Shenjat vitale

Shenjat vitale, Cilat jane shenjat vitale, Qka jane shenjat vitale, cka jane shenjat vitale, shenjat vitale

Shenjat vitale

Shenjat vitale janë shenja të cilat tregojnë se një person është gjallë.

shenjat vitale
bëjnë pjesë: frymëmarrja, prania e pulsit dhe konstriksioni i pupilave
gjatë ekspozimit të dritës në to.

Related posts:

Nga rroga e ulët te kontrata e përkohshme, kjo është mjekja që izoloi koronavirusin në Itali!
Çka është Transplanti i veshkave?
Demenca vaskulare
Familjet e 5 foshnjeve marrin lajmin e jetës, mjekët shqiptarë kryejnë me sukses operacionet e vësht...
Mjekët ligjërisht mund të ofrojnë shërbime vetëm si të licencuar
10 specialistë të Psikologjisë klinike qe 4 vite të papunë
Virologji
Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve të ardhshme?
Ushqimi për diabetikët apo për të sëmurët që vuajnë nga sheqeri
QSUT, ndërhyrje e rrallë në zemër për Noanin 6-muajsh
Edhe tre mjekë të tjerë fitojnë betejën me Covid-19
Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mj...
AMC dhe Cycle Kosovo dhurojnë shtretër për foshnje në Repartin e Neonatologjisë në Mitrovicë
Sot mbetëm me turp, ata na thonë “vëllezër e motra”, po ne si i trajtojmë “kosovarët”?
Gjykata Kushtetuese merr vendim për Ligjin për Paga
Stop dhunës ndaj Mjekëve dhe personelit mjekësor
Skandaloze: Pacientët me infeksione urinare po udhëzohen në Emergjencë (te Urologu ose Kirurgu)
Gjumi i pakët dhe imuniteti
LDK është indiferente ndaj vdekjes. 1. Njoh shumë vajza e gra që janë më pak të ditura se unë por i...
Boronica dhe sëmundjet e zemrës
KOMUNIKATË Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton nxënësit, pr...
Liridon Lika ka doktoruar në Shkenca politike dhe shoqërore
Kurz: Së shpejti do të hapen edhe kufijtë
Më shqetësoi lajmi për tentim sulmi të mbrëmshëm ndaj z. Berat Buzhala. Është veprim i ulët dhe meri...
Ja në cilin shtet prokurorët, gjykatësit dhe gazetarët kujdestarojnë bashkë me mjekët
Skandaloze: Pacienti nga Malisheva udhëzohet direkt për Prishtinë pa u dërguar fare në Spitalin e Gj...
Koronavirusi s’kursen as mjekët: dy të shuar
Ja sa dënohet trajtimi i pandërgjegjshëm mjekësor!
Vetëm ndryshimi do t’i kthente mjekët në Kosovë
Dr. Istref Plakolli: Përndjekja e mjekëve
Ndalimi i punës së detyruar ose të dhunshme
Keqpërdorimi i informatës zyrtare
Shkencëtarët turq prodhojnë ilaç për Parkinsonin dhe Alzheimerin
Infermierët po ikin çdo ditë drejt Gjermanisë
Kush preket nga lupusi?
Ligji i Pagave, Kushtetuesja kërkon sqarime shtesë nga avokati i popullit për kërkesën e SBASHK-ut
Basri Sejdiu: Sot fillon zbatimi i Ligjit të ri të Pagave, përfituesit më të mëdhenjë do të jenë pro...
Bashkohen një avokat dhe një mjek dhe … prodhojnë çokollatën për diabetikët
Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet do...
Askush nuk flet për heronjtë e sistemit shëndetësor…
Mjekët po braktisin Kosovën dhe Preshevën. Vendet e tyre po i zënë serbët nga Pcinja
Kadri Veseli was live.
Autonomi Spitalore!!!
Ja çfarë nevojitet për të rritur fëmijë të lumtur!
Raport ditor nga Klinika Infektive në QKUK Në klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare ( Q...
Kirurgët meritojnë përkrahje të plotë në realizimin e kërkesës së tyre për rritje të rrogës
Kanabisi mund të shkaktojë depresion dhe nxit vetëvrasje
Stadet e demencës
Gripi mbush Spitalet, mjekët: Situata nën kontroll
Sot qenka dita shumë e bukur, me diell...me thirr n'Durrës me pyet: 'A keni karantina të l...
Ushqimi me fibra, konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet
Në Klinikën Infektive në QKUK, sipas raportit ditor, janë të hospitalizuar gjithsej 61 pacientë. Me...
Gështenjat nuk janë vetëm të shijshme, por edhe të shëndetshme
