Shqipëri, 15 të vdekur dhe 801 raste të reja me koronavirus


Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri ka pasur 15 persona të vdekur dhe 801 raste të reja me .

Aktualisht në spitalet COVID në dhe në dy spitale rajonale po trajtohen 558 pacientë, 38 në terapi intensive nga të cilët 16 pacientë janë të intubuar.

Që prej fillimit të pandemisë numërohen 1,582 të vdekur nga coronavirus ndërsa numri i të infektuarve i ka kaluar 94 mijë të prekur.

– Statistika (16 Shkurt 2021)

Testime totale           420,818

Raste pozitive            94,651

Raste të shëruara        58,794

Raste aktive               34,275

Humbje jete                1,582

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

                         20674

Fier                              2894

Vlorë                            1746

                         1713

                       1474

                       1201

Lezhë                          1046

Korçë                          993

Berat                           981

Gjirokastër                  829

Kukës                          406

Dibër                           318

Postime të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *