Sat. Aug 13th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Shumë sëmundje të veshkave, mund të zhvillohen pa ndonjë simptomë të dukshme, dhe për këtë arsye ndodh edhe diagnositifikimi i vonshëm i tyre.

Veshka është një organ tejet i rëndësishëm dhe andaj është qenësore të identifikohen qoftë edhe simptomat më të vogla, në mënyrë që të zbulohet sa më herët.

Një prej shenjave që tregon se ju mund të keni probleme me veshkë, është kur ndjeni të ftohtë tërë kohës. Një vëshkë e sëmurë ulë prodhimin e hormoneve që stimulojnë prodhimin e qelizave të kuqe. Anemia kronike, gjithashtu mund të jetë një shenjë që veshkët s’ po funksionojnë si duhet.

Erë e pakëndshme e gojës – mund të shkaktohet nga shumë sëmundje por një prej tyre mund të jetë edhe nga infeksioni i traktit urinar.

Enjtje – ndodhë për shkak të sasisë së ujit që ndodhet në hapësirën ndërqelizore. Në filim ënjtja shkaktohet pranë këmbëve, më pas në fytyrë dhe pastaj përhapet në gjithë trupin./Familja Jone

[ad_2]

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

You cannot copy content of this page

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x