Shkon në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë trajneri i boksit Skënder Kurti

Ish-boksieri Skënder Kurti është viktima e 21-të në Shqipëri nga koronavirusi COVID-19.

61-vjeçari pësoi vdekje klinike në 23 mars, dhe u raportua si viktima e pestë e koronavirusit në Shqipëri, por më pas duket se stafi mjekësor bëri mrekulli duk e mbajtur gjallë.

Ai prej disa ditësh qëndroi në terapi intensive. Kurti nuk ka mundur ta fitojë betejën me virusin vdekjeprurrës dhe ka ndërruar jetë sot më 5 prill.

Skënder Kurti, ish-sboksier  i dalluar që në rini ka punuar si trajner boksi për rreth 30 vite. Kurti është trajneri i parë i kombëtares shqiptare të boksit dhe Tiranës.

Vdekja e Skënder Kurtit konfirmohet dhe nga MSH e cila kujton se trajneri i boksit vuante nga hipertensioni teksa prej 20 ditësh ndodhej tek Infektivi.

NJOFTIMI ZYRTAR

Ministria e Shëndetësisë: Ndërron jetë 61 vjeçari me COVID19 në spitalin infektiv

Ka ndërruar jetë sot në spitalin infektiv 61-vjeçari me inicialet S.K., i shtruar prej 20 ditësh në spital, në gjendje të rëndë, i intubuar. Më herët 61-vjeçari nga Tirana pësoi vdekje klinike dhe prej disa ditësh gjendja e tij ishte rënduar së tepërmi.
Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve të Spitalit Infektiv në terapinë intensive, 61-vjeçari që vuante nga hipertensioni, nuk ia ka dalë të mbijetojë.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit. Ministria e Shëndetësisë i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social. Është po kaq e rëndësishme që masat e kontrollit të infeksionit të respektohen maksimalisht edhe brenda rretheve familjare, duke shmangur vizitat tek të afërmit për çdo lloj arsye, për të parandaluar transmetimin e COVID-19.

Related posts:

Dr.Besnik Ibishi: Nëse keni problem në gjetjen e venave!
Ministrja Bajrami mbajti konferencë për media, ku foli rreth aspektit përmbajtësor dhe atij teknik t...
Skandaloze:Specialistët e Spitaleve Rajonale i udhëzojnë rastet e rënda te Specializantët e QKUK-së
Ndikimi i barnave në shenjat vitale
Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar
Ikja e mjekëve vazhdon: mbi 150 në këtë vit
Venulë
Institucionet kanë nevojë për shërbime psikologjike
Çka është Këshilli Ekonomiko-Social?
Kardiokirurgët akuza të rënda ndaj shefit Adem Grbolar: Përçarje dhe manipulim me lista operatore
Kosovë/ 14 raste të reja pozitive me COVID-19, shkon në 224 numri i të prekurve
Fjolla Spanca:Nuk pranohen urimet!
Dr.Ibrahim Maliqi: Qeveria Kurti duhet të ketë kujdes, në të kundërtën shpresa vdes bashkë me të
Epidemiologu Kakarriqi: Pse ka më pak raste me koronavirus në vendet që kanë aplikuar vaksinën ndaj ...
661 mjekë specialistë në Kosovë punojnë në spitale, që nga viti 2017s' janë bërë specializime
Nga 1 maji mund t’i takoni familjarët dhe shoqërinë
Tërë ditën e duron dhimbjen ndërsa ora 2 pas mesnate kërkon ndihmë mjekësore te Mjeku
Skandaloze: Nëse të dhemb barku(kolikë abdominale) mjekët në Kosovë të udhëzojnë menjëherë te Kirurg...
Ja sa dënohet mosdhënia e ndihmës
Sommaruga dhe Bellen, si “qytetarë normalë”, në metronë e Vjenës
Legalizimi i përmbajtjes së rreme
FDA autorizon përdorimin e ilaçit remdesivir për koronavirusin
Ja sa dënohet përhapja e virusit HIV
Ja pse nuk iu merr gjumi edhepse jeni të lodhur!
Dr.Leonard Bytyqi: Askush nuk e ka menduar që pas 11 viteve të Pavarësisë do të ikin 500 Mjekë nga K...
Study confirms cats can become infected with and may transmit COVID-19 to other cats
‘Hello’, distancim social. Mirupafshim shtrëngim duarsh |Revista Monitor
Një 80 vjeçar që erdhi nga Italia dyshohet se është prekur nga coronavirusi, ekipi mjekësor i QKMF-s...
Mjeku virtual i lansuar nga “Microsoft Healthcare” u zhvillua në Izrael
Regjistrohet dita pa asnjë lindje në spitalin e Prizrenit
10 Theniet më të bukura për infermieret
Ja kur hyn në fuqi Ligji i Pagave
Moslajmërimi i përgatitjes së veprave penale
How to increase height: Factors that influence growth
#CME SAQ INDUCTION AGENTS Which of the following inhibits 11-Beta-Hydroxylase !? A. STP... B. Pro...
Vilozit
Çka është Mitra?
28 foshnje, për 24 orë në QKUK
Gjykata Kushtetuese konfirmoi atë që kemi thënë nga fillimi se vendimi për kufizimin e lëvizjes së q...
Zbulimi i fshehtësisë zyrtare
Kontestohet plani i Albin Kurtit për mjekët e sektorit privat
Ja me çka i shpërblen joduhanpirësit kjo kompani angleze
Dr.Besnik Ibishi: Këshilla para se me dhënë gjakun për analiza
Deputeti i LDK-së i kërkon Qeverisë rritje të pagës së punëtorëve shëndetësor
E FUNDIT / Shënohet viktima e 22 nga koronavirusi
Pastrimi sezonal përmirëson shëndetin tuaj
Pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt 2008, aprovimi i Kushtetutës së Republikës së Ko...
850 doktorë shqiptarë në Gjermani, shumica e tyre në frontin e parë
Disa nga arsyet që të shtyjnë drejt duhanit dhe alkoolit
Situata epidemiologjike me influencë sezonale 2018/2019 në Kosovë
Kurti uron Fitër Bajramin, në veçanti uron mërgimtarët që s' munden të vijnë kësaj here në Kosovë
Çka është sëmundja Creutzfeldt-Jakob dhe kush e shkakton?
Nuk e frikësoni as Avdullah Hotin, as Kosovën!
Vendimin për shqiptimin e masave ndëshkuese për shkeljen e detyrave të punës
Përgjegjësia e të punësuarit - Ligji i Punës
Vdes kryekirurgu si pasojë e virusit, mediat: mjekët që vdesin konsiderohen martirë
Startapi izraelit Sonovia gjen zgjidhjen për ndalimin e përhapjes së koronavirusit
Dënoj rëndë sulmin të ulët të bërë ndaj gazetarëve Nebih Maxhuni e Diamant Bajra, si dhe kameramanit...
Mjekët ligjërisht mund të ofrojnë shërbime vetëm si të licencuar
Antenat celulare, bartëse dhe përcjellëse të rrezatimit radioaktiv “vrasës” në organizëm
Akuza të forta për mjekët që bëjnë miliona me 'operacionet e virgjërisë'
Fillimi i punës - Ligji i punës
Baraliu: Vendimi i kushtetueses për pagat të respektohet, të ndalen grevat
Kur shkenca ndrydhet nga një dogmë filozofike
Drejtori i ShSKUK-së ua ndalon punëtorëve shëndetësorë të kërkojnë pagën jubilare
Shqiptarët e bllokuar në Zvicër, ja data e radhës së fluturimit nga Cyrihu
Njoftim lidhur me shërbimet konsullore në Ambasadën e Kosovës në Austri
Ja sa dënohet mosdhënia e ndihmës mjekësore!
Mjeku Shqiptar fiton çmim ndërkombëtar për....
Sa para fitojnë infermierët në Gjermani?
Edhe tre mjekë të tjerë fitojnë betejën me Covid-19
Rukiqi: Vendimi për rritje të pagave ka qenë i gabuar
Sistemi i drejtësisë fajtor për ikjen e Infermierëve nga Kosova!?
OBSh kërkon 675 milionë dollarë ndihmë për të luftuar “Covid-19”
Demenca Alzheimer
Përgatitja për OPU(oocyte pick-up) ose marrjen/grumbullimin e vezëve/oociteve tuaja.
Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Romëve. Bota sot kremton historinë, kulturën dhe identitetin rom. ...
Refleksione mbi jetën e një Mjeku
Ulrike Lunaçek jep dorëheqje - Albinfo
Eksperti zviceran: Koronavirusi, më pak i rrezikshëm se gripi “normal” sezonal
Deri në tre vjet burg për sulmet ndaj mjekëve dhe infermierëve në Kroaci
Dyshohet për një rast me coronavirus në Shqipëri
Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm
Mesazhi i ministres Hykmete Bajrami për fillimin e mësimit në distancë. Për më shumë, ju lutemi ndiq...
Shqiptarët mes 4 popujve më të stresuar në botë
Presidenti austriak i del në mbrojtje restorantit shqiptar në Vjenë
Ismaili: Rrezikshmëri e ulët për coronavirusin në Kosovë
Vicioz
Tahirsylaj paralajmëron temperatura deri në -20 gradë
Ja si na i spiunojnë telefonat ?
Greetings from Innsbruck, AUSTRIA Ready for a cesarean section. 💪🏻
Sot bëhen 21 vjet kur shumë familje klinase ishin ndarë nga ushtria dhe policia serbe në fshatin Kra...
Një aeroplan me udhëtarë vjen prej Prishtina në Vjenë dhe vazhdon për në Cyrih
Impresionuse me zërin e saj, e reja shqiptare po shkëlqen në Zvicër
Anesthesia
E turpshme: Kalon amandamenti që shpërblen zv/ministrat me pagë edhe pas përfundimit të mandatit
Ushqimi me fibra, konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet
Infermieri shqiptar tregon peripecitë me të infektuarit në Itali
Scrub “bio” për pastrimin e thellë të fytyrës
Vicium

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

ABAPIKAL

Sun Apr 5 , 2020
ABAPIKAL E kundërta e apeksit (e majës). The post ABAPIKAL appeared first on Fjalori mjekesor. Related posts:Ligji për paga trazon punëtorët e sektorit publikAlarmante: 60 mjekë specialistë janë të papunëIKSHPK: Rekomandime për Ethet Hemorragjike Krime KongoOBSh kërkon 675 milionë dollarë ndihmë për të luftuar “Covid-19”Mjeku eci 2 orë në këmbë, […]
Fjalori Mjekësor