Mbi 51 mijë qytetarë marrin vaksinën antiCOVID-19


[ad_1] Që nga nisja e procesit të vaksinimit e deri më tani në Kosovë janë mbi 51 mijë persona që tashmë kanë marrë vaksinë kundër COVID-19. Procesi i vaksinimit është duke vazhduar akoma dhe paralelisht me grupmoshat mbi 65-vjeç po vaksinohen edhe profesionistët shëndetësor. Kështu ka treguar koordinatori i qendrës së vaksinimit në sallën “1 […]

Shkaku i tollovisë të së premtes: Shkarkohen anëtarët e Komitetit për Vaksinim


Anëtarët e Komitetit për Vaksinim, Ministria e Shëndetësisë i ka shkarkuar, derisa tani ka emëruar anëtarët e rinj. Shkarkimi ka ardhur si pasojë e tollovisë, të krijuar të premten para sallës “1 Tetori” në Prishtinë. Të premten, në ditën kur vazhdoi vaksinimi për personat mbi 65 vjeç pas festës së Bajramit, në Prishtinë u krijua […]

Vazhdon vaksinimi i qytetarëve mbi 65 vjeç, MSh me informata shtesë rreth vaksinimit


[ad_1] Ministria e Shëndetësisë njofton opinionin se vaksinimi kundër COVID-19 është duke vijuar në nivel vendi sipas Planit Shtetëror të Vaksinimit kundër COVID-19, ndërsa janë duke u vaksinuar qytetarët e moshës mbi 65 vjeçare. MSH me anë të një komunikate për media thotë se vaksinimi në sallën “1 tetori” në Prishtinë është duke u bërë […]

Vaksinohen kundër koronavirusit 2,419 punëtorë shëndetësorë


[ad_1] Që nga e marta e javës që lamë pas e deri në orët e para të paradites së të dielës janë vaksinuar me vaksinë antiCOVID-19, 2 mijë e 419 punëtorë shëndetësorë në gjithë Kosovën. Kështu ka bërë të ditur koordinatori i qendrës së vaksinimit në sallën “1 Tetori” në Prishtinë, Niman Bardhi. Në konferencën […]

Javën e ardhshme dihet se kur do të fillojë vaksinimi anti-COVID i të moshuarve


[ad_1] Në orët e paradites të së shtunës në Sallën “1 Tetori” në Prishtinë kundër coronavirusit janë vaksinuar 1, 566 punëtorë shëndetësorë. Koordinatori i Qendrës së vaksinimit, Niman Bardhi ka treguar edhe se si është duke shkuar vaksinimi nëpër komuna. “Procesi i vaksinimit sot është shumë i qetë dhe shumë më me rend se ditëve […]

SBASHK me aktivitete të shumta kujton dhe uron ditën e mësuesit


[ad_1] SBASHK-u me anë të një komunikate për media ka uruar të gjithë mësimdhënësit për  7 Mars. SBASHK në komunikatën drejtuar mediave thotë se “duke uruar gjithë të punësuarit në arsim për ditën e madhe të tyre i kujton se do të vazhdojë të jetë zëri i tyre dhe në përpjekje për realizimin e kërkesave […]

Kolona të gjatë nëpër udhët e Prishtinës


[ad_1] s’ është diçka e re për qytetarët e Prishtinës të shohin kolonat e gjata e për orë të tëra. Pamje të njëjtë ka marrë edhe pasdita e së martës. Në fotografitë e KALLXO.com në afërsi të sallës ‘1 Tetori’ në Prishtinë shihet kolona e gjatë e udha e stërngarkuar me vetura e kamionë. Kolona […]

Ky person është zhdukur nga 1 tetori, familja kërkon ndihmë për ta gjetur


[ad_1] Më datën 1.10.2020, në Stacionin Policor në Mitrovicë, nga ana e familjarëve është raportuar se Faik ( Zeqir) Zeqiri, i lindur më 10.9.1961 në fshatin Kutllovc, Komuna e Mitrovicës, është zhdukur. “Që nga data e raportimit hetuesit policorë në vazhdimësi kanë ndërmarrë veprime në kërkim të personit të zhdukur. Nga hetimet e deritanishme s’ […]

I zhdukur që nga 1 tetori, Policia kërkon ndihmë për gjetjen e burrit nga Mitrovica


[ad_1] Policia e Mitrovicës ka njoftuar se që nga 1 tetor 2020 në Stacionin Policor në Mitrovicë, nga ana e familjarëve është raportuar se Faik Zeqiri, 59-vjeçar, nga fshati Kutllovc është zhdukur. Policia kërkon ndihmë për gjetjen e këtij personi, pasi nga hetimet e deritanishme s’ kanë rezultuar me ndonjë indikacion konkret për gjetjen e […]

error: Content is protected !!