Si e vjedh Vampiri energjinë tuaj?

Vampirizmi psikologjik

Si vampirë të energjisë profesionet mjekësore më së shumti janë
femrat(infermieret apo motrat medicinale si dhe mjeket apo doktoreshat).

Këtu janë disa teknika që një vampir përdor për të vjedhur energjinë tuaj:

• Ai ose Ajo flet me zë shumë lartë, ose shumë të ulët, duke e detyruar vëmendjen tuaj.


Ai ose Ajo flet vetëm për veten e tij/saj, idetë e tij/saj, se çfarë ndodh me të, madje
edhe në detajet e tij më të parëndësishme, duke e detyruar vëmendjen
tuaj. Në një grup, ai  e monopolizon bisedën.

• Ai ose Ajo i imponon pikëpamjet e tij/saj dhe jep urdhra, gjë që ju dobëson.

• Ajo luan rolin e  viktimës, ankohet për çdo gjë dhe me të gjithë, duke e detyruar ndjeshmërinë apo dhembshuri tuaj.


Mbetet i/e paqartë, nuk angazhohet asnjëherë në mënyrë të qartë, nuk
përgatit asgjë paraprakisht, duke ju detyruar që të jeni plotësisht në
dispozicion (manipulatorët janë Vampirë të mëdhenjë).

• Ai ose Ajo është i ftohtë dhe ruan distancën, duke ju lëne në kërkesa të vazhdueshme

Duke njohur një vampir të energjisë është hapi i parë për të mbrojtur veten në mënyrë efektive nga ta.

Related posts:

