SHSIMP i gëzohet lajmit për dërgimin e ligjit për paga në Kushtetuese

SHSIMP i gëzohet lajmit për dërgimin e ligjit për paga në Kushtetuese

Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve Shëndetësor të Kosovës i gëzohet dërgimit të ligjit për paga në Gjykatë Kushtetuese. Ajo përmes një postimi të saj ka thënë se dërgimi në Kushtetuese tregon më së miri se infermierët përmes Sindikatës së Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve Shëndetësor të Kosovës, tanimë janë gardian të ligjshmërisë dhe përfaqësuesit e vetëm të denjë të interesave të Infermierisë Kosovare.

Për më shumë lexoni postimin e plotë të saj

Postimi i plotë

LIGJI I PAGAVE NË GJYKATË KUSHTETUSE

Institucioni i Avokatit të Popullit e ka dërguar ligjin e pagave në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës. Kjo tregon më së miri se infermierët përmes Sindikatës së Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve Shëndetësor të Kosovës, tanimë janë gardian të ligjshmërisë dhe përfaqësuesit e vetëm të denjë të interesave të Infermierisë Kosovare. Sa keq që nuk u doli i saktë prognozimi i disa “ekspertëve të çështjeve sindikale” se Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve Shëndetësor të Kosovës është vetëm një dështim. Ju sigurojm se fitorja jonë për tu respektuar ligji dhe ligjshmëria në Kosovë është veq fillimi i sukseseve drejt nxjerrjes para përgjegjësisë të të gjithë atyre që mendojnë se infermierët janë vetëm aksesor të sistemit shëndetësor të Kosovës dhe burim i kuotave financiare për përfitime të disa individëve.

#bëhuSHSIMP
#MosPritPoBashkohu

Related posts:

