Spitali i Pejës po trajon 110 pacientë me koronavirus, 17 në gjendje më të rëndë

loading...


Në spitalin e Pejës po trajtohen 110 pacientë me koronavirus.

Ky spital njofton se 88 nga këta pacientë janë me oksigjeno terapi, përcjellë Gazeta Blic.

17 na këta pacientë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Ky është njoftimi i Spitalit të Pejës:

Aktualisht po trajtohen 110 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 88 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 17 pacientë janë në gjendje më të rëndë.Related posts