Shqipëri/ Mjekë e Infermierë do marrin +1000 euro deri në fund të pandemisë

Mjekët dhe infermierët që janë në vijën e zjarrit me COVID 19 do të marrin këto ditë pagën mujore + 1000 euro siç edhe ka premtuar qeveria.

Kryeministri Edi Rama në një komunikim live në facebook sqaroi se personeli mbështetës i luftës së tyre në vijën e zjarrit deri te sanitarët dhe shoferët e Urgjencës Kombëtare do të kenë në llogarinë  e këtij muaji 500 euro + pagës.

Ky trajtim financiar për ta do të vazhdojë deri në shërimin e paciantit të fundit me koronavirus.

Rama: Deri kur të mbarojë lufta dhe deri kur  pacienti i fundit me COVID të lërë spitalet tona, të gjithë këta do të vazhdojnë të paguhen po kështu.

Kryeministri Rama tha se sistemi jonë spitalor është në gjendje shumë të qëndrueshme.

Rama: Ne vazhdojmë furnizimin e stokut të luftës për ditë më të këqija nëse do të vinë, mos e dhëntë Zoti.

Related posts:

Të gjithë e kritikojnë Mjekun...
New original investigation: Subcutaneous Nitroglycerin for Radial Arterial Catheterization in Pediat...
Kimete Berisha: Taksë 100% ndaj Serbisë, 200% ndaj nesh
10 profesionet më të paguara në botë
Cilat gra preken nga kanceri i gjirit?
Mjeku Shqiptar në SHBA, zbulon një bakter të rrezikshëm që vjen në rrugë të pazakontë (Foto)
Dr.Istref Plakolli: Sindroma Brugada apo Vdekja e papritur
Vertebrat cervikale
Familja Gashi, 6 javë e bllokuar nga koronavirusi
Federata Sindikale e Shëndetësisë kërkon që në pakon emergjente të përfshihet i gjithë zinxhiri shën...
Brigada 162 "Agim Bajrami" na nderoi si komb me shumë beteja, që mbeten të paharruara. 21...
Dr.Leard Berdica: Këshilla për familjarët e pacientëve dhe për Kirurgët
Gëzuar Pashkët katolike, një ndër festat më të mëdha për të gjithë besimtarët e krishterë. Kjo festë...
Viscera
Zbulohet sa është vlera e pagave që marrin infermierët e Kosovës në Gjermani
Ky është plani i Qeverisë Kurti për fëmijët e porsalindur në Kosovë
Answering the top 5 questions about catnip
Tahirsylaj paralajmëron temperatura deri në -20 gradë
Ilaçi i famshëm OKI: Ja çka mund t’i bëj trupit tuaj
10 Theniet më të bukura për infermieret
Federata e Shëndetësisë të mërkurën vendos për vendime sindikale
Në pritje të vaksinës, shkencëtarët rendin të zhvillojnë trajtime kundër COVID-19
Floktarët shqiptarë në Austri i gëzohen rihapjes së dyqaneve
Arsyet kryesore pse një qasje e re e Lidershipit, bazuar në të dhënat më të reja nga Neuroshkenca, ë...
Si qëndrojnë shifrat e të prekurve me coronavirus në Kosovë dhë rajon
E keni dëgjuar më parë? Ja cila është historia e operacionit që zgjati 23 orë
Viskoz
I dashur Albin, Aq sa Ti e ke zor t'i kërkosh falje LDK-së dhe ta kthesh Agim Veliun, po aq zor...
148 shtetas kosovarë u kthyen nga Franca në Prishtinë
Në ditën botërore të gruas shuhet një grua, një nënë dhe një mjeke
Pamje magjepse të “Liqenit të Batllavës” të shkrepura nga Arian Mavriqi
Alarmante: Në çdo të tretën ditë largohet nga një Mjek nga Kosova
Kardiokirurgët akuza të rënda ndaj shefit Adem Grbolar: Përçarje dhe manipulim me lista operatore
Dhjetë javë për të shtypur kurbën
Ja cila është simptoma e parë e kancerit të zorrës së trashë
Ja sa është paga e Kirurgut, Radiologut dhe Psikiatrit në Zvicër!
Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndrysh...
Shkup: Mjekët kërkojnë kushte më të mira për të parandaluar ikjen e stafit shëndetësor
Common foods alter gut bacteria by influencing viruses
Fakte mbi vaksinën antigrip💉
Shkon në 4 numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë
QKMF në Gjakovë siguron pasije për laboratorin e Stomatologjisë
Ligji për pagat në Kushtetuese, Sindikata e Judikaturës mbështet Avokatin e Popullit
Sot kujtojmë me dhimbje dhjetëra martirë të cilët u vranë mizorisht 21 vite me parë në fshatin Burim...
Operacionet ortopedike, Izraeli revolucionarizon kirurgjinë përmes inteligjencës artificiale
Shoqata “Nënë Tereza” në Londër shpërndan ndihma për anëtarët e diasporës
Ky burrë ka shëruar 5 mijë njerëz nga kanceri për 90 ditë, luftoi kundër qeverisë dhe doktorëve e ko...
Sot shënohet Dita Botërore e Ndërgjegjësimit për Autizmin. Ndonëse kjo ditë na ka gjetur në një kohë...
Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor
Flet mjeku: A na e sjellin koronavirusin porositë online nga Kina?
Basri Lenjani: Spitalet Rajonale po i përcjellin krejt te ne, edhe pse munden me u trajtu në to
Shkaqet e sëmundjeve kronike të veshkave
Ja çka do të ndodh nëse nuk fillon zbatimi i ligjit për paga
Albinfo.at – Aktualiteti i Shqiptarëve në Austri
Policët do të paguhen për rrezikshmëri e mjekët akoma jo
Pikëllues lajmi për ndarjen nga jeta të veprimtarit të shquar, Rexhë Xhakli. Xhakli tërë jetën ia ku...
Kushtoni vëmendjen këtyre dy përbërësve në përbërjen e sapunit antibakterial, sepse mund të dobësojë...
Ismaili: Profesionistë shëndetësorë duhet t’i marrin pagat ma rritje
Afro 25 mijë familje të varura nga asistenca sociale në Kosovë, me 50 deri 150 euro në muaj!
Skandaloze: Pacientet me dhimbje menstruale dhe probleme gjinekologjike po udhëzohen te Kirurgu
Coronavirusi mbërrin në Itali/ 6 të infektuar, izolohen 250 të tjerë
Demenca vaskulare
Ajo që ishte e nevojshme por nuk u bë, përbën shkelje. Presidenti ka vendosur të anashkalojë nenin 8...
Mjeku Shqiptar fiton çmim ndërkombëtar për....
Sot qëndrova në komunën e Malishevës, për të parë nga pranë gjendjen e krijuar pas përhapjes se viru...
Urdhri Farmacistëve Të Shqipërisë: Farmacitë të hapura gjatë fashës orare të lejuar
Dr.Arbër Morina: Statusi i Mjekut
Koronavirusi/ Mjeku Florian Toti: Disa këshilla për personat me diabet
Dr.Istref Plakolli: Qeveria po e neglizhon Koronavirusin
Ambasada e Kosovës në Itali me njoftim mbi riatdhesimin e shqiptarëve
A i kanë fajet mjekët që nuk po bëhet koalicioni VV-LDK?
COVID-19/ SHBA shënon rekord vdekjesh, 1736 viktima vetëm ditën e fundit
Ja çka thotë Kryeministri italian rreth përhapjes së koronavirusit
Ja çka shkruan Dr.Armend Rexhepi për kryetarin e Komunës së Vitisë z.Sokol Haliti
Skandaloze: Mbi 30 milionë euro reklama, shumica për portale të ‘bosave’ e të partive
Simptomat dhe shenjat e gurëve në veshka
Dhëndri i shqiptarëve zgjidhet President i Parlamentit të Republikës së Gjenevës
Betejat e Luftës Çlirimtare u shënuan me emrin dhe heroizmin e Dëshmorëve të Kombit. Sot kujtojmë rë...
Infermierët në prag të themelimit të Sindikatës
Pse në Kosovë nevojitet të promovohet motoja "Rri në shtëpi"?
Kosova po shkon drejt krizës për ujë të pijshëm
Mjekësia është Art!
This Easy Cardio Swap Will Help You Train for A Half Marathon
Ja maska “rinuese” me niseshte për fytyrë
Pasi fitoi betejën me COVID-19, Dhimitër Kraja rikthehet sërish në shërbim
Mami dhe babi bëjnë një fotografi, pastaj mjekët vënë re diçka fantastike!
Rreth 700 mijë euro donacione nga diaspora
Skandaloze: Në Mitrovicë i mituri rrah nënën e tij
Vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Me...
Inteligjenca Artificiale, platforma izraelite Invertex u skanon trupin dhe u tregon masën e veshjeve
Dr.Besnik Ibishi reagon ndaj shkrimit të Gazetës Shneta
Keni këto probleme vaginale? Kontrollohuni menjëherë tek mjeku
Prindi i vajzës vet i kërkoi Mjekut që t'i bërtas asaj
Ja kush është trupi i të vdekurit i cili po qëndron në QKUK që 8 ditë
Duhani dhe dëmet shëndetësore
Katër raste me virusin AH1N1 në Kosovë
Si mund të zbulohet shpejt kanceri i gjirit?
Ventrikulit
Ligji për Sigurime Shëndetësore mbeti vetëm në letër
Venografi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Gjykata Kushtetuese

Fri Apr 3 , 2020
Gjykata Kushtetuese e Kosovës (Anglisht: Constitutional Court of Kosovo; serbokroatisht: Ustavni sud Kosova) është autoriteti më i lartë për interpretimin e Kushtetutës së Kosovës dhe shqyrtim gjyqësor të ligjeve lidhur me përputhjen e tyre me kushtetutën. Selia e Gjykata Kushtetuese ndodhet në Prishtinë, kryeqytetin e Kosovës. Gjykata Kushtetuese është themeluar […]
Gjykata kushtetuese