Sejdi Hoxha i krahason shpenzimet e tij si Kryeshef i Postës me ato të një kabineti qeveritar


loading...

KALLXO.com gjatë ditës së sotme ka publikuar hulumtimin me titull “Sa i kushtoi Sejdi Hoxha Postës si kryeshef”. Në këtë hulumtim janë publikuar fakte dhe dëshmi për shpenzimet e Sejdi Hoxhës gjatë kohës sa ai ishte në krye të Postës së Kosovës.

I njëjti ka reaguar ndaj këtij hulumtimi duke thënë se: “Si drejtor i Postës së Kosovës për 1 vit shpenzova më pak reprezentacion se Albin Kurti për një drekë në Prevallë!”. Kallxo.com kishte raportuar për shpenzimet e ish-kabinetit të Qevesisë Kurti në Prevallë.

Hoxha në reagimin e tij ka shkruar se: “Nën menaxhimin tim Posta e Kosovës ka përfituar rreth gjysmë milioni euro donacione si motoçikleta dhe makina frankimi nga administratat e tjera ndërkombëtare, rroba e çanta për postier si dhe asistenca teknike për çka jam shumë krenar”.

Sa i kushtoi Sejdi Hoxha Postës si kryeshef

Reagimi i plotë i Sejdi Hoxhës:

Reagim ndaj artikullit të kallxo.com të datës 29.07.2020

Si drejtor i Postës së Kosovës për 1 vit shpenzova më pak reprezentacion se Albin Kurti për një drekë në Prevallë!

Pas konferencës për shtyp që mbajta në emër të PDK-së në lidhje me zbërthimin e skemës së ndërtuar nga Bordi politik, Kryeshefi dhe përmbaruesi politik i cili vendosi Telekomin e Kosovës buzë falimentimi LVV filloi një fushatë të ndyrë, shpifëse dhe tendencioze ndaj meje, fushatë kjo e cila po ndihmohet nga mediumi i afërt me këtë parti kallxo.com

LVV  nëpërmjet militantëve politik të instaluar në ndërmarrjet publike Telekom dhe Postë po ushtron presion sistematik mbi  zyrtarët e këtyre ndërmarrjeve duke ju kërkuar atyre të manipulojnë me shifra të shpenzimeve të cilat LVV po i  përdor për konsum politik, si dhe me qëllim qe të dëmtoi integritetin dhe imazhin tim.

Të dhënat e publikuara nga kallxo.com sa i përket shpenzimeve telefonike (data romaing) s’ janë të sakta, ato janë tendencioze dhe qëllimkëqija. Këto fatura i kemi kontestuar me kohë në Telekom, nga unë personalisht dhe zyrtaret e Postës. Lidhur me këtë çështje, kemi edhe komunikime elektronike zyrtare, po ashtu kemi edhe konfirmime zyrtare nga ana e Telekomit që këto shpenzime janë shlyer dhe janë korrigjuar. Për ta faktuar këtë çështje po e publikoj konfirmimin nga Telekomi i Kosovës. kurse është përgjegjësi e departamenteve të financave në Postë dhe Telekom pse s’ i kanë bërë këto korrigjime.

Postën e Kosovës në Shtator të vitit 2012 e kam trashëguar me rreth 3 milion euro humbje financiare vjetore, për tri vite menaxhim profesional dhe lansim të produkteve dhe shërbime të reja, ajo për herë të parë në historinë e saj ka performuar me bilanc pozitiv financiar në vitin 2016. Vlen të theksohet se vetëm një shërbim të krijuar për herë të parë nën menaxhimin tim që është licencimi i Postës si IFJB në BQK, sot Posta përfiton dhe gëzon të hyra rreth 2 milion euro në vit.

Sa i përket të dhënave rreth pagës sime, përkundër rritjes së performancës në këtë ndërmarrje, unë në vitin 2015 i kam dhënë shembullin më të mirë menaxherial kur i kam kërkuar Bordit të drejtorëve zbritjen e pagës, dhe me iniciativën time paga ime është zbritur rreth 30%, kjo ka qenë publike edhe në media, prandaj është e lehtë për ta verifikuar.

Sa i përket shpenzimeve të tjera (reprezentacion dhe udhëtime zyrtare), në një ndërmarrje me rreth 12 milion euro të hyra vjetore dhe mbi 1000 punonjës unë si menaxher i saj viteve të fundit kam shpenzuar mesatarisht 897 euro udhëtime zyrtare për një vit, kurse rreth 1183 euro reprezentacion brenda vitit.

Nga ky fakt konkludoj që unë për një vit kam shpenzuar më pak se Albin Kurti në një drekë zyrtare në Prevallë.

Nën menaxhimin tim Posta e Kosovës ka përfituar rreth gjysem milioni euro donacione si motoçikleta dhe makina frankimi nga administratat e tjera ndërkombëtare, rroba e çanta për postier si dhe asistenca teknike për çka jam shumë krenar.

Në çdo pozitë shtetërore që do të jem edhe në të ardhmen, do t’i bëjë publike dhe transparente shpenzimet e mia si zyrtar shtetror, vetëm me këtë qasje transparente do t’i bëjmë qytetaret të gjykojnë drejt dhe s’ do t’i lejojmë ata që të dezinformohen nga mediumet politike.

Për informim të drejtë jua bashkangjes të hyrat në Postë, shpenzimet operative dhe shpenzimet e personelit për periudhen (2013-2017)

Sejdi HoxhaRelated posts:

Pse disa njerëz s' zbatojnë rregullat e diktuara nga pandemia?
Ferizaj, policia rrahen me dy qytetarë
Mali i Zi ende e kërkon testin e koronavirusit për qytetarët e Kosovës
Bayerni i jashtëzakonshëm, shënon 8 gola në ndeshjen kundër Barcelonës
Ferizaj, policia rrahen me dy qytetarë shkaku i maskës
Do të kërkoj prapë votën e deputetëve
Shënohet viktima e 220-të nga Covid-19 në Shqipëri
Ministri Kuçi e quan të turpshme mungesën e deputetëve për votimin e Ligjit për Rimëkëmbjen ekonomik...
Vëllai i presidentit Trump shtrohet në spital
Ligji për pandeminë - Dënimet nga 35 deri në 500 euro për mosvënie të maskës
Shkolla e Muzikës në Gjakovë pjesë e programit në sallën 'MuTh' në Vienë
Prishtina nga nesër me reduktime të ujit
s' ka kourum për votimin e projektligjit për rimëkëmbje
Pamje të reja nga shpërthimi brenda një spitali në Bejrut
‘Shka boni’ Ardiani për Gjakovën?
Haradinaj ka një porosi për Hotin për takimin në Uashington
Zgjedhjet në SHBA, shtytje e takimit Kosovë-Serbi
Takimi në Washington lajm i pritur
KFOR-i dhe Policia e Kosovës kryejnë patrullim të përbashkët në Komunën e Kamenicës
Nëntogeri shqiptar diplomoi në Akademinë Mbretërore Ushtarake Sandhurst
Partitë pro - kundër projektligjit për rimëkëmbje ekonomike
Projektligji për pandeminë vulën kryesore e ka nga PDK-ja
Pas hapjes së kufijve s' janë hequr masat dhe protokollet e deritanishme
Qeveria hoqi kufizimet kohore për fluturimet nga Aeroportin 'Adem Jashari'
Lotët e Gazit që s' ia sollën investimet në turizmin e Pejës
Lotët e Gazit që s' ia sollën turizmin Pejës
Kalimi i Festivalit DokuFest në transmetim virtual
Kuvendi formon grupin hetimor parlamentar për hidrocentrale
Katër të arrestuar në Podujevë për rrahje
Kuvendi pritet të votojë që ta bëjë festë zyrtare Ditën e Egjiptianëve
Votohet ligji për parandalimin e COVID-19
Ligji për zgjedhjet të adresojë të gjitha parregullësitë
Qytetarët që vizituan Kosovën më të infektuarit në Gjermani
Mali i Zi nesër hap kufijtë me Kosovën
Media gjermane shkruan se si udhëtarët kosovarë po e bartin coronavirusin
Pas shuarjes së Ministrisë së Integrimit Evropian, Qeveria Hoti planifikon themelimin e një agjencie
Qeveria zyrtarisht heq sigurimin kufitar për diasporën dhe të huajt që hyjnë në Kosovë
Qeveria riorganizon Këshillin për Zhvillim Ekonomik, me përbërje të 30 anëtarëve
Qeveria kërkon që për festat zyrtare që bien në fundjavë të mos ketë pushim ditëve të javës
Qeveria hap kufijtë me tri shtetet fqinje
Mitrovicë, Agim Agushi do tentojë të thejë rekordin “Guinness” për zhonglim me top
Dogana kap 65 mijë euro të fshehura në pjesë të veturës në Merdare
Policia kërkon ndihmë për gjetjen e një të dyshuari për narkotikë
Dëmet nga shiu, Qendra e Regjistrimit Civil në Istog e mbyllur që nga 6 gushti
Down Syndrome Kosova në prag të mbylljes, qeveria s' i përgjigjet kërkesës së tyre për ndihmë
Shteti “t’i kushtëzojë” specializantët që të mos ikin nga sektori publik
