Si të ruani një raport minimal me partnerin tuaj?


Shumë individë preferojnë të mos krijojnë marëdhënie serioze pasi ata dëshirojnë të shijojnë momentin pa asnjë obligim, por si mund të arrihet kjo?

 Ne ju sjellim 7 këshilla që mund t’ju hyjnë në punë sipas ‘Cosmopolitan’:

1-Komunikimi është çelësi kryesor.

Vetëm po të ju s’ dëshironi të krijoni një marëdhënie serioze atëherë nevojitet t’ja shprehni partnerit tuaj dhe t’i shpjegoni se po kërkoni vetëm që t’ja kaloni bukur afër njëri-tjetrit.

2-Krijoni limite dhe përmbajuni atyre.

Përpiquni që ta takoni njëri-tjetrin fundjavave dhe jo shpeshherë pasi Vetëm po të kjo do të ndodhte atëherë ju do të përfshiheshit në një marëdhënie.

3- Njihuni edhe me njerëz të tjerë.

Të keni takime të shumta me njerëz të ndryshëm do ju ndihmojë që të mos afeksionoheni shumë pas dikujt.

4-Mësoni vlerën tuaj.

Eshtë e natyrshme të bëheni xheloz për partnerin tuaj, por mos harroni se kjo ishte zgjedhja juaj dhe mos harroni që s’ nevojitet të hidheni në sulm menjëherë.

5-Mbajeni raportin tuaj larg rrjeteve sociale.

Të postoni shumë foto me personin tuaj do të shkaktonte shumë keqkuptime.

6-Sigurohuni që jeni në të njëjtën fazë për sa i përket marëdhënieve intime.

Të kesh takime të shumta me individë për të kaluar një kohë të bukur është diçka që pranohet, por nevojitet të jeni të kujdesshëm përsa i përket marëdhënieve intime.

7-Sigurohuni që komunikimi juaj të jetë minimal.

Çatoni me njëri-tjetrin kur ju jeni duke planifikuar diçka dhe jo të komunikoni shumë shpesh. Është më mirë kur ju mbani një raport minimal.

 

loading...

Related posts:

