Spanjë, 812 të vdekur dhe 7 600 të prekur nga koronavirusi brenda 24 orëve

Spanja vijon të jetë nën kthetrat e koronavirusit ku shifrat e viktimave vijojnë të jenë të frikshme.

Vetëm në 24 orët e fundit në Spanjë raportohet se kanë humbur jetën 812 persona të infektuar me koronavirus.

Ndërkohë deri më tash numri i personave që kanë humbur jetën është 7615.

Spanja është vendi i dytë pas Italisë e cila deri më tash ka humbur 10 779 viktima dhe raporton mbi  97 689 të infektuar nga koronavirusi.

Related posts:

Ka përdhosur një grua që po flinte, kosovari dënohet me dëbim nga Zvicra
Historia e mjekësisë
Ja cilat profesione po ua marrin jetën kosovarëve?
Ja çfarë fjalë epike shkruan Mjeku për Adem Jasharin!
Dr.Besnik Ibishi: Nëse keni problem në gjetjen e venave!
OBSH: Covid-19, më i rrezikshëm se terrorizmi
Çka është Këshilli Ekonomiko-Social?
Komuna e Ferizajt kërkon nga qytetarët respektimin e masave
DEBAT - INTERVISTË: KADRI VESELI
Leonora Jakupi propozon që pagat e stafit shëndetësor të trefishohen
Metodat moderne për kujdesin ndaj lëkurës
Ligji për Pagat sërish në Kuvendin e Kosovës
Ushqimi dietal
Kanabisi mund të shkaktojë depresion dhe nxit vetëvrasje
Konflikti i interesit
Ventrikulomegali
Vepra Penale
Ja sa dënoheni nëse e keqtrajtoni dikënd gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare ose autorizimeve publike
Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë
Dr.Përparim Ramusa: Albin Kurti i ka dy mundësi
Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin
A paraqitet fruthi edhe te të rriturit?
Paralajmërojnë sindikatat: Pagat me rritje ose nisim grevën
Viremi
Nderojmë sot martirizimin e shqiptarëve të pafajshëm në Lybeniq të Pejës. Armiku i ekzekutoi vetëm p...
RUBIKON: Kadri Veseli, kryetar i PDK-së - 08.04.2020 - Klan Kosova
Vazhdimi i punësimit
Shqipëria është pjesë e studimit klinik ndërkombëtar të OBSH-së
Çaji i gjelbër dhe obeziteti
Qytetarë të nderuar, Ardhmëria e Kosovës është dhe mbetet në integrimet evropiane dhe euroatlantike....
Agim Ademi dhe Muharrem Rama sulmuan fizikisht mjekun e Kombëtares së Kosovës në Gërmi
Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut
Austria ndihmon Shqipërinë me pajisje mjekësore në luftën kundër Covid -19
Mjekët e profesorët nuk mund ta fshehin pasurinë, detyrohen ta deklarojnë
Online information about probiotics often misleading
SHSKUK dënon ashpër sulmin e mbrëmshëm ndaj Dr.Bujar Gashi
Çfarë përfitimi do të keni nëse keni vendosur të lini duhanin?
Sot vizitova Ferizajin për të shprehur personalisht mirënjohjen ndaj personelit shëndetësor, që me p...
Kirurgu Shqiptar emërohet Shef i Klinikës gjermane
Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e i...
Syla:Politikanët kosovarë qëllimisht po i largojnë mjekët nga Kosova
Virusët onkogjenë dhe onkolitikë!
Të dashur qytetarë Do të kisha dashur që sot me ju së bashku të shpreh miradinë për punën që e bëjn...
Does turmeric have anticancer properties?
Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit
“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj
Stomatologët, mjekët e përgjithshëm e specialistët janë të papunë
Pse shkelmojnë bebet në barkun e nënës?
Destan Gashi, njeriu që i njeh damarët e gurit
Çfarë ndodh me trupin tuaj kur pini kafe me stomakun bosh
Darmbakterien steuern, ob sich Darm zusammenzieht oder entspannt
Çka është konstipacioni (Kapsllëku)?
Dr.Leard Berdica: Këshilla për familjarët e pacientëve dhe për Kirurgët
Cilat gra preken nga kanceri i gjirit?
