Sot pata një takim me drejtuesit e odave kryesore ekonomike të Kosovës për të diskutuar mbi kërcënimet që po i vijnë eko…

Sot pata një takim me drejtuesit e odave kryesore ekonomike të Kosovës për të diskutuar mbi kërcënimet që po i vijnë ekonomisë sonë prej pandemisë. Prej tyre mësova se mbi 60 mijë biznese dhe mbi 280 mijë punëtorë të sektorit privat janë afër kolapsit ekonomik dhe kanë nevojë imediate për mbështetjen e shtetit. Iu tregova se PDK-ja ka disa javë që ka propozuar një pako emergjente, prej së paku 300 milionë euro, për të stimuluar ekonominë dhe ndihmuar punëtorët e sektorit pr…ivat. Qeveria në ikje ka folur për një propozim të vonuar, të pamjaftueshëm të cilën po përpiqet ta kalojë në mënyrë të paligjshme duke anashkaluar detyrimin kushtetutes për të kaluar në Kuvend ristrukturimin e buxhetit. Nuk ka më kohë për të humbur. Gjendja është alarmante në të tëra vendet e Evropës të cilat i kanë vënë tashmë në veprim planet emergjente ekonomike për situatën. Andaj, si lider i opozitës, do të marr iniciativën për të thirrur një seancë të jashtëzakonshme parlamentare, ku do të mund të hartojmë bashkërisht një pako të plotë e gjithëpërfshirëse për shpëtuar ekonominë të cilën mandej ta votojmë e vëmë në zbatim menjëherë.

Related posts:

Ka përdhosur një grua që po flinte, kosovari dënohet me dëbim nga Zvicra
Ekskluzive: Një pjesë e Kirurgjisë Vaskulare i bashkangjiten Grevës së Kirurgëve
Virusi mund të qëndrojë në ajër, OBSH ndryshon qëndrim për maskat
Çka është Migrena? - Neurologjia
Me masat e reja të Ministrisë së Shëndetësisë, në emër të parandalimit të Covid-19 dhe menaxhimit të...
Aty ku të gjithë spiunojnë njëri-tjetrin
Manipulimi me prova
Prindi i vajzës vet i kërkoi Mjekut që t'i bërtas asaj
Kujdes, mos flini kurrë më shumë sesa 8 orë në ditë
Sa shumë kisha humbur në sakrificën time për jetët e të tjerëve
Kina fillon procedurat e emergjencës, numri i vdekjeve nga koronavirusi shkon në 80
Mosekzekutimi i vendimeve gjyqësore
Outdoor Best Friend Workouts For When It Finally Starts to Get Warm
Virusi Corona, në qytetet kineze ka edhe shumë shtetas shqiptarë
Ushqimi me fibra, konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet
CELL SAVER tani edhe në QKUK
Tashmë mund të shkohet tek mjeku me ADN në celular
Thirrja e mjekut nga Drenasi: Rrini në shtëpi, së bashku e tejkalojmë këtë krizë
Doktor Enver Hoxha ekspozon fakte të krimit serb në Kosovë
Kur gratë shkelin gratë...
Ligji i Pagave, sindikatat kërkojnë revokimin e masës së pezullimit
"Qelizat burimore”, mendohet se shkaktojnë të gjitha llojet e kancerit
Rritja e rasteve të reja me COVID-19 në komunën e Malishevës është shqetësuese. Po kaq shqetësuese ...
Digital Health Intervention Does Not Lower Heart Attack Risk
Pse paraqitet dhimbja në pjesën e poshtme të abdomenit ose pelvikut?
Vital
Ja sa fëmijë kërkuan ndihmë në emergjencë pediatrike!
Familja Gashi, 6 javë e bllokuar nga koronavirusi
Dhënia e ryshfetit
Çka është sëmundja Lupus dhe si të shëroheni?
Kadri Veseli updated their cover photo.
Nuk e frikësoni as Avdullah Hotin, as Kosovën!
29 të infektuar në qendrën e shpërndarjes së postës në Hagenbrug të Austrisë
Keqpërdorimi i informatës zyrtare
Gastronomet mbushin sheshin e Vjenës me karrige të zbrazëta
Studiuesja kineze në Fakultetin e Shkencave, tregon të vërtetën e trishtë për Coronavirusin
Sërish specializantët ankohen se nuk janë paguar
A Trainer Answers: What's the Best Workout For Losing Weight?
Scrub “bio” për pastrimin e thellë të fytyrës
Mjeku shqiptar që transplaton kockat e të vdekurve te pacientët e gjallë
Soridiet shërbejnë për shumëzim te:
Qytetarë të respektuar, Ballafaqimi me pasojat COVID-19 do të jetë mbi te gjitha prioritetet. Në LD...
Sa aktivitet fizik duhet të kryejnë fëmijët dhe të rinjtë?
Beteja e Koshares, 21 vjet më parë, ishte vetëm faza e parë e operacionit “Shigjeta”. Kjo betejë e l...
Në Ferizaj u ndala në një barnatore për të biseduar me farmacistët lidhur me gjendjen aktuale dhe sh...
Shpikja e shkencëtarit shqiptarozviceran, në shërbim të luftimit të koronavirusit
Naim Maloku: Keni vjedhë edhe në varret e Dëshmorëve!
Tejrritje e kërkesave së mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova
Dr.Salih Krasniqi demanton fuqishëm Gazetën Shneta
Rekomandimet e Institutit Kombëtar për ANP “Adem Jashari”
Mësohet data kur Gjermania do t’i hapë kufijtë për shqiptarët
A e dini se mënyra që i jep fund by-passit në zemër është zhvilluar nga një shkencëtar turk?
Grupi i Kirurgëve kryejnë operacionin e parë të ndarë në disa faza
Ja cilat janë organet që transplantohen më shpesh!
Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!
Kombinime të ushtrimit aerobik me ato të forcës
Poezia e një mjeku
I infektuari nga Vushtrria një 71 vjeçar
Pëllumb Pipero paralajmëron skenar të frikshëm nëse qytetarët dalin nga shtëpitë
Veneseksion
Si ka ndikuar pandemia në sektorin e patundshmërive, sa janë dëmet?
Basri Shkodra, me biznes të suksesshëm në një konkurrencë të fortë në Zvicër
Dr.Hatixhe Latifi-Pupovci: Jemi duke përjetuar stres nga e mira
“Tageszeitung” e Berlinit lavdëron ministrin Arben Vitia: transparent, i hapur, gjithëpërfshirës
Ndalni këta mashtrues! Tregtarë të pacipë që fitojnë edhe nga epidemitë!
Kolegji i Mjekëve të Rumanisë falenderon Kryetarin e Odës së Mjekëve të Kosovës për asistencë në ras...
Të gjithë e keni në oborr, por nuk e dini se është shumë më efektive sesa kimioterapia
Viscera
Sa para në vit i merr Fedarata Sindikale e Shëndetësisë nga Punëtorët Shëndetësor?
Dr.Sami Uka: Grevë? Kundër kujt?
Kur prindërit e fëmijës nuk insistojnë në injeksione dhe pranojnë trajtimin tonë
Heqja e taksës 100% për Vuçiqin e Serbisë e Dodikun e Republikës serbe të Bosnjës, është nënshkrim i...
Sindikatat paralajmërojnë grevë prej të mërkurës nëse s’marrin përgjigje nga Presidenti dhe Kryemini...
Mjeku Shqiptar i cili jeton dhe punon në Suedi
Vinkristin
Çka është Akti i Brendshëm i Punëdhënësit?
Koronavirus, gati vaksina nga Izraeli
Rreth 700 mijë euro donacione nga diaspora
Ja me çka i shpërblen joduhanpirësit kjo kompani angleze
Dhënia e ndihmës kryesve pas kryerjes së veprave penale
Mesazh nga një mjek italian
Mjeku shqiptar në Angli: Pacientëve shqiptarë me COVID u flas shqip
Imami shqiptar në Zvicër uron myslimanët për Fitër Bajram
Rregullorja e re: Maska të obligueshme në të tëra vendet e mbyllura
Skandaloze: Mbi 30 milionë euro reklama, shumica për portale të ‘bosave’ e të partive
Paralajmërojnë sindikatat: Pagat me rritje ose nisim grevën
Shënohet viktima e 5 në Kosovë nga COVID-19
Mos e ngrini një person që i bie të fikët
Ligji për paga mbledh Këshillin Drejtues të SBASHK-ut
https://avmajournals.avma.org/…/abs/10.…/javma.2001.219.1573
Në QKUK këtë vit u realizuan 3500 procedura invazive
Mjeku kosovar kritikon Qeverinë: Koronavirusi vret, merrni masa të shpejta!
Vjena kurorëzohet Qyteti më i Gjelbër në Botë për parqet dhe transportin publik |Revista Monitor
Punësimi i shtetaseve të huaj
Sëmundjet respiratore akute
A paraqitet fruthi edhe te të rriturit?
Vepra Penale
Përgjegjësia e të punësuarit - Ligji i Punës
New treatment extends lives of people with most common type of liver cancer
Lajm i mirë/ 4 të shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit, shkon në 44 numri total

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kadri Veseli was live.

Tue Apr 7 , 2020
Related posts:Numri i ri i magazinës albinfo.ch, në shenjë të "heronjve të pandemisë"Isa Mustafa i çliroi 'Xhuxh Mexhuxhët'. 1. Nuk shkonte. LDK e ktyneherit, për rininë e L...Mjeku Shqiptar Bekim Tateshi e shpëton vogëlushen nga PrishtinaNeurokirurgu Dr.Haxhi Avdyli: Boll ma, bëjeni më atë marrëveshje të koalicionitRëndohet situata në Turqi rritet […]