Mon. May 23rd, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Kanceri i gjirit foto Rtv21 e1512682258104

Kanceri i gjirit është një prej tumorëve më të zakonshme tek gratë.

Por cilat janë simptomat dhe shenjat e para?

Simptomat e para të kancerit të gjirit zakonisht shfaqen si një zonë e indit të trashur në gji, ose një gungë në gji apo në sqetull.

Simptomat dhe shenjat e tjera përfshijnë:

  • dhembje në sqetull ose gji
  • Skuqje e lëkurës së gjirit
  • Skuqje në thithka
  • Ndryshim i madhësisë ose formës së gjirit

Leave a Reply