Dr. Astrit Jahjaga: dikush ka për qëllim me e zbrazë komplet këtë vend nga mjekët!


Reagim lidhur me : Gjilan: Vdes një foshnje gjatë procesit së lindjes, arrestohet doktori Shkruan: Dr. Astrit Jahjaga Skandali i radhes, definitivisht dikush ka per qellim me e zbraze komplet ket vend nga mjeket! Mendoj qe Oda e Mjekeve, duhet te ju dergoj qelesat e te gjitha spitaleve dhe institucioneve ku ofrohen sherbimet shendetesore Prokurorise […]

Gjilan: Vdes një foshnje gjatë procesit së lindjes, arrestohet doktori


Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një doktor në Gjilan, pas rastit së vdekjes së një foshnje gjatë procesit së lindjes. Rasti ka ndodhur ditën e premte, rreth orës 19:00. “Viktima femër kosovare ka informuar se gjatë lindjes në repartin e gjinekologjisë, foshnja e saj ka vdekur. Me vendim të prokurorit, trupi i […]

Kontrabandim me barna dhe mito, arrestohet një oficer doganor dhe një person i dyshuar


[ad_1] Dogana e Kosovës ka bërë të ditur se është arrestuar një oficer doganor dhe një person tjetër me dyshimin për dhënie të mitos dhe kontrabandim të barnave. Në njoftim thuhet se njësit e Doganës kanë gjetur sasi të barnave në një veturë në afërsi të pikë kalimi kufitar dhe në bazë të dyshimit të […]

Kur padrejtësitë bëhen në emër të drejtësisë!


KUR PADREJTËSITË BËHEN NË EMËR TË DREJTËSISË! Shkruan: Vendenis Lahu – Deputet I tillë është rasti me arrestimin e mjekut pulmolog në QMF-në e Podujevës. Është i ngutshëm, i padrejtë, i paligjshëm dhe i papranueshëm arrestimi i doktorit pa sqarimin e rrethanave të plota në të cilat ndodhi gjithë ajo situatë e pakëndshme të cilën […]

Punëtori dërgohet në gjendje të rëndë në QKUK pas lëndimit në punë, arrestohet pronari dhe mbikëqyrësi


[ad_1] Një punëtor është lënduar rëndë gjatë kohës sa po punonte në fshatin Bresje të Fushë Kosovës dhe është dërguar në QKUK. Sipas mjekut, gjendja shëndetësore e të lënduarit është e rëndë. Policia e Kosovës ka arrestuar pronarin dhe mbikëqyrësin e firmës. “Fsh. Bresje, Fushë Kosovë 26.02.2021 – 12:40. Viktima mashkull  kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore, […]

Përgjimet e SPAK, një mjek arrestohet dhe po një tjetër pezullohet nga detyra


Një punonjës shëndetësie është arrestuar dhe dy të tjera janë pezulluar nga detyra pasi emrat e tyre kanë dalë nga përgjimet e kryera nga SPAK ndaj disa punonjësve të Gjykatës së Krujës. Mjeku i njohur Edvin Prifti dhe infermieria Trendafile Frangu, të dy punonjës në QSUT, në shërbimin e kardiologjisë janë pezulluar nga detyra nën […]

Vrasja e 15-vjecarit në Prizren, arrestohet dy persona si të dyshuar


[ad_1] Janë arrestuar dy persona që dyshohen se kanë qenë të përfshirë në vrasjen e 15-vjecarit në Prizren. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj, ka njoftuar se të arrestuarit dyshohet se e kanë asistuar dorasin në fshehjen e dëshmive të dukurisë së të hënës që lamë pas. “Të premten janë arrestuar dy […]

Policia sekuestron armë në Prishtinë, arrestohet një 33 vjeçar


[ad_1] Drejtoria Rajonale e Policisë – Prishtinë, po ndërmerr të gjitha masat e nevojshme policore për kapjen e personave që po qarkullojnë me armë pa autorizim dhe krejt kjo në funksion të parandalimit të akteve kriminale. “Në kuadër të veprimeve operative që po kryen policia, sot rreth orës 09:30, në rrugë “B” në Prishtinë, është […]

Arrestohet një person në Novebërdë, dyshohet se vrau gjyshin e tij


[ad_1] Një vdekje e dyshimtë ka ndodhur në komunën e Novebërdës mbrëmjen e së premtës. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, nipi ka raportuar se gjyshi i tij ka bërë vetëvrasje, ndërsa prokurori vdekjen e ka cilësuar si “vrasje e rëndë”. Me vendimin e prokurorit, i dyshuari është arrestuar pasi konsiderohet si i dyshuari kryesor […]

Policia në kërkim të Leutrim Tafilajt nga Klina – kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e tij


[ad_1] Policia e Kosovës, ka kërkuar bashkëpunim nga qytetarët në mënyrë që të arrestohet personi i kërkuar Leutrim Tafilaj, nga fshati Siqevë i Klinës. Policia njofton se Tafilaj po kërkohet për veprën penale “Vrasje e rëndë në tentativë”. “Leutrim (Murat) Tafilaj i lindur me 17.03.1989 nё Siqevё-Klinё. I pandehuri është i kërkuar për veprёn penale: […]

Arrestohet në Prishtinë një shtetas i Marokut


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas të Marokut në Prishtinë, pasi që i njëjti kishte tentuar të hyjë me forcë në një lokal. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti konfirmoi për Telegrafin se rasti ka ndodhur rreth orës 04:30. “Arrestohet një person i dyshuar për veprën  ‘Dëmtim prone’. […]

Arrestohet një person në Gjilan – dyshohej se organizonte paligjshëm lojëra bixhozi


[ad_1] Një person është arrestuar në komunën e Gjilanit pasi i njëjti dyshohet se ishte organizator I skemave piramidale të bixhozit të paligjshëm. Arrestimi ka ndodhur në udhën “15 qershori” në Gjilan. Siç njofton policia, atij i janë gjetur dhe konfiskuar: 2 televizorë, 1 llap topë, 1 printer, 1 shtëpizë, 1 libër të baltoreve dhe […]

Therje me thikë në Prishtinë, arrestohet një shtetas i huaj


[ad_1] Është arrestuar një shtetas i huaj, pasi i njëjti dyshohet se ka therur me thikë një person tjetër, po ashtu shtetas të huaj. Policia e Kosovës njofton se rasti ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 17:00. Viktima ka marrë trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari, me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje. /familjajone […]

Arrestohet një person në Istog, gjuajti me AK47 për festën e Vitit të Ri


[ad_1] Një person nga Istogu është arrestuar pasi gjuajti me armë të llojit AK-47 gjatë festës së Vitit të Ri. Nga I dyshuari janë konfiskuar arma dhe 17 gëzhoja, ndërsa vetë ai është liruar me procedurë të rregullt. /familjajone [ad_2]

Arrestohet një shtetas i Maqedonisë së Veriut, dyshohet për falsifikim parash


[ad_1] Një shtetas i Maqedonisë së Veriut është arrestuar gjatë ditës së enjte në Gjilan, pasi i njëjti dyshohet se ka falsifikuar para. Personit në fjalë i janë gjetur 100 euro të falsifikuara dhe i janë konfiskuar. Policia e Kosovës në raportin e saj gjithashtu deklaron se të njëjtit i janë gjetur edhe 7 mijë […]

22-vjeçari arrestohet në Pejë për “vrasje në tentativë”


[ad_1] Policia e Kosovës – Njësia për Reagim pranë Stacionit Policor në Pejë, sot ka arrestuar personin e kërkuar me urdhëresë nga Gjykata Themelore në Prishtinë për veprën penale “Vrasje në tentativë” Njësiti për Reagim pran Stacionit Policor në Pejë, pas një pune operative ka arrit që ta arrestoi të dyshuarin L. L. Lindur me […]

Arrestohet një shtetas i Maqedonisë së Veriut, iu konfiskohen armë dhe fishekë


[ad_1] Është arrestuar një shtetas i Maqedonisë së Veriut pasi i njëjti kishte shkuar në shtëpinë e një personi në Obiliq dhe, pas një mosmarrëveshjeje, janë përleshur fizikisht mes vete. Policia e Kosovës ka njoftuar se nga i dyshuari janë konfiskuar një pistoletë dhe shtatë fishekë. Pas intervistimit, me vendim të prokurorit, i njëjti është […]

Arrestohet një laborant në IKSHPK për marrje ryshfeti


[ad_1] Policia e Kosovës, gjegjësisht hetues nga Njësiti Rajonal për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Prishtinë, gjatë ditës së sotme kanë arrestuar një laborant të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës lidhur me dyshimet se “është duke u kryer ( apo ka për tu kryer) vepra penale e korrupsionit”. Personat përgjegjës menjëherë […]

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë, tentoi të futej ilegalisht në Kosovë


[ad_1] Një shtetas i Shqipërisë është arrestuar në Kosovë pasi kishte tentuar ta kalonte ilegalisht vijën kufitare gjatë ditës së djeshme. ngjarja kishte ndodhur rreth orës 15:55. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar me procedurë të rregullt. [ad_2]

Arrestohet një person në Gjakovë, kapet duke pirë marijuhanë


[ad_1] Një person është zënë duke tymosur një cigare me marijuhanë gjatë ditës së djeshme në komunën e Gjakovës. ngjarja ka ndodhur në udhën “Dah Polloshka” në Gjakovë, rreth orës 22:00. Pasi e ka parë policinë, personi e ka hedhur në tokë cigaren, por kjo s’ mjaftoi që t’i shpëtonte policisë të cilët e arrestuan. […]

Arrestohet një person në Gjilan – Dyshohet për vjedhjen e mbi 1 mijë pajisjeve


[ad_1] Është arrestuar një person në komunën e Gjilanit, pasi i njëjti dyshohet se ka kryer tri vjedhje në ujësjellësin “Hidromorova”. Personi me inicialet Sh.G ka vjedhur 27 copë bateri-akumulatorë në të kamionëve dhe 205 copë orë matëse të ujit si dhe 1400 copë mbështjellës-pjesë përcjellëse të orëve matëse “Dyshohet se ai ka arritur të […]

Arrestohet 45-vjeçari që mbajti në ankth Elbasanin, çfarë ndodhi gjatë shkëmbimit të zjarrit


[ad_1] Merr fund akthi që po mbante pezull Elbasanin që prej padites së djeshme, 45-vjeçari Josif Kavaja, është arrestuar nga ana e Policisë. Mësohet se policët kanë pasur shkëmbim zjarri sërish sot me Kavajën, por fatmirësisht s’ është lënduar askush. Dhjetëra forca policie kanë zbarkuar në fshatin Seldë në njësinë administrative në Zavalinë në Elbasan. Prej ditës së djeshme, shtetasi Josif Kavaja u […]

Vrasja dhe copëtimi i çiftit shqiptar, arrestohet ish e dashura e djalit të tyre


[ad_1] Vijojnë hetimet intensive të autoriteteve italiane lidhur me vrasjen e çiftit shqiptar Shpëtim dhe Teuta Pasho, të zhdukur që prej vitit 2015. Sipas asaj që raporton TGCom, një grua është arrestuar për rastin në fjalë. Bëhet fjalë për të dashurën e djalit të çiftit (në atë kohë), i cili është në një burg në […]

Sulmohet personeli mjekësor në Prizren, arrestohet një person


[ad_1] Një përleshje fizike ka ndodhur të shtunën rreth orës 22:10 në Emergjencën e Spitalit të Prizrenit, ku tre persona kanë sulmuar stafin mjekësor, me ç’rast lëndime kanë pësuar personat nga stafi mjekësor dhe sulmuesit. Policia e Kosovës në raportin për 24 orët e fundit njofton se në emergjencë ka ndodhë një përleshje në mes […]

Kokainë dhe heroinë në banesë, arrestohet një 40-vjecar në Elbasan


[ad_1] Një 40-vjecar është arrestuar arrestuar ditën e sotme në Elbasan, pasi iu gjetën kokainë dhe heroinë në veturën e tij. Më pas, të njëjtit iu gjetën edhe sasi tjetra të këtyre drogave në banesën e tij, ku kishte 140 gramë heroinë dhe 18.5 gramë kokainë. Të arrestuarit me inicialet F.B. gjithashtu iu sekuestruan edhe […]

Vushtrri: Arrestohet vjehrri që rrahet renë e tij


[ad_1] Në rast i dhunës në familje ka ndodhur në komunën e Vushtrrisë. Një grua ka raportuar në Policinë e Kosovës vjehrrin e saj, pasi, sic thotë, i njëjti ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj saj. Hetuesit policorë kanë ndërmarrë masa të shpejta lidhur me këtë rast, ashtu që kanë arrestuar personin e dyshuar. […]

Arrestohet tetë persona për bixhoz të paligjshëm


[ad_1] Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Istog, ka pranuar informata më datë 11 dhjetor se në fshatin Gjukakoc të Istogut disa persona po luajnë bixhoz. Njësitet relevante te Stacionit Policor Istog, menjёherё ju kanё pёrgjigjur vendit tё ngjarjes, gjatё kontrollit nё kёtё lokal janё hasur tetё (8) perosna tё cilёt ishin duke luajtur, gjithashtu […]

Arrestohet polici në Shqipëri, pasi vrau Klodian Rasha


[ad_1] Klodian Rasha, u qëllua për vdekje nga një efektiv i forcave “Shqiponja” pak pas mesnate, në zonën e Laprakës në Tiranë. Ishte ora 01:45 minuta, kur një patrullë e policisë me dy efektivë, i kërkoi të ndalonte, pasi, siç thotë policia, kishte parë disa veprime të dyshimta të tij në një orar ku lëvizja […]

Përleshje në Prishtinë, arrestohet një person


[ad_1] Një përleshje fizike ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Prishtinë, ku një person ka marrë lëndime trupore nga një person tjetër. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Policia e Kosovës, përmes një njoftimi. Policia ka theksuar se gjatë rrahjes janë përdorur mjete të forta, ashtu që njëri nga ta ka pësuar lëndime […]

Arrestohet një person në Prishtinë, pengoi dhe sulmoi Policinë(Video)


[ad_1] Një person është arrestuar sot në udhën Nazim Gafurri në Prishtinë. Ky arrestim ka ndodhur rreth ores 17:30-17:40. Nga video e ardhur në redaksinë e Gazeta Blic shihet momenti kur policia e Kosovës arreston një person. Sipas dëshmitarëve policia ka ardhur nga Gërmia, ka bllokuar udhën dhe ka kryer arrestimin. Nga dëshmitarët mësohet se […]

Falsifikoi dokumentet dhe fitoi tenderin me vlerë mbi 900 mijë euro, arrestohet


[ad_1] Policia e Kosovës e ka arrestuar një person në Prishtinë, nën dyshimin për mashtrin dhe keqpërdorim në prokurimin publik. Policia ka njoftuar se dje është bërë arrestimi i këtij personi,  nën dyshimin e bazuar se i njëjti kishte falsifikuar disa dokumente dhe me anë të kompanisë së tij, kishte arritur të fitojë tender për […]

Arrestohet një person në Pejë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij


[ad_1] Një rast i dhunës në familje ka ndodhur në Pejë të enjten rreth orës 18:30. Një burrë kishte sulmuar fizikisht gruan e tij, me c’rast është arrestuar nga Policia e Kosovës. Sic ceket në raportin policor, viktima e këtij sulmi ka marrë menjëherë trajtim mjekësor, pas lëndimeve që mori. “Është arrestuar i dyshuari mashkull […]

Suharekë, arrestohet drejtori i kompanisë për falsifikim dokumenti për tenderin milionësh


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person të dyshuar për mashtrim, falsifikim, dhe keqpërdorim në prokurim publik. Sipas njoftimit të policisë, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK)-Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike, ka zhvilluar hetime lidhur me dyshimet se drejtori i një kompanie nga Suhareka ka falsifikuar dokumentin […]

Suharekë, arrestohet drejtori i kompanisë për falsifikim dokumenti për tenderin 200 mijë eurosh


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person të dyshuar për mashtrim, falsifikim, dhe keqpërdorim në prokurim publik. Sipas njoftimit të policisë, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK)-Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike, ka zhvilluar hetime lidhur me dyshimet se drejtori i një kompanie nga Suhareka ka falsifikuar dokumentin […]

Arrestohet nëna nga Shqipëria, braktisi vajzën e mitur në Kosovë


[ad_1] Një nënë 50 vjeçare është arrestuar disten e sotme në Kukës pasi braktisi vajzën e saj të mitur në Kosovë.Policia arriti që ta gjente vajzën 17-vjeçare, e cila është rikthyer në Shqipëri. “Procedohet penalisht një shtetase, për veprën penale “Braktisja e të miturit”. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve […]

Merdare – Arrestohet për dhënie të ryshfetit


[ad_1] Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka shpallur konkurs për 6 ekspertë. Kjo ministri po planifikon të punësojë 2 ekspertë juridikë, një specialist për marrëdhënie me publikun, një specialist për diplomaci ekonomike dhe 2 ekspertë për menaxhim dhe administrim. Ministria ka planifikuar 120 mijë euro për këto kontrata ndërsa kohëzgjatja e kontratave të […]

​Tenton t’i japë ryshfet 10 euro policisë, arrestohet


[ad_1] Një person është arrestuar në Pikën Kufitare në Merdarë, pasi i njëjti ka tentuar t’i japë ryshfet 10 euro policisë kufitare. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. ”Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që i njëjti derisa ishte duke drejtuar autobusin, gjatë prezantimit të […]

Arrestohet për bashkëjetesë me një vajzë 16 vjeçe


[ad_1] Në fshatin Kabash të Komunës së Vitisë, Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë të dyshuar për bashkjetësë jashtëmartesore me një vajzë nën moshën 16 vjeçare. Sipas policisë, rasti ka ndodhur në nëntor. Tutje policia sqaron se me vendim të prokurorit, i dyshuari dërgohet në mbajtje.   [ad_2]

Arrestohet një person në Prizren – ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestuar një person në komunën e Prizrenit, pasi i njëjti ushtronte në vazhdimësi dhunë ndaj bashkëshortes. Sipas raportit të Polcisë, transmeton Telegrafi, arrestimi ka ndodhur të hënën rreth orës 18:48. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti në vazhdimësi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, viktimës […]

Kërcënon farmacisten, arrestohet nga policia


[ad_1] Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një burrë shqiptar shtetas i huaj nën dyshimin se ka kanosur një grua. Sipas policisë viktima kishte qenë në vendin e saj të punës në një nga barnatoret në kryeqytet. Policia sqaron se rasti ka ndodhur dje rreth orës 19:00 dhe se i dyshuari me vendim të […]

Lipjan, arrestohet për gjuajte me armë


[ad_1] F.Sh. nga fshati Shalë i Lipjanit është arrestuar sot nga Policia e Kosovës pasi dyshohet se ka gjuajtur me armë zjarri. Policia ka njoftuar se në lidhje me rastin ka sekuestruar një revole me gaz dhe gjashtë fishekë. Ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të […]

Gjuajtje me armë në Shalë të Lipjanit, arrestohet një person


[ad_1] Sot rreth orës 16:00 është raportuar për gjuajtje me armë zjarri në fshatin Shalë të komunës së Lipjanit. Policia me shpejtësi ka trajtuar informatën dhe ka dalë në vendin e dukurisë. Veprimet operativo-hetimore kanë rezultuar me identifikimin e të dyshuarit ● F. Sh, mashkull, 51 vjeç, nga i cili është sekuestruar; ■ Një revole […]

Shtyhet seanca ndaj dy hetuesve policor, të akuzuar për ryshfet


[ad_1] Seanca ndaj dy hetuesve të Krimeve Ekonomike në Policinë e Kosovës, Lavdim Osmani dhe Lutfi Menxhiqi, të akuzuar nga Prokuroria për marrje të ryshfetit është shtyrë. Hetuesi Menxhiqi, poashtu akuzohet edhe për armëmbajtje pa leje. Kjo seancë është shtyrë pasi, i akuzuari Lavdim Osmani gjendet në izolim, që e ka babanë e sëmurë me […]

Prizrenasi arrestohet nga policia pasi rrahu vajzën e tij


[ad_1] Një rast i dhunës në familje është raportuar nga policia në rajonin e Prizrenit. Sipas njoftimit, dje rreth orës 15:20, është bërë arrestimi i një personi të dyshuar, pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht vajzën e tij. Viktima e këtij rasti ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari është […]

Arrestohet në Athinë ylli i muzikës greke, Notis Sfakianakis. Këngëtari i hitit kundër drogës, kapet me kokainë në makinë. Me vete, edhe një armë pistoletë


[ad_1] Arrestohet me kokainë dhe armë zjarri pistoletë me vete, këngëtari i njohur grek, Nikos Skafakaniakis. Këngëtari u ndalua në periferi të Athinës, pasi iu gjet me vete 2 gramë kokainë dhe 1 pistoletë. Policia e ndaloi automjetin luksoz ku po lëvizte këngëtari, pa e ditur se kush ndodhej brenda, në kuadër të planit të […]

Tenton ta grabisë një grua në Prishtinë, arrestohet i dyshuari shtetas i huaj


[ad_1] Një person është arrestuar nga Policia në Prishtinë, pasi i njëjti dyshohet se ka tentuar të grabisë një vajzë/grua. Policia njofton se i dyshuari pasi kishte tentuar të kryente grabitjen ka tentuar të arratiset, por i njëjti është kapur nga Policia. “Me datë 28.11.2020, rreth orës 21:15, Policia e Kosovës ka pranuar informatën se […]

Prishtinë: Arrestohet një person, dyshohet se ka ngacmuar seksualisht disa fëmijë në rrjetet shoqërore


[ad_1] Policia ka marr masa ndaj një personi i cili ka shfaqur shenja pedofilie. Një person është arrestuar të enjten në Prishtinë meqenëse dyshohet që kishte ngacmuar seksualisht disa fëmijë me anë të rrjeteve sociale. Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se lidhur me rastin është kontrolluar një lokacion dhe në cilësi të provave […]

Arrestohet i dyshuari për ngacmim seksual të fëmijëve


[ad_1] Policia e Kosovës njofton dje rreth orës 17:40 në kryeqytet është arrestuar një burrë i dyshuar për ngacmim seksual të fëmijëve përmes rrjeteve sociale. Tutje policia sqaron se lidhur me rastin është kontrolluar një lokacion dhe ne cilësi të provave janë sekuestruar një kompjuter llaptop si dhe një telefon mobil. Sipas njoftimit të policisë […]

Prishtinë: Arrestohet një person pasi ngacmoi seksualisht disa fëmijë në rrjetet shoqërore