E konfirmon doktori i Kombëtares së Kosovës: Ademi dhe Rama më sulmuan fizikisht në Gërmi
Sindikatat paralajmërojnë grevë prej të mërkurës nëse s’marrin përgjigje nga Presidenti dhe Kryemini...
Kur duhet të shkoni tek Gjinekologu?
Kush mund të udhëtojë në Gjermani
Dr.Asllan Tahiraj:Koronavirus, ose ‘‘virusi me kurorë‘‘
Mesazh nga një mjek italian
Mjeku shqiptar në Angli: Pacientëve shqiptarë me COVID u flas shqip
Me masat e reja të Ministrisë së Shëndetësisë, në emër të parandalimit të Covid-19 dhe menaxhimit të...
Inteligjenca Artificiale, platforma izraelite Invertex u skanon trupin dhe u tregon masën e veshjeve
Së shpejti, analizat për gratë shtatëzëna TRIPLE TEST, do të bëhen në QKMF-në e Prizrenit
Maqedoni: Infermieret po ikin jashtë vendit për të punuar
Nënat shqiptare vendosin rekordin në Europë, kujdesen më shumë se kudo tjetër për fëmijet e tyre
21 vite me parë ra në fushën e nderit, heroi i kombit, Agim Ramadani-Katana. Ai do të mbetet përherë...
"Mjekët dhe infermierët ikën në Gjermani", Rama replikon ashpër me komentuesin
Emergjenca e QKUK-së mbingarkohet nga udhëzimet pa kritere
Ja sa dënohet puna e detyruar!
Mjekët apel prindërve: Mbani fëmijët larg telefonit!
Çka është Dializa dhe çka zëvendëson?
As raca dhe as klasa shoqërore nuk përcaktojnë inteligjencën tek foshnjat
Doktoresha kosovare e tregon ilaçin kundër Koronavirusit
A do të dalin pagat me rritje: Vjen përgjigja nga Ministria e Financave
20 raste të reja me coronavirus
SHSKUK do t'i punësoj 103 Specialistë të papunë
Miq të dashur, sot prej orës 17:30 jam i ftuar në emisionin “FRONTAL” në T7. Ju ftoj të më ndiqni!
Sot pata një takim me drejtuesit e odave kryesore ekonomike të Kosovës për të diskutuar mbi kërcënim...
Greetings from Innsbruck, AUSTRIA Ready for a cesarean section. 💪🏻
Drinking coffee could protect against some types of cancer
Ulet numri i viktimave në Itali. Vazhdon bilanci negativ në Britani e SHBA
Veriu sot ka nevojë për shërim, jo për 'çlirim'. I nderuari z.Kadri Veseli, Nuk dua të ar...
Koronavirusi arrin në Maqedoni, konfirmohet rasti i parë
Enlirat Duraku:besoj në profesionalizmin e Dr. Arbër Morina
Ja ku u krijua Coronavirusi!
Postim i marrë nga faqja e Ministrisë së Shëndetësisë Në Klinikën Infektive të QKUK, sot më 31 mars...
Poezia e një mjeku
Infermierët tashmë me Sindikatën e tyre
Qytetarë të dashur! Ju lutemi ti përmbaheni rekomandimeve të Institutit Kombëtar dhe mos dilni në gr...
NASA bën gati për 37 ditë respiratorin e ri për të infektuarit me COVID-19
Kryeministri britanik Boris Johnson shtrohet në spital nga COVID-19
Australia merr shembull Kosovën rreth Koronavirusit
Të dashur qytetarë, Me vendimin e saj të ditës së hënë, Qeveria e Republikës së Kosovës, me një votë...
A është rrezik nëse bebja e ka kërthizën rreth qafës❓
E pranon edhe Trump: New York një katastrofë, hotele e stadiume do kthehen në spitale
Mjeku Ilir Allkja denoncon: Mjekët e familjes prej vitesh në shërbim të konçesionit të Check-Up
Dyshohet për një rast me coronavirus në Shqipëri
Edhe kjo ndodhë! Xhelal Sveçla, ushtrues detyre i Ministrit të Brendshem, me Vendim të veçantë, ua p...
Pacientëve me kancer nuk u jepet kimioterapia – Mjekët në grevë
Mjekët shërbëtorë të pacientëve, jo të oligarkëve!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Visceralgji

Sat Apr 6 , 2019
VISCERALGJI Dhimbje në organet e brendshme. Related posts:EKSKLUZIVE, PRESIDENTI THAÇI NË PRESSINGZviceranët mund t’i kalojnë pushimet këtë verë edhe në ShqipëriJa cilat janë ushqimet që shërojnë migrenënÇka është Neuroni?Ja pse peshkaqeni mund të jetë ilaçi kundër kanceritCilës klasë të kafshëve i takon salamandra(pikëlorja) e bukumirit, endemi Malit të Zi?Pagat me […]