Si quhet organi embrional përmes të cilit ushqehet embrioni i gjitarëve?

Si quhet organi embrional përmes të cilit ushqehet embrioni i gjitarëve?

Si quhet organi embrional përmes të cilit ushqehet embrioni i gjitarëve?

placenta dhe këmbëza lidhëse e kërthizës

Related posts:

Historia e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës
Neurokirurgu Dr.Haxhi Avdyli fajëson Hashim Thaçin për pezullimin e ligjit për paga
I dashur Albin, Aq sa Ti e ke zor t'i kërkosh falje LDK-së dhe ta kthesh Agim Veliun, po aq zor...
Vitamina B2 ose riboflavina
Kush do kujdeset për shëndetin e shqiptarëve, mjekët emigrojnë në Gjermani!
Virusi vdekjeprurës kinez: Dyshohet për rastin e parë në Kosovë
Duda Balje: do të doja të bëhesha Kirurge
Nga 1 maji mund t’i takoni familjarët dhe shoqërinë
Cilat janë shkaqet e migrenës?
Ky është kryetari i vetëm në Kosovë që realizoj 100% të premtimeve
Infermierët dhe Edukimi në vazhdim
Kosovarët duhet të krijojnë shprehi që Mjekët dhe Infermieret në Kosovë kudo që i shohin t'i përqafo...
Ushqimi me fibra, konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet
Psikologjia e sjelljes në shoqërinë tonë
Ilaçi i famshëm OKI: Ja çka mund t’i bëj trupit tuaj
Dr.Arbër Morina: Statusi i Mjekut
SHTATË TË SHËRUAR DHE PESË RASTE ME COVID-19! Sot më 04.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Mo...
Cilët janë faktorët e rrezikut për konstipacion ose kapsllëk?
OBSH: Covid-19, më i rrezikshëm se terrorizmi
Lëkura e mandarinave ju ndihmon të zgjidhni këto probleme
Urdhërohet anulimi i ndërhyrjeve kirurgjikale në fundvit, ngaqë nuk ka mjek
Ja kur hyn në fuqi Ligji i Pagave
Riatdhesohen 300 shtetas zviceranë dhe qytetarë maqedonas në Zvicër
E konfirmon doktori i Kombëtares së Kosovës: Ademi dhe Rama më sulmuan fizikisht në Gërmi
Vendet në të gjithë botën po vuajnë për mungesën e infermierëve
Më 7 prill 1999, në luftë për t'i shpëtuar bashkëluftëtarët e tij ka rënë heroikisht Xhevat Dem...
Ja cilat raste të sëmundjeve rriten në Shqipëri
Surgical instruments wrongly left inside a patient may not be detected for more than 6 months
Rënie graduale e shtrimeve në spital për Covid-19
Rritja e rasteve të reja me COVID-19 në komunën e Malishevës është shqetësuese. Po kaq shqetësuese ...
Venografi
Arsim Gërxhaliu ironizon me mjekët kosovarë: Kështu mbrohemi nga koronavirusi, jo me maska siç bëni ...
29 të infektuar në qendrën e shpërndarjes së postës në Hagenbrug të Austrisë
Stomatologët, mjekët e përgjithshëm e specialistët janë të papunë
Manipulimi me prova
Rreth 800 mjekë janë larguar nga Maqedonia e Veriut
Një lajm i mirë për Kosovën është renditja e favorshme e Kosovës në raportin e fundit të Indeksimit ...
Ja sa mish pule konsumojnë shqiptarët në vit!
Dr.Halil Krasniqi: A jemi të rrezikuar nga virusi Kinez?
Mbi 17 mijë kosovarë morën viza pune për Gjermani
Frikësimi gjatë procedurës penale
Dr.Talat Pallaska: Pionieri dhe doajeni i lëmisë së ORL në Kosovë
Dhuna ndaj mjekëve dhe infermierëve është e papranueshme dhe e patolerueshme
Dhjetë mendime mbi Shëndetin dhe Mjekun!
Çka janë gypat e Falopit?
10 ushqimet që pastrojnë trupin nga helmet
A është celulari i dëmshëm për shëndetin?
Pse bebet nuk dridhen kur kanë ftohtë?
Të dashur miq, Besoj e keni vërejtur që nëpër media, e sidomos në rrjetet sociale, po zhvillohet nj...
Izraelitja Atox Bio studion një ilaç të ri për dëmtimet akute në veshka
Gjermania me nevojë urgjente për fuqi punëtore të kualifikuar
Mjekët gjermanë protestojnë për mungesën e pajisjeve mbrojtëse
Alarmante: në tremujorin e fundit ikin edhe 37 mjekë
Historia e një foto që ndryshoi botën
Mesazhi i ambasadorit Grenell ishte i qartë dhe konkret për angazhimet e politikës amerikane në drej...
Si matet funksioni i veshkave?
Gazetari i RTK-së përkrah fuqishëm grevën e Kirurgëve
Vazhdon gjendja alarmante në QKUK duke u anuluar 200 operacione në ditë
Falsifikimi i dokumenteve
Boronica dhe sëmundjet e zemrës
Ushqimi te të sëmurët me sëmundje iskemike të zemrës
Vita
Koronavirusi/ OBSH i trembet më të keqes: Bota të përgatitet për pandemi
Ja 4 arsyet pse përjetoni dhimbje gjatë seksit
Skandaloze: Pacientet me dhimbje menstruale dhe probleme gjinekologjike po udhëzohen te Kirurgu
Sa është paga vjetore e Mjekut në Austri?
Nenonatologjia furnizohet me 13 inkubatorë dhe dhe 5 infratavolina
A është respektuar greva, flet kryetari i Sindikatës
Ja sa dënohet marrja e deklaratave me anë të shtrëngimit
Riana Dragu, infermiere në vijën e parë të frontit në luftën kundër COVID-19 në Miçigan
Anesthesia
Sot riatdhesohen 150 persona nga SHBA-ja në Kosovë
Kastravec për fytyrë të pastër
Ushqimet shqiptare, pjesë e fushatës promocionale të Organizatës Botërore të Turizmit
Unë jam Kirurg!
Konstitucionalizëm integral, jo voluntarizëm presidencial Neni më i rëndësishëm i Kushtetutës së Rep...
Fluturim tjetër special nga Prishtina për në Cyrih
Disa gazeta shpifin dhe manipulojnë me kërkesën e Kirurgëve
Is mechanical ventilation for Covid19 being overused!?
Kushtetuesja mund të kërkojë amandamentimin e Ligjit për Paga
Detaje për gjashtë të infektuarit me COVID-19 nga Gjilani
Ministri Dr.Arben Vitia konfirmon rastin e dyshimt me Koronavirus
Një rast i dyshuar për coronavirus në QKUK - Lajmi i fundit
Disa këshilla të thjeshta por të domosdoshme rreth bebeve
Ulrike Lunaçek jep dorëheqje - Albinfo
SHSIMP i gëzohet lajmit për dërgimin e ligjit për paga në Kushtetuese
Çka janë Organizatat e të punësuarve?
Ministria e Shëndetësisë: 17 raste të reja me COVID-19, shkon në 400 numri i të prekurve
Sëmundja
Moslajmërimi i përgatitjes së veprave penale
NJOFTIM eMësimi – Orari Javor i Transmetimit në RTK 4 për klasat 1-9 Menjëherë pas ndërprerjes së ...
Vestibulumi labirinthor
SHSKUK do t'i punësoj 103 Specialistë të papunë
Çfarë e shkakton dridhjen e syve?
Ja cili Kirurg u pensionua!
Kontratat me OJQ-të janë shfrytëzuar për të punësuar staf shëndetësor në QKMF
Ligji i Pagave: Nesër mblidhen Këshillat Drejtues të tri sindikatave
Çaj majdanozi për humbje peshe
Venoz - Fjalor Mjekësor
Kujdes si i trajtoni fëmijët!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Shkruaj tri lloje të receptorëve që ndodhen në lëkurë:

Fri Dec 27 , 2019
Shkruaj tri lloje të receptorëve që ndodhen në lëkurë: Receptorët për prekje,  Receptorët për dhimbje,   Receptorët për nxehtësi,   Receptorët për ftohje dhe shtypje Related posts:Ja cilat janë ushqimet që shkaktojnë erën e keqe të gojës!Alkooli dhe dëmet shëndetësoreOSK-ja: Mos plotësimi i kushteve të punës, shkaktari kryesorë pse mjekët […]