SHBA: 19 vjeçari i vret me thikë dy vajza shqiptare


Një 19 vjeçari dyshohet t’i ketë vrarë me thikë dy vajza shqiptare.

ngjarja tragjike sipas raportimeve të mediave amerikane ka ndodhur në Largo të Floridas.

Sage Gayle Curry, po përballet me akuzën e vrasjes së dy vajzave të cilat mendohet se janë nga Shqipëria, të cilat i përndoqi dhe i vrau me thikë brenda shtëpisë së tyre.

Sipas Departamentit të Policisë në Lagos, i dyshuari i ndoqi viktimat deri në shtëpinë e tyre.

Trupat e pajetë të vajzave shqiptare u gjetën brenda banesës së tyre, e policinë e lajmëroi një fqinj i viktimave.

Sipas policisë, 19-vjeçari hyri në shtëpinë e viktimave përmes dritares, mori thikën e kuzhinës dhe kreu veprën, duke lënë të vdekur dy vajzat.

Shih edhe:  Lulzim Basha mbyll emisionin e Alfred Lelës te Ora News. Sms-ja që morën drejtuesit e programeve të Televizionit

Pas dukurisë tragjike, Sage Gayle Curry, u largua, ku i kërkoi ndihmë një miku të tij, pasi u lëndua edhe vetë gjatë aktit të rëndë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *