Mon. Feb 6th, 2023
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Pyetje dhe Përgjigje

Shenjat që tregojnë se një burrë dëshiron veç seks

Takimi në epokën moderne nuk është i lehtë, kështu që një eksperte e marrëdhënieve ka zbuluar shenjat që tregojnë nëse një mashkull kërkon vetëm një gjë.

Megan Weks, 42 vjeçare, nga Nju Jorku, ShBA, është një trajnere e certifikuar takimesh dhe marrëdhëniesh që ndihmon gratë e suksesshme dhe me arritje të larta të gjejnë dashuri të qëndrueshme. Së fundmi ajo foli për Daily Star për shenjat që tregojnë se një mashkull dëshiron vetëm të bëjë seks me ju, transmeton Klankosova.tv.

Nga burrat që duan të gatuajnë për ju e deri tek mesazhet e vazhdueshme, kjo është ajo që duhet t’i kushtoni vëmendje.

“Nëse një mashkull dëshiron vetëm të bëjë seks me ju, ai do të jetë i ‘nxehtë’ dhe i rëndë’, tha ajo. “Ai do të përdorë emra kafshësh shtëpiake kur e ka të vështirë të kujtoj si quheni”. “Ai do të përpiqet t’ju bëjë të shkoni në shtëpinë e tij pas takimit”.

Ajo tha se një tjetër ‘flamur i madh i ku’q për t’u kujdesur në takimin e parë është nëse ai përpiqet të të mbajë menjëherë dorën ose të prekë flokët.

Një burrë që po takohet me ju për arsyet e duhura do të marrë kohën e tij, pasi ai e di se dashuria dhe besimi kërkojnë kohë për t’u ndërtuar.

Ajo vazhdoi: “Një burrë që bën seks në tru do t’ju testojë me prekje fizike për të parë se sa të hapura jeni”.

“Burrat që duan vetëm të bëjnë seks do të komunikojnë vazhdimit me ju me mesazhe sikur të jeni tashmë në një lidhje. Ata e bëjnë këtë për t’ju shtyrë në intimitet të shpejtë fizik. Duke ju bërë të ndiheni sikur gjërat po shkojnë drejt një marrëdhënieje. Ai do të duket sikur ju adhuron dhe do t’ju bëjë të ndiheni sikur jeni e vetmja grua në tokë derisa ai ose të marrë atë që dëshiron ose të kuptojë se ju nuk do t’i jepni atij atë që dëshiron”.

Megan tha gjithashtu se duhet të jeni të kujdesshme ndaj një burri që dëshiron të gatuajë për ju shumë herët dhe të rehatohet menjëherë në shtëpinë e tij pasi kjo është një shenjë se ata janë të dhënë pas seksit.

Kur jeni në takim me dikë, duhet të jeni gjithashtu të kujdesshme ndaj komunikimit të paqëndrueshëm dhe rënieve të çuditshme në komunikim.

“Askush nuk i pëlqen formalitetet e takimit, por ato janë shumë të rëndësishme për t’ju ndihmuar në një marrëdhënie me një burrë që është i denjë për kohën tuaj dhe vetëm koha mund t’ju tregojë nëse ai është i denjë”.

You cannot copy content of this page