Grenell si një kauboj i financave dhe mediave, do një marrëveshje si sukses të orëve të fundit
Edhe 10 laboratorë licencohen për kryerjen e testeve serologjike
Ky është numri i pacientëve të shëruar në 24 orët e fundit nga COVID-19
24 komuna të Kosovës me raste të reja me COVID-19
Dalin shifrat e rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë në 24 orë
Edhe sot 8 vdekje nga COVID-19
Ekipi i RTK-së dje u pengua në Zubin Potok
Grenell si një kauboj i financave dhe mediave, do një marrëveshje të orëve të fundit
Disa policë vozisin xhipa e njerëzit që kontrollojnë kufirin s' kanë vetura për patrullim
Disa policë vozisin xhipa e njerëzit që kontrollojnë kufirin s' kanë vetura për patrullim
Vdes një grua në Fushë Kosovë, dyshohet se ra nga një ndërtesë
Kush është Vilard Bytyqi, anëtari i ri i KGjK-së?
O’Brien dhe Grenell, nikoqirë të takimit në Shtëpinë e Bardhë
Mbështetja e SHBA-së për dialogun, e mirëseardhur
48 pacientë po trajtohen në Spitalin e Vushtrrisë,  një në intubim
Vdes nga COVID-19 infermierja e Spitalit të Pejës
Rasti në Karaçevë është provokim i Serbisë dhe incident diplomatik
Kuvendi zgjedh anëtarin e pestë të Bordit të RTK-së
Pejë, dënohet mësuesi i akuzuar se sulmoi seksualisht nxënëset
Kandidatët për rektor në UP do të intervistohen më 19 gusht
Kush është Driton Muharremi, anëtari i ri i KGjK-së?
OVL UÇK nis kërkesë në Kuvend për ndryshime në Ligjin për Gjykatën Speciale
Istog, arrestohet i dyshuari pasi i dehur ofendoi policët
Gjilan, policia kap 10 qese me marihuanë
Mitrovicë, arrestohen shtetasit serb për kontrabandë me veshmbathje
Mantelbardhët shqiptarë në Austri, ballë për ballë me pandeminë
Ne do të marrim pjesë në bisedime
Angli, zhvillohet festivali i parë me distancim social |Revista Monitor
Gjashtë të arrestuar në Pejë dhe Istog për organizim të dasmave
MSh synon deri në 3 mijë e 500 testime në ditë
Prizren, rrah babain dhe kunatën e tij
Do të zgjerojmë kapacitet për testime në gjashtë regjione të Kosovës
Kryetari i Gjykatës së Mitrovicës me dy vetura dhe mbi 24 mijë euro kesh
Prishtinë, godet me veturë një të mitur dhe ik nga vendi i ndodhisë
Thaçi deklarohet për takimin mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë
Vidhen stoli ari dhe para të gatshme në Graçanicë
Obiliq, një shtëpi e pa banuar kaplohet nga zjarri
Podujevë, i infektuari me COVID-19 shëtitet nëpër qytet
OBSH-ja hedh poshtë shqetësimet për përhapje të koronavirusit me anë të ushqimit
Hoti jep detaje për takimin me palën serbe në ShBA më 2 shtator
Kosova dhe Serbia takohen në Shtëpinë e Bardhë më 2 shtator
Si reagoi bota pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe?
Po kontrabandonte drejt Kosovës 34 sirianë, arrestohet vlonjati
Elbasan, arrestohet pasi kapet duke kontrabanduar drejt Kosovës 34 sirianë
Ambicia ‘vështirë e arritshme’ e Ramush Haradinajt për t’u bërë president
Itali, testim i detyrueshëm për COVID-19 për udhëtarët nga katër vende të BE-së
ShBA konfiskon monedha digjitale në vlerë të miliona dollarëve nga organizatat terroriste
Kafeja që ma përkujton Stambollin
Vdes kryetari i Degës së Alternativës në Gjakovë, Gurakuq Dobruna
Gati gjysma e shkollave në botë kanë mungesë të ujit dhe sapunit për duar
Shqiptarë, në të katër anët e botës, jetojnë edhe atë që quhet “Ëndrra e Alaskës”
Reagojnë 'Pishtarët', pasi KELKOS mirëpriti nismën për formimin e komisionit hetimor për Hidrocentra...
Ulet nën 1 milion numri i amerikanëve që pretenduan se janë të papunë
Kuvendi zgjedh katër anëtarë të Bordit të RTK-së
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *