Shqipëria nis nesër vaksinimin kundër COVID-19


Republika e Shqipërisë nga nesër do të fillojë vaksinimin e qytetarëve kundër .

Lajmin e bëri të ditur vetë kryeministri i Shqipërisë, , me anë të një postimi në rrjetin social, .

LAJM I MIRË

Nesër nisim vaksinimin antiCOVID”, shkroi ai.

Deri tani, ka siguruar 500 mijë doza të vaksinës anti nga kompania .

Mësohet se 10750 dozat e para të kësaj vaksine, sipas kontratës, do mbërrijnë në në fillim të javës së tretë të janarit. 30250 doza të tjera do vijnë në shkurt dhe të tjerat me radhë muaj pas muaj në bazë të planit të vaksinimit.

Postime të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *