Renovohet QMF në Dardani, kjo është pamja që ka marrë


[ad_1] Ka përfunduar renovimi i hapësirave të brendshme dhe të jashtme si dhe ka përfunduar fasadimi i QMF V në Dardani dhe Ulpianë. ndërsa në renovim të tërësishëm është QMF IV në udhën “Xhemajl Ibishi”. Këtë e ka bërë të ditur Drejtori i Shëndetësisë, Bujar Gashi, i cili tutje ka treguar se gjithashtu, në përfundim […]

Rrahje në parkingun e marketit në Bardhosh, arrestohen gjashtë persona


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmjen e së shtunës, në fshatin Bardhosh në Prishtinë, janë arrestuar gjashtë persona të dyshuar nën dyshimet për përfshirje në një rrahje. Sipas policisë, rreth orës 19:50, është bërë arrestimi i të dyshuarve të cilët për shkaqe akoma të panjohura, në parkingun e një marketi janë përfshirë  në […]

Policia arreston gjashtë persona për përfshirje në përleshje


[ad_1] Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje në ora 19:50, policia  ka marrë informacionin se në fshatin Bardhosh të Komunës së Prishtinës, ka pasur një përleshje në mes të disa personave. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e dukurisë kanë dalë të gjitha njësitet  e nevojshme policore, me ç’ rast […]

Premtimet e mëdha të Shpend Ahmetit akoma veç në letër


[ad_1] Zgjedhjet lokale të 2017 në kryeqytet ishin me rezultatin më të ngushtë ndonjëherë. Shpend Ahmeti, në atë kohë kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje e fitoi mandatin e dytë për më pak se 300 vota përballë Arban Abrashit të LVV-së. Besimin e qytetarëve të Prishtinës për një mandat të dytë, Shpend Ahmeti e fitoi duke u […]

83 nxënës në Prishtinë të prekur nga Covid-19


[ad_1] Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Shpresa Shala, ka thënë se që nga fillimi i vitit shkollor në komunë janë infektuar 40 mësimdhënës me koronavirus, duke përfshirë këtu edhe drejtorët e shkollave e stafin teknik dhe 83 nxënës. Shala ka treguar se katër shkolla në komunën e Prishtinës kanë kaluar në skenarin C, […]

“Flaka e Janarit” hyn në listën e trashëgimisë shpirtërore


[ad_1] Në vigjilje të 30-vjetorit të manifestimit kulturor “Flaka e Janarit 2021”, ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ia ka dorëzuar vendimin kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, për futjen e këtij manifestimi në trashëgiminë shpirtërore. Dumoshi uroi që ky manifestim të zgjasë për shumë vite. “Sot kemi ardhur me një lajm të mirë […]