Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor

Burimi: Peofili në FB i Dr.Lulzim Hotit

Shkruan: Dr.Lulzim Hoti

Mbreme gjate orarit te punes ne Emergjencen e Spitalit te Ferizajit eshte sulmuar fizikisht kolegu yne, Dr Sefedin Fazliu.
E denoj kete sulm qyqar ndaj dr Sefedinit, i cili eshte nje doktor shembullor, i deshiroj sherim te shpejte dhe kerkojme nga organet pergjegjese qe te marrin masat dhe veprimet e duhura per zbardhjen e rastit dhe venjen e fajtoreve para drejtesise, poashtu i bejme thirrje edhe institucioneve relevante qe te ndermirren masa qe kjo mos te perseritet.
Apel drejtorive te te gjitha spitaleve qe te angazhohen pjesetaret e Policise se Kosoves ashtu sikurse jane ne Kliniken Emergjente te SHSKUK-se per sigurine e stafit mjekesor nga sulme te tilla te vazhdueshme qe po ndodhin ne vazhdimesi ne te gjitha Emergjencat e Kosoves.
Iu bej apel edhe qytetareve qe mos te sulmojne punetoret shendetesor duke u nxitur nga thirrjet publike te kujtdo qofte pasiqe ne jemi te gjithe familjar qe nganjehere i leme edhe femijt tane te semure ne shtepi vetem qe juve te iu ofrojme ndihme mjekesore.
Poashtu thirrje organeve te drejtesise te mirren masa ndaj kujtdo qofte qe publikisht ben thirrje per sulme dhe nxit urrejtje dhe sulme ndaj cilitdo profesionist shendetesor

Related posts:

Më 28 mars 1999, forcat policore dhe ushtarake serbe, pas rrethimit të mijëra civilëve të fshatit Iz...
Tritan Kalo: Nuk është sakrificë të qëndrosh në shtëpi, jemi në luftë me një armik të padukshëm, tin...
Defektologu që ishte në komision iu jep pikët maksimale në konkursin për logopedë në QKUK dy punëtor...
Dr.Haxhi Avdyli: Shëndetësia po lulëzon për Uran Ismailin, por jo për pacientët
Dr.Ilir Arifi: Mos e shpallni vetveten heronjë, po kryne punën e juve pa ba “Show”
Qeveria të shpallë alarmin SOS, rrezikohemi të mbetemi pa mjekë
Ushqimi tek personat e sëmurë nga sulmi në tru (pika në tru)
12 të rinj sot, shërohen 30% e të prekurve nga koronavirusi
Çka është Shëndeti?
Study confirms cats can become infected with and may transmit COVID-19 to other cats
Mjekët dalin në pension, të rinjtë s’kanë interes për të punuar në spitalin e syve në Gjakovë
Situata epidemiologjike me influencë sezonale 2018/2019 në Kosovë
Fillimi i punës - Ligji i punës
Çfarë është kanceri i gjirit?
Mjeku infektolog Valbon Krasniqi tregon më shumë rreth Koronavirusit
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e tuar ndaj COVID-19
Si ka ndikuar pandemia në sektorin e patundshmërive, sa janë dëmet?
Vertebrat Torakale
https://avmajournals.avma.org/…/abs/10.…/javma.2001.219.1573
5 benefite shëndetësore të Zinkut
Përgjimi: "vëzhgimi" nga larg
Dr.Desaret Murati: Aftet (ulçerat) e gojës,mjekimi i tyre shtëpiak
Rruga e mjekut shqiptar, nga shtëpia e pleqve deri te doktorata në psikiatri
Mërgimi fiton pasaportën zvicerane, përkundër vullnetit të Këshillit për Natyralizim
Isa Mustafa i çliroi 'Xhuxh Mexhuxhët'. 1. Nuk shkonte. LDK e ktyneherit, për rininë e L...
Urologët janë akoma në grevë
Hajdeni merreni, ka koronavirus, banorët e Tiranës alarmohen nga kinezi
Ja çka shkruan Dr.Halil Krasniqi për Qeverinë e re
Zagrebin sot e zgjoi tërmeti prej 5.4 ballëve. Në kohën kur institucionet kroate po luftojnë me viru...
E konfirmon Ministria e Financave: Pagat e muajit dhjetor dalin me rritje për sektorin publik
A mund të përdorin arra fëmijët?
Zyrtari për të cilin Albin Kurti hyri në karantinë del negativ në testin për Coronavirus
Mbështetja e mërgatës për tejkalimin e COVID-19
Këshilla e ekspertëve për të hequr erën e hudhrës pas ngrënies
Ja çka shkruan Milaim Zeka për fjalorin e Kadri Veselit
Haskuka për deputetët: Jemi me fat, që këta nuk i nënshtrohen testit PISA
Çka është Dialogu Social?
Mjekja nga Kosova shpëton turisten në Velipojë
Ministria e Shëndetësisë dënon dhunën ndaj mjekëve: Dënim maksimal agresorëve
Në rast të një vale të dytë, të prekurit nga koronavirusi shërohen më shpejt
5 arsye pse duhet t'a lini duhanin!
Pas shuarjes së kryengritjes të komandantit Shaban Polluzha, Masakra e Tivarit është ndër krimet më ...
Zyrtarizohet Sindikata e infermierëve/mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor
Çka është Shkencëtari?
7 mënyrat se si funksionon Ligji i Karmës
Koronavirus në muret e së gjithë botës, sipas versionit të ‘street artist’ |Revista Monitor
Çka është gjaku?
Rreth 700 mijë euro donacione nga diaspora
Infermierët dhe Edukimi në vazhdim
Ja cilat janë ushqimet që shërojnë migrenën
Izraeli, superfuqi botërore në sektorin e mjekësisë dhe farmaceutikës
Një shkencëtare e re shqiptare po shkëlqen ne Zvicër
661 mjekë specialistë në Kosovë punojnë në spitale, që nga viti 2017s' janë bërë specializime
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Në vazhdën e procesit të organizimit të mësimit në distancë për nxë...
Lajmërimi apo kallëzimi i rremë
Historia e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës
Researchers Examine Impact of Soda on Children's Dental Health
Skandaloze:Specialistët e Spitaleve Rajonale i udhëzojnë rastet e rënda te Specializantët e QKUK-së
Enologji / Këshillat e specialistëve për degustim në shtëpi |Revista Monitor
Specializantët ankohen për mospagesën e kujdestarive
Kirurgu Shqiptar kryen ndërhyrjen e rrallë kirurgjike
Arkëtimi dhe pagesa e kundërligjshme
Kush e shkakton kancerin? Studimi: Ndikon mënyra e jetesës
Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat
Sa është paga vjetore e Mjekut në Austri?
GJASHTË TË SHËRUAR DHE GJASHTË RASTE ME COVID-19! Sot më 03.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjis...
Specializantët ankohen se nuk janë paguar
Ja cila është simptoma e parë e kancerit të zorrës së trashë
Vendimin për kufizimin e të drejtave dhe lirive të njeriut, mund ta marrin vetëm dy të tretat e dep...
Në Maqedoninë e Veriut regjistrohen 40 raste të reja me Covid-19
Ja kur hyn në fuqi Ligji i Pagave
Në disa Spitale Rajonale gjatë ndërrimit të pasdites dhe natës mungojnë ekzaminimet laboratorike dhe...
Syla:Politikanët kosovarë qëllimisht po i largojnë mjekët nga Kosova
Ventrikular
Infermiere nga Ballkani në Gjermani: Biznes i majmë, kaq paguhen ndërmjetësit
Ja në cilin shtet prokurorët, gjykatësit dhe gazetarët kujdestarojnë bashkë me mjekët
Vepra Penale
Këtu janë vajzat më të bukura në botë, kurse numri i lindjeve po bie
Njëzet e një vite më parë, brigada 138 e UÇK-së, nën komandën e Agim Ramadanit, nisi Betejën e Kosha...
Deklaratat e rreme të dëshmitarëve bashkëpunues
Team Critical Care managing a Central Venous Catheter @Azerbaijan STAY SAFE WEAR PPE
Nga nesër edhe Spitali i Ferizajt në grevë, mbështet kërkesat e punëtorëve shëndetësorë të QKUK-së.
Patate kundër njollave të zeza në fytyrë
Revista “INFERMIERI 2.0”
QKMF në Kaçanik në hall me mungesë të barnave e materialit shpenzues
Ja pse Vitamina B12 është e rëndësishme për organizmin tuaj!
Çka janë Organizatat e të punësuarve?
Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri
Skriptoret që gjenden afër fakultetit të Mjekësisë po e shkatërrojnë Mjekësinë
Studimi në Gjermani: Infermierët e ardhur nga jashtë nuk janë të kënaqur
Deklarata e Departamentit të Shtetit se nuk ka asnjë plan sekret për shkëmbim të territoreve shuan z...
Dr.Sotiraq Lako: Të gjithë viruset e çuditshëm fillojnë në Kinë!
Profesioni i Mjekut dhe Popullata e paedukatë
QKUK- Shskuk info
Ftesë publike nga Gazeta Shëndeti për ju ndjekës/e të dashur/a
Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemik
Abaci - Sinonimet e gjuhës shqipe
Giving TB vaccine intravenously boosts efficacy
3 vitet e fundit 3500 infermierë janë larguar nga Shqipëria, sindikata: Në fshatra ndjehet mungesa
Vitamina C e mposht koronavirusin? Mjekët kinezë, garë për testimin e efekteve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Pa shërbime emergjente shëndetësia Kosovare do të kolapsojë për 2 orë.

Thu Nov 7 , 2019
Burimi: Profili në FB i Dr.Avdi Tahiri Spitali i përgjithshëm Ferizaj                                                                               […]