Derisa po e 'zbusim' Albinin, po na koçitet Isa. Mule tash me zbut Isën. Duke e rrzu Alb...
Skandaloze: Pacienti nga Suhereka udhëzohet direkt për Prishtinë pa u dërguar fare në Spitalin e Pri...
Mjeku Alimehmeti: Jemi pranë pikut, arsyet pse epidemia u shfaq më butë tek ne
Intervista/ Mjeku specialist Erges Eskiu: Në shtet ka shumë pak logopedë, nuk arrihet të plotësohen ...
Venopunkturë
Besnik Tahiri nuk i sqaron kriteret për përcaktimin e koeficientit
Studimi i Klorokinës në dozë të lartë ndërpritet për shkak të efekteve toksike
Rreziqet potenciale që ndikojnë në pjellshmëri
Shtetasi i Kosovës dhe ai i Shqipërisë, akuzohen për 55 thyerje banesash
Mangoja mbron lëkurën dhe flokun tuaj
Ushqimet shqiptare, pjesë e fushatës promocionale të Organizatës Botërore të Turizmit
Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit
FAKTE TË SHPEJTA PËR DIABETIN TIP-2
Deputeti i VV’së: Mos pritni mrekulli
Shkon në katër numri i viktimave nga koronavirusi
Çka është Organizata e punëdhënësve?
Moslajmërimi i personit të akuzuar nga tribunali ndërkombëtar penal
Ikja e mjekëve nga Kosova dhe mosha mesatare e mjekëve të mbetur në Kosovë
Novel treatment using patient's own cells opens new possibilities to treat Parkinson's disease
Përse të rinjtë tanë “tremben” nga studimi i mjekësisë?
Veçoritë e Gjakut
Venerolog
Rritet numri i personave të prekur me kancer
29 të infektuar në qendrën e shpërndarjes së postës në Hagenbrug të Austrisë
Skandaloze: Pacientët me infeksione urinare po udhëzohen në Emergjencë (te Urologu ose Kirurgu)
Vestigium
Deri 400 mjekë shqiptarë në Zvicër
Miq të dashur, sot prej orës 17:30 jam i ftuar në emisionin “FRONTAL” në T7. Ju ftoj të më ndiqni!
Më gëzoi shumë shërimi i plotë i pesë të infektuarve me virusin COVID-19. Mbetem me shpresë e besim,...
Kirurgu i famshëm dhe inovator: Koronarovirusi shumë shpejtë do të vij në Kosovë
Të nderuar qytetarë Të nderuar partnerë të koalicionit qeverisës Po e bëj publike adresimin që ia ka...
Skandaloze: Nëse të dhemb barku(kolikë abdominale) mjekët në Kosovë të udhëzojnë menjëherë te Kirurg...
Detaje për gjashtë të infektuarit me COVID-19 nga Gjilani
Për herë të parë nga marsi, sot zero raste me COVID-19
COVID-19, Rama: Kemi në dispozicion 304 respiratorë dhe 310 shtretër
Materniteti në vitet 50-të në Prishtinë
Njëzet e një vite më parë, brigada 138 e UÇK-së, nën komandën e Agim Ramadanit, nisi Betejën e Kosha...
Një lajm i mirë sapo ka ardhur për rajonin në këtë kohë të vështirë që po kalon Kosova dhe krejt bot...
Cilat janë simptomat e lupusit?
Në ditën botërore të gruas shuhet një grua, një nënë dhe një mjeke
Ky Mjek Shqiptar do t'ju çuditë me trupin e tij, ja pse!
Hungaria hap kufirin me Austrinë
Mjekët dhe infermierët e QSUT nuk marrin rrogat: Shteti po tallet
Mjekët po ikin në heshtje, Kosovës i mungojnë 5 mijë punëtorë shëndetësorë
Në Spitalin e Ferizajt gjatë vitit 2018 u lindën mbi 15oo foshnje dhe u kryen 1161 operacione në kir...
Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!

Next Post

Rama flet për përshkallëzimin e masave: Dy javët e para të prillit do mund të na thonë se sa mirë ka funksionuar vija mbrojtëse

Mon Mar 30 , 2020
Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste televizive ka deklaruar se janë kemi më pak raste të shtuara nga sa ishin parashikuar në skenarin më të mirë të qeverisë, që sipas tij do të thotë së masat kanë dhënë efekt, por nuk duhet të gëzohemi para kohe. I pyetur për përshkallëzimin […]