Përse të rinjtë tanë “tremben” nga studimi i mjekësisë?
Avokati i Popullit ende s’ka vendosur rreth Ligjit për Paga, pranon edhe tri ankesa
Gazetari Adriatik Kelmendi i bie pishman..
Kur nuk e pranon injeksionin shkaku i frikës por trajtimi oral del më efektiv
Në Austri, me shqiptarët që strehuan shqiptarë gjatë pandemisë
Mediat "peshkojnë" vetëm shembujt negativë për Mjekët
Sa kujdestari janë të obliguar t'i mbajnë Specializantët gjatë një muaji?
Basri Lenjani: Vetëm me i pa udhëzimet me të cilat na i dërgojnë në Emergjencë, çuditesh
Mesazhi i ambasadorit Grenell ishte i qartë dhe konkret për angazhimet e politikës amerikane në drej...
OSK-ja: Mos plotësimi i kushteve të punës, shkaktari kryesorë pse mjekët po ikin nga Kosova
Shqiptari i dehur sulmon mjekët dhe policinë
Veriu sot ka nevojë për shërim, jo për 'çlirim'. I nderuari z.Kadri Veseli, Nuk dua të ar...
Ngjarje tmerri në Greqi, mjekët zbulojnë abuzimin seksual tek foshnja e vdekur nga Siria
Balerina nga Ferizaj diplomoi në "Joffrey" të Nju-Jorkut
Drejtpërdrejt, në KTV
Pacientja falenderon pa masë Kirurgun Naser Plakollin dhe ekipën kujdestare
Sëmundja
Kishte paralajmëruar të bëhej kujdes, mjeku nga Kina infektohet edhe vetë me koronavirus
17 orë pa ndërprerje! Kardiokirurgu shqiptar realizon operacion të rrallë në Londër
Avokati i popullit po e shqyrton mundësinë e dërgimit të Ligjit për paga në Gjykatën Kushtetuese
Mjeku që operoi presidentin Thaçi me dedikim emocional për të
Ushqimet shqiptare, pjesë e fushatës promocionale të Organizatës Botërore të Turizmit
Tjetër sukses: Klinika e Alergologjisë me hapësirë moderne
Epidemiologu Dedushaj thotë se numri i vdekjeve nga Covid-19 në Kosovë do të rritet
Video: Sakrifica mbinjerëzore e Kirurgut gjatë luftës
Ligji për Pagat sërish në Kuvendin e Kosovës
Ja cili është Kirurgu i suksesshëm shqiptar në Linz të Austrisë
Hetimi për “Sterilizimin”, Koni dëshmon në SPAK: Koncesion korruptiv
Kërkohet pensionimi i parakohshëm i mësimdhënësve me sëmundje të rënda
Psikologjia e sjelljes në shoqërinë tonë
Sqarim nga Klinika Infektive QKUK
Verte
Ajo që ishte e nevojshme por nuk u bë, përbën shkelje. Presidenti ka vendosur të anashkalojë nenin 8...
Shqipëri/ Mjekë e Infermierë do marrin +1000 euro deri në fund të pandemisë
Foto sa 1000 fjalë/ Situata alarmante në Itali në një foto të vetme
Get Ready to Run Your First 5K With This Plan
Konstitucionalizëm integral, jo voluntarizëm presidencial Neni më i rëndësishëm i Kushtetutës së Rep...
Shkon në katër numri i viktimave nga koronavirusi
Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit
What is this !?
As raca dhe as klasa shoqërore nuk përcaktojnë inteligjencën tek foshnjat
Fruta të thata për meshkujt dhe arsyet
OBSH: 3 fakte për COVID-19 që duhet t’i dini
Vipomë
Kirurgët janë pasuri kombëtare e një shteti!
Suedi, hapet restoranti i parë për vetëm një klient |Revista Monitor
Për indeksonline është e çuditshme se mjekët bëjnë pauzë 30 minuta
Uran Ismaili po konsiderohet Ministri më i mirë prej pasluftës në Shëndetësi
Kryetari i komunës së Mitrovicës vlerëson me mirënjohje Ortopedët
Çka është Shkencëtari?
Presidenti austriak thyen rregullin: Pas mbylljes, vazhdon “muhabetin” në lokalin e shqiptarit
Takimet e psikiatërve shqiptarë në Zvicër, shembull bashkëpunimi të mirëfilltë
Ftesë publike nga Gazeta Shëndeti për ju ndjekës/e të dashur/a
Infektologët paralajmërojnë që coronavirusi shkakton dëmtime neurologjike, ndërkaq te disa edhe sulm...
Kjo është familja e ministrit Uran Ismaili
Qeveria në detyrë mbrëmë ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit, por qeveria e shkar...
Të jesh apo të mos jesh i pranishëm në lindje
Gjinekologu shqiptar që bëri mrekulli me çiftin nga Kumanova!
Ndërroi jetë Agim Ramadani, mjeku i parë ligjor shqiptar në Maqedoni
Doktori kosovar godet Edi Ramën/ Nuk mbahet qurani një natë para Bajramit
Çka është Dialogu Social?
Tmerruese: Sipas “Presheva Jonë”, mbi 100 mijë prostituta shqiptare në rrugët e Europës! A është e m...
Ja cili është dallimi në mes të Psikologut dhe Psikiatrit
Dënim 750 euro për ata që ngacmojnë seksualisht vajzat në rrugë
Amerikë: Dyshohet se një kosovar është prekur nga koronovirusi
Epidemiologu Kakarriqi: Pse ka më pak raste me koronavirus në vendet që kanë aplikuar vaksinën ndaj ...
Çfarë duhet të mësojmë nga vendet më të përparuara në përballimin e epidemisë nga COVID-19?
Betejat e Luftës Çlirimtare u shënuan me emrin dhe heroizmin e Dëshmorëve të Kombit. Sot kujtojmë rë...
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike PESË PACIENTË TË SHËRUAR Sot, me 31.03.2020...
Gurët në veshka, çfarë duhet të kemi kujdes
Mbikëqyrja e pandërgjegjshme e trafikut publik
Ish-luftëtari britanik i UÇK-së përkrah grevën e kirurgëve
Ja sa dënohet keqpërdorimi seksual i personave nën moshën gjashtëmbëdhjetë (16) vjet
Çka është Migrena? - Neurologjia
Kina fillon procedurat e emergjencës, numri i vdekjeve nga koronavirusi shkon në 80
Ja sa dënohet shmangia nga tatimi
Pse nuk duhet të specializoni në QKUK - Prishtinë?
Virusi vdekjeprurës kinez: Dyshohet për rastin e parë në Kosovë
Valla bre e kishit pas dasht shumë këtë Kosovë!
Të gjithë e kritikojnë Mjekun...
How long does it stay in your system?
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
Si të luftohet tensioni i lartë i gjakut?
Sa aktivitet fizik duhet të kryejnë fëmijët dhe të rinjtë?
CoVid-19/ Shkon në 377 numri i të prekurve në vend
Mjeku Shqiptar që trajtoi pacientë me Ebolë
Dëmtimi i varreve apo kufomave
Kur gratë shkelin gratë...
Kushtoni vëmendjen këtyre dy përbërësve në përbërjen e sapunit antibakterial, sepse mund të dobësojë...
Skleroza Multiple dhe Terapia Hiperbarike me Oksigjen
Abak - Sinonimet e gjuhës shqipe
Diaspora shqiptare në Gjermani vazhdon ta ndihmoj Kosovën
FMN, e shqetësuar me Ligjin për pagat, viti 2020 problematik
Kush do kujdeset për shëndetin e shqiptarëve, mjekët emigrojnë në Gjermani!
21 vjet më parë, aparati policor dhe ushtarak i Serbisë kreu një ndër krimet më të rënda kundër njer...
How To Lose 10 Pounds Even If You Hate Vegetables
Ja cilat janë shkaqet e menstruacioneve jo normale
Shenjat vitale
Vizitova fabrikën e miellit "Vali" në Sllatinë të Fushë Kosovës, ku falënderova pronarët d...
Dr.Nderim Salihaj: Disa nga format e trajtimit të lëndimeve të gjymtyrëve që i hasim në popullatën t...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kryesindikalisti i shëndetësisë: Priten veprime të paparashikueshme nga Sindikatat!

Thu Dec 5 , 2019
Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës (FSShK), Blerim Syla, ka paralajmëruar veprime, siç ka thënë ai, të paparashikueshme pas dërgimit të Ligjit për Paga në Gjykatën Kushtetuese nga Avokati i popullit, shkruan “Front Online”. Syla ka thënë se qysh nga dita e nesërme do të mblidhen edhe me […]