?
Spital të ri për kirurgjinë, mjeku: Kemi punuar me automatik te koka
Një fotografi me një mesazh për të gjithë kundër vaksinimit
Lirimi i kundërligjshëm i personave të privuar nga liria
Ka mbajtur mbyllur gruan dhe foshnjën, 13 muaj burg për kosovarin
Kastravec për fytyrë të pastër
Ministri Ismaili po manipulon me kërkesën e Kirurgëve
Avokati i popullit me deklaratë dalldisëse: Ligji i pagave duhet të pezullohet
Masat praktike në parandalimin e përhapjes së virusit të gripit sezonal
Shoqata shqiptare në Kanada dhuroi maska me simbole të Kosovës dhe Shqipërisë
Sa aktivitet fizik duhet të kryejnë fëmijët dhe të rinjtë?
Studim: Njerëzit që u infektuan me koronavirus dhe u shëndetësuan do të vdesin 10 vjet më herët
Kishte paralajmëruar të bëhej kujdes, mjeku nga Kina infektohet edhe vetë me koronavirus
Fluks në Spitalin e Beratit
Juristja shqiptare, në shërbim të komunitetit në SHBA
Sa kujdestari janë të obliguar t'i mbajnë Specializantët gjatë një muaji?
Kompania izraelite BATM Advanced prodhon setin mjekësor diagnostikues të koronavirusit
Dr.Leard Berdica: Këshilla për familjarët e pacientëve dhe për Kirurgët
LDK është indiferente ndaj vdekjes. 1. Njoh shumë vajza e gra që janë më pak të ditura se unë por i...
Deputeti Bekë Berisha: E kam shumë zor një “thmijaçi” si Albin Kurti me i thënë kryeministër
Verte
Load Up on Shrooms With These Healthy Recipes
Shtohet numri i të prekurve nga gripi, mjekët: Nuk ka vend për panik, por mos i mbani fëmijët në amb...
Zinku është shërues i plagëve
Ja vaksina që ul rrezikun e kancerit të qafës së mitrës
Për dhjetë muaj, qytetarët sulmuan 132 zyrtarë
Dr.Sotiraq Lako: Të gjithë viruset e çuditshëm fillojnë në Kinë!
Ja 100 medikamentet që trajtojnë shumicën e sëmundjeve
Çka është gjaku?
Përgjimi: "vëzhgimi" nga larg
Kjo nënë kosovare i krahason mjekët dhe infermierët në Neonatologji me engjëj
“Parc de la Distance”, parku publik që respekton rregullat e distancimit social |Revista Monitor
Vital
Psikologu Fitim Uka: Shkolla jonë dëmton seriozisht shëndetin
Sot filluam shpërndarjen e qindra pakove thelbësore shëndetësore nëpër vendbanimet e komunave të ver...
Edhe mjekët në grevë – Syla: Bravo për shkatërrimin e shëndetësisë
Sonte jam i ftuar në një intervistë me Leart Hoxhën në emisionin e tij "Click" - RTV21, në...
Dr.Besnik Ibishi reagon ndaj shkrimit të Gazetës Shneta
How long does it stay in your system?
Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!
How To Lose 10 Pounds Even If You Hate Vegetables
Hithra, karrotë dhe mollë, për një mëngjes plot energji – Gazeta Koha Jone
Vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Me...
Kur prindërit e fëmijës nuk insistojnë në injeksione dhe pranojnë trajtimin tonë
Udhëtim nga divani në 7 plazhe të mrekullueshme në botë |Revista Monitor
Asgjësimi apo fshehja e materialit arkivor
APEL I VEÇANTË PËR TË MOSHUARIT: JU LUTEMI, RRINI NË SHTËPI! 🙏🙏🙏 Të nderuar qytetarë, 🔴 Ju lutemi, ...
Kush do të pësojë nga Ligji për pagat
Mjeku Shqiptar fiton çmim ndërkombëtar për....
Alarmante: 2 mjekë Emergjentë dhe një Kirurg braktisin Spitalin Rajonal të Mitrovicës
Bëri 7 operacione pa pushim dhe e zuri gjumi, kirurgu përshëndetet si hero
Dhëndri i shqiptarëve zgjidhet President i Parlamentit të Republikës së Gjenevës
Mjeku francez habit me deklaratën e tij: Përse Enveri nuk i hapte kufijtë e Shqipërisë? Sekretin ma ...
Mjekët e profesorët nuk mund ta fshehin pasurinë, detyrohen ta deklarojnë
661 mjekë specialistë në Kosovë punojnë në spitale, që nga viti 2017s' janë bërë specializime
Fatime Blakaj, humanistja që mundësoi shërimin 2800 fëmijëve shqiptarë në Austri
Ekipit të mjekësisë i shtohen tetë mjekë të rinj
A është historia e shëndetit familjar faktor rreziku për leukemi? A trashëgohet Leukemia?
Fluturime nga Prishtina për në Stuttgart dhe Dusseldorf
Sonte jam i ftuar në emisionin "Desku", KTV, në ora 20:00, përballë Agron Bajramit e Brike...
Miq, Ju ftoj të më ndiqni sonte, nga ora 20:45, në emisionin “Pressing” në T7. Aty do të flasë për z...
Ja cili Mjek shkruan për librin e parë universitar në Kosovë për SËMUNDJET INFEKTIVE
Dr. Gupta thotë, Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia
Ushqimi te të sëmurët me sëmundje iskemike të zemrës
Ja pse nuk iu merr gjumi edhepse jeni të lodhur!
Trajtimi i venave të zgjeruara me Radiofrekuencë nga sot edhe në Kirurgji Vaskulare!
26 foshnje, për 24 orë në Gjinekologji
Koronavirusi, mesazhi kuptimplotë nga një infermiere italiane
Shpresa Rupar: Si t’i instalojmë mendimet pozitive nga fuqia e zërit të brendshëm
Çka është Transplanti i veshkave?
Sot zhvillova disa biseda telefonike me kolegë liderë shqiptarë që janë bartës institucionesh në Shq...
Mjekët kosovarë trajtohen më dinjitetshëm në Gjermani sesa në Kosovë
Nobelisti japonez: Koronavirusi u krijua në laborator, kam punuar 4 vjet në Wuhan, punëtorët aty kan...
Disa nga arsyet që të shtyjnë drejt duhanit dhe alkoolit
Më 28 mars 1999, forcat policore dhe ushtarake serbe, pas rrethimit të mijëra civilëve të fshatit Iz...
Dhënie enorme e injeksioneve dhe infuzioneve në Qendra të Mjekësisë Familjare
Mjeku francez: Ilaçi kundër koronavirusit ekziston dhe është i lirë
Nesër do të kthehen kosovarët të cilët kishin mbetur në Dubai
Pagat me rritje për punonjësit e shtetit – shfaqet problemi i parë
Kirurgët janë pasuri kombëtare e një shteti!
Mjekët po ikin në heshtje, Kosovës i mungojnë 5 mijë punëtorë shëndetësorë
Shuhet mjeshtri i madh i humorit, Gëzim Kruja
Ja cilat janë organet që transplantohen më shpesh!
Vertebrat lumbale
Një punëtor çimentoje shkon tek një farmaci dhe pyet farmacistin
Mbajtja e frymës për 10 sekonda, OBSH hedh poshtë mitin për koronavirusin
Firma shqiptare „IAT“ në Austri mirëmban hekurudhën e projektuar nga Karl Gega
Rekomandimet e Institutit Kombëtar për ANP “Adem Jashari”
Në Spitalin Rajonal të Mitrovicës kryhet operacion i rrallë në sy
Covid-19, OBSH paralajmëron: Mos i hiqni masat kufizuese shumë herët, gjendja mund të përkeqësohet
46 mijë shqiptarë ikin në 1 vit, përveç të rinjve largohen mjekë, infermierë, mësues dhe inxhinierë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ministri Uran Ismaili i ka kërkuar homologut gjerman që mos t’i marrin Mjekët nga Kosova

Fri Jan 25 , 2019
Duket se rritja e procedurave dhe kërkesat gjermane për dokumente shtesë e paskan pasur një qëllim të vetëm pengimin e ikjes së Mjekëve nga Kosova. Këtë e konfirmon edhe kërkesa e Ministrit të Shëndetësisë Uran Ismaili drejtuar homologut të tij gjerman që mos t’i marrin mjekët nga Kosova. Ministri i […]