Nga bishtat e qershive zieni çaj dhe pini çdo ditë, ja ç’do ndodh me organizmin tuaj
Pse Qepa na Bën të Qajmë? Zbuloni Arsyet Dhe Si Ta Parandaloni
17 pacientë të rinj fitojnë betejën me COVID-19
Dasmë në Podujevë, nuk i ndalë as koronavirusi/ (VIDEO)
Loja është kundërhelmi i frikës: Si t’i ndihmoni fëmijët në vetizolim
Edhe 1 i shëruar nga coronavirusi në Kosovë, numri shkon në 59
Vdes 53 vjeari nga koronavirusi
Si Të Luftoni Plogështinë e Karantinës – Kujdesi Që Ju nevojitet
Shën Gjergji – Festa Pagane Që Kremton Ardhjen e Pranverës
Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Kukës
Ndërron jetë një tjetër paciente viktima e 23 në Shqipëri nga COVID-19
“Covid-19 po vret më shumë burra”, studimi i CNN: Pasojat më të rënda i vuajnë femrat
A e dini çfarë i ndodhë trupit kur qëndroni gjatë ulur ?
Shërohet edhe personi i 74-të në Malishevë
Aulona Musta dedikim bashkëshortit: Asnjë arritje imja s’do ishte njësoj pa përkrahjen tënde/ FOTO
Ahmeti: Jemi qytet shumë i bukur për tu shkatërruar nga kerret
Covid-19 nuk reziston në letrat e printuara. Pse maskat kirurgjikale janë më të “frikshme”. Çfarë zb...
Shkon në nëntë mijë numri i rasteve me koronavirus në Indi
IKSHPK-ja bën thirrje sërish që të respektohen masat parandaluese ndaj koronavirusit
Kur Reçeli i Shtëpisë Zë Myk – Çfarë nevojitet Të Bëni Dhe Si nevojitet Ruajtur
Studim – Pse gjatë COVID-19 duhet shmangur ecjen, vrapimin apo ngasjen e biçikletës pranë njëri-tjet...
Sëmundjet e Zemrës – 7 Hapa të Thjeshtë për të Parandaluar Rrezikun
Pozita më e rrezikshme seksuale për meshkujt, mund t’i vrasë për 30 minuta – Gazeta Tribuna
Vazhdojnë lajmet e mira për Kosovën: Përsëri më shumë të shëruar sesa të infektuar
Aloe Vera dhe Kos – Të Gjitha Vlerat e tretmanit Natyral të Fytyrës
15 Maj 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusin COVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
Vitamina B1
Këndimi është ilaç kundër gërhitjes?
shpërdorimi emocional në një lidhje, si ta identifikoni?
Shkon në 52 numri i të shëruarve nga Covid-19 në Kosovë
3 përbërësit që zhbllokojnë arteriet dhe ulin kolesterolin
26 Prill 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusin COVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
Endoskopia dhe COVID19
Kostumi anti Covid-19 për ata që duan jetën e natës
Hulumtim: Ndikimi i karantinës tek çiftet
24 RASTE ME COVID-19 DHE 14 TË SHËRUAR!
INTERVISTA: Pentagoni e publikoi së fundmi, por ky kapiten shqiptar ka besuar prej kohësh se në Tomo...
Gjumi i drekës, bën mirë apo dëmton?
Italia vazhdon luftën kundër COVID19, 369 viktima në 24 orë
Petë të Mbushura me Djathë Të Pjekura në Furrë – Krokante Plot Shije
Malisheva në hall edhe nga rriqrat
Rama njofton zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore
Fytyra do i’u falenderojë pas kësaj maske
Çka është Dehidrimi apo Dehidratimi?
Të moshuarit me COVID-19 shfaqin simptoma të pazakonta, flasin mjekët
Salepi Shqiptar, Bima Që Rrezikon Zhdukjen
Vitamina B6 - Roli dhe funksioni i saj
Klinika Infektive: Dy pacientë me koronavirus janë në përkujdesje intensive
Koronavirusi mund të dëmtojë edhe veshkat, ja pse
​Vaksina kundër koronavirusit 'mund të jetë e gatshme deri në fund të vitit'
Cili vend po planifikon hapjen e restoranteve më 15 maj?
Si Të Frenoni Dëshirën Për Ushqime Të Shpejta e të Pa Shëndetëshme
25 Maji –Dita ndërkombëtare e Tiroides
Çfarë ndodh me trupin tuaj Po qe se bëni not tre herë në javë?
Si ndërlidhen me njëra-tjetrën mosha, kanceri dhe sëmundjet e zemrës?
Shenjat Që Jep Organizmi Kur Pini Më Shumë Ujë Nga Sa Kërkon Trupi
Tensioni i Gjakut Nxit Humbjen E Kujtesës – Çfarë nevojitet Të Bëni
Pulë me Limon dhe Gjalpë të Freskët – Receta me Shije Perfekte
Çka është Cistoskopia?
Ç'ndodh me ne Vetëm po të s' lahemi për 2 ditë?
3 sëmundjet që shmangni duke ngrënë vakte të rregullta ushqimore
Klinika e Onkologjisë ofroi 40 mijë shërbime mjekësore për 9 javë
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 4 Maj 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
COVID-19 në Shqipëri
COVID-19, arrin në 5 milionë numri i të prekurve
Gjëja e parë që do bëni sapo të dilni nga karantina bazuar në shenjën tuaj të horoskopit
Studimi amerikan: Drita e diellit vret Koronavirusin
Kur do të mbyllet zyrtarisht epidemia COVID19? Flet mikrobiologu Raka
Pa shezlone, Rama shpjegon se si do të jenë plazhet këtë vit
12 raste me koronavirus të hospitalizuar në Klinikën Infektive
Nga 1 qershori kafiteritë e restorantet hapen plotësisht, këto janë rregullat
A e keni vërejtur që ju mundon ankthi në gjumë gjatë pandemisë së coronavirusit?
21 TË SHËRUAR DHE 39 RASTE ME KORONAVIRUS NË KOSOVË!
Qumështi i gjirit mund të luftojë Covid 19?
Rrëfimi rrënqethës i infermieres së Klinikës Infektive për frikën dhe rrezikun nga COVID-19
Sallata e Shëndetit Me Rukola, Arra e Mollë – Receta Plot Vlera
Pse duhet t’i lani rrobat e reja para se t’i vishni?
Mbi 1,6 milion të infektuar me Covid-19 në botë, rreth 96 mijë viktima dhe 335 mijë të shëruar
Cilat Ushqime Duhet Të Hani Vetëm po të Doni Të Humbisni Peshë
MESAZH NGA KJO FOTOGRAFI Edhe koleget tanë kanë lodhje dhe sfida, ne mund ti përkrahim duke i falend...
Kjo është gjendja e pacientëve me koronavirus
​Mbi 32.000 të vdekur nga koronavirusi në Britani të Madhe
Fiq Të Mbushur Me Djathë Dhie Të Pjekur Në Furrë
Vezë me Domate dhe Speca – Receta Perfekte për një Drekë të Lehtë
Këto janë tetë shenjat që tregojnë se gjendra tiroide s' funksionon si nevojitet
Çdo 90 sekonda dikush diagnostikohet me kancer – 10 shenjat që duhet t’i dini! - Gazeta Express
Vdes 39-vjeçarja nga Istogu që rezultoi me COVID-19 pasi u operua në QKUK
Sallata e Shëndetshme me Qepë të NJoma, Domate dhe Majdanoz
Ky është mëngjesi perfekt Po qe se doni të ndiheni të ngopur dhe të humbni peshë
Kisha e vogël në Londër nën hetim, shet “vajin hyjnor” që “kuron” koronavirusin
Detaje për vdekjen e gruas shtatzënë
Shkon në 494 numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri
Haziri: Masat dhanë efekt – që tri ditë në Gjilan nuk kemi asnjë rast me koronavirus
Vitamina D: Cila sasi është e tepërt për konsum?
Kanellë, Xhenxhefil Dhe Mjaltë – Çaji i Zjarrtë Që Djeg Yndyrnat
Receta e Veçantë e Reçelit të Fikut të Detit – Si ta Përgatisni
Biskota të Kripura me Borzilok – Mos i Lini Pa Provuar
Bukë Shtëpie Me Miell Të Ashpër – Receta Hap Pas Hapi
Kombinime rrobash me ngjyra që do ju duhen gjatë verës
Shkencëtarët e ushtrisë amerikane, krijojnë testin që zbulon koronavirusin përpara se të bëhet infek...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

MODIFIKIMET E LËKURËS GJATË SHTATZËNISË

Sun May 17 , 2020
Shkruan: Dr. Dafina Krasniqi Gjatë shtatzënisë, shtimi i hormoneve femërore në gjakun tuaj modifikon ekuilibrin e lëkurës suaj. Ndryshimet në lëkurën mund të kenë shumë shkaktarë. Disa prej tyre janë të lidhura me ndryshimet hormonale që ndodhin gjatë shtatëzanisë.  Problemet tjera të lëkurës mund të kenë ekzistuar para se të […]