Arrestohen dy burra në Mitrovicë, dyshohet se dhunuan një vajzë të vogël


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Mitrovicë, të cilët dyshohen se kanë dhunuar seksualisht një vajzë të mitur. Në njoftimin e bërë për media thuhet se një rast i veprës penale “Dhunimi” është raportuar me datë 18.05.2021 në Mitrovicë, ndërsa pas veprimeve hetimore nga ana e Sektorit Rajonal të […]

Arrestohen dy persona në afërsi të Janinës, iu konfiskohen 6 kg marijuhuanë


[ad_1] Dy shqiptarë janë arrestuar në afërsi të Janinës. Sipas informacioneve, të dy të arrestuarit, 30 dhe 28 vjec, po udhëtonin pa targa me motor në drejtim të kufirit Greqi-Shqipëri. Pas 30 minutash ndjekjeje, të dy personat u kapën dhe iu gjetën 6 kilogramë marijuhanë, një pistoletë dhe dy mijë euro. /familjajone [ad_2]

Arrestohen dy persona që dolën nga psikiatria dhe vodhën një automobil


[ad_1] Dy persona janë arrestuar nga policia e Gjakovës, pasi të njëjtit dyshohen se e kanë vjedhur një automjet Kombi me targa vendore në qytetin e Klinës. Të dyshuarit, sipas informative, kishin ikur nga reparti i psikiatrisë në Prishtinë dhe të njëjtit, me vendim të prokurorit, janë dërguar në mbajtje. /familjajone [ad_2]

Sulmuan fizikisht zyrtarët policor, arrestohen dy persona në Podujevë


[ad_1] Policia ka arrestuar dy persona në Podujevë, pasi që të njëjtit kishin sulmuar fizikisht zyrtarët policorë. Sipas raportit të policisë ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 14:30. s’ është raportuar për te lënduar. Me vendim të prokurorit njëri prej të dyshuarve dërgohet në mbajtje ndërsa i dyshuari tjetër lirohet në procedure te rregullt. [ad_2]

Malishevë: Arrestohen dy persona në gjendje të dehur – shkaktuan probleme në një lokal


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në komunën e Malishevës, pasi të njëjtit, në gjendje të dehur, kanë shkaktuar problem brenda një lokali. Mësohet se personat në fjalë kanë refuzuar të dalin nga lokali, me c’rast e kanë detyruar pronarin që ta lajmërojë policinë. Gjatë arrestimit, njëri nga zyrtarët policorë ka pësuar lëndime […]

Konfiskohen rreth dy gramë kokainë në Mitrovicë – arrestohen dy persona


[ad_1] Policia e Kosovës, pas një hetimi disamujor, ka bastisur një shtëpi në Mitrovicën e Jugut, me c’rast kanë gjetur një sasi afro dygramëshe të kokainës dhe armë. Gjatë këtij aksioni janë arrestuar katër persona, ku tre prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe një është liruar me procedurë të rregullt. Policia njofton se gjatë […]

Arrestohen dy persona për kontrabandim të cigareve


[ad_1] Dy persona janë arrestuar me urdhër të prokurorisë pasi janë zënë duke kontrabanduar cigare. Rasti dyshohet të këtë ndodhur pranë kufirit me Malin e Zi, më saktësisht mbi fshatin Jabllanicë. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar prokurori i rastit, Ersan Qavolli. “Ndaj të dyshuarve rasti është hapur për vepër penale kontrabandimi i mallrave nga […]

Fushë Kosovë: Arrestohen dy persona për kanosje me armë


[ad_1] Janë arrestuar dy persona në Fushë Kosovë pasi të njëjtin iu janë kanosur me armë një personi të tretë. Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur të enjtën në orën 18:30, transmeton Telegrafi. Njësitë relevante policore kanë reaguar menjëherë ndaj këtij akti, duke i konfiskuar dy armë dhe gjashtë fishekë. “Janë arrestuar dy të dyshuar m/k, […]

Abrëria shënon fitore minimale ndaj Besës


[ad_1] Shkencëtarët Ugur Shahin dhe Ozlem Tureç jetën e tyre e kanë dedikuar në fushën e onkologjisë dhe sëmundjeve infektive, si dhe kaluan shumë vite duke bërë kërkime të trajtimit të kancerit me imunoterapi. Por si shkak i pandemisë së coronavirusit, kërkimet  e kaluara të çiftit në fushën e kodit të modifikuar gjenetik në syrin […]

Arrestohen dy persona, policia u gjeti në veturë drogë, peshore e shiringa


[ad_1] Dy persona janë arrestuar nga policia për përdorim të substancave narkotike. ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë në fshatin Kravaricë të Komunës së Gjilanit. Në një pikë kontrolli policia më saktësisht njësiti anti-drogë, kishte ndaluar një veturë të dyshuar. Në veturë gjendeshin dy persona A. M. 37 vjeçar dhe M. S. 28 vjeçar. […]

Arrestohen dy persona të kërkuar


[ad_1] Dy persona të cilët kishin qenë në kërkim nga polica janë arrestuar. Njëri nga të kërkuarit është arrestuar në fshatin Gadime e Ulëte – Lipjan, ndërsa tjetri te Dheu i Bardhë në Kamenicë. Arrestimet e të pandehurve janë bërë me tre nëntor rreth orës 08:00 dhe 05:30, thuhet në njoftimin e policisë. Dy të […]

Arrestohen dy persona të dyshuar për narkotikë


[ad_1] Në dy raste të ndara në Prishtinë janë arrestuar dy të dyshuar për narkotikë Rasti i parë ka ndodhur në udhën “Mentor Ratkoceri” në Prishtinë më 2 nëntor, rreth orës 22:03. Gjatë kontrollit tek i dyshuari janë gjetur dhe konfiskuar 44 gramë substancë e dyshuar narkotike. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar […]

Zvicër, arrestohen dy persona për lidhje të mundshme me sulmin në Vjenë


[ad_1] Policia zvicerane arrestoi të martën dy burra për lidhjet e tyre të mundshme me të dyshuarin kryesor për sulmin vdekjeprurës në Vjenë, ku mbetën të vrarë të paktën katër civilë, thanë autoritetet. Burrat 18 vjeç dhe 24 vjeç, të arrestuar në qytetin Winterthur rreth 10 kilometra nga Cyrihu, janë shtetas zviceranë, tha policia në […]

Përleshje mes të miturve, arrestohen dy persona në Klinë


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona, njëri nga ta i mitur pasi me datë 25 tetor, të njëjtit kishin sulmuar  një person tjetër të mitur. Tutje, forcat e rendit  bëjnë të ditur se viktimës iu kishin shkaktuar lëndime trupore. Me urdhër të prokurorit të arrestuarit janë dërguar në mbajtje.   […]

Arrestohen dy persona në Malishevë, iu gjenden shumë e madhe parash


[ad_1] Dy persona, shtetas shqiptar janë arrestuar nga Policia e Kosovës dje pas mesnatës në Malishevë. Në veturën e të dyshuarave Policia ka gjetur dhe sekuestruar 16 mijë funta angeleze dhe 26 mijë euro para kesh. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, si dhe është sekuestruar edhe vetura përkohësisht. [ad_2]

Prishtinë, arrestohen dy persona për dhunë në familje


[ad_1] Policia e Kosovës dy ditë më parë  ka arrestuar dy persona për dhunë familjare. Të dyshuarit pas një mosmarrëveshje ndërmjet vete ishin grindur, dhe të dy janë dërguar në mbajtje. “Të dyshuarit prejse kanë qenë recidivistë të veprës penale, me vendim të prokurorit, pas intervistimit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh […]

Rrahje në Podujevë, policia konfiskon armë


[ad_1] Policia e Kosovës me 15 tetor në Podujevë ka arrestuar dy të dyshuar  pasi që të njëjtit janë rrahur mes vete duke i shkaktuar lëndime trupore njëri tjetrit. “Nga të dyshuarit ishin përdorur një revole jo funksionale dhe një boks i hekurit. Njësitë policore kanë konfiskuar një armë (revole) ndërsa boksi i hekurit që […]

Ferizaj, arrestohen dy persona me mbi 5 kilogramë heroinë


[ad_1] Policia e Kosovës sot ka arrestuar dy persona të dyshuar për blerje, shitje dhe shpërndarje të paautorizuar të substancave narkotike psikotrope ose analoge. S.A dhe A.E janë arrestuar gjatë kontrollit në një lokacion të dyshuar në Ferizaj ku është gjetur dhe konfiskuar një sasi e substancës së dyshuar narkotike e llojit “Heroinë” me peshë […]

Arrestohen dy persona për dhunimin e të miturës në Drenas


[ad_1] Një burrë dhe një grua janë arrestuar nga policia në Drenas nën dyshimet për përfshirje në dhunimin e një të miture. Sipas njoftimit të policisë, rasti ka ndodhur më 23 shtator, kurse të dyshuarit janë arrestuar gjatë ditës së djeshme. Policia ka bërë të ditur se i dyshuari është arrestuar pasi që dyshohet se […]

error: Content is protected !!