Skandaloze: Gazetari i ndan femrat për shtëpi dhe femrat për seks


Skandalet e gazetarëve nuk kanë të ndalur. Një tjetër skandal ka ndodhur ku një gazetar i ndan femrat në dy grupe: femra që janë për shtëpi dhe femra që janë për seks. Në emisionin e Rudinës në Tv Klan, është trajtuar një temë mjaft interesante “çfarë pëlqejnë gratë tek një burrë apo anasjelltas”. Të gjithë […]

Gabimet që prindërit bëjnë me fëmijët para dhe pasi të divorcohen


[ad_1] Prindërit herë pas here thonë fjalë të pamenduara sidomos me fëmijët, por duhet patur shumë kujdes me to gjatë proçesit të divorcit. Jo vetëm pasi gjërat që thonë mund të jenë një pengesë për kujdestarinë e fëmijës por edhe pasi demtojnë personat e dashur. Shprehjet apo fjalitë që s’ duhet të thoni në sy […]

Pse ndarja është e dëmshme për shëndet? Ç’duhet ndërmarrë për ta bërë më të lehtë dhe më të përballueshme


[ad_1] Sëmundjet e zemrës, stresi, depresioni, shkurtimi i jetës… Ndarja ndikon në të gjitha! Dr. Samire Gashi – Braina,Psikiatër Ndarja lë gjurmë jo vetëm në aspektin emocional, por edhe në shëndetin trupor: Sëmundjet e zemrës – Më tepër janë të atakuar personat e ndarë rrezikut për sëmundje të zemrës në raport me personat që s’ janë […]

Sëmundjet, Pse Gratë Diagnostikohen Më Vonë Se Burrat – Zbuloni Arsyet


[ad_1] Një studim i ri Danez ka zbuluar se kur vjen puna tek sëmundjet, gratë diagnostikohen më vonë se burrat. Të dhënat e studimit  të cilit i referohet AgroWeb.org tregojnë se kur vjen puna tek sëmundja e kancerit, një grua diagnostikohet të paktën 2 vjet e gjysmë më vonë se një  burrë. Sa i përket diabetit […]

Arsyeja pse disa njerëz na tërheqin si magnet


[ad_1] A keni menduar ndonjëherë se cilat janë arsyet pse na tërheqin njerëz të caktuar ndërsa s’ i vërejmë të tjerët? Secili prej nesh ka menduar një herë në jetën e tij pse na tërheqin njerëz të caktuar dhe pse ndiejmë emocione ndaj tyre që në shikimin dhe takimin e parë. Thjesht, ato përmbajnë atribute […]

Pas një jave në kujdes intensiv, vdes kosovarja e cila dyshohet se u rrah nga burri në Zvicër


[ad_1] Kosovarja F.B ka humbur jetën në Zvicër, pas një jave në kujdesin intensiv, shkruan media zvicerane ’20 minuten’. Më 12 mars, dyshohet se gjë një konfilikt mes çiftit N.B dhe F.B që përfundoi me dhunë fizike. Gjithçka gjë në shtëpinë e tyre në Schafisheim. Çifti kishte tre fëmijë nga lidhja bashkëshortore, ndërsa njëra nga […]

Pse burrat dobësohen më shpejt se gratë, tregon studimi


[ad_1] Po qe se ju dhe partneri juaj keni vendosur ndonjëherë të ndiqni të njëjtën dietë për të humbur peshë, ju mund të keni vënë re se ai është në gjendje të humbasë kilogramët e tepërt shumë më shpejt se ju. Diçka e ngjashme ndodh në të kundërt. Po qe se të dy s’ ndiqni […]

Detaje rreth vrasjes në Emshir: Burri dyshohet se fillimisht vrau ish-gruan, pastaj veten


[ad_1] Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka njoftuar se pas pranimit të informatës nga policia për dy persona të pa jetë në lagjen “Emshir”, në Prishtinë. “Prokurori kujdestar i këtij departamenti menjëherë ka dalë në vendin e dukurisë bashkë me njësitë tjera relevante. Ekipi mjekësor ka konstatuar dy trupa të pajetë, […]

VIDEO: U rrëzua me avion dhe mbijetoi për 36 ditë në pyje i vetëm, shpëtohet piloti brazilian


[ad_1] Më 28 janar të këtij viti, aeroplani me të cilën po udhëtonte piloti brazilian, Antonio Sena u rrëzua në Amazonë dhe ai 36 ditë i ka kaluar në atë rajon. Kur është gjetur, Antonio paraqitej në kushte të rënduara shëndetësore dhe kishte humbur plot 25 kilogramë. Sipas mediave lokale, aeroplani i drejtuar nga Sena […]

Punët në shtëpi po izolojnë gratë, janë nënçmuar gjithnjë dhe s’ njihen si punë


[ad_1] Qendra për Informim, Kritikë dhe Aksion – QIKA organizoi aksion simbolik për shënimin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas, ndërsa u tha se punët e papaguara po izolojnë gratë brenda shtëpisë. Jonida Molliqaj nga kjo qendër tha se gatimi, pastrimi e hekurosja grave ua marrin shumicën e kohës gjatë ditës, duke qenë shpesh të varura […]

ME SHKAS: PËR ATA QË NA SULMOJNË NË VENDIN E PUNËS DHE ATA QË ME APO PA VETËDIJE I KONTRIBUOJNË KËSAJ KLIME


ME SHKAS: PËR ATA QË NA SULMOJNË NË VENDIN E PUNËS DHE ATA QË ME APO PA VETËDIJE I KONTRIBUOJNË KËSAJ KLIME Shkruan: Dr. Sami Uka Jemi të veçantë, madje të përqudshëm apo si na thanë ‘sui generis’. Për shumçka. Covidi na ka përçudnuar edhe më shumë.Del burri i botës pa asnjë masë mbrojtëse bredh […]

Unë jam një nënë dhe po kërkoj mënyrë si t’i bëj brenda 24 orëve të gjitha gjërat që më kërkohen


[ad_1] Unë jam nënë. Kam 3 fëmijë. Kam shkuar tek mjeku i familjes posa kam probleme me kujtesën dhe kam vështirësi të përqendrohem. Mjeku i familjes më thotë që nevojitet të fle 8 orë në ditë. Kam dhembje shpine. Më nevojitet të ushtroj 2-3 herë në javë. Mësuesi i djalit tim të madh thotë se fëmija ka nevojë për mbikëqyrje kurse kryen detyra shtëpie. Alergologu i fëmijës […]

10 kuriozitete të veçanta që ndoshta iu sjellin pak buzëqeshje


[ad_1] Në këto kohë krize, stresesh, problemesh, lajmesh të hidhura duhet një dozë e vogël lumturie apo jo! Ja 10 kuriozitete që ndoshta do t’ju sjellin pak buzëqeshjen! 10- Lundërzat, kur flenë në ujë, mbahen për dore që të mos humbin! A e dinit se lundërzat, shpesh në mënyrë të pavetëdijshme, i zë gjumi duke […]

VIDEO / Basha duke gatuar, gruaja e filmon teksa hedh piperin: Të lutem mos e posto në Instagram


[ad_1] Përveçse një politikan, kryedemokrati Lulzim Basha di të jetë edhe një burrë i përkushtuar në familje, apo një kuzhinier i mirë. Mbrëmjen e djeshme, bashkëshortja e Bashës, Aurela e ka filmuar kryedemokratin duke gatuar. Basha shihet teksa hedh piper mbi tiganin që po gatuan dhe në një moment vë re që e shoqja po […]

Njihuni me Fahrije Hotin, imazhin e fuqishëm të Kosovës


[ad_1] Fahrije vjen nga Krusha e Madhe, e njohur edhe si Fshati i Vejave të Luftës. Gjatë luftës në Kosovë, një nga masakrat më të këqija ndodhi në këtë fshat, ku u vra e gjithë popullsia mashkullore e fshatit. Grave të fshatit s’ u janë kthyer kurrë eshtrat e të dashurve të tyre. Deri më […]

Jill i tha 5 herë ‘Jo’ propozimit për martesë të Biden. Historia e veçantë e dashurisë së Çiftit të Parë të Amerikës


[ad_1] Joe dhe Jill Biden kanë qenë gjithmonë krenarë për marrëdhënien e tyre të ngushtë. Kanë përjetuar bashkë sfida, si kjo fushatë, fitore, si zgjedhja president dhe humbje të mëdha, si ajo e djalit të tyre. Të gjitha këto i kanë afruar edhe më shumë bashkë. Ndaj pak minuta para se të betohej si President […]

VIDEO/ ‘Erdogan s’ bën më nëna’, spitali i ri frymëzon fierakët, i bëjnë këngë presidentit turk


[ad_1] Premtimi i dhënë nga Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan për ndërtimin e Spitalit të ri të Fierit dhe mbështetja e tij për Shqipërinë pas tërmet shkatërrues të një viti më parë s’ i ka shpëtuar as vargjeve të mjeshtrit të polifonisë, Guri Rrokaj. Ky i fundit dhe grupi i tij në këngën kushtuar Erdoganit […]

Dashuria e vërtetë e pajis njeriun me besim të plotë [dukuri Interesante]


[ad_1]  Aeroplani çante mes reve drejt destinacionit përfundimtar, ndërkohë që disa nga pasagjerët i kishte zënë gjumi, e të tjerë bisedonin. Në një moment, aeroplani e humbet ekuilibrin dhe të gjithë i mbërthen paniku, përveç një fëmije të vogël. Ai dukej sikur s’ i ndjen problemet me të cilat përballej aeroplani. Përbri tij, ishte ulur […]

Flet nëna shqiptare që lindi trenjakët në orët e para të vitit 2021 në Zvicër


[ad_1] Nëna shqiptare, Ardiana Aliaj, është gruaja që lindi trenjakët e parë në Zvicër më 1 janar 2021. Ajo flet për shtatzëninë, lindjen dhe gjithashtu edhe për gëzimin që kanë dy fëmijët e saj më të mëdhenj me tre të posalindurit. Ardiana Alijaj është nëna e cila lindi trinjakë në orët e para të vitit […]

Nena po e fajson gruan time per çdo gje, me dhimbset derisa e ka pyetur edhe kur te shkoj te prinderit e saj!


[ad_1] Nena po e fajson gruan time per cdo gje, me dhimbset derisa e ka pyetur edhe kur te shkoj te prinderit e saj! – Anonim ju lutem po shkruja per te treten her ktu me fb e nje miku te zemres time. Jom i martuar me nje grua me shkusi me pelqej shum ne […]

FOTO: “Mbështetëse e zjarrtë e Trump”, kush ishte 35-vjeçarja që u vra gjatë sulmit në Kongres


[ad_1] Protesta e dhunshme e mbështetësve të Donald Trump la katër të vdekur ditën e mërkurë, kur ata sulmuan Kongresin amerikan, ndërsa aty pritej certifikimi i Joe Biden si Presidenti i SHBA. Mediat amerikane shkruajnë se një nga viktimat, gruaja që u qëllua dhe u vra nga policia, ishte një veterane e Forcave Ajrore të […]

KUSH ËSHTË FAJTOR PËR INFERTILITET, GRUAJA APO BURRI?


KUSH ËSHTË FAJTOR PËR INFERTILITET, GRUAJA APO BURRI? Një kohë të gjatë është besuar se vetëm gruaja është përgjegjëse për infertilitet apo për sterilitet. E veçanërisht në kohërat e shkuara, por edhe në shoqëritë e sotme primitive, gruaja është konsiderua si fajtorja e vetme pse një çift nuk ka pasur fëmijë. Madje, në praktikën time […]

Në “arrest shtëpie”, italiani thyen masën dhe shkon në polici: s’ rri dot me gruan


[ad_1] Një italian ka thyer masën e sigurisë “arrest në shtëpi”, vetëm se s’ donte të qëndronte në banesë më gruan e tij. I dënuari u largua nga shtëpia në Crotone, duke thyer ligjin ndërsa vajti në stacionin më të afërt policor. “Më mirë të shkoj në burg sesa të rri në shtëpi me gruan […]

ngjarja tragjike në Pozharan: Dyshohet se burri vrau gruan, dy djemtë dhe veten


[ad_1] ngjarja e rëndë ku katër persona dyshohet se janë vrarë me armë zjarri në fshatin Pozharan të Vitisë është një krim i rëndë në familje. Një i afërm me familjen ka konfirmuar për Klan Kosovën se kryefamiljari e ka vrarë bashkëshorten, dy djemtë dhe në fund edhe veten. Sipas këtyre burimeve, dorasi është mërgimtar […]

