Studentja e mjekësisë viktimë e tërmetit

Emergjencat Civile kanë konfirmuar 46 persona të vdekur deri tani nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin në orën 03:39 të së martës.
Kristi, studente vitit të tretë të mjekësisë, është konfirmuar si viktima e parë në pallatin disa katësh që u rrëzua në zonën e Kryqit të Kuq në Durrës. Ndërkohë, një person në Kurbin është rrëzuar nga ballkoni gjatë lëkundjeve të tokës. Një grua ka ndërruar gjithashtu jetë nga shembja e një pallati në Thumanë.
Nē të gjithë vendin, në Tiranë, Durrës dhe Krujë, sipas të dhënave paraprake 150 qytetarë po marrin shërbim në spitale. Ekipet mjekësore janë në gjendje gatishmërie të plotë si në Tiranë, Durrës dhe gjithë Shqipërinë.
Ministria e Arsimit ka njoftuar se është pezulluar mësimi në Tiranë dhe Durrës.


Related posts:

https://www.medscape.com/viewarticle/928605…
Gjermanët vendosin nëse duan të jenë dhurues organesh
Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin
“Nënë Tereza” e Grac-it, ndër shoqatat e para shqiptare në Steiermark
I ftohti polar pritet të ‘shpërthejë’ në muajin shkurt, i prekur edhe Ballkani
Skandaloze: Pacienti nga Suhereka udhëzohet direkt për Prishtinë pa u dërguar fare në Spitalin e Pri...
Gjykata Kushtetuese
Me keqardhje të madhe mësova lajmin e ndarjes nga jeta të aktores sonë të mirënjohur Leze Qena. Tras...
Numri i të infektuarve në Austri bie nën 1 mijë persona
Ligji për Paga, Sindikata e Shëndetësisë përfundimisht në grevë
4 mënyrat për të parandaluar kancerin e lëkurës
Fillimi i prillit, ishte i kobshëm për Gjakovën. Armiku nuk kurseu as foshnjet, fëmijët, gratë e ple...
Pamje magjepse të “Liqenit të Batllavës” të shkrepura nga Arian Mavriqi
Dyfytyrësia e disa Portaleve dhe Gazetave ndaj Mjekëve dhe Infermierëve
Vipera
Etiologjia dhe patofiziologjia e konstipacionit ose kapsllëkut
Get Ready to Run Your First 5K With This Plan
Studimi në Gjermani: Infermierët e ardhur nga jashtë nuk janë të kënaqur
Rritet bilanci/ Raportohet viktima e 6-të nga koronavirusi në Itali, 230 të prekur
Të jesh studente e mjekësisë!
Belated Happy Easter From Annika Faroe Islands
Impresionuse me zërin e saj, e reja shqiptare po shkëlqen në Zvicër
Rudina Xhunga: Mjekëve të këtij vendi, të kujtohemi t’u themi dhe faleminderit!
Të dashur miq, Besoj e keni vërejtur që nëpër media, e sidomos në rrjetet sociale, po zhvillohet nj...
Shkollimi i fëmijëve nga diaspora do të zhvillohet ndryshe pas Covid-19
A mund të përdorin arra fëmijët?
Doktoresha shqiptare e diplomuar në shkollën e mjekësisë në Harvard
Nga rroga e ulët te kontrata e përkohshme, kjo është mjekja që izoloi koronavirusin në Itali!
Dr.Hajdin Ymeri: të ndalohet vijimi i shkollimit në të gjitha nivelet, qysh nesër
Dr.Gazmend Bojaj në mesin e 100 mjekëve më të mirë të familjes në botë
Blerim Latifi: Vrasja mizore e Qerim Kelmendit lajm tronditës
Shëno me renditje të rregullt elementet e harkut refleksiv.
Revista “INFERMIERI 2.0”
Dr.Gani Morina: Taksa, Amerika dhe Gishti i thyer, i ngjyer, i ndyer !
Akademiku me 400 punime, kumtesa dhe ligjërime shkencore në të gjitha revistat me renome botërore
Njihuni me shkencëtarin shqiptar të neurologjisë në SHBA
Libreza e Punës
Në disa Spitale Rajonale gjatë ndërrimit të pasdites dhe natës mungojnë ekzaminimet laboratorike dhe...
Punëtorët shëndetësor shkelen padrejtësisht me ligjin për paga
12 të rinj sot, shërohen 30% e të prekurve nga koronavirusi
Diaspora shqiptare shembjen e Teatrit Kombëtar e sheh si akt të pahijshëm, kërkon të drejtën e votës
Mjeku shqiptar që po bën revolucion në fushën e kirurgjisë laparoskopike
Shkrimtari shqiptar Julian Zhara fiton çmimin “Lermontov” në Itali
Si bëhet trajtimi i konstipacionit?
Gjatë vizitës që bëra në komunat e veriut të Kosovës, pashë një situatë të dhimbshme të qindra famil...
Australia ua ndalon hyrjen të huajve që kanë qenë në Kinë
Load Up on Shrooms With These Healthy Recipes
Tmerruese: Sipas “Presheva Jonë”, mbi 100 mijë prostituta shqiptare në rrugët e Europës! A është e m...
Përgatitja për OPU(oocyte pick-up) ose marrjen/grumbullimin e vezëve/oociteve tuaja.
Ditë më parë në T7 kam thënë se vendimet arbitrare në fillim mund të duken simpatike e të duartrokit...
Ministria e Shëndetësisë: Pacientët me koronavirus po infektojnë mjekët, ju lutemi tregoni të vërtet...
Vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Me...
A do të shkarkohet edhe Bordi Drejtues i SHSKUK-së?
Vitamina C ose acidi askorbik
Eksperti i ekonomisë sfidon Gjykatën Kushtetuese: Ligji për pagat të trajtohet pa presione dhe pa nd...
Mjekët e profesorët nuk mund ta fshehin pasurinë, detyrohen ta deklarojnë
Mjeku austriak largohet nga salla në gjysmë të operacionit, pacienti vdiq
Kirurgu ferizajas Imri Vishi me sukses kryen një operacion të veçantë në kushtet që ofron Spitali i ...
Vincent Sëmundja
Hashim Thaçi: Përpëlitjet e Kurtit
Mjekët po ikin në heshtje, Kosovës i mungojnë 5 mijë punëtorë shëndetësorë
Kontratat me OJQ-të janë shfrytëzuar për të punësuar staf shëndetësor në QKMF
Mbi 150 studentë të infermierisë përfitojnë kontrata pune në Gjermani
Sot vizitova Ferizajin për të shprehur personalisht mirënjohjen ndaj personelit shëndetësor, që me p...
Më pikëlloi vdekja e kardiologut Sami Gjoka, në kulmin e energjive të tij të punës në shërbim të qyt...
Sulmohet mjeku Mejdi Zeqiri nga disa romë në Bujanoc
Dr.Izet Sadiku: Sulmi ndaj zëvendëskryeministrit Hoti është akt qyqar
Mashtrimi në detyrë
Pse Bota dhe Mjekësia ka frikë nga viruset!
“Tageszeitung” e Berlinit lavdëron ministrin Arben Vitia: transparent, i hapur, gjithëpërfshirës
https://bjanaesthesia.org/ar…/S0007-0912(20)30200-2/fulltext
Shkon në 361 numri i të infektuarve me Covid-19
Ruzhdi Shkodra: Shqiptarët të vetmit në botë që i mbrojtën hebrenjtë
Sulmi ndaj personit zyrtar
Video: Sakrifica mbinjerëzore e Kirurgut gjatë luftës
Ushqimet me vitaminë B5, kundër Alergjive
Gurët në veshka, çfarë duhet të kemi kujdes
Ja cilat janë ushqimet që shkaktojnë erën e keqe të gojës!
Gazeta Infermierët: Mungon shujta
Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit
Bashkarisht të disiplinuar, ngadhënjejmë të gjithë!
Dr.Istref Plakolli: Përdorimi dhe rëndësia e Acetaminofenit
Juristja shqiptare, në shërbim të komunitetit në SHBA
Studim: Njerëzit që u infektuan me koronavirus dhe u shëndetësuan do të vdesin 10 vjet më herët
Çka është Punëdhënësi?
Raporti 24 orësh nga Klinika Infektive Sipas raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, në këtë klinik...
Mbi 60 mostra për coronavirus merren nga Gjilani
Ndikimi i ndërhyrjeve estetike në jetën psikike dhe emocionale të pacientëve
Shenjat paralajmëruese që tregojnë se mëlçia juaj është e tejmbushur me toksina dhe parazitë
Konstitucionalizëm integral, jo voluntarizëm presidencial Neni më i rëndësishëm i Kushtetutës së Rep...
ende s' ka vendim përfundimtar për fluturimet nga Zvicra në Kosovë
Përvetësimi në detyrë
Verteks
Federata e Shëndetësisë të mërkurën vendos për vendime sindikale
Veneseksion
Pneumonia virale
Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Romëve. Bota sot kremton historinë, kulturën dhe identitetin rom. ...
Moslajmërimi i përgatitjes së veprave penale
Projektligji, Mjekëve dhe Infermierëve u heqet e drejta e dypunësimit
Benefits, safety, and side effects

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Skandaloze: Pacientet me dhimbje menstruale dhe probleme gjinekologjike po udhëzohen te Kirurgu

Thu Nov 28 , 2019
Burimi: Faqja “Udhëzime pa kritere” Faqja “Udhëzime pa kritere” është njoftuar nga shumë burime të ndryshme se në Spitalet Rajonale dhe QKUK po udhëzohen pacientet te Kirurgu për probleme gjinekologjike dhe dhimbje menstruale ose dhimbje në fund të barkut ose në pelvik në vend se të udhëzohen te Gjinekologu! Ata […]