Coronavirus: Indian variant cases in the UK rise to 400 and there are now three types


[ad_1] The proportion of UK Covid cases caused by the Indian variant spiked eight-fold in a fortnight at the start of April, MailOnline can reveal. Four hundred cases of the strain – linked to an explosion of cases in India – have now been detected in Britain since it was first spotted in February. While it […]

Moderna vaccine sparks blood clot fears as patient shares how he thought he was going to die


[ad_1] A Colorado man claims he developed blood clots after receiving a dose of the Moderna coronavirus vaccine.  Jeff Johnson, of Brighton, ended up in the emergency room after experiencing pain and swelling in his left leg, reported KDVR. Johnson was diagnosed with deep vein thrombosis (DVT), which is when a clot forms in a […]

Covid UK: Daily deaths HALVE in a week to 13 while cases rise 29%


[ad_1] Daily Covid cases have jumped by nearly a third in a week, official figures revealed today in the first sign that England’s four-day Easter weekend may have fuelled a spike in transmission. Department of Health bosses posted another 3,568 positive tests across the UK – the highest daily toll since April 1. Deaths have […]

Britain’s Covid cases drop by 13% in a week to 4,654 while deaths rise slightly to 23


[ad_1] Britain’s daily Covid cases have dropped 13 per cent in a week with 4,654 more infections today, official figures have revealed.  Deaths have risen slightly to 23 — up from 17 last Monday. But the Department of Health’s official fatality toll relies on registrations, meaning day-to-day counts can fluctuate.  Experts would be baffled by […]

Covid UK: Daily Covid deaths HALVE in a week to 56 while new cases fall 25% to 4040


[ad_1] Britain’s daily Covid death toll has halved in a week, official figures revealed today amid mounting calls for Boris Johnson to lift lockdown restrictions quicker. Department of Health bosses posted 56 lab-confirmed fatalities and another 4,040 coronavirus cases — down 25 per cent on last Tuesday. It comes after the Office for National Statistics […]

England’s R rate remains stable and is between 0.8 and 1, SAGE says


[ad_1] England’s coronavirus R rate has not changed since last week, No10’s scientific advisers claimed today. SAGE estimated the figure — the average number of people each infected person passes the virus on to — was still between 0.8 and 1.0. But the panel of top experts warned the rate may now be as high as […]

Jurgen Klopp jep lajmin e hidhur: Ky lojtar do të mungojë deri në vitin 2021


[ad_1] Jurgen Klopp thotë se ai s’ ka lojtarë të mjaftueshëm për të bërë ndryshime në skuadrën e tij për duelin kundër Ajax, me Thiago Alcantara që do të mbetet jashtë deri në vitin 2021. James Milner u dëmtua në barazimin e së shtunës 1-1 ndaj Brighton, me ç’rast i ka shtuar problemet për Klopp, […]

Liverpooli dështon të fitojë ndaj Brightonit (VIDEO)


[ad_1] Liverpooli ka barazuar me rezultat 1-1, ndaj Brightonit në kuadër të xhiros së 10-të në Premierligë. Vendasit e kishin mundësinë të kalojnë në epërsi në minutën  e 20’, me Maupayn, por ky i fundit e humbi penalltinë. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0. Diogo Jota e kaloi Liverpoolin në epërsi në minutën […]

Mbyllet pjesa e parë Brighton – Liverpool, mësoni rezultatin


[ad_1] Një penallti e humbur nga vendasit dhe një gol i anuluar nga VAR-i për mysafirët. Ishte kjo gjithçka që u pa në pjesën e parë mes Brightonit dhe Liverpoolit, në të cilën mysafirët ishin diçka më kërkues, por që asnjëra palë s’ arriti të konkretizojë, përcjell GazetaBlic. Me siguri se kampionët aktualë s’ do […]

Formacionet zyrtare: Brighton – Liverpool


[ad_1] Kampioni aktual, Liverpooli, në kuadër të xhiros së dhjetë të Premier Ligës, i shkon Brightonit në udhëtim. “The Reds” ndajnë pozitën e parë bashkë me Tottenhamin, me nga 20 pikë të arkëtuara pas nëntë javësh, andaj synojnë që këtë seri pozitive ta vazhdojnë edhe më tutje, përcjell GazetaBlic. Në anën tjetër, vendasit, përkundër faktit […]

Formacionet e mundshme: Brighton – Liverpool


[ad_1] Kampioni aktual, Liverpooli, në kuadër të xhiros së dhjetë të Premier Ligës, i shkon Brightonit në udhëtim. “The Reds” ndajnë pozitën e parë bashkë me Tottenhamin, me nga 20 pikë të arkëtuara pas nëntë javësh, andaj synojnë që këtë seri pozitive ta vazhdojnë edhe më tutje, përcjell GazetaBlic. Në anën tjetër, vendasit, përkundër faktit […]

Hani çokollatë dhe pini verë Po qe se doni të jetoni më gjatë – Gazeta Tribuna


[ad_1] Sipas një studimi të ri, personat që konsumojnë verë dhe çokollatë rigjenerojnë qelizat e vjetra të tyre andaj jetojnë më gjatë. Një përbërës i gjendur në çokollatë të zezë dhe verë të kuqe do të iu ripërtërijë qelizat tuaja, shkruan “Independent”. Kërkuesit nga Univeristetet Exeter dhe Brighton kanë zbuluar se ky përbërës i bën […]

Ancelotti para ndeshjes: Solskjaer është përgjegjës për rezultatet e Manchester United


[ad_1] Një super ndeshje na pret sot në Premier League. Pas 4 fitoreve radhazi në kampionat, Evertoni i Carlo Ancelottit s’ e njeh suksesin që prej 3 tetorit, kur triumfonte 4-2 ndaj Brighton, ndërsa më pas ka regjistruar një barazim me Liverpoolin e dy humbje radhazi, të cilat e zbritën nga vendi i parë në […]

Everton – Manchester United, mund të jetë ndeshja e fundit për trajnerin Solskjaer


[ad_1] Një super ndeshje na pret sot në Premier League. Pas 4 fitoreve radhazi në kampionat, Evertoni i Carlo Ancelottit s’ e njeh suksesin që prej 3 tetorit, kur triumfonte 4-2 ndaj Brighton, ndërsa më pas ka regjistruar një barazim me Liverpoolin e dy humbje radhazi, të cilat e zbritën nga vendi i parë në […]

Andi Zeqiri i bashkohet Brightonit


[ad_1] Sulmuesi kosovar, Andi Zeqiri iu është bashkuar skuadrës angleze Brighton Hove Albion. Andi Zeqiri pas një sezoni të mirë te skuadra zviceriane Lausane, iu është bashkuar skuadrës nga Premierliga. 21 vjeçari ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me anglezët. Zeqiri do ta bartë numrin 29 te Brightoni. ✍️ Albion have completed the signing of striker […]