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se e kanë arrestuar një person, pasi i njëjti ka ngacmuar seksualisht disa fëmijë në rrjetet shoqërore. Policia e Kosovës bën të ditur se rasti ka ndodhur më 26 nëntor, transmeton Telegrafi. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti me anë të rrjeteve sociale ka ngacmuar […]

Nis nga fillimi gjykimi në rastin “Syri i Popullit”, të akuzuarit deklarohen për fajësinë


[ad_1] Të akuzuarit në aktakuzën e gjerë në rastin e njohur si “Syri i Popullit” dolën sot prapë para gjykatës pasi rasti u kthye në rigjykim. Në seancën e sotme, të akuzuarit u deklaruan rreth fajësisë së tyre. I akuzuari Avni Llumnica deklaroi se është i pafajshëm. “Aspak s’ kam faj, po të kem faj […]

Sekuestrohet kanabis në Prishtinë, arrestohet 27-vjecari


[ad_1] Policia e Kosovës ka sekuestruar substancë narkotike të llojit kanabis në Prishtinë, të mërkurën e orës 21:30, në udhën “Adem Ramadani”. Lajmin për Telegrafin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Boroci. Boroci u shpreh se 27-vjecari me inicialet K.K është arresuar dhe është dërguar në mbajtje prej […]

Arrestohet pasi pranoi se gjuajti me armë në një fushë


[ad_1] Dje rreth orës 17:55, policia ka pranuar një informacion se në fshatin Rugovë të Gjakovë ka të shtëna me armë zjarri. Pas pranimit të informacionit, njësiti policor ka dalë në vendin e dukurisë dhe ka arrestuar një person të dyshuari i cili para policisë kishte pranuar se ka shtënë me armë zjarri në një […]

Pas përleshjes me Sekretarin e BIK-ut, arrestohet hoxhë Osman Musliu


[ad_1] Hoxha Osman Musliu dhe Sekretari i Bashkësisë Islame në Drenas janë përleshur fizikisht gjatë ditës së djeshme. Të njëjtit janë arrestuar dhe pas intervistimit janë liruar. Këtë e ka konfirmuar për klankosova.tv zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës Agron Borovci i cili tha se përleshja ka ardhur pas fjalosjes mes personave në fjalë. […]

Përleshje mes hoxhallarësh, arrestohet mulla Osmani


[ad_1] Hoxha nga Drenasi, Osman Musliu, ishte arrestuar gjatë ditës së djeshme nga Policia e Kosovës për shkak të një konflikti fizik me një hoxhë tjetër në Bashkësinë Islame të Kosovës, dega në Drenas. Lajmin e ka konfirmuar për KALLXO.com, avokati i tij, Gazmend Halilaj. “Ka qenë i arrestuar por tash është liruar. Ka qëndruar […]

Arrestohet një i dyshuar për dhunimin e një gruaje në Lipjan


[ad_1] Në komunën e Lipjanit, një person është arrestuar me dyshimin se i njëjti ka dhunuar një grua. Rastin e ka bërë të ditur një person i tretë, ndërsa, pas hetimeve, është arrestuar personi në fjalë, transmeton Koha.net “Ankuesi më 24.11.2020-02:00, ka raportuar se dyshohet që viktimën kosovare, e ka dhunuar i dyshuari kosovar. Njësitet […]

Arrestohet i dyshuari për dhunim në Lipjan


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person të dyshuar në Lipjan për dhunim. Sipas njoftimit, një person ka raportuar gjatë ditës së djeshme se një i dyshuar ka dhunuar viktimën. Njësitet policore kanë dal në vendin e dukurisë dhe janë duke e hetuar rastin, përderisa është bërë edhe arrestimi i të […]

Fushë-Kosovë, arrestohet pasi në veturë i gjendet armë


[ad_1] Në orët e pasdites së sotme në Vushtrri është raportuar për të shtëna me armë zjarri. Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, njësitet policore kanë dalë në vendin e dukurisë, duke arrestuar dy persona të dyshuar, si dhe është sekuestruar një armë e llojit pistoletë. “Bazuar në  hetimet fillestare, dukurisë dyshohet ti ketë paraprirë […]

Arrestohet 1 i ri në Sarandë, akuzohet për 9 vjedhje në Ksamil


[ad_1] Komisariati i Policisë Sarandë njofton se  ka arrestuar një 18-vjeçar të shpallur në kërkim për  vjedhje.Sipas policisë,  Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë̈ Sarandë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, kanë kapur dhe ndaluar 18-vjeçarin e shpallur në kërkim, banues […]

Fushë Kosovë, arrestohet i dyshuari për dhunim


[ad_1] Një vajzë në Fushë Kosovë është dhunuar mbrëmjen e së shtunës nga një person i dyshuar. Policia ka njoftuar se në lidhje me këtë rast, gjatë ditës së djeshme, ka arrestuar një person, i cili dyshohet se ka dhunuar viktimën. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima është dërguar […]

E mitura dhunohet në një shtëpi të braktisur, arrestohet një i dyshuar


[ad_1] Një rast i dhunimit është raportuar nga policia në Rahovec. Sipas njoftimit, rasti ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes, kur e mitura ka raportuar se i dyshuari, brenda një shtëpie të pabanuar e kishte dhunuar. Njësitet policore e kanë identifikuar dhe arrestuar të dyshuarin për dhunim, ndërsa në lidhje me rastin në prezencë të […]

Marokeni arrestohet në Gjilan për vjedhje


[ad_1] Policia në rajonin e Gjilanit, gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një person të dyshuar, shtetas maroken. Sipas njoftimit, arrestimi i të dyshuarit është bërë dje rreth orës 09:40, në udhën “Zija Shemsiu”, në Gjilan. Në njoftim thuhet se i dyshuari është arrestuar nën dyshimet se në dy vende të ndryshme ka vjedhur një […]

Arrestohet i dyshuari në Prishtinë pasi rrahu të dashurën e tij


[ad_1] Një rast i sulmit është raportuar se ka ndodhur mbrëmë rreth orës 19:10, në udhën Qamil Hoxha në Prishtinë. Sipas njoftimit, për këtë rast është arrestuar një person i dyshuar i cili ka sulmuar fizikisht viktimën, me të cilën ishte në lidhje dashurie. s’ raportohet për ndonjë person të lënduar, ndërsa me vendim të […]

Arrestohet i mituri në Lipjan pasi publikoi fotografi me armë


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një të mitur në Lagjen e Re në Lipjan për armëmbajtje pa leje. Arrestimi i të miturit është bërë dje rreth orës 10:50. Sipas njoftimit, deri tek arrestimit i të dyshuarit ka ardhur pasi që i njëjti në facebook kishte ekspozuar një armë. Në lidhje me […]

Prishtinë, arrestohet një burrë pasi tentoi të sulmonte fëmijën tre vjeçar


[ad_1] Është arrestuar një burrë, shtetas i Shqipërisë, pasi ka tentuar të sulmojë fëmijën e tij tre vjeçar. Në raportin e policisë thuhet se bashkëshortja e tij e cila edhe  ka lajmëruar rastin ka deklaruar se pas një mosmarrëveshje me të dyshuarin, bashkëshortin, ky i fundit ka tentuar të sulmojë fëmijën e tyre, por që […]

Gjatë arrestimit, Jakup Krasniqi kishte provuar ta përdorte telefonin, oficerët ia kishin larguar nga dora


[ad_1] Gjykata Speciale ka publikuar raportin e arrestimit të ish kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi. Krasniqi ishte arrestuar mëngjesin e 4 nëntorit në shtëpinë e tij. Në raport, tregohet se derisa oficeri ia arrestimit po ia lexonte Krasniqit të drejtat e tij si i arrestuar, ai kishte kapur telefonin dhe po bënte diçka […]

Kërcënoi se do të vriste mësuesin, arrestohet adoleshenti francez


[ad_1] Policia e Francës njofton se ka ndaluar nxënësin e një shkolle të mesme, i cili kishte kërcënuar se do të vriste një prej mësueve të tij “njësoj si e pësoi Samuel Paty”. 17-vjeçari nga Annecy, një qytet i vogël në juglindje të Francës, iu dërgoi një mesazh privat shokëve të tij ku iu kërkonte […]

Arrestohet një 50-vjeçare për drogë


[ad_1] Vazhdojnë goditjet e njëpasnjëshme ndaj veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Finalizohet operacioni policor i koduar “Stacioni”, i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Forcën Operacionale në DVP Lezhë dhe Komisariatin e Policisë së Lezhës në Shqipëri. Janë sekuestrohen rreth 1.2 kg lëndë narkotike e dyshuar kokainë. Me këtë rastë […]

Milaim Zeka tregon cilat do të jenë arrestimet e radhës nga Specialja


[ad_1] Gazetari Milaim Zeka në DPT te Fidani në T7 ka thënë se do të ketë arrestime të radhës fillimisht nga anëtarët e Shtabit të Përgjithshëm e pastaj në zonat operative. Zeka tha se personat që arrestohen s’ dihen fillimisht me emra por vijnë vetëm si shifra dhe deri në momentin e fundit s’ dihen […]

Gjilan, arrestohet pasi frikësoi një grua për publikim të fotografive intime


[ad_1] Policia e Kosovës e ka arrestuar një person pasi kishte marrë fotografi intime të një gruaje dhe e kishte frikësuar se do t’i publikojë ato. Rasti ka ndodhur në Gjilan më 10 nëntor të këtij viti. Sipas PK-së,  me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje dhe si provë materiale është konfiskuar […]

Arrestohet prizrenasi i dyshuar se rrahu nënën e tij


[ad_1] Dhuna ndaj nënës së tij ishte arsyeja e arrestimit të një personi të dyshuar në fshatin Randobravë të Prizrenit. Policia ka bërë të ditur se dje rreth orës 16:30, është arrestuar i dyshuari pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht nënën e tij. Në lidhje me këtë rast është konsultuar prokurori i shtetit, me […]

I mituri në Gjilan arrestohet për dhunë në familje, sulmoi motrën e alivanosur


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka hapur një rast të dhunës në familje në Gjilan. Sipas njoftimit të bërë, dje rreth orës 21:20, është bërë arrestimi i të dyshuarit të mitur, pasi që i njëjti fillimisht kishte shkaktuar probleme në shtëpi e pastaj dyshohet se pas alivanosjes së motrës së tij, e ka […]

I mituri në Gjilan arrestohet për dhunë në familje, sulmoi motrën pas alivanosjes


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka hapur një rast të dhunës në familje në Gjilan. Sipas njoftimit të bërë, dje rreth orës 21:20, është bërë arrestimi i të dyshuarit të mitur, pasi që i njëjti fillimisht kishte shkaktuar probleme në shtëpi e pastaj dyshohet se pas alivanosjes së motrës së tij, e ka […]

Arrestohet kërcënuesja e Gazmend Muhaxherit


[ad_1] Është arrestuar një femër në lidhje me kërrcënimin në rrjete shoqërore që i është bërëkryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri gjatë ditës së djeshme. Lajmin për Klan Kosovën e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë në Pejë, Fadil Gashi, i cili tha se pas veprimeve hetimore që ka ndërmarrë policia një person (gjinia femër) është identifikuar […]

Arrestohet asistenti i Albin Kurtit


[ad_1] Asistenti i ish-kryeministrit Albin Kurti, Arianit Beqiri është ftuar në Policinë e Kosovës pas përfundimit të instalacionit të tij, “Pakoja e rimëkëmbjes ekonomike” para Qeverisë. Instalacioni “Pakoja e rimëkëmbjes ekonomike” i Beqirit është hapur sot në mëngjes para objektit të qeverisë, si protestë artistike ndaj pakos emergjente të Qeverisë së Kosovës. me anë të […]

