Spanjë, 812 të vdekur dhe 7 600 të prekur nga koronavirusi brenda 24 orëve

Spanja vijon të jetë nën kthetrat e koronavirusit ku shifrat e viktimave vijojnë të jenë të frikshme.

loading...

Vetëm në 24 orët e fundit në Spanjë raportohet se kanë humbur jetën 812 persona të infektuar me koronavirus.

Ndërkohë deri më tash numri i personave që kanë humbur jetën është 7615.

Spanja është vendi i dytë pas Italisë e cila deri më tash ka humbur 10 779 viktima dhe raporton mbi  97 689 të infektuar nga koronavirusi.

loading...