Supertalentja shqiptare mahnitë jurinë me lëvizjet e saj në “Das Super Talent Germany”


Akrobatja 8-vjeçare i lë pa fjalë jurinë në Gjermani

E Shtunë, 23 Maj 2020 – 12:00
albinfo.ch

Photo: Das Supertalent Keisi Bardhi – Kontorsions-Akrobatin aus Groß Gerau.Ilustrim

Padyshim që shpeshherë pasioni dhe ëndrrat lindin bashkë me ne,siç është edhe rasti i Keisi Bardha, akrobatja shqiptare e cila vetëm 8 vjeçe është bërë pjesë e një shfaqje mjaft të njohur në Gjermani sic është Das Super Talent, transmeton albinfo.ch.

Në Gjermani, voglushja 8-vjeçare Kejsi Bardha, në shfaqejn e saj, bëri bujë në mediat gjermane, për lëvizjet e veçanta të saj.

Mamaja e saj Manjola Bardhi është mjaft krenare për të, pasi vetëm në një vit, ajo ka arritur të prekë një skenë të madhe në një vend të huaj:

Mori tre po-të, por s’ arriti të kalojë në finale në fakt, posaqë gara ishte shumë e fortë, por për ne ishte një medalje shumë e mirë kjo për t’u përfaqsuar më pas, për t’u njohur pak. Të vish në një vend të huaj, ku s’ të njeh mirë, dhe direkt në një skenë të madhe sic është super Talent, Sara(juria) I tha aferim. Kishim pak muaj që kishim ardhur dhe me shumë vështirësi nga gjjuha arritëm të dalim në skenën e madhe’ thotë ajo.

kurse Kejsi tregon ndër të tjera, për shfaqjet e saj në Shqipëri dhe emocionet që ka përjetuar gjatë performancës së saj.

Por Manjola Bardhi shprehet e zhgënjyer nga mundësitë që i ofron Shqipëria, fëmijëvë të talentuar si Kejsi, kurse ka shpresa se në Gjermani talenti i saj do të vlerësohet më shumë.  /Albinfo.ch.loading...

Related posts:

