Spitali i Gjilanit nga java tjetër bëhet me rezervuar të oksigjenit të lëngshëm

loading...


i Përgjithshëm në , nga java tjetër, do të pajiset me rezervuar të oksigjenit të lëngshëm.

Lajmin e bëri të ditur vetë me anë të një njoftimi në rrjetet shoqërore.

Kapaciteti i këtij rezervuari do të jetë 10 mijë litra dhe shpresohet t’u japë fund problemeve të mosfurnizimit me oksigjen.

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të -së, , i ka shpalosur hollësitë e projektit gjatë vizitës në Njësinë COVID të Spitalit të Gjilanit, para personelit shëndetësor, të cilët i falënderoi për punën dhe angazhimin e jashtëzakonshëm, në ofrimin e shërbimeve mjekësore për pacientët e prekur me virusin SARS-CoV-2.

Gjatë vizitës, drejtori është shoqëruar nga dr. Vjollca Kodolli, anëtare e Bordit Drejtues në ShSKUK.

Postime të ngjashme