Sulmojnë një person me thikë, arrestohen dy gjakovarë


[ad_1] Dy persona janë arrestuar pasi që të njëjtit kishin sulmuar një person duke e goditur me thikë, me ç’rast viktimës i kanë shkaktuar lëndime trupore. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 14:00 në udhën “Beqir Kastrati”, në Gjakovë. Siç thuhet në raport, viktima ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa me […]

Tentuan të kalojnë në Portin e Durrësit me dokumente false, arrestohen dy qytetarë nga Kosova


[ad_1] Policia ka vënë në pranga dy shtetas të Kosovës, të cilët kanë tentuar të kalojnë kufirin me anë të Portit të Durrësit, me dokumente të falsifikuara. Mësohet se në pranga kanë rënë një 31-vjeçar dhe një 59-vjeçar, shkruan Telegrafi. “Specialistët për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm Durrës arrestuan në flagrancë shtetasit Sh. E., 31-vjeç […]

Për 24 orë, arrestohen 10 persona për armëmbajtje pa leje nga Policia e Kosovës


[ad_1] Në tetë raste të ndryshme, Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar dhjetë persona për armëmbajtje pa leje dhe posedim të paautorizuar të armëve nëpër vende të ndryshme të Kosovës. Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, ku po ashtu është bërë e ditur se disa nga të […]

Arrestohen në Lezhë dy persona që u shpallën në kërkim ditë më parë


[ad_1] Dy persona që janë shpallur në kërkim ditë më parë nga Policia e Shqipërisë, janë vënë në pranga me dyshimin për kryerjen e veprave penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Heqja e paligjshme e lirisë”. Sipas policisë është arrestuar, K.K., 25 vjeç, banues në fshatin Barbullojë, Lezhë. Atij kishte mundur të largohej me […]

Rrahje në Vushtrri, arrestohen katër persona


[ad_1] Katër të dyshuar janë arrestuar të premten nga Policia e Kosovës, pasi ishin përfshirë në një zënkë në udhën nacionale Prishtinë-Mitrovicë, saktësisht në fshatin Pestovë. Avni Zahiti, zëdhënës për media në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Mitrovicë, ka treguar detaje. “Nga informacionet e para raportohet e se si pasojë e një aksidenti  i ndodhur  […]

Arrestohen tre shtetas të huaj për tentim vjedhje të rëndë në Prishtinë


[ad_1] Policia ka arrestuar tre persona të dyshuar-shtetas të huaj- të cilët të shtunën kanë tentuar të kryejnë një vjedhje në një market në Prishtinë. Siç njofton Policia e Kosovës, mbrëmë (e shtunë) rreth orës 22:00, ka pranuar informatën për një rast të vjedhjes së rëndë në tentativë, që ka ndodhur në një market në […]

Arrestohen tre persona për vjedhje të rëndë në Pejë


[ad_1] Tre persona janë arrestuar në komunën e Pejës me dyshimin se të njëjtit kanë qenë të përfshirë në veprën penale “vjedhje e rëndë”. me anë të një njoftimi për media, policia ka informuar se të mërkurën kanë pranuar lajmin se ka ndodhur një vjedhje e rëndë në fshatin Vitomiricë të Pejës. Personat në fjalë […]

Të kërkuar nga Interpol për trafik droge, ekstradohen dy shqiptarë në Itali


[ad_1] Ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik të lëndëve narkotike, arrestohen në Tiranë me qëllim ekstradimi drejt Italisë dy shtetas. Sipas policisë është arrestuar një 49 vjeçar i cili është kishte rolin e një menaxheri të një grupi që merrej me trafikim droge. Ky shtetas, në periudha të ndryshme kohore, merrej me sigurimin e […]

Arrestohen dy persona në afërsi të Janinës, iu konfiskohen 6 kg marijuhuanë


[ad_1] Dy shqiptarë janë arrestuar në afërsi të Janinës. Sipas informacioneve, të dy të arrestuarit, 30 dhe 28 vjec, po udhëtonin pa targa me motor në drejtim të kufirit Greqi-Shqipëri. Pas 30 minutash ndjekjeje, të dy personat u kapën dhe iu gjetën 6 kilogramë marijuhanë, një pistoletë dhe dy mijë euro. /familjajone [ad_2]

Arrestohen gjashtë persona për prostitucion në Prishtinë


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestuar pesë gra dhe një burrë, me dyshimin se këta të fundit kanë kryer veprën penale “Mundësim ose detyrim në prosititucion”. Përvec të arrestuarve, Polcia e Kosovës ka kontrolluar dy lokale, me c’rast ka sekuestruar katër telefona mobilë dhe disa dokumentacione. Me vendim të prokurorit, katër të dyshuar janë dërguar […]

Arrestohen dy persona që dolën nga psikiatria dhe vodhën një automobil


[ad_1] Dy persona janë arrestuar nga policia e Gjakovës, pasi të njëjtit dyshohen se e kanë vjedhur një automjet Kombi me targa vendore në qytetin e Klinës. Të dyshuarit, sipas informative, kishin ikur nga reparti i psikiatrisë në Prishtinë dhe të njëjtit, me vendim të prokurorit, janë dërguar në mbajtje. /familjajone [ad_2]

Sulmuan fizikisht zyrtarët policor, arrestohen dy persona në Podujevë


[ad_1] Policia ka arrestuar dy persona në Podujevë, pasi që të njëjtit kishin sulmuar fizikisht zyrtarët policorë. Sipas raportit të policisë ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 14:30. s’ është raportuar për te lënduar. Me vendim të prokurorit njëri prej të dyshuarve dërgohet në mbajtje ndërsa i dyshuari tjetër lirohet në procedure te rregullt. [ad_2]

Arrestohen tre persona, kapen duke shkëmbyer 50 kg drogë në Prishtinë (FOTO)


[ad_1] licia e Kosovës gjatë një operacioni të zhvilluar nën masa të veçanta të hetimit në Prishtinë, ka kapur në vepër tre persona duke shkëmbyer substancë narkotike. Të njëjtit janë arrestuar dhe janë konfiskuar mbi 50 kg drogë. Policia, me anë të një njoftimi ka bërë të ditur se, më 12 dhjetor (e shtunë) rreth […]

Malishevë: Arrestohen dy persona në gjendje të dehur – shkaktuan probleme në një lokal


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në komunën e Malishevës, pasi të njëjtit, në gjendje të dehur, kanë shkaktuar problem brenda një lokali. Mësohet se personat në fjalë kanë refuzuar të dalin nga lokali, me c’rast e kanë detyruar pronarin që ta lajmërojë policinë. Gjatë arrestimit, njëri nga zyrtarët policorë ka pësuar lëndime […]

Konfiskohen rreth dy gramë kokainë në Mitrovicë – arrestohen dy persona


[ad_1] Policia e Kosovës, pas një hetimi disamujor, ka bastisur një shtëpi në Mitrovicën e Jugut, me c’rast kanë gjetur një sasi afro dygramëshe të kokainës dhe armë. Gjatë këtij aksioni janë arrestuar katër persona, ku tre prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe një është liruar me procedurë të rregullt. Policia njofton se gjatë […]

Arrestohen katër persona për dhunë në familje gjatë 24 orëve


[ad_1] Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë 24 orëve janë arrestuar katër persona që kanë ushtruar dhunë në familje. Në raportin 24-orësh të policisë njoftohet se rastet kanë ndodhur në Fushë Kosovë, Prishtinë, Ferizaj dhe Suharekë. [ad_2]

Ferizaj, arrestohen dy femra pasi shtantazhuan një burrë duke i kërkuar para


[ad_1] Hetuesit e Sektorit rajonal të hetimeve në Ferizaj kanë arrestuar dy femra të dyshuara S.K . 36 vjeçare  dhe SH.K. 33 vjeçare, me dyshimin se kanë kryer veprën penale të shantazhit ndaj viktimës I.V. 43 vjeç. “Për disa ditë rresht, dy të dyshuarat në mënyrë sistematike e kishin shantazhuar viktimën duke i kërkuar një […]

Vjedhje në Prishtinë, arrestohen dy algjerianë


[ad_1] Dy shtetas algjerianë janë arrestuar nga Policia e Kosovës pasi të njëjtit dyshohen se e kanë dëmtuar një cilindër të derës së një personi tjetër në tentim për të vjedhur. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur në lagjen “Dardania” më 27 nëntor në orën 06:30 të mëngjesit. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit […]

Arrestohen tre persona në Fushë Kosovë për prostitucion


[ad_1] Në komunën e Fushë Kosovës janë arrestuar tre persona, një burrë dhe dy gra, me dyshimin se kanë marrë pjesë në prosititucion. Të tre ishin shtetas të Shqipërisë. Sipas policisë, pas intervistimit të tre të akuzuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. /familjajone [ad_2]

Gjilan- Tentojnë të kontrabandojnë goma nga Serbia, arrestohen nga policia


[ad_1] Policia e Kosovës njofton se në fshatin Kokaj është raportuar së dy të dyshuar janë takuar duke kaluar ilegal kufirin Serbi-Kosovë ndërsa gjatë kontrollit në automjetin e tyre janë gjetur katër goma pa dokumente përkatëse. Sipas policisë rasti ka ndodhur dje rreth orës 16:40 dhe me vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të […]

Rrahje në parkingun e marketit në Bardhosh, arrestohen gjashtë persona


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmjen e së shtunës, në fshatin Bardhosh në Prishtinë, janë arrestuar gjashtë persona të dyshuar nën dyshimet për përfshirje në një rrahje. Sipas policisë, rreth orës 19:50, është bërë arrestimi i të dyshuarve të cilët për shkaqe akoma të panjohura, në parkingun e një marketi janë përfshirë  në […]

Arrestohen tre shtetas të huaj që kërkoheshin nga INTERPOL-i


[ad_1] Një libian dhe dy sirianë janë arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi ishin të kërkuar nga INTERPOL-i. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur në lagjën “Emshir”, të premten në orën 11:00. “Janë arrestuar tre meshkuj njeri prej tyre libian dhe dy sirian pasi që të njëjtit kishin fletë-arrest nga INTERPOL-I”, thuhet […]

Arrestohen dy persona për kontrabandim të cigareve


[ad_1] Dy persona janë arrestuar me urdhër të prokurorisë pasi janë zënë duke kontrabanduar cigare. Rasti dyshohet të këtë ndodhur pranë kufirit me Malin e Zi, më saktësisht mbi fshatin Jabllanicë. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar prokurori i rastit, Ersan Qavolli. “Ndaj të dyshuarve rasti është hapur për vepër penale kontrabandimi i mallrave nga […]

Arrestohen në Kosovë tre shtetas të huaj në lidhje me një vrasje në Bosnjë e Hercegovinë


[ad_1] Policia e Kosovës ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se të premten janë arrestuar tre shtetas të huaj, pasi është pranuar informata nga INTERPOL-i se “shtetas nga Lindja janë të kërkuar për një rast në një shtet tjetër”. Siç merret vesh, bëhet fjalë për një vrasje e cila ka ndodhur në Bosnjë e […]

Arrestohen të dyshuarit për kërcënim ndaj Agim Bahtirit


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona, për të cilët KALLXO.com merr vesh se janë të dyshuarit për shantazh dhe kanosje ndaj kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtirit. Policia ka njoftuar se sot janë arrestuar B.SH., (viti i lindjes 1997) nga Lipjani, dhe F.S. (viti i lindjes 1996-Mitrovicë) Lipjan. “Me datë 15.10.2020, Drejtoria për Hetimin e […]

Arrestohen kërcënuesit e Agim Bahtirit


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona, për të cilët KALLXO.com merr vesh se janë të dyshuarit për shantazh dhe kanosje ndaj kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtirit. Policia ka njoftuar se sot janë arrestuar B.SH., (viti i lindjes 1997) nga Lipjani, dhe F.S. (viti i lindjes 1996-Mitrovicë) Lipjan. “Me datë 15.10.2020, Drejtoria për Hetimin e […]

Arrestohen dy të mitur në Suharekë pasi shantazhuan bashkëmoshatarin e tyre


[ad_1] Një rast i shantazhit është raportuar se ka ndodhur në fshatin Grejkoc të Suharekës. Në lidhje me këtë rast, policia ka bërë të ditur se pas një pune hetimore, ka arrestuar dy të dyshuar të mitur pasi që të njëjtit me anë të një profili të falsifikuar të një rrjeti social i kanë kërkuar […]

Pejë, dy persona arrestohen për sulm ndaj dy të tjerëve


[ad_1] Dy burra janë arrestuar pas një sulmi ndaj një burri dhe gruaje në udhën ‘Zymer Smajlaj’ në Pejë. Në raportin e policisë thuhet se viktimat kanë marrë trajtim mjekësor, ndërsa të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, me vendim të prokurorit. Incidenti ka ndodhur dje rreth orës 13:30. [ad_2]

Reagon Shkëlzen Gashi, mohon se ishte shkaktar i arrestimit të ish-eprorëve të UÇK-së: Deformuan deklaratën e Prokurorisë Speciale


[ad_1] Publicisti, Shkëlzen Gashi, njëherit ish-këshilltar politik i ish-kryeministrit Albin Kurti, ka mohuar se deklaratat e tij ishin shkaktare në arrestimin e ish-eprorëve të UÇK-së nga Gjykata Speciale. Sipas tij një raportim i tillë është i pavërtetë dhe joserioz, meqë thotë se aktakuzat e Gjykatës Speciale, ishin përgatitur kohë më parë, njofton Klan Kosova. ”Është […]

Milaim Zeka tregon cilat do të jenë arrestimet e radhës nga Specialja


[ad_1] Gazetari Milaim Zeka në DPT te Fidani në T7 ka thënë se do të ketë arrestime të radhës fillimisht nga anëtarët e Shtabit të Përgjithshëm e pastaj në zonat operative. Zeka tha se personat që arrestohen s’ dihen fillimisht me emra por vijnë vetëm si shifra dhe deri në momentin e fundit s’ dihen […]

Sulmuan policët, arrestohen dy persona


[ad_1] Billbordi me emblemën e UÇK-së, i cili u vendos në afërsi të Graçanicës nga drejtimi i Gjilanit, s’ ka për qëllim pajtimin, por provokimin”, ka deklaruar kryetari i komunës së Graçanicës Sërgjan Popoviq për Kosova Online dhe ka paralajmëruar takime me përfaqësuesit e institucioneve të sigurisë sot. “Tabela u vendos jo shumë larg shtëpive […]

Deputetja e LDK-së s’ i do zgjedhjet, kërkon nga liderët partiak ta gjejnë një president të pranueshëm


[ad_1] Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besa Gaxherri ka deklaruar se zgjedhjet në kohë pandemie s’ janë zgjidhje. Ajo ka kërkuar nga subjektet politike përgjegjësi që temat e tilla nacionale të ulën dhe t’i diskutojnë së bashku. “Gjithmonë duhet të jetë, çdo subjekt politik i gatshëm për zgjedhje edhe Lidhja Demokratike […]

Arrestohen dy gjilanas pasi iu konfiskuan mjete të bastoreve


[ad_1] Polica e Kosovës i ka arrestuar tre persona për shkak të zhvillimit të veprimtarisë së bastoreve. Sipas policisë, nga të dyshuarit janë konfiskuar një televizor, një kompjuter, një monitor dhe një shtypës i tiketave të bastorës. Me urdhër të prokurorit dy të dyshuarit pas intervistimit janë liruar. Rasti ka ndodhur në udhën “Idriz Seferi” […]

Fushë Kosovë: Arrestohen dy persona për kanosje me armë


[ad_1] Janë arrestuar dy persona në Fushë Kosovë pasi të njëjtin iu janë kanosur me armë një personi të tretë. Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur të enjtën në orën 18:30, transmeton Telegrafi. Njësitë relevante policore kanë reaguar menjëherë ndaj këtij akti, duke i konfiskuar dy armë dhe gjashtë fishekë. “Janë arrestuar dy të dyshuar m/k, […]

Rrahje për borxh në Shtërpcë, arrestohen gjashtë të dyshuar


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestur pasditen e djeshme gjashtë persona në Shtërpcë pasi që të njëjtit janë rrahur mes vete. Sipas njoftimit, deri tek rrahja ka ardhur pas një mosmarrëveshje rreth një borxhi mes tyre. Si pasojë e rrahjes, lëndime trupore kanë pësuar të gjithë të dyshuarit të cilëve u është ofruar trajtim mjekësor. […]

Abrëria shënon fitore minimale ndaj Besës


[ad_1] Shkencëtarët Ugur Shahin dhe Ozlem Tureç jetën e tyre e kanë dedikuar në fushën e onkologjisë dhe sëmundjeve infektive, si dhe kaluan shumë vite duke bërë kërkime të trajtimit të kancerit me imunoterapi. Por si shkak i pandemisë së coronavirusit, kërkimet  e kaluara të çiftit në fushën e kodit të modifikuar gjenetik në syrin […]

Arrestohen dy persona, policia u gjeti në veturë drogë, peshore e shiringa


[ad_1] Dy persona janë arrestuar nga policia për përdorim të substancave narkotike. ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë në fshatin Kravaricë të Komunës së Gjilanit. Në një pikë kontrolli policia më saktësisht njësiti anti-drogë, kishte ndaluar një veturë të dyshuar. Në veturë gjendeshin dy persona A. M. 37 vjeçar dhe M. S. 28 vjeçar. […]

U kapën me 2 kg kanabis në automjet, arrestohen 2 persona


[ad_1] Komisariati i Policisë Sarandë njofton se Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, kanë arrestuar në flagrancë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” një  shtetas 25 vjeç, banues në Sarandë dhe  një shtetas 32 vjeç, banues në Finiq, Delvinë. Sipas policisë, arrestimi i tyre është bërë pasi gjatë kontrollit […]

Arrestohen 4 organizatorët e protestës së gastronomëve


[ad_1] Pas protestës së gastronomeve para lokaleve të tyre janë arrestuar 4 organizatorë, ndër ta edhe kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi. Policia ishte njoftuar se gastronomët do të protestojnë para lokaleve të tyre, por jo që do të grumbullohen më shumë se 50 persona në udhën “Rexhep Luci” në Prishtinë. Lajmin […]

Arrestohen deçanasi pasi s’ e dëgjoi policin për vendosje të maskës


[ad_1] Një person është arrestuar dje nga Policia e Kosovës pasi që i njëjti s’ i ka respektuar urdhrat e zyrtarit policor, s’ ka vendosur maskën. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistës lirohet në procedurë të rregullt. Rasti ka ndodhur në udhën Luan Haradinaj në Deçan paraditen e djeshme. Gjatë ditës së djeshme […]

Arrestohen pronarët e një thertoreje në Deçan


[ad_1] Dy pronarë të një thertoreje në Deçan janë arrestuar dje pasi s’ e kanë lejuar inspektorin e veterinarisë të kryejë punën e tij. Me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuarit lirohet në procedurë të rregullt ndërsa tjetri dërgohet në mbajtje. Rasti ka ndodhur në fshatin Lluka e Epërme të Deçanit dje rreth orës […]

Arrestohen katër persona në Pejë për sulme fizike


[ad_1] Dy gra dhe dy burra janë arrestuar në Pejë pasi kanë kanosur viktimat. Sipas raportit 24 orësh, një i dyshuar është dërguar në mbajtje ndërsa tre të tjerë janë liruar. Me urdhër  të prokurorit rasti shkon me procedurë të rregullt. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 11:45. [ad_2]

Arrestohen vëllezërit, postuan fotografi me armë në facebook


[ad_1] Dy vëllezër në fshatin Stellc i Epërm në Deçan janë arrestuar pasditen e djeshme për armëmbajtje pa leje. Policia ka bërë të ditur se arrestimi i të dyshuarve është bërë pasi që njëri nga vëllezërit, me anë të rrjetit social facebook ka publikuar një armë zjarri. Gjatë kontrollit, në shtëpinë e të dyshuarve policia […]

Baton Haxhiu del me bluzën “Liria ka emër, UÇK”, tregon pse vendosi ta përçojë këtë mesazh


[ad_1] Gazetari Baton Haxhiu i ftuar në “Abc Radar” me Jonida Shehun e dha mesazhin e tij për arrestimin e ish-kreut të Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi me anë të veshjes. “Liria ka emër, UÇK”, shkruhej në bluzën të cilën gazetari kishte veshur në studio. “Kjo është bluza e parë që vesh me mesazh. Në […]

Arrestohen dy persona të kërkuar


[ad_1] Dy persona të cilët kishin qenë në kërkim nga polica janë arrestuar. Njëri nga të kërkuarit është arrestuar në fshatin Gadime e Ulëte – Lipjan, ndërsa tjetri te Dheu i Bardhë në Kamenicë. Arrestimet e të pandehurve janë bërë me tre nëntor rreth orës 08:00 dhe 05:30, thuhet në njoftimin e policisë. Dy të […]

Arrestohen katër persona për kanosje


[ad_1] Katër persona janë arrestuar si të dyshuar se kanë tentuar t`i sulmojnë dy viktima. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 13:30 në udhën  Faton Vehbiu“, në Ferizaj. Sipas policisë të dyshuarit pas një mosmarrëveshje kanë kanosur dhe kanë tentuar t`i sulmojnë dy viktimat. Pas intervistimit me vendim të prokurorit dy nga të dyshuarit janë […]

Arrestohen dy persona të dyshuar për narkotikë


[ad_1] Në dy raste të ndara në Prishtinë janë arrestuar dy të dyshuar për narkotikë Rasti i parë ka ndodhur në udhën “Mentor Ratkoceri” në Prishtinë më 2 nëntor, rreth orës 22:03. Gjatë kontrollit tek i dyshuari janë gjetur dhe konfiskuar 44 gramë substancë e dyshuar narkotike. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar […]

Arrestohen tre të dyshuar për vjedhje në një market


[ad_1] Tre të dyshuar janë arrestuar nga policia të dyshuar se kanë vjedhur sende në vlerë të konsiderueshme në një market. ngjarja kishte ndodhur në udhën “Veternik” Prishtinë, ndërsa katër të dyshuar janë arrestuar me 3 nëntor, nën dyshimin se tre prej tyre kanë kryer vjedhje sendesh në vlerë të konsiderueshëm në një market. Me […]

Arrestohen tre persona për vjedhje, një për dhunë në familje


[ad_1] Tre persona janë arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Prishtinës pasi dyshohen se kanë kryer vjedhje të rëndë. Me urdhër të Prokurorit ndaj tre të dyshuarve është caktuar masa e ndalimit prej 48 orëve në stacionin policor. Në pranga ka përfunduar edhe një person tjetër i cili dyshohet se ka tentuar të kryejë një […]

Zvicër, arrestohen dy persona për lidhje të mundshme me sulmin në Vjenë


[ad_1] Policia zvicerane arrestoi të martën dy burra për lidhjet e tyre të mundshme me të dyshuarin kryesor për sulmin vdekjeprurës në Vjenë, ku mbetën të vrarë të paktën katër civilë, thanë autoritetet. Burrat 18 vjeç dhe 24 vjeç, të arrestuar në qytetin Winterthur rreth 10 kilometra nga Cyrihu, janë shtetas zviceranë, tha policia në […]

Arrestohen katër persona për vjedhje


[ad_1] Janë arrestuar katër persona pasi dyshohet të kenë vjedhur gjësende me vlerë prej 70 mijë euro në një market në Prishtinë. Vjedhja ka ndodhur më 6 tetor, ndërsa lajmin për arrestimin e të dyshuarve e konfirmon sot zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, në një intervistë për Telegrafin. “Nga hetuesit policor […]

Pejë, ngriten katër aktakuza për dhunë në familje


[ad_1] Prokuroria e Pejës ka ngritur katër aktakuza kundër pesë personave për dhunë në familje. Këto aktakuza janë ngritur gjatë 24 orëve të fundit. Përpos aktakuzave për dhunë në familje, prokuroria e Pejës ka ngritur edhe dhjetë aktakuza për vepra të tjera penale Tri aktakuza janë ngritur për lëndim të lehtë trupor, dy për vjedhje […]

Arrestohen pesë persona në Decan, pasi u rrahën mes vete


[ad_1] Policia e Kosovës i ka arrestuar pesë persona në fshatin Strellc të Decanit, pasi janë gjetur duke u rrahur mes vete. Lajmin e ka bërë të ditur Policia e Kosovës, me anë të një komunikate për media. Për rastin është njoftuar prokuroria, ku së bashku me hetuesit janë duke punuar në zbardhjen sa më […]

Rrahje masive në Strellc të Deçanit, arrestohen pesë persona


[ad_1] Policia e Kosovës, gjatë ditës së djeshme ka pranuar një informacion se në Strellc të Epërm në Deçan disa persona janë duke u rrahur mes vete. Njësiti policor nga stacioni policor në Deçan menjëherë ka dalë në vendin e dukurisë duke ndërmarrë masat e nevojshme të menjëhershme. Policia ka bërë të ditur se në […]

Dy persona në Gjakovë arrestohen për vjedhje të veturës


[ad_1] Mbrëmë rreth orës 02:00 pas mesnate, Policia në rajonin e Gjakovës ka arrestuar dy gra të dyshuara se kanë vjedhur një veturë. Rasti në polici është paraqitur nga pronari i veturës, ndërsa policia ka urdhëruar ndaljen e veturës, mirëpo të dyshuarat s’ kanë ndaluar dhe për shkak të shpejtësisë kanë humbur kontrollit dhe janë […]

E morën peng dhe e dhunuan në pyll, arrestohen 3 persona


[ad_1] Policia e Himarës, më datë 27.10.2020, ka marrë një njoftim se në lagjen nr. 1, Himarë, 3 shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kishin marrë me forcë në mjetin tip “Opel”, shtetasin S. G., 41 vjeç, të cilin e kanë dhunuar fizikisht dhe më pas e kanë mbajtur jashtë vullnetin të tij. Menjëherë, shërbimet e […]

Arrestohen tre burra për ngacmime


[ad_1] Tri raste të ngacmimit të grave nga burrat  janë paraqitur në Drejtorinë Rajonale në Prishtinë gjatë 24 orëve të fundit. Sipas Policisë, dje rreth orës 16:30 në udhën ‘Zahir Pajaziti’ Podujevë është arrestuar i dyshuari pasi që i njëjti kishte ngacmuar një grua. Rasti tjetër është paraqitur dje rreth orës 17:40 në udhën ‘Antigona […]

Në timon të dehur/ Arrestohen 2 drejtues mjetesh, 1 në Sarandë dhe 1 në Konispol


[ad_1] Arrestohen në flagrancë dy drejtues mjetesh.Komisariati i Policisë Sarandë njofton se janë arrestuar në flagrancë:1- Një 43 vjeçar, banues në Sarandë, pasi është konstatuar duke drejtuar mjetin e markës “Daimler Chrysler” në gjendje të dehur.2- Një 39 vjeçar, banues në Konispol, pasi është konstatuar duke drejtuar mjetin e markës “Mercedes Benz” në gjendje të […]

Tërmeti 6.7 në Samos, uji i detit vërshon në breg – VIDEO


[ad_1] Dëmtime të mëdha nëpër shtëpi nga tërmeti 6.7 Rihter në Samos.Sipas informacionit nga banorët e ishullit që folën me iefimerida nga tërmeti në Samos, fasadat e ndërtesave kanë rënë dhe deti ka dalë nga porti.Në videon e ngarkuar në Facebook nga një banor i ishullit, ujërat e detit dolën në breg dhe përmbytën udhët. […]

Mbushën automjetin me 72 kg kanabis në kufi, arrestohen 2 persona


[ad_1] Policia greke ka sekuestruar në një automjet një sasi prej 72 kg kanabis.Automjeti është ndaluar për kontroll në Asproklisi, vetëm pak kilometra nga kufiri shqiptar, nga ku mendohet se është bërë kalimi i sasisë së kanabis.Pas kontrollit në automjetin ku udhëtonin 2 persona, është konstatuar se në të ishin fshehur 72 kg kanabis. Policia […]

Dy palestinezë arrestohen për vjedhje të rëndë në Prishtinë


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona të dyshuar, shtetas palestinezë nën dyshimet se kanë kryer një vjedhje të rëndë dhe kanë sulmuar zyrtarin policor. Sipas njoftimit të bërë nga ana e policisë, mbrëmjen e së hënës, të dyshuarit janë arrestuar në udhën “Misine Kokollari” në Prishtinë. Ata janë kapur në […]

Përleshje mes të miturve, arrestohen dy persona në Klinë


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona, njëri nga ta i mitur pasi me datë 25 tetor, të njëjtit kishin sulmuar  një person tjetër të mitur. Tutje, forcat e rendit  bëjnë të ditur se viktimës iu kishin shkaktuar lëndime trupore. Me urdhër të prokurorit të arrestuarit janë dërguar në mbajtje.   […]

Olluri: duhet të arrestohen të gjithë “borxhlinjtë” e Kadri Shalës


[ad_1] Drejtori i Insajderit, Parim Olluri ka thënë se njëjtë sikurse Kadri Shala, pronari i kompanisë “LDA Group”, në prangat e Policisë së Kosovës duhet të përfundojnë edhe pronarët e kompanive të tjera që pranuan transaksione nga “LDA Group”. Sipas Ollurit, Prokuroria e Shtetit duhet të kërkojë paraburgim për të gjithë pronarët e kompanive të […]

Skandal seksual me të miturën në Gjilan, arrestohen tre persona


[ad_1] A. Sh., Q. P., të lindur më 2001 si dhe E. C., i lindur më 2003 janë arrestuar dje nga policia e Kosovës, pasi që të njëjtit dyshohet se kanë dhunuar një vajzë 15 vjeçare në një nga motelet në Gjilan. Prokuroria Themelore e komunës së Gjilanit sot ka marrë vendim që tre të […]

Kemi arrestuar 97% të të dyshuarve në Karaçevë


[ad_1] Katër javë pas aksionit të madh të shkatërrimit të aktivitetit ilegal në fshatin Karaçevë të Kamenicës, emisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ ka zhvilluar një intervistë me prokuroren e rastit Rozelida Manastiri. “Hetime në vazhdimësi jemi duke bërë dhe jemi në fazën ku jemi duke i intervistuar të dyshuarit mund të them se plani është realizuar […]

Si kontrabandoheshin Smart Phonët në Prishtinë


[ad_1] Partia Demoraktike e Kosovës ka thirrur sot një konferencë për media. Sipas njoftimit, konferenca do të mbahet në orën 20:00, por akoma s’ dihet se cila do të jetë tema e kësaj konference. Kujtojmë se sot janë bërë gjashtë muaj nga ngritja e propozim-aktakuzës për krime lufte ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe […]

Arrestohen tre persona në Gjilan, dyshohet se dhunuan seksualisht një të mitur


[ad_1] A. Sh., Q. P., të lindur më 2001 si dhe E. C., i lindur më 2003 janë arrestuar dje nga policia e Kosovës, pasi që të njëjtit dyshohet se kanë dhunuar një vajzë 15 vjeçare në një nga motelet në Gjilan. Prokuroria Themelore e komunës së Gjilanit sot ka marrë vendim që tre të […]

Arrestohen 13 persona në Prizren për organizim të lojërave të fatit


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar 13 persona në Prizren dje  rreth orës 19:00 pas informatës se të njëjtit dyshohen për organizim të lojërave të fatit. Forcat e rendit kanë gjetur dhe sekuestruar 4 shtëpiza kompjuteri, 1 llaptop, 1 printer i tiketave të basteve, si dhe disa tiketa me të cilat kanë […]

Një burrë e një grua arrestohen për prostitucion në Gjilan


[ad_1] Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një grua dhe një burrë nën dyshimin për kryerjen e veprës penale mundësim i prostitucionit. Në raportin ditor të policisë thuhet se gruaja është shtetas e Shqipërisë ndërsa arrestimet janë bërë në Gjilan dhe Fushë Kosovë. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit të dyshuarit janë […]

Arrestohen dy persona në Malishevë, iu gjenden shumë e madhe parash


[ad_1] Dy persona, shtetas shqiptar janë arrestuar nga Policia e Kosovës dje pas mesnatës në Malishevë. Në veturën e të dyshuarave Policia ka gjetur dhe sekuestruar 16 mijë funta angeleze dhe 26 mijë euro para kesh. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, si dhe është sekuestruar edhe vetura përkohësisht. [ad_2]

Arrestohen 3 persona për grabitje në Pejë


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestuar dje tre persona nën dyshimin se në muajin e shtator në lokalin e një viktime, nën kёrcenimin e armës kanë grabitur të holla (pazarin ditor) në Pejë. Të arrestuarit janë Z. V. 19 vjeç, D. K. 19 vjeç dhe B.P 30 vjeç. Policia njofton se gjatë hetimeve intensive të […]

Ferizajasi arrestohet për dhunim


[ad_1] Republika Çeke e ka bërë të detyrueshme vendosjen e maskës në ambiente të hapura, teksa numri i personave të infektuar me koronavirus vazhdon të rritet në këtë shtet. Rregullat e reja do të nisin së zbatuari nga ditë e mërkurë në qytete dhe komuna, ka thënë ministri çek i Shëndetësisë, Roman Prymula. Përjashtimet do […]

Prishtinë, arrestohen dy persona për dhunë në familje


[ad_1] Policia e Kosovës dy ditë më parë  ka arrestuar dy persona për dhunë familjare. Të dyshuarit pas një mosmarrëveshje ndërmjet vete ishin grindur, dhe të dy janë dërguar në mbajtje. “Të dyshuarit prejse kanë qenë recidivistë të veprës penale, me vendim të prokurorit, pas intervistimit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh […]

Arrestohen dy të dyshuar për disa raste vjedhjesh në Himarë


[ad_1] Policia e Vlorës ka arritur të arrestojë dy persona për të cilët dyshohet se janë autorë të disa rasteve të vjedhjeve në fshatin Palasë të Himarës. Sipas Policisë së Shtetit, ata dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë kryer 6 vjedhje në fshatin Palasë. Po ashtu janë sekuestruar sende të ndryshme të vjedhura nga […]

Çuka e Ajtoit – VIDEO e vitit 1960


[ad_1] Vendbanimi antik i Çukës së Ajtoit ndodhet 16 km në jug të Butrintit, në fshatin Çiflik. Gërmimet, rilevimet dhe studimet e para në këtë pikë arkeologjike u kryen nga arkeologu italian Luigi Maria Ugolini në vitin 1929, i cili gërmoi dhe nekropolin që gjendet pranë këtij vendbanimi. Studimet dhe gërmimet arkeologjike në këtë qendër […]

Forcat Shqiponja në Aksion, arrestohen disa hajdutë në fshatrat e Bregdetit


[ad_1] KOMUNIKATA E POLICISË Zbardhen vjedhjet e ndodhura kohët e fundit në fshatin Palasë, Himarë.Vihen në pranga dy shtetas të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë kryer 6 vjedhje në fshatin Palasë.Sekuestrohen sende të ndryshme të vjedhura nga këta dy shtetas.Ndërkohë, në Vlorë, falë reagimit në kohë, janë arrestuar në flagrancë tre shtetas të tjerë, […]

Trump sulmon ashpër familjen Biden: Është një sipërmarrje kriminale, duhet të arrestohen


[ad_1] “Familja Biden është një sipërmarrje kriminale, një nga më të korruptuarat në historinë e Amerikës”. Kështu u shpreh presidenti Donald Trump gjatë një takimi elektoral në Georgia, ku kërkoi sërish që Joe Biden dhe djali i tij Hunter të mbajnë përgjegjësi për veprimet e tyre. Duke iu referuar e-mail-eve të publikuara nga New York […]

‘Poshtërohen policët e korruptuar’, arrestohen gjysma e ndërrimit


[ad_1] Një aksion i gjerë ku cak ishin dhjetëra qytetarë të Komunës së Kamenicës e mbi dhjetë zyrtarë policorë u zhvillua orët e mbrëmjes së 18 shtatorit në fshatin Karaçevë të Kamenicës. Gjysma e ndërrimit të policisë në Kamenicë u arrestuan nga hetuesit e Inspektoratit Policor të Kosovës. Ekipet policore, nën drejtim të prokurores Rozelida […]

Pesë shtetas shqiptarë, anëtarë të familjes, arrestohen në Gjakovë për dhunë në familje


[ad_1] Pesë persona të dyshuar në Gjakovë, tre burra dhe dy gra janë arrestuar nga policia pasditen e djeshme nën dyshimet për dhunë në familje. Policia ka bërë të ditur se të dyshuarit, shtetas të Shqipërisë, janë arrestuar pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje janë përleshur mes vete. Si pasojë e mosmarrëveshjes, dy nga […]

Transportonin 115 kg kanabis drejt Greqisë, arrestohen 2 persona


[ad_1] .Një kamion i ngarkuar me kanabis, është kapur nga forcat e Policisë së Janinës në të hyrë të fshatit Kallpaq pak kilometra nga kufiri greko-shqiptar.Pesha e lëndës narkotike është 115 kg. Burimet zyrtare nga Policia e Janinës bëjnë të ditur për mediat lokale në Janinë se janë arrestuar transportuesit e mallit narkotik të cilët […]

Dhjetëra protestues e gazetarë arrestohen në Minsk


[ad_1] Rreth 50 protestues janë arrestuar në kryeqytetin bjellorus, Minsk, pas përleshjeve me policinë. Policia raportohet se ka përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë disa mijëra protestues më 11 tetor. Asociacioni i Gazetarëve në Bjellorusi ka thënë se të paktën dhjetë gazetarë janë në mesin e të arrestuarve. Agjencia shtetërore e lajmeve ruse, TASS ka […]

Ferizaj, arrestohen dy persona me mbi 5 kilogramë heroinë


[ad_1] Policia e Kosovës sot ka arrestuar dy persona të dyshuar për blerje, shitje dhe shpërndarje të paautorizuar të substancave narkotike psikotrope ose analoge. S.A dhe A.E janë arrestuar gjatë kontrollit në një lokacion të dyshuar në Ferizaj ku është gjetur dhe konfiskuar një sasi e substancës së dyshuar narkotike e llojit “Heroinë” me peshë […]

Procesi i arsimit është keqkuptuar, fëmijët të kthehen në shkolla


[ad_1] Reformat e reja në arsim në komunë e Kamenicës kanë nxitur protestë nga ana e prindërve, ku gjatë protestës të mbajtur sot para shkollës së mesme Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona. Për këtë, kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, përmes videos të publikuar në facebook ka treguar se që nga fillimi […]

Qëndron Kastrati, thotë procesi i arsimit është keqkuptuar dhe kërkon të dërgohen fëmijët në shkollë


[ad_1] Reformat e reja në arsim në komunë e Kamenicës kanë nxitur protestë nga ana e prindërve, ku gjatë protestës të mbajtur sot para shkollës së mesme Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona. Për këtë, kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, me anë të videos të publikuar në facebook ka treguar se që […]

Asamblisti i LVV-së ngre padi ndaj Shpend Ahmetit


[ad_1] Asamblisti i Kuvendi Komunal të Prishtinës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Egzon Azemi, tre ditë më parë pati deklaruar se është kërcënuar nga Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë mbledhjes së jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal, ku po diskutohej buxheti. Nga dokumenti i siguruar nga KALLXO.com, Azemi ka njoftuar se e ka paditur për shpifje […]

Reformat për arsim në Kamenicë nxisin protesta, arrestohen katër persona


[ad_1] Policia e Kosovës gjatë ditës së sotme ka arrestuar katër persona nën dyshimin për pengim të personave zyrtar në kryerje të detyrës. Gjatë ditës së sotme në një protestë në Kamenicë janë arrestuar katër persona. Lajmin e ka konfirmuar për KALLXO.com edhe Zëdhënësi i Policisë së Rajonit të Gjilanit, Ismet Hashani. “Me 5 tetor […]

(FOTO) Konfiskohen tre kallashnikovë në Vërmicë, arrestohen dy shtetas të Shqipërisë


[ad_1] Tre kallashnikovë të fshehur në njërën nga ulëset e një veture janë gjetur dhe konfiskuar sot  nga Dogana e Kosovës. Kallashnikovët e konfiskuar nga Dogana e Kosovës, Foto: Dogana e Kosovës/ Facebook Sipas njoftimit të Doganës, njësitet e anti-kontrabandës kanë gjetur tre kallashnikovë të cilat dy shtetasit e Shqipërisë i kishin fshehur brenda automjetit […]

Arrestohen 4 vëllezër, kanosën zyrtarët komunalë


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona, vëllezër, nën dyshimin se kanë kanosur dhe penguar zyrtarët komunalë në kryerje të detyrës zyrtare. Rasti i kanosjes ka ndodhur të premten, ndërsa të dyshuarit janë arrestuar të shtunën, në Gllogoc. Të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48-orë. Rasti […]

Arrestohen dy vëllezër shqiptarë që shpërndanin kokainë në Itali


[ad_1] Dy vëllezër shqiptarë në Itali kanë rënë në prangat e policisë pasi kishin krijuar një biznes të konsoliduar të kokainës në zonën e Scandiano. Ata janë një 37 vjeçar dhe një 33 vjeçar, që momentalisht po i nënshtrohen masës paraprake të arrestit shtëpiak. Ata kishin të paktën 5 vite që e drejtonin biznesin dhe […]

Arrestohen 4 shtetas të Kosovës dhe të Maqedonisë, të dyshuar për terrorizëm


[ad_1] Një 28 vjeçar, shtetas kosovar, një shtetas 29 vjeçar i Maedonisë së Veriut, një shtetas kosovar 26 vjeçar dhe një shtetas i dyfishtë zvicerano-kosovar 34 vjeçar E Premte, 2 Tetor 2020 – 15:15 albinfo.ch Policia federale, me kërkesë nga Prokuroria Federale ka arrestuar sot katër të dyshuar për terrorizëm, pas kontrollit të shtëpive të […]

U kërcënova nga Shpend Ahmeti


[ad_1] Në një mbledhje të jashtëzakonshme është mbledhur kuvendi i komunës së Prishtinës e ku po diskutohet për buxhetin. Asamblisti i Vetëvendosjes, Egzon Azemi thotë të jetë kërcënuar nga kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Azemi me anë të një postimi thotë se është kërcënuar nga kryetari Ahmeti e që po ashtu thotë se […]

Arrestohen dy persona për dhunimin e të miturës në Drenas


[ad_1] Një burrë dhe një grua janë arrestuar nga policia në Drenas nën dyshimet për përfshirje në dhunimin e një të miture. Sipas njoftimit të policisë, rasti ka ndodhur më 23 shtator, kurse të dyshuarit janë arrestuar gjatë ditës së djeshme. Policia ka bërë të ditur se i dyshuari është arrestuar pasi që dyshohet se […]

Kosova i bashkohet aksionit të INTERPOL-it, arrestohen 166 persona


[ad_1] Kosova është pjesë e shteteve pjesëmarrëse në një aksion të kryer nga INTERPOL-i dhe Europoli ku është luftuar krimi i organizuar me ç’rast janë arrestuar 166 persona. Sipas një njoftimi të INTERPOL-it bëhet e ditur se gjatë këtij aksioni të zhvilluar në Evropën Juglindore është luftuar imigracioni ilegal, trafikimit me armë zjarri dhe trafikimi […]

Konfiskohet arsenal armësh, arrestohen 11 persona


[ad_1] Tre armë të gjata gjysmë- automatike, gjashtë armë të vogla, dy karikator, një palë dylbi, 180 fishekë, 2 mijë euro, dy vetura e 12 telefona janë konfiskuar në një aksion të gjerë policor të shtrirë në dhjetë lokacione të ndryshme në rajonin e Pejës. Policia e Kosovës ka njoftuar se në lidhje me këtë […]

Arrestohen edhe dy persona në lidhje me rastin ‘Karaçeva’


[ad_1] Ka vazhduar edhe sot aksioni i Policisë së Kosovës për arrestimin e personave të përfshirë  në rastin Karaçeva. Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar edhe 2 persona të tjerë në lidhje me rastin “Karaçeva” për kontrabandë me mallra. Policia e Kosovës ka njoftuar se dy të dyshuarit janë arrestuar gjatë ditës së […]

Gjykatat në Serbi vazhdojnë t’i ftojnë qytetarët kosovarë për vuajtje të dënimeve


[ad_1]   Gjykatat e Serbinë po vazhdojnë të dërgojnë ftesa për vuajtjen e dënimit në qendrat korrektuese të këtij shteti për personat që kanë vendbanim në Kosovë. Një gjë e tillë ka ndodhur edhe gjatë dy vjetëve të fundit. Nga Gjykata Themelore në Leskovc, në jug të Serbisë, siç është konfirmuar për Radio Evropa e […]