Shifra rekord të Covid-19 në Prishtinë

loading...


vazhdon të kryesojë sa i përket numrit të rasteve me koronavirus, raporton Gazeta Blic.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me kronavirus 319 persona.

Postimi i plotë:

1.599 TESTIME, 469 TË SHËRUAR DHE 720 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-, janë testuar gjithsej 1.599 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 720 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 11 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. janë nga komunat: 4 raste (81, 79, 72, 72 vjeç), 1 rast (51 vjeç), 1 rast (63 vjeç), Mamushë 1 rast (31 vjeç), 1 rast (84 vjeç), 1 rast (70 vjeç), 1 rast (76 vjeç), Viti 1 rast (74 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 31.215 raste nga 123.976 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 860 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 469 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 18.347 raste, ndërsa numri i rasteve aktive është 12.008.
janë nga komuna 319 raste, 62 raste, Ferizaj 47 raste, Fushë- 44 raste, 33 raste, 27 raste, 27 raste, Lipjan 23 raste, 18 raste, Vushtrri 14 raste, Skenderaj 11 raste, Viti 11 raste, Suharekë 10 raste, 9 raste, 9 raste, Drenas 8 raste, 7 raste, 6 raste, 6 raste, Gjakovë 5 raste, 5 raste, Shtime 5 raste, 4 raste, Dragash 4 raste dhe me nga 1 rast komunat , , Kllokot, Novobërdë, dhe Zveçan.

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë! Mbani higjienën! Respektoni distancën!Postime të ngjashme