Ja si t’i njohim “Vampirët e Energjisë”?
Dr. Istref Plakolli: Sindroma Boerhave apo gjakderdhja e tmerrshme.
Ja 4 arsyet pse përjetoni dhimbje gjatë seksit
Ja pse proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene!
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 ...
Mjekët austriakë vazhdojnë ndihmën për fëmijët shqiptarë
Mjeku shqiptar nga Kosova, shpëton nga vdekja fëmijën katërvjeçar gjerman
Skandaloze: Pacienti nga Malisheva udhëzohet direkt për Prishtinë pa u dërguar fare në Spitalin e Gj...
Letër nga karantina nipave në Shqipëri: Mos bëni gabimin që bëra unë
Kosova po mbetet pa infermierë
Mjekët gjermanë protestojnë për mungesën e pajisjeve mbrojtëse
Virusi mund të qëndrojë në ajër, OBSH ndryshon qëndrim për maskat
Specializantët ankohen se nuk janë paguar
A është alkooli i dëmshëm për bebin në barkun e nënës?
Prilli i përgjakshëm i vitit 1999, ishte vendimtar për ardhmërinë dhe lirinë tonë. Sot kujtojmë jet...
Të drejtat e të punësuarit me rastin e ndërrimit të punëdhënësit
Ngjarje tmerri në Greqi, mjekët zbulojnë abuzimin seksual tek foshnja e vdekur nga Siria
Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e popullatës!
Kryeministri irlandez punon si mjek në spital për të ndihmuar në luftën me koronavirusin
Njoftim lidhur me shërbimet konsullore në Ambasadën e Kosovës në Austri
Ja sa dënohet përhapja e virusit HIV
Mjeku Krasniqi demanton Ministrin e Shëndetësisë Uran Ismaili
Kjo është familja e ministrit Uran Ismaili
Dr.Bashkim Gllareva: Për të gjithë ata që na shajtën, na ofenduan!
Shëno me renditje të rregullt elementet e harkut refleksiv.
Dhënie enorme e injeksioneve dhe infuzioneve në Qendra të Mjekësisë Familjare
Dalin pagat e dhjetorit, tronditen mësuesit, mjekët e policët
Mjeku eci 2 orë në këmbë, shpëton pacientin
Pak Femra, Shumë Plastikë… Shumë Meshkuj, Pak Burra!
Ja cilat janë 10 ushqimet që djegin dhjamin!
Të dashur qytetarë, Me vendimin e saj të ditës së hënë, Qeveria e Republikës së Kosovës, me një votë...
Lindim të mirë apo të këqinj?
Ikja e mjekëve jashtë Kosovës/ Komuna e Suharekes hap konkurs për gjinekolog por asnjë aplikantë
Dr.Çlirim Berisha: Qytetarët po e neglizhojnë rrezikun që tashmë është global
Që të jesh Mjek…
Shqiptarët në Zvicër kanë vetëm 16 ordinanca
Mënyra efektive për të rritur fertilitetin te meshkujt
Selman Waksman, nobelisti që shpëtoi botën nga turbekulozi
E vërteta 20 sekondëshe e videos së postuar nga familjarja e pacientës L.G.
Qeveria shkarkon bordin e Telekomit
Ka përdhosur një grua që po flinte, kosovari dënohet me dëbim nga Zvicra
Mjeku Shkodran Zyhdi Çoba..Një jetë e tërë e lidhur me Sportin
Katër raste me virusin AH1N1 në Kosovë
Poezia e një mjeku
Ndalimi i punës së detyruar ose të dhunshme
Gjykata Kushtetuese
Refleksione mbi jetën e një Mjeku
Tipet e demencës
Avokati i popullit po e shqyrton mundësinë e dërgimit të Ligjit për paga në Gjykatën Kushtetuese
Çka është kondrociti?
Në Spitalin Rajonal të Mitrovicës kryhet operacion i rrallë në sy
Në Gjermani Kisha bëhet "xhami" për myslimanët që s'kanë ku të falen
Varshmëria nga droga, bixhozi dhe rrjetet sociale.
Gjumi i pakët dhe imuniteti
Ja sa është numri i nevojshëm i punësimit të Infermierëve në Kosovë
Merri këto tableta se të ndihmojnë…
Shtohet numri i viktimave nga koronavirusi, humb jetën 84-vjeçarja tek Infektivi
Ulen vdekjet nga koronavirusi në Itali, brenda 24 orëve humbin jetën 525 pacientë
Një ndër masakrat e rënda, të kryera nga policia dhe ushtria serbe kundër popullatës shqiptare në pr...
Në pritje të vaksinës, shkencëtarët rendin të zhvillojnë trajtime kundër COVID-19
Shqiptari që jeton në Japoni tregon pse ky shtet po e kalon më lehtë pandeminë
Injorohen nga krerët e shtetit, sindikalistët thonë se do të presin veç deri nesër
Dr.Gani Bajraktari: Të lumtë (bravo) Dr.Arbër Morina për futjen e kësaj metode për herë të parë në K...
Sëmundja
Punëtorët e shtetit mund të mbesin pa rroga
Çka është pedofilia?
Mundësi riatdhesimi më 9 maj për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Zvicër
Bërvenica me mjek amë pas pesë vitesh
Avokati i popullit me deklaratë dalldisëse: Ligji i pagave duhet të pezullohet
Çka është Agjërimi? - Vlera dhe Historia e Agjërimit
Dr.Haxhi Avdyli: nga nesër shumë punë na presin
Apeli i infermieres në Itali: Qëndroni në shtëpi. Bëjeni për ne dhe për veten tuaj!
Coronavirusi mbërrin në Itali/ 6 të infektuar, izolohen 250 të tjerë
Mjeku shqiptar në Angli: Pacientëve shqiptarë me COVID u flas shqip
Fruta të thata për meshkujt dhe arsyet
Dr.Jeton Karpuzi : Masat agresive të cilat duhët të merren në mbrojtje ndaj SARS-Cov-2
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e fituar ndaj COVID-19
PESË RASTE ME COVID-19! Sot më 05.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me ...
10 ushqimet që pastrojnë trupin nga helmet
Rama sqaron shpërblimin për mjekët që luftojnë COVID-19, ja kush përfiton
Cilët faktorë e rrisin rrezikun për hipertension?
Hendboll: FC Bayern me një trajner shqiptar
Prof. Arben Beqiri padit ministren e Shëndetësisë dhe rektorin e Mjekësisë
Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit
Ja pse Vitamina B12 është e rëndësishme për organizmin tuaj!
https://bbc.in/2V5ifYM
Sëmundjet respiratore akute
Çka është Kontrata e Punës?
Rrezikimi i trafikut publik
Version spontan
Kurti, letër ministrave: Skanoni gjendjen nëpër ministri dhe ma sillni raportin
Sulmohet mjeku dhe polici në Gjakovë
Dje na sulmonin, sot po na kopjojnë
Na mbyti xhelozia. 1. Në Shqipëri u çmendën nga xhelozia pse Kryeministri Edi Rama e bëri gjestin ...
Dërgimi i Ligjit për Pagat në Kushtetuese, Policia e Kosovës paralajmëron greva
Nuk e frikësoni as Avdullah Hotin, as Kosovën!
Causes of psoriatic arthritis: Triggers and risk factors
Kandidatët e papranuar në konkursin për logopedë në QKUK ankohen për parregullsi
28 foshnje, për 24 orë në QKUK
Top të paguarit e Telekomit: Një zyrtar ligjor mori pagë mujore 12.300 euro

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Asgjë nuk ndodh rastësisht!

Sat Apr 6 , 2019
Inteligjenca universale është gjithnjë nën shërbimin tonë dhe vepron në përputhshmëri me atë se çfarë ne besojmë. Besimi është forca që vë në lëvizje gjithë universin. Kjo forcë na dërgon gjithnjë sinjale se cilën rrugë duhet të ndjekim,  që të arrijmë më lehtë tek qëllimi ynë. Megjithatë, ne nuk ua […]