Kosova siguron 1.213.290 vaksina në marrëveshjen me Pfizer!


Kosova siguron 1.213.290 vaksina në marrëveshjen me Pfizer! Është arritur marrëveshja me Pfizer për blerjen e 1.213.290 dozave të vaksinës COVID-19. Ky moment shënon hapin më të rëndësishëm për Republikën e Kosovës përballë Covid-19, duke ruajtur shëndetin e qytetarëve dhe sistemin tonë shëndetësor. Pas një pune intensive të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Ekipit Negociator të […]

Ja cilat janë veprimet që duhet t’i bëjë ministri Arben Vitia që të jetë i suksesshëm


Ja cilat janë veprimet që duhet t’i bëjë ministri Arben Vitia që të jetë i suksesshëm Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka përpara një mori problemesh në shëndetësinë kosovare dhe ne si redaksi kemi renditur problemet kryesore me të cilat duhet të merret dhe t’i zgjidh ministri Dr.Arben Vitia Përmirësimi i kushteve të punës së […]

Gazetarët kërkojnë që të jenë prioritet në vaksinim


[ad_1] Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka paralajmëruar se do t’i drejtohet institucioneve kompetente, në mënyrë që gazetarët në Kosovë, të trajtohen me prioritet kur është në pyetje imunizimi i tyre kundër koronavirusit. Për dallim nga Kosova, disa shtete të rajonit veç kanë nisur që të imunizojnë punonjësit e mediave. Kryetarja e Asociacionit të […]

Masat e reja anti-Covid, Arben Vitia mbledh sot kryetarët e komunave


[ad_1] Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, sot do të mbajë një mbledhje virtuale me kryetarët e komunave të Kosovës, për të diskutuar rreth masave të reja anti-Covid, Siç mëson Ekonomia Online, mbledhja do të fillojë në orën 10:00, me anë të platformës online, në këto fjalë e sipër aty do të diskutohen në detaje masat […]

Pritet mbyllje totale për 12 ditë e gastronomisë dhe qendrave tregtare, diskutohet edhe ora policore


[ad_1] Nga java e ardhshme pritet që të ketë mbyllje totale për 12 ditë të gastronomisë dhe qendrave tregtare. Në takimin që ministri Arben Vitia ka pasur me kryetarin e Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi është diskutuar edhe ora policore. “Gastronomia dhe qendrat tregtare do të mbyllen për 12 ditë duke filluar nga […]

Ambasada e Japonisë ofron përkrahje për Kosovën dhe ndihmë për furnizim me pajisje mjekësore


[ad_1] I  ngarkuarin me punë i Ambasadës së Japonisë në Kosovë, Mitsunori Ogasawar me bashkëpunëtorë  gjatë ditës ka vizituar Ministrinë e Shëndetësisë,  për t’i uruar ministrit të ri të Shëndetësisë, Arben Vitia marrjen e detyrës dhe për të ofruar mbështetjen e tij për Kosovën. me anë të një komunikate për medie është bërë e ditur […]

Skandaloze: Mjekët Specializantë akoma nuk janë paguar për muajin shkurt të vitit 2021


Qeveri e re, Ministër i ri i Shëndetësisë por problemet e vjetra me pagesa të mjekëve specializantë vazhdojnë. Mospagesa me kohë e specializantëve vazhdon edhe me Qeverinë e re dhe minstrin e ri.Specializantët e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës nuk janë paguar akoma për muajin shkurt 2021 ndërsa nuk iu kanë paguar as kujdestaritë e muajit janar 2021që […]

Deri tani rreth 300 punonjës shëndetësorë të Kosovës kanë marrë vaksinat antiCOVID në Shqipëri


[ad_1] Rreth 300 punonjës shëndetësor të Kosovës kanë marrë vaksinat antiCOVID në Shqipëri. Procesi i vaksinimit pritet të përfundojë këtë të shtunë. Kështu ka konfirmuar për Telegrafin, kryetari i Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, Blerim Syla. “Procesi i vaksinimit të punëtorëve shëndetësorë është duke shkuar mirë. 300 punonjës janë vaksinuar deri sot dhe të shtunën […]

Arben Vitia kthen në punë Naim Bardiqin, largon ish-sekretarin që e kishte emëruar Armend Zemaj


Pasi Arben Vitia ka marrë detyrën e ministrit të Shëndetësisë, ka kthyer në punë ish-sekretarin e kësaj ministrie, Naim Bardiqin. Burime të Gazetës Express kanë bërë të ditur se Vitia e ka shfuqizuar vendimin e Zemajt, ku ka emëruar si u.d të sekretarit Ardian Mehmetaj. Naim Bardiqi, do të kthehet në pozitën që kishte gjatë […]

Zemaj pas dorëzimit të detyrës: Puna e madhe e bërë deri më sot, do të jetë më e lehtë të vazhdohet


[ad_1] Arben Vitia sot e ka marr zyrtarisht detyrën e ministrit të Shëndetësisë, të cilën ia ka dorëzuar ish-ministri i deritanishëm, Armend Zemaj. Zemaj me anë të një statusi në rrjetin social në Facebook ka thënë se edhe pse  e ka dorëzuar pozitën e ministrit s’ do të ndaloj së përkushtuari për të kontribuuar në […]

Arben Vitia dhe Haxhi Avdyli, ja si do udhëhiqet Ministria e Shëndetësisë


Javën e ardhshme pritet votimi i qeverisë së re, me Albin Kurtin kryeministrin, shkruan “Bota sot” përcjell Gazeta Shëndeti. Tashmë edhe disa nga emrat e qeverisë së re janë vendosur në letër nga bashkëpunimi Kurti-Osmani. Ministria e Shëndetësisë pritet që t’i ketë dy ministra gjatë qeverisjes Kurti. Gazeta “Bota sot” mëson se fillimisht Arben Vitia […]

Përfundon greva e Enlirat Durakut, arrihet marrëveshja për rritjen e pagesave


[ad_1] Pas 20 ditëve grevë, infermieri Enlirat Duraku ia ka arritur qëllimit për rritjen e pagesave. Ish-sekretari i Shoqatës së Infermierëve realizoi një grevë 20-ditore me qëllim të rritjes së pagesave ndaj punonjësve shëndetësor. Duraku, me anë të një postimi në Facebook, ka njoftuar se tashmë është arritur që njëra nga këto kërkesa të realizohet, […]

Drejtori i ShSKUK nis raportimin para Komisionit për hetimin e menaxhimit të pandemisë


[ad_1] Drejtori i ShSKUK, Selami Krasniqi, ka nisur raportimin para Komisionit hetimor për menaxhimin e pandemisë. Krasniqi në këtë komision është pyetur për kontratat e nënshkruara nga Ministria e Shëndetësisë, në kohën kur këtë dikaster e udhëhiqte Arben Vitia. Krasnqi është përgjigjur se s’ ka informacion lidhur me këtë cështje. Ai ndër të tjera foli […]

Intuita ime dhe partia besuan se unë jam profili më i duhur për të udhëhequr me Ministrinë


[ad_1] Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, që është me profesion jurist, në emisionin “Jeta në Komunë” ka folur për momentin kur ka pranuar të udhëheqë Ministrinë e Shëndetësisë në kohë të krizës së pandemisë. Zemaj tha se aktiviteti i tij politik por edhe besimi që të tjerët kanë shfaqur në të e kanë bindur se […]

Në mesin e financuesve të Lëvizjes Vetëvendosje edhe figura të rëndësishme të partisë


[ad_1] Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar raportet e paaudituara financiare të partive politike të vitit 2019. Në këto raporte, partia e udhëhequr nga Albin Kurti, Lëvizja Vetëvendosje (LVV), ka deklaruar se të hyrat e partisë për vitin 2019 janë 1 milion e 168 mijë e 871 euro. Pjesa më e madhe e këtyre […]

Kurti takohet me mjekët shqiptarë në Zvicër


[ad_1] “Shkëmbyem përvojat tona me sisteme dhe në sektorë të ndryshëm shëndetësor në të cilat kanë punuar pjesëmarrësit”, u shpreh Albin Kurti E Diel, 18 Tetor 2020 – 19:46 albinfo.ch Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti po qëndron në Zvicër, derisa është takuar me mjekët shqiptarë në Aargau. Pjesë e takimit ka qenë edhe ish-ministri […]

Arben Vitia mohon se është duke u hetuar nga Prokuroria


[ad_1] Ish ministri i Shëndetësisë në Qeverinë Kurti, Arben Vitia, mohoi se është duke u hetuar nga Prokuroria në të ardhmen pasi organi i akuzës në Prishtinë tha se është duke zhvilluar hetime ndaj tij për kohën sa drejtonte këtë ministri gjatë muajve shkurt-qershor 2020. “Unë s’ jam duke u hetuar nga Prokuroria”, tha shkurt […]

Prokuroria nis hetimet ndaj ish-ministrit Arben Vitia


[ad_1] Prokuroria e Prishtinës e ka konfirmuar për KALLXO.com se ka filluar hetimet ndaj ish-ministrit të shëndetësisë Arben Vitia. Lajmin për KALLXO.com e ka bërë të ditur zëdhënësja e kësaj Prokurorie, Laureta Ulaj. Hetimet ndaj ish-ministrit Vitia kanë nisur lidhur me disa tenderë të dhënë nga Ministria e Shëndetësisë gjatë kohës sa Vitia ishte ministër […]

Beqë Cufaj ka refuzuar të përgjigjet para Komisionit Hetimor për menaxhimin e pandemisë


[ad_1] Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj ka refuzuar të përgjigjet dhe të jetë pjesë në Komsionin Hetimor për menaxhimin e pandemisë COVID-19. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar, kryesuesja e Komisonit Hetimor, Mimoza Kusari-Lila. “Beqë Cufaj ka pas dje, por ai ka refuzuar të përgjigjet. Tash kemi do kërkojmë edhe me një ftesë […]

Lutfi Haziri pritet të dëshmojë para deputetëve për rastin e Agon Musliut


[ad_1] Në komisionin hetimor për menaxhimin e pandemisë COVID-19, kryesuesja e komisionit, Mimoza Kusari– Lila propozoi që në takimin e radhës të ftohet për dëshmi të rastit të Agon Musliut kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri. “Ne kemi paraparë edhe dëshmitarë të radhës, unë propozojë që në takim të radhës konformë takimeve ligjore ta […]

Vitia raporton në komisionin hetimor për menaxhimin e pandemisë COVID-19


[ad_1] Para deputetëve të komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë COVID-19 nga ana e Qeverisë, sot do të raportojë edhe ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ish- zëvendës ministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku. Derisa gjatë se martës në këtë komision u raportua edhe për vdekjen e Agon Musliut i cili u vetëvra […]

Menaxheri i karantinës në Qendrën e Studentëve rrëfen për ditën kur i riu Agon Musliu bëri vetëvrasje


[ad_1] Valdet Hashani, ish menaxher i  Qendrës së Karantinës të vendosur në Qendrën e Studentëve, ka raportuar sot para Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me organizimin dhe menaxhimin në këtë qendër. Hashani tha se situata në fillim ka qenë shumë kaotike dhe se të gjitha punët janë kryer në mënyrë ekipore, pa marrë vendime individuale. Lidhur […]

Hetimi për pandeminë, javën e ardhshme pritet të intervistohet ish-ministri Arben Vitia


[ad_1] Komisioni Hetimor Parlamentar për Menaxhimin e Situatës me COVID-19 javën e ardhshme më 23 shtator pritet ta intervistojë ish-ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia. Përveç Vitisë, të mërkurën pritet te intervistohet edhe ish-zëvendësministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku. ndërsa, komisioni u pajtua që më datën 22 shtator, të intervistohet edhe prindi i Agon Musliut, djali i […]

Sa është i pasur ish- ministri Arben Vitia?


[ad_1] Ish ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në deklarimin e pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsionit ka deklaruar se ka në pronësi një shtëpi 250 metra katrorë, të blerë në vitin 2003 në vlerë prej 150 mijë eurove. Një truall prej 15 ari, të trashëguar poashtu në vitin 2003, në pronësi të përbashkët në vlerë prej […]

Arben Vitia shpreh ngushëllime për mjekët që vdiqën nga COVID-19


[ad_1] Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia me anë të një postimi i ka ngushëlluar familjarët dhe profesionistët shëndetësor për vdekjen e mjekut të Reumatologjisë, Sylejman Rexhepi, kirurgut Ali Tolaj dhe mjekut familjar Fadil Zuka. “Humbja e çdo njeriu është humbje për familjen dhe shoqërinë, humbja e një profesionisti shëndetësor është humbje që rëndon në secilin […]

Armend Zemaj fton Arben Vitinë për këshilla për menaxhimin e pandemisë


[ad_1] Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar së bordi këshillëdhënës për COVID-19 të cilën e themeloi sot, do të ftojë në takim katër ish-ministrat e këtij dikasteri që të “kontribuojnë së bashku me përvojën e tyre në menaxhimin e pandemisë”. Zemaj me anë të një konference për media nga Gjilani, theksoi se ky bord […]

Ganimete Musliu polemizon me Eman Rrahmanin për sigurimin e maskave


[ad_1] Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu dhe deputeti i LVV-së Eman Rrahmani kanë polemizuar sot në Kuvend se cila parti ka udhëhequr më mirë me Ministrinë e Shëndetësisë. Kuvendi sot ka në rend të ditës raportimin e kryeministrit Avdullah Hoti dhe debat parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19. Deputeti Rrahmani ka thënë se ish-Ministri […]

Testet e dhuruara sot nga Gjermania, të negociuara në kohën e Arben Vitisë


[ad_1] Gjermania i ka dhuruar 6 mijë teste për coronavirus Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike. Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Held, tha se ky donacion është bërë si rezultat i shkëmbimit midis Ministrit të Shëndetësisë në Gjermani Jens Spahn dhe ish – Ministrit të Shëndetësisë Arben Vitia. Sipas njoftimit të Ambasadës Gjermane, testet janë prodhuar […]

Nga nesër kthehen në punë të gjithë punëtorët e sektorit publik në Kosovë


Ministri në detyrë i Shëndetësisë (MSh), Arben Vitia, pas mbledhjes së qeverisë, ka bërë me dije se nga nesër ( e hënë) do të kthehen në punë të gjithë punëtorët e sektorit publikë. Po ashtu, ai ka thënë se nga nesër do të hapen edhe disa sektor, duke përfshirë gastronominë dhe qendrat tregtare. “Prej nesër […]

Bullgaria dhuron veshje për profesionistët shëndetësor


[ad_1] Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka falënderuar Ambasadorin e Republiës së Bullgarisë në Kosovë, Hristo Gudjev, që në emër të shtetit të tij, i dhuroi MSH-së një sasi të konsideruar të veshjeve trupore për nevoja të profesionistëve shëndetësor. “Ministri Vitia dhe Ambasadori Gudjev e vlerësuan lart bashkëpunimin midis dy shteteve dhe reagimin me kohë […]

Prezantohet ndihma e shtetit italian për shëndetësi në ballafaqim me Covid-19


[ad_1] Në Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës është prezantuar ndihma nga kontigjenti ushtarak italian me mjete mbrojtëse për të pasur më të lehtë ballafaqimin me Covid-19.​ Në ceremoni morën pjesë drejtori i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, Basri Sejdiu, Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, Ministri në detyrë […]

Vitia: Hapja e plotë e kafeterive shqyrtohet pas 1 qershorit


[ad_1] Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media ka thënë se do të bëhet një analizë e re epidemiologjike para se të vendoset hapja e kafeterive dhe disa aktiviteteve tjera biznesore. “s’ besoj se do të ketë ndonjë problem që nga 1 qershori të mos hapen kafeteritë, por mbetet të […]

Do të hapen kufijtë, shkollat e çerdhet


[ad_1] Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë për media ka bërë të ditur se do të bëhet hapja e shkollave në vendin tonë e poashtu edhe hapja e kufijve. “Shkollat e çerdhet do të hapen por maskat, distanca dhe higjiena nevojitet të jenë të domosdoshme. Kufijt do të hapen por masat mbrojtëse do […]

Për herë të parë nga marsi, sot zero raste me COVID-19


[ad_1] Për herë të parë nga 13 marsi, sot në Kosovë pati zero raste të identifikuara me COVID-19. Sot nga IKSHP u realizuan 138 testime të qytetarëve, të gjithë negativë për coronavirus. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka lajmëruar lidhur me këto rezultate. “Forca e madhe e vullnetit tuaj vajza e djem, burra e gra, […]

“s’ kemi pasur dëshmi që 26 vjeçari vuante nga ndonjë sëmundje”


[ad_1] Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, së bashku me sekretarin e përhershëm, Naim Bardiqin, kanë mbajtur sot një konferencë për media ku kanë pranuar pyetje rreth vdekjes tragjike të 26 vjeçarit nga Gjilani në Qendrën e Studentëve në Prishtinë. Sekretari Bardiqi ka bërë të ditur se s’ ka pasur asnjë dokumentacion me të […]

Këta persona punojnë edhe sot në Ditën e Punëtorëve


[ad_1] 1 maji është Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve. Këtë vit kjo datë na erdhi më ndryshe se vitet e kaluara. Kemi pothuajse dy muaj që si vend jemi në luftë me virusin korona, e një prej mënyrave për ta luftuar këtë virus është qëndrimi brenda në shtëpi. Por janë disa punëtorë që për dallim nga […]

Vitia: “Kaq persona mund të dalin përnjëherë në bazë të numrit të parafundit të letërnjoftimit”


Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se masat për kufizimin e lëvizjes deri në një orë e gjysmë u vendosen pas paralajmërimeve që situata po rrezikon të dalë jashtë kontrollit. Për shkak të këtij alarmi, Vitia thotë se nuk kanë pasur as kohë të bisedojnë me kryetarët e Komunave të Kosovës. “Të […]

Vdes pacienti i dhjetë me koronavirus në Kosovë


Ka shkuar në dhjetë numri i të vdekurve nga koronavirusi Covid-19 në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se pacientja M.B., e lindur më 1947, nga komuna e Pejës, ka vdekur sot. Ajo ishte duke u trajtuar në Klinikën Infektive nga 25 marsi. E njëjta ka pasur edhe sëmundje shoqëruese, ka njoftuar MSH-ja. Një tjetër […]

Latifi: Fermerët duhet të lejohen të punojnë


Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka reaguar ndaj masave të reja të Ministrisë së Shëndetësisë. Latifi, është shprehur që fermerëve të Rahovecit është duke ju pamundësuar puna në tokat e tyre.  “Me masat e reja të Ministrisë së Shëndetësisë, në emër të parandalimit të Covid-19 dhe menaxhimit të gjendjes në vend, janë cenuar […]

COVID-19: Numër rekord i rasteve pozitive, vetëm sot 79 raste


Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, në komunën e Prizrenit sot kanë rezultuar pozitiv edhe 14 raste të reja me COVID-19. Të gjitha këto raste kanë rrjedhur nga kontaktet e rasteve të mëparshme në komunën e Prizrenit. Tani numri total i rasteve aktive me COVID-19 në Prizren është 19. Drejtori i Shëndetësisë së Prizrenit, Visar […]

Hartës së qyteteve të prekura me coronavirus i shtohen edhe Rahoveci e Istogu


Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, në komunën e Prizrenit sot kanë rezultuar pozitiv edhe 14 raste të reja me COVID-19. Të gjitha këto raste kanë rrjedhur nga kontaktet e rasteve të mëparshme në komunën e Prizrenit. Tani numri total i rasteve aktive me COVID-19 në Prizren është 19. Drejtori i Shëndetësisë së Prizrenit, Visar […]

Le të mos ja japim Virusit Corona këmbët tona që më pas të na i marrë jetët tona


(Adresimi i Kryeministrit dhe Ministrit të Shëndetësisë lidhur me Covid-19)Prishtinë, 12 prill 2020 Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti bashkë me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia, kanë mbajtur konferencë për media, në të cilën kanë njoftuar për masat që do të ndërmerren nëpër komunat e Republikës së Kosovës, në respektim […]

Të nderuar qytetarë, Sipas situatës epidemiologjike dhe rekomandimeve të Ministrisë së Shëndetësisë, në koordinim parapr…


Të nderuar qytetarë, Sipas situatës epidemiologjike dhe rekomandimeve të Ministrisë së Shëndetësisë, në koordinim paraprak me Komunat, për të frenuar përhapjen më tej të COVID-19, nga nesër, 10 prill 2020, në komunat tashmë në karantinë, orari për lëvizjet brenda komunës, për nevojat bazike të qytetarëve do të jetë si në vijim: Komuna e Malishevës 14:00-06:00 […]

Adresimi i Ministrit të Shëndetësisë Arben Vitia, drejtorit të IKSHPK-së Naser Ramadani dhe Drejtorit të Policisë së Kos…


Adresimi i Ministrit të Shëndetësisë Arben Vitia, drejtorit të IKSHPK-së Naser Ramadani dhe Drejtorit të Policisë së Kosovës Rashit Qalaj para mediave lidhur me Covid-19. Prishtinë, 4 prill 2020 Ministri Arben Vitia“>Arben Vitia

Ministri Vitia priti në takim krerët e Kuvendit, kryetaren Vjosa Osmani dhe nënkryetaren Arbërije Nagavci Prishtinë, 6 p…


Ministri Vitia priti në takim krerët e Kuvendit, kryetaren Vjosa Osmani dhe nënkryetaren Arbërije Nagavci Prishtinë, 6 prill 2020 Sot Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës Arben Vitia bashkë me zv/ministrat Sreten Trajkoviq dhe Izet Sadikun pritën në takim kryetaren e Kuvendit të Republikës së Kosovës, znj. Vjosa Osmani dhe nënkryetaren, znj. Arbërije Nagavci.

Ftesë për media Prishtinë, 7 prill 2020 Të nderuara media, Të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “…


Ftesë për media Prishtinë, 7 prill 2020 Të nderuara media, Të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” do të mbërrijë një kontigjent i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i Republikës së Turqisë, për institucionet e Kosovës për menaxhimin e situatës epidemiologjike me Covid-19. Me rastin e arritjes së këtij donacioni, […]

Arben Vitia – Biografia


Arben Vitia u lind me 24 dhjetor 1973, në Prishtinë. Ai diplomoi në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë, drejtimi Mjekësi e Përgjithshme. Gjatë vitit 2003-2004 ka punuar si Mjek në Mitrovicë. Ka punuar si Këshilltar profesional në kompaninë “Agani” dhe në kompaninë “Keis”. Që nga viti 2010, ai është aktivist në Lëvizjen VETËVENDOSJE! ku është […]

error: Content is protected !!