Shqipëria pranon të premten mbi 38 mijë dozat e para të vaksinës AstraZeneca


Shqipëria pritet të pranojë të premten 38 mijë e 400 dozat e para të vaksinës .

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, sipas të cilit, me këtë dozë do të nisë vaksinimi i mësuesve.

“Pasnesër mbërrijnë 38 400 DOZAT PARA TË VAKSINËS ASTRAZENECA dhe nisim menjëherë vaksinimin e mësuesve”, ka bërë të ditur Rama.

Vetëm gjatë ditës së sotme në janë kryer 702 vaksinime anti-COVID dhe që nga fillimi i vaksinimit janë kryer 21.613 vaksinime.

ka filluar më 11 janar teksa të parët që kanë marrë prodhimin e / ishin mjekët dhe më pas edhe të moshuarit.

Më 1 janar, Rama pati thënë se Shqipëria ka siguruar 500,000 doza të vaksinës anti-, nga kompania farmaceutike amerikane .

Postime të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *