Shqipëri, 14 të vdekur dhe 1,052 raste të reja me koronavirus


14 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi në .

tha se ka kryer 3974 testime, prej të cilave 1052 persona kanë rezultuar pozitivë. Në 24 orët e fundit, raportohet të jenë shëruar 585 persona.

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 408 pacientë, 18 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

– Statistika (4 Shkurt 2021)

Raste të reja ditore        1052

shëruar në 24 orë     585

shtruar në spitale     408

Humbje jete në 24 orë   14

Testime ditore               3974

Testime totale            373,132

Raste pozitive             81,993

Raste të shëruara        49,543

Raste Aktive                31,032

Humbje jete                 1418

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

  17657

Fier        2632

  1718

  1531

Vlorë     1528

 1393

Lezhë    1073

Korçë    997

Berat     947

Gjirokastër 653

Kukës    487

Dibër     416

Postime të ngjashme