Shqipëri, 8 të vdekur dhe 256 raste të reja me koronavirus


Gjatë 24 orëve të fundit në janë shënuar 256 raste të reja me në 2538 testime të kryera. bëri me dije se 8 persona humbën jetën për shkak të virusit.

Aktualisht në spitalet COVID në dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 256 pacientë, 18 në terapi intensive, nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar, bëri me dije .

Statistika (07 Prill 2021)

Raste të reja ditore 256
shëruar në 24 orë 565
shtruar në spitale 256
Humbje jete në 24 orë 8
Testime ditore 2538

Testime totale 577,591
Raste pozitive 127,192
Raste të shëruara 95,600
Raste Aktive 29,301
Humbje jete 2291

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
20738
Fier 2560
1226
Gjirokastër 1224
1030
Vlorë 721
Korçë 729
Kukës 345
Dibër 338
246
Lezhë 103
Berat 41

Postime të ngjashme