Thu. May 19th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Pyetje dhe Përgjigje

Si të balanconi sheqerin tuaj të lartë në gjak ?

 

Balanconi sheqerin tuaj të lartë në gjak

1. Reduktoni marrjen e sheqerit

2. Hani fruta në vend të ëmbëlsirave

3. Konsumoni fibra me çdo vakt

4. Hani gatesa të shëndetshme në vend të ëmbëlsirave

5. Hani ushqime me proteina

6. Erëzo ushqimet me kanellë, e cila balancon nivelet e sheqerit në gjak

7. Pini shumë ujë gjatë ditës për të evituar dehidratimi