Speca të Mbushura me Oriz dhe Mish të Grirë në Tenxhere – Shije e Përkryer


Ndryshe nga mënyra tradicionale e përgatitjes së specave të mbushur në tavë dhe pjekur në furrë, kjo është një mënyrë fantastike e cila përgatitet më shpejt dhe ka një fantastike.

e mbushura me dhe të grirë janë një alternativë fantastike për t’i shijuar në çdo kohë.

AgroWeb.org ju sjell më poshtë mënyrën e përgatitjes së tyre në tenxhere pa I pjekur në furrë.

Kjo recetë shoqërohet në mënyrë të shkëlqyer me sallata të freskëta të stinës por edhe salcë kosi apo a dhallë të freskët.

Përgatitja e Specave të Mbushura në Tenxhere

Përbërësit

7-8 speca mesatar për mbushje

3 lugë gjelle vaj ulliri

2 kokrra qepë

150 gr i grirë


3

3 lugë gjelle salcë

Kripë

Piper

1 filxhan e gjysmë çaji me

Majdanoz

1 gotë ujë (200 ml)

Përgatitja

Si fillim, AgroWeb.org ju udhëzon të pastroni specat nga bishtat dhe pjesa e brendshme duke hequr farat.

Pastrojini specat dhe lërini mënjanë.

Më pas, vendosni një tenxhere në zjarr.

Shtoni vajin e ulliri dhe shtoni aty qepët e grira hollë, kaurdiseni derisa qepët të bëhen transparente.

Më pas shtoni mishin e grirë dhe vijoni t’i kaurdisni dhe shtoni aty edhe orizin.

Shtoni kripën, piperin, kaurdisini dhe më pas hiqini nga zjarri dhe lërini mënjanë.

Vendosni një në zjarr, me pak vaj ulliri kaurdisni domatet e grira në kubikë shumë të vegjël.

Më pas shtoni aty salcën e domates dhe kaurdisini bashkë me domatet, shtoni edhe pak kripë.

Shtoni gjithashtu një gotë me ujë dhe lëreni për 5 minuta.

Mbushni specat një e nga një me masën e orizit me mish të grirë dhe vendosini me rradhë në tenxheren ku më parë përgatitët orizin me mishin e grirë.

Specave që keni mbushur hidhuni sipër salcën e domateve që keni në .

Spërkatini me pak të grirë hollë dhe vendoseni tenxheren në zjarr.

Lëreni të përgatiten derisa uji të shterojë dhe specat të mbeten me pak lëng./AgroWeb.org

Postime të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *