Supë Pule me Miell Misri – Traditë, Shije, Shëndet


Supa e pulës me miell është gatuar për breza me rradhë nga , jo vetëm për shijen e mrekullueshme që ka por edhe për vlerat kundër virozave.

pjatë e lehtë, e pasur me dhe plot që shoqërohet në mënyrë fantastike me pak bukë të thekur dhe me sallata të freskëta të stinës.

Ideale për t’u përgatitur për një të plotë dreke shoqëruar me gatime të tjera të kuzhinës shqiptare.

ju sjell këtë recetë si pjesë e menusë së shijshme të kuzhinës tradicionale shqiptare, e cila gatuhet në të gjitha trevat e vendit.

Përbërësit e saj janë të thjeshtë dhe gjenden me patjetër në kuzhinën e çdo amvise shqiptare.

Agroweb.org ju sugjeron më poshtë recetën e përgatitjes së supës me pulë miell krejt lehtë në shtëpi.

Përgatitja e Supës me dhe Miell Misri

(Përbërësit më poshtë janë për 4-5 persona)

pulë mesatare e ndarë në copa

2 – 3 lugë

2 lugë vaj ulliri

1 lugë gjelle me gjalpë të freskët

2 thelpinj hudhre

1 lugë kafeje me spec të kuq pluhur (jo djegës)

Kripë

Piper

Majdanoz

Përgatitja  

Pastrojmë pulën me ujë të rrjedhshëm dhe e ndajmë në copa.

Vendosim një tenxhere në zjarr, shtojmë vajin e ullirit dhe copat e pulës. I kaurdisim për pak nga të dyja anët.

Hedhim kripë dhe ujë derisa të gjitha copat e pulës të mbulohen tërësisht.

lëmë derisa të ziejë për 35 – 40 minuta duke u kujdesur që të mos i shterojë uji pasi duhet për lëngun e supës.

Në momentin që mishi i pulës është zierë, vendosim një në zjarr, shtojmë gjalpin e freskët dhe miellin e misrit.

kaurdisim derisa të marrë ngjyrë të artë më pas e heqim nga zjarri, shtojmë pak lëng nga lëngu i pulës, dy thlepinjtë e hudhrës të shtypur dhe specin e kuq pluhur.

ju sugjeron që masën ta përzieni mirë dhe me kujdes me anë të një luge druri që të mos mbeten kokërriza. Më pas, masën e miellit të misrit shtojeni tek tenxherja ku është mishi i pulës dhe lëngu i saj.

Vendoseni tenxheren sërish në zjarr dhe përziejeni supën derisa lëngu të trashet.

Lëreni në zjarr edhe për 8-10 minuta duke e përzierë vazhdimisht dhe më pas largojeni nga zjarri.

Kjo supë shërbehet e ngrohtë dhe sipër sipas dëshirës i hidhet pak i zi dhe i grirë shumë hollë./AgroWeb.org

Postime të ngjashme