Serbia regjistron shtatë të vdekur dhe 321 raste të reja me COVID-19


Shteti serb ka njoftuar për një numër treshifror të të infektuarve me coronavirus.

Në 24 orët e fundit, Serbia ka bërë të ditur se janë regjistruar 321 raste të reja me COVID-19.

Gjithashtu është bërë e ditur se shtatë persona s’ kanë mundur të mbijetojnë dhe kanë humbur jetë, transmeton Telegrafi.

Theksojmë se prej njoftimit të fundit janë testuar 8,804 persona, njofton b92.

Ndryshe, vlen të theksohet se aktualisht janë 150 persona në respiratorë. /Telegrafi/

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

119 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore dhe 4 viktima

Thu Jul 30 , 2020
Në 24 orët e fundit nga 1.325 testet e kryera, në Maqedoninë Veriore janë regjistruar 119 raste të reja të të infektuarve me Covid-19. kurse kanë ndërruar jetë 4 pacientë, tre nga Shkupi të moshës 65, 66, dhe 73 vjeçe dhe një pacient nga Gostivari i moshës 72 vjeçe. Ndërkohë […]