Prishtinë, arrestohet shtetasi i huaj, dëmtoi 6 vetura dhe vodhi sende nga to


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një shtetas të huaj nën dyshimin se në parkingun e banesave kishte dëmtuar 6 vetura nga të cilat përveç dëmeve materiale, kishte vjedhur edhe gjësende personale të katër pronarëve. Rasti sipas Policisë ka ndodhur në udhën “Simon Shiroka” dje rreth orës 9:15. Me vendim të prokurorit, […]

Ferizaj, arrestohet i dyshuari për shpërdorim seksual të një djali të mitur


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Fier


[ad_1] Forcat policore kanë arritur ta kapin autorin e dyshuar të ngjarjes që ka ndodhur më 26 tetor në lagjen “Sheq i madh” të Fierit, ku mbeti i vrarë me armë zjarri shtetasi A.T., 50-vjeçar. Pas një pune të mirëorganizuar dhe hetimeve të pandërprera është arritur të kapet i dyshuari F.H., 52-vjeç, banues në Fier. […]

Varu një 50 vjeçar me plumb në kokë, arrestohet autori në Fier


[ad_1] Një 52 vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Fierit, si i dyshuari kryesor për vrasjen e Ahmet Toskës mëngjesin e 26 tetorit. Sipas policisë, në pranga ka rënë F. H., 52-vjeç banues në Fier. ngjarja e rëndë gjë në lagjen “Sheq i Madh” në Fier, ku viktima Toska mori një plumb në […]

Arrestohet një i dyshuar për ngacmim të qytetarëve në një lagje të kryeqytetit


[ad_1] Policia e Kosovës e ka arrestuar një person pasi ka ngacmuar dhe kërcënuar banorët e udhës “Migjeni” në Prishtinë. Sipas PK-së, dy persona kanë raportuar se i dyshuari  ka ngacmuar dhe kërcënuar. “I njëjti në vazhdimësi ngacmon qytetarët e asaj lagjeje. I dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje”, […]

Arrestohet hajduti që ua vodhi çantat grave që po vizitonin varrezat


[ad_1] Policia e Kosovës, Stacioni Policor nё Deçan, ka pranuar informatё nga viktima femer se nё fshatin Strellc i epёrm-Deçan, me datёn 13.11.2020, rreth orёs 15:30, iu ёshtё thyer xhami i pasёm i veturës dhe nga vetura janё vjedhur: nje qant, dokumenta personale, kartelat bankare, njё telefon, dhe shumё e konsiderueshme e parave. Sipas viktimёs […]

Sulmon sigurimin në QKUK, arrestohet


[ad_1] Policia rrugore e Shqipërisë ka arrestuar mëngjesin e sotëm shtetasin me iniciale R. M., 36 vjeç, banues në Hysoverdhë të Vlorës, nën akuzën se tentoi të largohej me mjetin që e drejtonte pa leje drejtimi dhe e ka sulmuar fizikisht zyrtarin policor. “Në aksin rrugor Vlorë-Gjorm, shërbimet e Policisë Rrugore, i kanë bërë shenjë […]

Vlorë, arrestohet pasi gjatë ikjes sulmoi policin


[ad_1] Policia rrugore e Shqipërisë ka arrestuar mëngjesin e sotëm shtetasin me iniciale R. M., 36 vjeç, banues në Hysoverdhë të Vlorës, nën akuzën se tentoi të largohej me mjetin që e drejtonte pa leje drejtimi dhe e ka sulmuar fizikisht zyrtarin policor. “Në aksin rrugor Vlorë-Gjorm, shërbimet e Policisë Rrugore, i kanë bërë shenjë […]

Arrestohet një person që kishte municion


[ad_1] Policia e Kosovës e ka arrestuar një person të cilit i është gjetur municion. Ky operacion ndodhi të enjten në orën 17:20 në komunën e Mitrovicës, ku pas një kontrolli të detajizuar të makinës së personit në fjalë, janë gjetur 1200 fishekë të armës së gjuetisë. I dyshuari L.K., 46 vjecar, është dërguar menjëherë […]

Mitrovicë, arrestohet një i dyshuar që transportonte municion


[ad_1] Policia e Mitrovicës gjatë kontrollit të një veture ka gjetur dhe ka sekuestruar 1200 fishekë të armës së gjuetisë, të enjten. I dyshuari L. F., 46-vjeçar është shoqëruar në stacionin policor dhe me urdhër të gjykatës është kryer edhe bastisja e shtëpisë së tij. Sipas një komunikate për media, si prova materiale janë gjetur […]

Arrestohet pasi uzurpoi banesën nga qershori dhe s’ e liroi


[ad_1] Policia e Kosovës e ka arrestuar një qytetar pasi që i njëjti që nga 23 qershori i këtij viti e ka uzurpuar një banesë dhe s’ ka pranuar ta lirojë. Sipas PK-së, në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit. në këtë kohë, me vendim të të cilit pas intervistimit i dyshuari ndalohet […]

Ishte dënuar nga Gjykata me 20 ditë burg, arrestohet nga policia e Delvinës


[ad_1] Komisariati i Policisë Delvinë njofton se Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Delvinë, në vijim të punës për lokalizimin dhe kapjen e personave të shpallur në kërkim, kanë ndaluar një shtetas 40 vjeç, banues në Korçë. Ndalimi i tij u krye pasi Gjykata e Apelit Korçë e ka dënuar me 20 […]

Prezantohet rrejshëm si zyrtar policor, arrestohet


[ad_1] Një person është arrestuar në orët e para të mëngjesit të ditës së djeshme në Prishtinë, nën dyshimin për prezantim të rremë. Sipas njoftimit të bërë nga ana e policisë, i dyshuari është arrestuar pasi që i njëjti është ndaluar nga policia për legjitimim, dhe i njëjti është prezatuar si zyrtar policor. Tutje, policia […]

Dështon të mbahet shqyrtimi fillestar i rigjykimit në rastin e njohur si “Syri i Popullit”


[ad_1] Ka dështuar të mbahet seanca e shqyrtimit fillestar ndaj të akuzuarve Avni Llumnica, Sadri Ramabaja dhe Bajrush Konjusha, në rastin e njohur si “Syri i Popullit”. Sipas aktakuzës së re, Prokuroria Speciale i akuzon të njëjtit për veprën penale – vrasje e rëndë në tentativë dhe armëmbajtje pa leje. Ky shqyrtimit fillestar s’ arriti […]

U kapën me 2 kg kanabis në automjet, arrestohen 2 persona


[ad_1] Komisariati i Policisë Sarandë njofton se Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, kanë arrestuar në flagrancë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” një  shtetas 25 vjeç, banues në Sarandë dhe  një shtetas 32 vjeç, banues në Finiq, Delvinë. Sipas policisë, arrestimi i tyre është bërë pasi gjatë kontrollit […]

​Arrestohet një infermiere në Angli, akuzohet për vrasjen e tetë foshnjave


[ad_1] Një infermiere nga Anglia u arrestua për herë të tretë sot, por tani nën akuzën se është fajtore për vdekjen e disa foshnjave. Policia thotë se gruaja u arrestua përsëri nën akuzat për vrasjen e tetë foshnjave dhe përpjekjen për të vrarë nëntë të tjera, në një njësi neonatale në Spitalin Chester, në jug […]

Arrestohet i dyshuari në Ferizaj për trafikim me njerëz


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar për trafikim të njerëzve. Sipas policisë, personi në fjalë dyshohet ta ketë trafikuar viktimën F.K. me aftësi të vogla mendore te njerëz të ndryshëm, për rrjedhojë kjo e fundit ka mbetur shtatzënë, transmeton Telegrafi. Lidhur me rastin janë shoqëruar në polici edhe gjashtë persona të tjerë, […]

VIDEO – Qeni zbulon 18 kg kanabis të fshehur në depozitën e karburantit, arrestohet drejtuesi i mjetit


[ad_1] Policia greke ka sekuestruar 18 kg kanabis, e cila transportohej nga një automjet në fshatin Koskë, vetëm pak kilometra nga kufiri me Shqipërinë.Sasia e kanabisit, ecila mendohet se ka hyrë përmes kufirit shqiptar, është zbuluar në depozitën e karburantit të automjetit nga qeni antidrogë i policisë greke. VIDEO  [ad_2]

Arrestohet kryetari i Shoqatës së Gastronomëve


[ad_1] Është arrestuar kryetari i Shoqatës së Gastronomëve, Petrit Kllokoqi. Kllokoqi u dërgua direkt në stacion policor, ndërsa thotë se s’ kanë kërkuar leje nga Policia e Kosovës për organizimin e kësaj proteste. Kllokoqi ka shtuar se ata (policët) kanë qenë në dijeni për protestën që do të organizohej sot. Pas përfundimit të protestes, Kllokoqi […]

Prishtinë, arrestohet i dyshuari për dhunimin e një të miture


[ad_1] Një baba ka raportuar në polici rastin e dhunimit të vajzës së tij. Sipas raportit të policisë, i dyshuari ka kryer marrëdhënie seksuale me vajzën e mitur të raportuesit. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit dërgohet në mbajtje. Rasti ka ndodhur në Prishtinë. [ad_2]

Kërcënoi një vajzë se do t’i publikonte fotot intime, arrestohet gjakovari


[ad_1] Policia e Kosoëvs ka njoftuar se ka arrestuar një burrë në Gjakovë, meqenëse ka shantazhuar një vajzë se do t’ia publikojë disa fotografi në rrjete shoqërore. përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se pas intervistimit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt. “Gjakovë 06.11.2020-10:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar […]

Dënohet me burg i akuzuari që kërcënoi Behgjet Pacollin në lidhje me Specialen


[ad_1] 1 vit burg dhe 500 euro gjobë është dënimi që sot i është shqiptuar Enis Haradini, i akuzuar për kanosje serioze ndaj ish-Ministrit të Jashtëm Behgjet Pacollit. I akuzuari Haradini kishte pranuar fajësinë. Të njëjtit do t’i llogaritet koha e kaluar në paraburgim dhe në arrest shtëpiak. Sipas aktakuzës, nga muaji qershor i vitit […]

Tenton të vjedhë, arrestohet nga policia


[ad_1] Një person i dyshuar për vjedhje është arrestuar dje në Gjakovë. Sipas raportit të policisë, i dyshuari për vjedhje pasi është kapur nga policia s’ ndihej mirë dhe fillimisht është dërguar për trajtim mjekësor. Më pas me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.     [ad_2]

Arrestohet një qytetar në Mitrovicë me një qese të vogël substancë narkotike


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshimtë pasi te i njëjti janë gjetur një qese e vogël substancë narkotike. I dyshuari fillimisht është shoqëruar në stacion policor dhe pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt me urdhër të prokurorit. Rasti ka ndodhur në Mitrovicë dje rreth orës 14:00. [ad_2]

Arrestohet një person në Mitrovicë, pasi dyshohet për vjedhje


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestuar një person nga Mitrovica, pasi i njëjti po dyshohet se ka qenë i përfshirë në shtatë rasteve të veprave penale “vjedhje të rënda”, ku cak i këtyre vjedhjeve ishin pjesë të veturave (katalizatorë). Pas disa provave të siguruara, i akuzuari, F.B., 18 vjec, është arrestuar nga policët. me anë […]

error: Content is protected !!