Insomnia: Si të përballeni me pagjumësinë


Shumica e të rriturve kanë përjetuar insomninë ose pagjumësinë në një kohë ose në një tjetër gjatë jetës së tyre. Vlerësohet se 30% deri 50% e popullatës së përgjithshme janë të afektuar nga insomnia dhe 10% kanë insomni kronike Dr. Urim Çerkini,Specialist i Mjekësisë Familjare, QKMF- FerizajSpecializant i Reumatologjisë, QKUK- Prishtinë Insomnia është simptomë, jo […]

912 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19


Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 912 tiketa në bazë të ligjit Covid-19. Policia po ashtu ka shqiptuar edhe 1353 tiketa trafiku. Ndërkohë, bëhet e ditur se gjatë 24 orëve kanë ndodhur 11 aksidente trafiku me të lënduar dhe 34 aksidente me […]

s’ respektuan masat antiCOVID, dënohen mbi një mijë qytetarë


Brenda 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 43 aksidente trafiku, 18 prej tyre me lëndime ndërsa 25 tjerë vetëm me dëme materiale. Policia njofton se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar edhe 1 mijë e 278 tiketa për shoferët që s’ kanë respektuar rregullat e komunikacionit, ndërsa 1 mijë e 9 tiketa […]

Astrologët shpjegojnë se si hëna mund të ndikojë në gjendjen tuaj shpirtërore


A e keni fajësuar ndonjëherë hënën e plotë për një gjendje shpirtërore shpërthyese apo një natë të çmendur? Me kusht që po, s’ jeni vetëm – njerëzit gjatë gjithë historisë kanë bërë lidhje se si hëna ndikon në gjendjen shpirtërore dhe sjelljet tona. Hëna dhe forma e saj që ndryshojnë në mënyrë ciklike kanë qenë […]

s’ respektuan masat kundër COVID-19, brenda një dite gjobiten 775 qytetarë


Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës, ka shqiptuar 775 gjoba për shkelësit e Ligjit për menaxhimin e pandemisë COVID-19. Kështu bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës. Po ashtu, gjatë 24 orëve të fundit Policia ka shqiptuar rreth 1 mijë tiketa të trafikut, ndërsa për vepra të ndryshme penale […]

Shtrati i foshnjës; Rregullat e sigurisë që duhet të dijë çdo prind


Meqenëse foshnja e porsalindur do ta kalojë gjysmën e kohës duke fjetur, vendi ku do ta vendosni s’ duhet shpërfillur. Me kusht që shtrati s’ është i sigurt, mund të ndodhin aksidente. Kur të blini apo të merrni hua një të tillë, sigurohuni që ai të përmbushë udhëzimet e sigurisë së përcaktuara nga Komisioni i […]

9 mënyra, si ta ndëshkoni fëmijën pa e dëmtuar emocionalisht


Sipas statistikave, pothuajse çdo prind i vetëm është i bindur që ata po bëjnë punën e duhur duke rritur fëmijët e tyre dhe duke i mësuar ata mësime. Por në fakt, s’ është gjithçka kaq e thjeshtë dhe e qetë. Shumica e kohës, të rriturit s’ mund të kontrollojnë emocionet e tyre dhe të ndëshkojnë […]

Policia shqipton 428 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid


Policia e Kosovës ka shqiptuar 428 gjoba për mosrespektim të masave anti-covid, gjatë 24 orëve të fundit. Po ashtu janë shqiptuar 694 tiketa për kundërvajtje në trafik, ndërsa janë arrestuar 7 persona. Gjatë 24 orëve kanë ndodhur 22 aksidente me të lënduar dhe 35 me deme materiale

s’ respektuan masat antiCOVID, dënohen 817 qytetarë


Në 24 orët e fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 817 tiketa trafiku për qytetarët që s’ kanë respektuar masat antiCOVID. Po ashtu, të dielën janë shqiptuar edhe 892 tiketa trafiku për shoferët që s’ kanë respektuar rregullat në komunikacion. Policia në statistikat e përgjithshme të publikuara bën të ditur se në 24 orët e […]

s’ respektuan masat antiCOVID, dënohen 701 qytetarë


Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 40 aksidente trafiku, 15 prej tyre me persona të lënduar kurse 25 tjerë vetëm me dëme materiale. Policia njofton se gjatë të ditës së enjte kanë shqiptuar 1 mijë e 327 tiketa trafiku për shoferët që s’ kanë respektuar rregullat në komunikacion, kurse 701 tiketa për qytetarët […]

Elementet e sigurisë që nevojitet të zbatoni patjetër kur zgjidhni shtratin e bebes suaj


Meqenëse foshnja e porsalindur do ta kalojë gjysmën e kohës duke fjetur, vendi ku do ta vendosni s’ nevojitet shpërfillur. Nëse shtrati s’ është i sigurt, mund të ndodhin aksidente. Kur të blini apo të merrni hua një të tillë, sigurohuni që ai të përmbushë udhëzimet e sigurisë së përcaktuara nga Komisioni i Sigurisë për […]

s’ respektuan rregullat antiCovid, Policia dënon 481 qytetarë


Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24-orët e fundit kanë ndodhur 34 aksidente trafiku, ku njëri prej tyre ishte me fatalitet. Siç njofton Policia e Kosovës, 8 nga aksidentet ishin me persona të lënduar dhe 26 prej tyre ishin me dëme materiale. Gjithashtu, për gjatë 24-orëve të fundit janë shqiptuar 972 tiketa trafiku për […]

Si ndikon COVID-19 në çrregullimet neurologjike


Dr. Sokrat XHAXHO*   Për të trajtuar një sëmundje, në veçanti COVID-19, një sfidë e madhe është informimi mbi këtë sëmundje. Sa më tepër të njohim virusin COVID 19 aq më të sigurtë do të jemi, ne mjekët, vetë të sëmurët si edhe familjarët e tyre në përballimin e sëmundjes dhe të ndërlikimeve që ajo […]

442 tiketa për mosrespektimin e masave antiCOVID-19


Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në qytete të ndryshme të Kosovës, kanë shqiptuar 442 tiketa për mosrespektim të ligjit për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. Policia gjithashtu ka shqiptuar edhe 683 tiketa trafiku. Ndërkohë, janë raportuar 8 aksidente trafiku me të lënduar dhe 18 aksident trafiku me dëme […]

Shqiptohen 381 dënime për mos respektim të masave antiCOVID


Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 381 tiketa për mos respektim të masave antiCOVID. në këto e sipër për shkelje të rregullave të komunikacionit policia ka shqiptuar 423 tiketa. Brenda 24 orëve janë raportuar edhe 13 aksidente me të lënduar dhe 30 të tjerë me dëme materiale.

Gjatë 24 orëve 45 aksidente në komunikacion


Dhjetëra aksidente në trafik po vazhdojnë të shkaktohen në Kosovë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se vetëm gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shkaktuar 45 aksidente në trafik. 15 aksidente kanë qenë me të lënduar ndërsa 30 me dëme materiale. Dhjetëra aksidente në trafik janë shkaktuar edhe gjatë ditëve të kaluara.

79 aksidente në trafik për në të ardhmen në Kosovë


Dhjetëra aksidente në trafik për çdo ditë po shkaktohen në Kosovë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shkaktuar 79 aksidente në trafik. 27 aksidente kanë qenë me të lënduar ndërsa 52 me dëme material. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka shqiptuar gjoba ndaj atyre që s’ kanë respektuar rregullat […]

​Policia shqipton 392 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19


Policia e Kosovës në 24 orët e fundit ka shqiptuar 392 gjoba për ata që s’ kanë respektuar masat antiCOVID-19. Policia njoftoi po ashtu se në 24 orët e fundit kanë ndodhur 18 aksidente me të lënduar dhe 27 me dëme materiale. Në 24 orët e fundit janë shqiptuar 557 tiketa trafiku, ndërsa në mbajtje […]

Aksident mes 15 veturave në udhën Prishtinë – Mitrovicë, lëndohen 15 persona


Një aksident zinxhiror ka ndodhur mëngjesin e sotëm në udhën Prishtinë-Mitrovicë, ku 15 persona kanë mbetur të lënduar. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti konfirmoi për Telegrafin së në aksident kanë qenë të përfshira 15 vetura. “Me datën 28.12.2020 rreth orës 07:30 në udhën Prishtinë – Mitrovicë saktësisht në fshatin […]

​Reshjet e borës vështirësojnë lëvizjen në rrugë, 86 aksidente për 24 orë


Reshjet e borës me një intensitet më të lartë kanë rënë mbrëmë në Kosovë. Ndërkohë, edhe pse udhët janë të kalueshme, është vështirësuar qarkullimi i automjeteve për shkak të ngricave dhe mundësisë më të madhe të rrëshqitjes. Sipas policisë, gjatë 24 orëve të fundit ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet, 28 aksidente me të […]

Çfarë duhet Të Shmangni Për Të Larguar Lodhjen Kronike


Në qoftë se ke kohë që vret mendjen përse ndihesh kaq i/e lodhur, atëherë je në vendin e duhur. Lodhja fizike është një problem jashtëzakonisht i përhapur në popullësinë e globit dhe s’ ka të sosur falë dritëhijeve të stilit modern të jetesës. specialistët e AgroWeb.org kanë identifikuar pesë prej arsyeve të rëndësishme përse njeriu […]

Lëndohen rëndë dy persona në aksidentin në Gllarevë, pesë të tjerë në afërsi të Zllakuqanit


Dy aksidente të ndara kanë ndodhur në dy fshatra të Klinës, brenda një ore, njëri në Gllarevë e tjetri në afërsi të Zllakuqanit. Pas aksidentit në Gllarevë ku janë lënduar rëndë dy persona, në aksidentin tjetër që ka ndodhur në fshatin Zllakuqan pesë persona kanë mbetur të lënduar. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar […]

Policia shqipton 772 gjoba gjatë 24 orëve të fundit për mosrespektim të masave anti Covid


Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 772 tiketa për shkelësit e Ligjit Covid-19. Po ashtu në 24 orëshin e fundit janë shqiptuar 751 tiketa për shkelësit e rregullave të trafikut. 21 persona janë arrestuar, 12 janë dërguar në mbajtje, ndërsa dy janë dërguar në vuajtje të dënimit. Sipas raportit të Policisë […]

Policia jep detaje për aksidentin fatal që ndodhi dje në udhën Viti-Kllokot 


Një person ka mbetur i vdekur nga aksidenti që ka ndodhur dje në rugën Viti-Kllokot. Sipas policisë, raportohet se ka ndodhur aksident trafiku në mes dy veturave civile. “Si pasojë, njëri nga vozitësit ka humbur jetën, ndërsa vozitësi tjetër me tre pasagjerët një mashkull dhe dy femra kosovare, ku dy prej të lënduarve ndalen në […]

Gjobiten 511 persona, s’ respektuan masat anti-COVID-19


Policia e Kosovës gjatë 24 orëve ka shqiptuar 511 tiketa për ata që s’ kanë respektuar Ligjin kundër pandemisë COVID–19. Policia në 24 orët e fundit ka shqiptuar edhe 572 tiketa trafiku. Në 24 orët e fundit ka ndodhur një aksident me fatalitet, 15 aksidente me të lënduar dhe 12 me dëme materiale.

Bilanci i 24 orëve të fundit: 926 gjoba trafiku,43 aksidente e 11 të arrestuar


E mërkura që lamë pas ka qenë e mbushur me aksidente e gjoba trafiku. Siç bënë të ditur policia në raportin e saj 24 orësh, janë shqiptuar gjithsej 926 gjoba trafiku, e kanë ndodhur 43 aksidente. Prej tyre 13 kanë përfunduar me të lënduar, ndërsa 30 të tjerë vetëm me dëme materiale. ndërsa në të […]

872 gjoba për mos respektim të masave ndaj COVID-19


Brenda 24 orëve, 872 qytetarë të Kosovës iu është shqiptuar gjoba, për mos respektim të masave të vendosura për mbrojtje nga COVID-19. Veç kësaj policia ka shqiptuar edhe 884 tiketa trafiku. Në raportin 24 orësh, policia ka njoftuar se janë 0 aksidente trafiku me fatalitet dhe 12 me të lënduar.

Aplikimi për Kartonin e Gjelbër, vetëm pas shtatorit 2021


Numri i madh i veturave të paregjistruara është vetëm një nga problemet që Kosova duhet të zgjidhë para se të bëhet aplikimi për anëtarësim në Këshillin e Byrosë Evropiane që siguron Kartonin e Gjelbër, thotë Sami Mazreku ushtrues i detyrës së drejtorit ekzekutiv të Byrosë Kosovare të Sigurimit. Për të pakësuar numrin e veturave të […]

Këto janë vendime që u morën në mbledhjen e sotme të Qeverisë


Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, ka zhvilluar mbledhjen e saj të rregullt, të 45-tën me radhë, ku ka shqyrtuar dhe miratuar vendime dhe dokumente të përgjegjësive të saj kushtetuese dhe ligjore. Në mbledhjen e sotme, vendimi i parë i miratuar ishte për ndryshimin dhe plotësimin e vendimit për vazhdimin […]

s’ respektuan rregullat anti-Covid, policia u jep gjoba 622 qytetarëve


Policia e Kosovës njofton se ka shqiptuar tiketa për 622 persona që s’ respektuan masat anti-Covid. 603 tiketa trafiku u shqiptuan nga policia brenda 24 orëve të fundit, përcjellë Gazeta Blic. Në ditën e fundit u shkaktuan 26 aksidente, 14 me të lënduar ndërsa 12 me dëme materiale. Policia poashtu ka arrestuar 17 persona, ndërsa […]

Nesër mbyllet java botërore për përkujtimin e viktimave në trafikun rrugor


Ministria e Infrastrukturës bashkë me Policinë e Kosovës, Kolegjin “Tempulli” dhe Asociacionin Kosovar të Motorizimit “AMRKS”, të dielën do ta bëjnë mbylljen e javës botërore për përkujtimin e viktimave në trafikun rrugor. Ky aktivitet shënohet në sheshin “Zahir Pajaziti”, në Prishtinë, duke filluar nga ora 16:30. Në kuadër të kësaj fushate janë organizuar një sërë […]

778 gjoba për mosrespektim të masave anti-pandemi


Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 778 gjoba për shkak të mosrespektimit të masave anti-COVID. 25 persona u arrestuan, 15 persona u dërguan në mbajtje dhe pesë të tjetër në vuajtje të dënimit. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë ndodhur 18 aksidente trafiku me të lënduar dhe 30 […]

Aksident trafiku mes tri veturave në Duhël të Suharekës


Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Duhël të Suharekës. Sipas disa fotografive që janë shpërndarë në rrjete shoqërore, në aksident shihen se janë përfshirë tri vetura. Përveç dëmeve materiale akoma s’ dihet për numrin e personave të lënduar nga ky aksident, transmeton Telegrafi. Ndryshe, në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 34 aksidente […]

1 mijë e 117 të shqiptuara për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë gjatë 24 orëve


1 mijë e 117 gjoba janë shqiptuar nga Policia e Kosovës vetëm gjatë 24 orëve për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë. Në raportin njëditor po ashtu bëhet me dije se janë shënuar 20 aksidente trafiku me dëme materiale dhe 14 të tjerë me lëndime trupore. /familjajone

Policia e Kosovës – 1 mijë e 36 tiketa të shqiptuara për mos zbatim të masave ndaj COVID-19


Policia e Kosovës ka shqiptuar hic më pak se 1 mijë e 36 tiketa për qytetarët që s’ i kanë zbatuar masat për parandalimin e COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit. Këtë e bëri të ditur vetë Policia e Kosovës në raportin e saj 24-orës. Më tutje në këtë raport theksohet se janë arrestuar 23 […]

Gjatë 24 orëve të fundit shqiptohen 966 gjoba për mosrespektim të masave anti Covid


Gjatë 24 orëve të fundit Policia ka shqiptuar 966 gjoba për persona që s’ respektuan masat e vendosura nga institucionet shëndetësore për mbrojtje ndaj COVID-19. Në raportin 24 orësh 758 gjoba janë shqiptuar për shkelësit e rregullave të trafikut Të dhënat e këtij raporti bëhet e ditur edhe se në udhët e vendit janë shkaktuar […]

10 të lënduar në 3 aksidente në Prizren


Tri aksidente trafiku me të lënduar kanë ndodhur në Prizren gjatë ditës së djeshme. Tre persona janë lënduar në aksidentin mes dy veturave që ka ndodhur në rr. “Mursel Osmanaj” dje rreth orës  11:10. Pas marrjes së trajtimit mjekësor të lënduarit janë liruar. ndërsa, pesë persona janë lënduar në aksidentin mes tri automjeteve që ka […]

Dy aksidente me të lënduar në autostradën ‘Ibrahim Rugova’


Dy aksidente trafiku me lëndime trupore kanë ndodhur rreth orës 18:15 në autostradën “Ibrahim Rugova”, përkatësisht në km 36 drejtimi Suharekë-Malishevë. Policia e Kosovës ka njoftuar se aksidentet kanë ndodhur brenda një kohë të shkurtër të dyja. Të përfshira kanë qenë tri vetura dhe një kamionët. Zëdhënësi i PK-së, Daut Hoxha për KALLXO.com ka konfirmuar […]

Dy aksidente në autostradën Ibrahim Rugova, lëndohen 6 persona


Gjashtë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e dy aksidenteve që kanë ndodhur rreth orës 18:15 në autostradën “Ibrahim Rugova”. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha i cili tha se kanë qenë të përfshira tri vetura dhe një kamionetë. “Rreth ores 18:15 në autostraden Ibrahim Rugova në+ […]

Rreth 1 mijë gjoba për mosrespektim të masave ndaj COVID-19


Gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar 970 gjoba ndaj personave që s’ respektuan masat anti-COVID të vendosura nga institucionet shëndetësore. Veç këtyre u shqiptuan edhe 956 gjoba të tjera për shkelësit e rregullave të trafikut. në këtë kohë, gjatë 24 orëve raportohet se në udhët e Kosovës janë shkaktuar 21 aksidente trafiku me të […]

s’ respektuan masat anti COVID-19, policia shqipton 894 gjoba ndaj qytetarëve


Brenda 24 orëve të fundit policia ka shqiptuar 894 gjoba ndaj personave që s’ respektuan masat antiCOVID që u vendosën nga institucionet shëndetësore. ndërsa, 663 etiketa trafiku janë shqiptuar për shkelësit e rregullave të trafikut. atëherë, tutje policia ka njoftuar edhe se në udhët e Kosovës brenda 24 orëve janë shkaktuar 21 aksidente trafiku me […]

2 aksidente me të lënduar, njëri në Mramor e tjetri në Harilaq


Dy persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku mes nje veture dhe një furgoni, sot në fshatin Mramor të Prishtinës. Lajmin për Gazeta Blic e ka konfirmuar Daut Hoxha, zëdhënës në Policinë e Kosovës. “Më datë 25.10.2020 rreth orë 14:20 në Mramor është shkaktuar aksident trafiku me lëndime trupore ku ishihn të përfshira […]

Performanca e Policisë në mandatin e Rashit Qalajt


Gushtin e vitit 2018, Qeveria e Kosovës kishte emëruar drejtorin e ri të Policisë së Kosovës. Rashit Qalaj ishte vënë në krye të policisë pas shkarkimit nga detyra të ish-drejtorit Shpend Maxhuni. Një muaj pas emërimit si drejtor i Policisë së Kosovës, më saktësisht më 29 shtator të vitit 2018 deri sa po protestohej në […]

Si ndikon selfie në shëndetin mendor?


Selfi është bërë një temë shumë interesante për studiuesit, të cilëve popullariteti i autofotografisë u ka hapur probleme kërkimore të ndikimit të saj në shëndetin mendor të të rinjve dhe të rriturve. Një selfi është një foto që zakonisht shpërndahet me anë të medieve sociale. Edhe pse njerëzit gjithmonë kanë dashur të bëjnë fotografi të […]

15 të vdekur pasi një furgon përfshihet nga zjarri


Policia në Pakistan thotë se 15 persona kanë humbur jetën, përfshirë edhe fëmijë, pasi një furgon pasagjerësh u përfshirë nga zjarri në një autostradë. Aksidenti gjë në dalje të qytetit Karaçi në orët e vona të 26 shtatorit. Policia tha se furgoni, që kishte 25 pasagjerë, ra në një kanal, pasi u godit nga një […]

Aksidente te semaforët pranë Mensës së Studentëve


Dy aksidente brenda një periudhe prej tri orësh kanë ndodhur te semaforët në afërsi të Mensës së Studentëve. Kështu ka konfirmuar për KALLXO.com, Zëdhënësja e Policisë së Rajonit të Prishtinës, Florie Ahmeti- Haziraj. Në dy aksidentet e ndodhura sot kanë qenë të përfshira më shumë se pesë vetura. Në aksidentin e mëngjesit rreth orës 7 […]

1.000 gjoba për kundërvajtësit në trafik


Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 1.000 gjoba për kundërvajtje të ndryshme në trafik. Këtë e ka bërë të ditur Policia në raportin e saj ditor. Po ashtu, gjatë 24 orëve të kaluara në të gjithë territorin e Kosovës kanë ndodhur 13 aksidente me të lënduar dhe 28 me dëme materiale. […]

Skenderaj, komuna ku dënohesh Po qe se hedh bërllok


Dikur ndër komunat më të varfra të vendit, Skenderaj ka nisur rrugëtimin për t’u shndërruar një qytet ku jeta e njerëzve lehtësohet nga qeverisja dhe investimet komunale. Komuna e Skenderajt është e para që i ka bërë gati dokumentet për planifikim hapësinor (siç është plani zhvillimor komunal dhe harta zonale) dhe komuna e vetme të […]

A mund të pimë alkool kur jemi duke marrë medikamente?


Alkooli shpesh mund të shkaktojë ndërveprim me barnat që mund të jeni duke përdorur, ndonjëherë edhe me produkte bimore. Ndërveprimi i alkoolit me barnat mund të shkaktojë simptomat si më poshtë: – Nauze dhe te vjella– dhimbje koke– Përgjumje– Marramendje– Dobësi– Ndryshime të presionit arterial– Ndryshim në sjellje– Humbje të koordinimit– Aksidente Përzierja e alkoolit […]

Shkëlqimi i qytetit afër Prishtinës


17 kilometra afër Prishtinës skaj rrugës magjistrale Prishtinë – Shkup, Lipjani ka arritur të shndërrohet në një zonë atraktive ekonomike, duke i sfiduar me mundësi bizneset dhe zhvillimin e kryeqytetit. Një zonë e madhe ekonomike dhe mundësitë e zhvillimit rreth autostradës në 20 vitet e pasluftës, pothuajse e dyfishuan komunën e cila dikur ishte një […]

Drenasi, Komuna ku matet burrëria dhe fjala


Me nivel të lartë të burrërisë, Drenasi ka arritur të shndërrohet në një komunë ku krenaria e burrave të zonës vendoset nën kontrollin e ligjit dhe të bëhet shembull për komunat e tjera. Burrave me mustaqe u ndalohet pirja e duhanit në kafiteri e komuna ka arritur që të jap shembull për komunat e tjera […]