Këtu janë vajzat më të bukura në botë, kurse numri i lindjeve po bie
Çfarë ndryshimesh në gji duhet të tërheqin vemendjen?
Pacientët po shkojnë në Mjekësi Familjare jo për kontrollë por për Diklofen, Dexason dhe Diazepam
Rudina Xhunga: Mjekëve të këtij vendi, të kujtohemi t’u themi dhe faleminderit!
Specializantët ankohen për mospagesën e kujdestarive
Austria ndihmon Kosovën me pajisje dhe artikuj mbrojtës
Fakultetet e sotme po kryhen me teste
Si mund të zbulohen sëmundjet kronike të veshkave?
Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat
Shpresa Rupar: Si t’i instalojmë mendimet pozitive nga fuqia e zërit të brendshëm
A është historia e shëndetit familjar faktor rreziku për leukemi? A trashëgohet Leukemia?
Dr.Visar Berisha: Në Malishevë s'ka pasë karantinë por kultivim të virusit, me gjasë
I bëj apel Qeverisë së Kosovës në detyrë që për sa kohë që Gjykata Kushtetuese nuk ka dhënë qëndrim ...
Në QKUK realizohet për herë të parë histerektomia laparoskopike
Blerim Latifi: Budallologjia kosovare në kohën e coronavirusit
Dr.Çlirim Berisha: Qytetarët po e neglizhojnë rrezikun që tashmë është global
Çka është Migrena? - Neurologjia
Qytetarët e Kosovës tymosin mbi 300 milionë euro duhan
Adnexal mass: Symptoms, treatment, and diagnosis
Arbenita nga Prishtina, me tumor në gjuhë, fyt dhe nofull, ka nevojë për ndihmën tuaj
Ja pse peshkaqeni mund të jetë ilaçi kundër kancerit
Shërbimi inteligjent “Shin Bet”: Izraeli neutralizoi 560 sulme terroriste në vitin 2019
Riatdhesohen 300 shtetas zviceranë dhe qytetarë maqedonas në Zvicër
Gazeta Infermierët: Mungon shujta
Ventral
Parku i qytetit në Podujevë në lloç dhe i “pushtuar” nga bërlloku
King Chulalingkorn Memorial Hospital Bangkok THAILAND
Kabineti Qeveritar qe 7 muaj pagat me rritje ndërsa mjekëve iu është thënë që të presin ligjin
Vezika urinare
Ajo që ishte e nevojshme por nuk u bë, përbën shkelje. Presidenti ka vendosur të anashkalojë nenin 8...
Gjykata Kushtetuese
Vitaminat
Rastet e posaçme të falsifikimit të dokumenteve
Blerta Hamolli, mjekja heroinë e Urgjencës së Spitalit Ushtarak
Nuk e frikësoni as Avdullah Hotin, as Kosovën!
Coronavirusi mbërrin në Itali/ 6 të infektuar, izolohen 250 të tjerë
Kërkesa të shumta për shërim jashtë vendit
OBSH kërkon nga shtetet të përgatiten për koronavirusin
Çfarë Tregojnë Duart e Ftohta për Shëndetin?
Startapi izraelit Sonovia gjen zgjidhjen për ndalimin e përhapjes së koronavirusit
Australia merr shembull Kosovën rreth Koronavirusit
“Njerëzimi mund të jetë duke jetuar sipas një simulimi kompjuterik”
Terapia 3D po vazhdon në Qendrat e Mjekësisë Familjare dhe Urgjencë
Alkooli dhe dëmet shëndetësore
Komuna e Ferizajt kërkon nga qytetarët respektimin e masave
Në bazë të ligjit për Greva, personi që pengon grevistët dënohet me gjobë 500 deri 5000 euro
Rama flet për përshkallëzimin e masave: Dy javët e para të prillit do mund të na thonë se sa mirë ka...
Afër 400 mijë kosovarë rrezikojnë të mbesin pa të ardhura, shkaktar moskrijimi i institucioneve
Ja vaksina që ul rrezikun e kancerit të qafës së mitrës
Scrub “bio” për pastrimin e thellë të fytyrës
Shabanhaxhaj zgjat kontratën me skuadrën nga Austria
Furrtarët e Kosovës, të njohur në gjithë rajonin për traditën e pasur dhe bukën e shijshme që përgat...
Vdes nga tumori i trurit, i shpëton jetën 5 personave të tjerë
Sot kisha një shkëmbim të hapur pikëpamjesh me Ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett. Ne u...
Infermierët tashmë me Sindikatën e tyre
Autizmi
Ja si janë provimet e Fakultetit të Mjekësisë!
Ja cila vitaminë e ndalon dhimbjen e shpinës!
Sot qenka dita shumë e bukur, me diell...me thirr n'Durrës me pyet: 'A keni karantina të l...
Zviceranët mund t’i kalojnë pushimet këtë verë edhe në Shqipëri
Befason Epidemiologu: Koronavirusi ka qarkulluar që në janar në Shqipëri
Kontratat me OJQ-të janë shfrytëzuar për të punësuar staf shëndetësor në QKMF
Kadri Veseli was live.
TREGU FARMACEUTIK NË KAOS
Kryeministri Kurti reagon për rastin e futbollistit Ilija Ivic: Lëreni Ilijan të luajë lirshëm kudo ...
Që të jesh Mjek…
46 mijë shqiptarë ikin në 1 vit, përveç të rinjve largohen mjekë, infermierë, mësues dhe inxhinierë
Bërvenica me mjek amë pas pesë vitesh
QKMF në Gjakovë siguron pasije për laboratorin e Stomatologjisë
EKSKLUZIVE, PRESIDENTI THAÇI NË PRESSING
Logopedi Blend Sahiti: Largone Albin Kurtin prej qeverisë se na tmerroj
Dr.Besnik Ibishi reagon ndaj shkrimit të Gazetës Shneta
Ky është mjeku shqiptar që punoi 27 orë për të shpëtuar njerëz në aksidentin në Shkup
Ja cilat janë shkaqet e menstruacioneve jo normale
A rriten shanset për të ngelur shtatzënë nëse kryeni marrëdhënie seksuale çdo ditë?
Pse në Kosovë nevojitet të promovohet motoja "Rri në shtëpi"?
Ismaili: Kosova mund të mbetet pa mjekë pas vendimit të Kushtetueses
Basri Lenjani: Vetëm me i pa udhëzimet me të cilat na i dërgojnë në Emergjencë, çuditesh
Ambasada e Kosovës në Itali me njoftim mbi riatdhesimin e shqiptarëve
Skandaloze: Mbi 30 milionë euro reklama, shumica për portale të ‘bosave’ e të partive
Kirurgët: Grevë deri në fund
Kirurgu shqiptar, storie suksesi në Gjermani
Mjeku australian që kryen ndërhyrje kirurgjikale falas në Kosovë e Shqipëri
Mbi 2 mijë kërkesa të kosovarëve nga diaspora për t’u kthyer në Kosovë
Alarmante: Numër i madh i tradhtive bashkëshortore te Shqiptarët
Në Zvicër çdo i dyti mjek i huaj është gjerman
ProCredit Bank, dhuron 25 mijë euro donacion me masa mbrojtëse kundër Covid-19 ProCredit Bank, ka dh...
Në aeroportin e Vjenës, testi i shpejtë i koronavirusit kushton 190 euro
Mjekët e Urgjencës në Lezhë refuzojnë shpërblimin 5 mijë lekë: Të shkojë për familjet në nevojë
Izraelitja Atox Bio studion një ilaç të ri për dëmtimet akute në veshka
Austria: 500 milionë euro ndihmë për bizneset e gastronomisë
Nxjerrja e kundërligjshme e vendimeve gjyqësore
OBSH i bën thirrje Shqipërisë dhe gjithë botës të rrisin numrin e infermierëve në dekadën në vijim
“Kemi 4 pacientë të intubuar dhe 7 me oksigjen”, Manastirliu flet për kurbën e COVID-19: Është zbutu...
Sllovenia s' ka lehëtsime kufiri për shtetasit shqiptarë
Çka janë herniet abdominale dhe si duhen trajtuar?
Një lajm i mirë për Kosovën është renditja e favorshme e Kosovës në raportin e fundit të Indeksimit ...
Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve të ardhshme?
Mbi 150 studentë të infermierisë përfitojnë kontrata pune në Gjermani
Ushqimi te të sëmurët me sëmundje iskemike të zemrës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Live poultry linked to Salmonella cases in 28 states

Sat May 23 , 2020
(HealthDay)—Live poultry, such as chicks and ducklings, in backyard flocks have caused Salmonella infections that have sickened 97 people in 28 states, the U.S. Centers for Disease Control and Prevention said Wednesday. There have been 17 hospitalizations but no deaths. About one-third of the ill people are children younger than […]