Spanja shënon rënie të numrit të viktimave, 637 të vdekur në 24 orë, më e ulëta prej 24 marsit

Spanja ka shënuar një rënie në numrin e viktimave teksa në 24 orët e fundit janë regjistruar 637 të vdekur. Po ashtu kjo është një shifër pozitive pasi është më e ulëta prej 24 marsit dhe rënia e 4-ët që kur Spanja është mbërthyer nga COVID-19.

13 mijë e  55 viktima shënon në total nga COVID-19 dhe mbi 135 mijë të infektuar. Sa i përket viktimave Spanja mban vendin e dytë në botë pas Italisë kurse për të infektuar po vendin e dytë por kësaj radhe pas SHBA-së.

Sa i përket Europës Spanja mban rekord për të shëruar me 40 mijë të tillë.

Related posts:

SONTE ASNJË RAST ME COVID-19 NË TESTIMIN E DYTË! Sot më 02.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë ...
Kontestohet plani i Albin Kurtit për mjekët e sektorit privat
Koronavirusi/ OBSH i trembet më të keqes: Bota të përgatitet për pandemi
Do të iu habit arsyeja pse të gjithë po vënë një shishe me ujë para derës në këtë vënd.
https://news.sky.com/…/coronavirus-italys-daily-number-of-d…
21 vjet më parë, aparati policor dhe ushtarak i Serbisë kreu një ndër krimet më të rënda kundër njer...
Shqiptari që jeton në Japoni tregon pse ky shtet po e kalon më lehtë pandeminë
Qëndrimi ulur gjithë ditën dhe infeksionet respiratore
Çaji i gjelbër dhe obeziteti
Punonjësi i zyrave në të ardhmen!
Mjeku francez habit me deklaratën e tij: Përse Enveri nuk i hapte kufijtë e Shqipërisë? Sekretin ma ...
Venulë
Alarmante: Gjermania kërkon 13 mijë infermierë, Shqipëria mbetet pa personel
Ambasada e Kosovës me njoftim të rëndesishëm për bashkëatdhetarët në Zvicër
Ushqimet shqiptare, pjesë e fushatës promocionale të Organizatës Botërore të Turizmit
Ky burrë ka shëruar 5 mijë njerëz nga kanceri për 90 ditë, luftoi kundër qeverisë dhe doktorëve e ko...
Frymëzimi në kohën e karantinës
Agjërimi parandalon shumë sëmundje dhe ripërtërin metabolizmin e organizmit
Inf.Enlirat Duraku: Për ata që thonë :” Paguheni për këtë punë” !
Të tallesh me popullin, ligji për Pagat shkon në Gjykatën Kushtetuese
Ja çka do të ndodh vitin e ardhshëm me sigurimin shëndetësor
Përvetësimi i kundërligjshëm i pasurisë me rastin e bastisjes apo ekzekutimit të vendimit gjyqësor
Kosovë/ 184 të infektuar me koronavirus, 5 të vdekur dhe 30 të shëruar
Të martën riatdhesohen 150 shtetas kosovarë nga Suedia, Finlanda e Norvegjia
“Imami thërret për lutjet në Ramazan, me anë të Aplikacionit”
Rama flet për përshkallëzimin e masave: Dy javët e para të prillit do mund të na thonë se sa mirë ka...
Dalin shifrat/ Sa ditë rrinë të shtruar në spital pacientët shqiptarë. Krahasimi me rajonin dhe BE-n...
Ja sa dënohet përhapja e virusit HIV
Riatdhesohen edhe 20 kosovarë të tjerë nga Austria
Sulmohet me eksploziv QMKF-ja në Pejë, tronditen mjekët
17 orë pa ndërprerje! Kardiokirurgu shqiptar realizon operacion të rrallë në Londër
Përballja me stresin gjatë COVID-19
Poezia e një mjeku
Mësimi në distancë për shumë fëmijë mbetet i paarritshëm në Kosovë
Infeksioni
Rriten të hyrat vetanake në QKMF-në e Vushtrrisë
Eksperti zviceran: Koronavirusi, më pak i rrezikshëm se gripi “normal” sezonal
Ky është mjeku shqiptar që punoi 27 orë për të shpëtuar njerëz në aksidentin në Shkup
Çfarë e shkakton dridhjen e syve?
Miq të nderuar, Për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit politike në vend, sot jam i ftuar në em...
7 eye exercises
Avdyli kritikon PDK-në për mospunë në Shëndetësi
s' ka prova për imunitet ndaj coronavirusit
Kosova në prag të grevave të përgjithshme, koordinohen arsimi, shëndetësia dhe policia
Pikëllues lajmi për ndarjen nga jeta të veprimtarit të shquar, Rexhë Xhakli. Xhakli tërë jetën ia ku...
“Tageszeitung” e Berlinit lavdëron ministrin Arben Vitia: transparent, i hapur, gjithëpërfshirës
Dy futbollistë shqiptarë do të “luftojnë” me njëri-tjetrin për kupën e Austrisë
Si e vjedh Vampiri energjinë tuaj?
Vendimin për shqiptimin e masave ndëshkuese për shkeljen e detyrave të punës
Rreziqet për shëndetin që vijnë nga konsumimi i ushqimit
Pengimi i ceremonive fetare
afër 50 mërgimtarë janë riatdhesuar nga Sllovenia në Kosovë
Rubikon: Ish-kryeministri Ramush Haradinaj
Miq, Ju ftoj të më ndiqni sonte, nga ora 21:50, në emisionin “Open” në Top Channel. Aty do të flas ...
Vaksina që do parandalojë deri në 80% infeksionet nga stafilokoku
Përfitimet e çajit argjentinas, Yerba Mate
Virusi Corona, në qytetet kineze ka edhe shumë shtetas shqiptarë
Gjatë vizitës që bëra në komunat e veriut të Kosovës, pashë një situatë të dhimbshme të qindra famil...
Ja pse Vitamina B12 është e rëndësishme për organizmin tuaj!
Zhurma në klubet e natës mund të shkaktojë humbjen e dëgjimit
Koronavirus: Rreth 14 mijë persona të shëruar në Austri, në tretman edhe 1.262
Hetohet gjinekologu i Prizrenit, dyshohet për lëndim të foshnjës gjatë lindjes
A është alkooli i dëmshëm për bebin në barkun e nënës?
Vizitova fabrikën e miellit "Vali" në Sllatinë të Fushë Kosovës, ku falënderova pronarët d...
Ismaili: Profesionistë shëndetësorë duhet t’i marrin pagat ma rritje
Në Spitalin e Ferizajt gjatë vitit 2018 u lindën mbi 15oo foshnje dhe u kryen 1161 operacione në kir...
Ministria e Shëndetësisë i takon LDK-së, ky është emri potencial për ministër
Ndikimi i ndërhyrjeve estetike në jetën psikike dhe emocionale të pacientëve
Enologji / Këshillat e specialistëve për degustim në shtëpi |Revista Monitor
Deputetët Lekaj dhe Haxhiu kishin kontakt me infermierin e prekur nga Coronavirusi në Spitalin e Gja...
Qeveria në detyrë mbrëmë ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit, por qeveria e shkar...
Mjeku paralajmëron: Rreth 96 milion persona do infektohen me koronavirus, 500 mijë do vdesin
Ftesë publike nga Gazeta Shëndeti për ju ndjekës/e të dashur/a
Sot është Dita Botërore e Shëndetit, që sivjet iu kushtohet infermierëve dhe mamive, për rolin kyç ...
Vermiform
Kosova dhe bota artistike shqiptare sot humbi ikonën e kulturës sonë, aktoren Leze Qena. Një grua e ...
Të nderuar pjesëtarë të institucioneve shëndetësore dhe të mekanizmave të sigurisë së vendit tonë, B...
Gjinekologu Ahmeti u shënjestrua pa të drejt për rastin e të dhunuarës në Drenas
Katër raste me virusin AH1N1 në Kosovë
Kërcënohet doktoresha në Deçan
Oksigjeni
Mjekja Shqiptare e cila po arrin majat e suksesit në shkencë në Itali
Ja sa dënohet punësimi i personave të infektuar me sëmundje ngjitëse
Gjatë vizitës sime në veri, sot shkova edhe tek varri i Isa Boletinin, në fshatin Boletin të komunës...
Vinkristin
Disa këshilla të thjeshta por të domosdoshme rreth bebeve
10 profesionet më të paguara në botë
Profesionet më të ndërlikuara dhe më të vështira në botë
Bullgaria në prag të krizës shëndetësore, mjekët dhe infermierët synojnë Gjermaninë dhe Austrinë
Mjeku shqiptar që prodhoi vaksinën kundër tërbimit
Ku po gabohet me Infermierinë e sotme
Deri tani janë riatdhesuar 3000 qytetarë në Kosovë
Portali Kosova Sot plason një lajm të rremë kundër Mjekëve dhe kundër QKUK-së
Nga 1 maji mund t’i takoni familjarët dhe shoqërinë
10 ushqimet që pastrojnë trupin nga helmet
Masat praktike në parandalimin e përhapjes së virusit të gripit sezonal
Në Shqipëri mjekët e infermierët stimulohen ndërsa në Kosovë nuk ndodh kjo
Deputetët s’mund t’i bindin kirurgët për ndërprerjen e grevës
Kirurgët, mamitë dhe infermierët nuk i bashkohen grevës
Ndihmoni fëmijët dhe të rinjtë të ndjejnë kënaqësi nga përfshirja në një stil jetese më të shëndetsh...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Mediat britanike: Rëndohet gjendja e kryeministrit Johnson

Mon Apr 6 , 2020
Pas 10 ditësh nga testi kur u konfirmuar pozitiv me Covid-19, kryeministri britanik Boris Johnson vijon të ketë simptoma, madje gjendja e tij paraqitet e rënduar. Mediat britanike bëjnë me dije se kreu i qeverisë pas shtrimit në spital, është futur në oksigjen për shkak të problemeve me frymëmarrjen. Sipas […]