Si ti dallojmë farat e shëndetshme dhe jo të shëndetshme nga frutat


Më poshtë do të mësoni mbi kur lëkurat dhe farat e frutave janë me vlera dhe kur janë të dëmshme.

Dilema në përgatitjen e një lëngu të shëndetshëm të frutave qëndron në përfshirjen ose jo të lëkurave dhe farave të tyre.

Përgjigja për këtë dilemë është se përfshirja e farave dhe lëkurave është e gjitha në varësi të frutit.

Në ditët e sotme me përdorimin e shumë pesticideve dhe lëndëve kimike në rritjen e frutave, konsumi i lëkurave të tyre shkakton probleme.

Më poshtë do të mësoni mbi kur lëkurat dhe farat e frutave janë me vlera dhe kur janë të dëmshme.

e mollës është një burim i shkëlqyer i vitaminës C dhe A.

përmban fibër dhe antioksidantë, por farat nga ana tjetër shkaktojnë dhembje stomaku në rastin më të mirë.

Farat janë helmuese dhe Po qe se konsumohen në sasi të mëdha mund të shkaktojnë dhembje koke, marramendje, dhe të vjella.

Lëkura e rrushit përmban substanca të forta që parandalojnë shfaqjen e kancerit dhe sëmundjeve të zemrës.

Këto substanca bashkë me vitaminën gjenden edhe tek farat e rrushit.

Edhe këto të fundit kanë aftësi parandaluese të kancerit, problemeve me zemrën dhe çrregullimeve të shkaktuara nga stresi oksidues.

Bajamet

Bajamet shpesh konsiderohen si fara helmuese.

specialistët rekomandohen se përpara konsumit, bajamet e hidhura duhen përpunuar që të humbasin helmet.

Bajamet nevojitet t’i nënshtrohen një nxehtësie të caktuar për të larguar çdo gjurmë helmi dhe bakteresh.

Kajsitë

Lëkura e kajsive është një burim i shkëlqyer i vitaminës C dhe beta karotenit.

Farat e tyre nga ana tjetër s’ rekomandohen për .

Qershitë

Farat e qershive janë shumë helmuese dhe s’ rekomandohen për .

Qershitë vijnë nga e njëjta familje si bajamet, kajsitë, dardhat dhe pjeshkët.

Pjeshka

Lëkura e pjeshkës është e pasur me ushqyes dhe vitaminë A dhe C.

Ajo përmban antioksidantë dhe lufton inflamacionin/

Bërthama e saj nga ana tjetër është helmuese dhe e pangrënshme.

Dardha

Lëkura e dardhës përmban shumë fitoushqyes, vitaminë C dhe antioksidantë.

Farat e saj janë toksike.

Kumbulla

Lëkura e kumbullës përmban shumë beta karoten, fibër, vitaminat C, K dhe A.

Bërthama e kumbullës është toksike dhe nevojitet shmangur.

i verdhë dhe jeshil

Lëkura e këtyre agrumeve ka pesë herë më shumë vitamina se lëngu.

Në gjendet fibër, vitaminë C dhe kalçium.

Lëkura përmban bioflavonoidë që riparojnë dëmet e shkaktuara nga stresi oksidues.

Farat janë shumë të pasura me vitaminë C, B6 dhe fibër.

Ato mund të transformohen në pluhur dhe janë të sigurta për konsum.

Kivi

Lëkura e kivit përmban një vaj të pasur me acide yndyrore Omega-3 që i bëjnë mirë zemrës dhe metabolizmit.

Lëkura e kivit është e ngrënshme dhe përmban shumë fibër.

Farat janë gjithashtu të ngrënshme dhe të pasura me vitaminë dhe acide yndyrore.

Bananja

Lëkura e bananes është e ngrënshme dhe e pasur me fibër.

nga ana tjetër s’ është aq e mirë.

Përpara konsumit, sigurohuni që lëkura e bananes s’ përmban pesticide.

Luleshtrydhet

Luleshtrydhet janë shumë të mira për organizmin.

Ato përmbajnë vitaminë C, fibër dhe antioksidantë.

Ananasi

Ananasi ka aftësi të forcojë sistemin imunitar dhe i bën mirë dhëmbëve.

Ai është i pasur me fibër, vitaminë C, mangan dhe bakër.

gjithë këto ushqyes gjenden edhe tek lëkura e ashpër e frutit.

Megjithatë lëkura përmban shpesh pesticide ndaj nevojitet larë mirë.

Manaferra

Manaferra është e pasur me omega-3, proteinë, fibër, dhe acide të ndryshme.

Ajo e pajis organizmin me shumë antioksidantë të nevojshëm.

Shalqini

Farat e shalqinit janë shumë ushqyese sidomos për shëndetin e lëkurës, flokëve dhe thonjve.

Farat përmbajnë , hekur dhe fibër.

Lëvorja e shalqinit është e ngrënshme dhe përmban shumë vitaminë C dhe A.

Avokado

Lëkura e avokados është e pangrënshme, por bërthama e tij rekomandohet për konsum prejse është e pasur me antioksidantë.

Sipas të dhënave që i referohet bërmathama e avokados është një nga burimet më të mira të kaliumit, fibrës dhe antoksidantëve.

Sidoqoftë, ajo është pjesërisht toksike dhe nevojitet ngrënë në sasi të vogla,

Farat e pjeprit janë të pasura me proteinë, vitamina dhe .

kanë zbuluar se një pije me koncentrat portokalli dhe qumësht të nxjerrë nga farat e pjeprit mund të transformohet në një zëvendësuese të mirë të qumështit të lopës.

Lëkura e pjeprit është helmuese.

Postime të ngjashme