Detaje të vrasjes së tre policëve në Francë, sulmuesi gjendet i vdekur – ministri i Punëve të Brendshme deklarohet për sulmin e tmerrshëm


[ad_1] Burri i dyshuar për vrasjen e tre policëve në pjesën qendrore të Francës, është gjetur i vdekur ka bërë të ditur në Twitter, ministri i Brendshëm francez, Gerald Darmanin. Tre policët janë vrarë dhe një tjetër është plagosur gjatë të shtënave që kanë ndodhur brenda një shtëpie në një fshat, ku policët reaguan pas […]

Vrasja dhe copëtimi i çiftit shqiptar, arrestohet ish e dashura e djalit të tyre


[ad_1] Vijojnë hetimet intensive të autoriteteve italiane lidhur me vrasjen e çiftit shqiptar Shpëtim dhe Teuta Pasho, të zhdukur që prej vitit 2015. Sipas asaj që raporton TGCom, një grua është arrestuar për rastin në fjalë. Bëhet fjalë për të dashurën e djalit të çiftit (në atë kohë), i cili është në një burg në […]

Podujevë: Burri i dehur rrah gruan e fëmijët


[ad_1] Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar për një rast të dhunës familjare në rajonin e Prishtinës, shkruan IndeksOnline. Në bazë të raportit një burrë nga komuna e Podujevës nën ndikimin e alkoolit ka rrahur gruan dhe fëmijët e tij. I dyshuari është dërguar në mbajtje. “Podujevë 16.12.2020 – 20:40. Është arrestuar […]

Përse Enët e Gjakut Tek Gratë Plaken Më Shpejt


[ad_1] Studimet më të fundit, thonë se enët e gjakut tek organizmi i një gruaje plaken më shpejt se ato tek trupi i një burri. Sipas specialistëve, procesi i plakjes së enëve të gjakut tek gratë nisë që në të tridhjetat. Një gjë e tillë, nxit jo vetëm rritjen e tensionit të gjakut por edhe […]

hollësitë dhe rrëfimi i fqinjit rreth dukurisë, pasi shqiptari nga Kosova vrau kunatën dhe plagosi vëllanë në Gjermani


[ad_1] Pasi një grua (33) u qëllua në Löhne-Gohfeld, një komision i vrasjeve në Bielefeld të Gjermanisë filloi hetimin e tij të shtunën në mbrëmje vonë. Kështu raportojnë mediat gjermane, sipas të cilave, autori i krimit (48) ka qenë i plagosur rëndë, si dhe një tjetër është plagosur rëndë gjithashtu. Sipas informacioneve të medieve gjermane, përcjell […]

IBAS, gjithandej


[ad_1] Një grua është raportuar e zhdukur nga burri i saj. Policia e Kosovës njofton se rasti ka ndodhur në udhën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë të Jugut, dje rreth orës 10:30. Ankuesi ka raportuar se bashkëshortja e tij është larguar nga shtëpia dhe s’ dihet asgjë për vend ndodhjen e saj. The post Masat kundër […]

Raportohet e zhdukur një grua në jug të Mitrovicës


[ad_1] Një grua është raportuar e zhdukur nga burri i saj. Policia e Kosovës njofton se rasti ka ndodhur në udhën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë të Jugut, dje rreth orës 10:30. Ankuesi ka raportuar se bashkëshortja e tij është larguar nga shtëpia dhe s’ dihet asgjë për vend ndodhjen e saj. [ad_2]

Zhduket një grua në Mitrovicë


[ad_1] Një grua është raportuar e zhdukur në qytetin e Mitrovicës. Sipas raportit policor, ngjarja ka ndodhur të premten në orën 10:30 në udhën “Mbretëresha Teutë”. Rastin në polici e ka raportuar burri i gruas së humbur, transmeton Telegrafi. “Ankuesi mashkull  kosovar ka raportuar se bashkëshortja e tij, viktima femër  kosovar e është larguar nga […]

Burri nga Mitrovica ankohet në Polici se gruaja i ka iku në drejtim të paditur


[ad_1] Në raportin 24 orësh të Policisë bëhet e ditur se një burrë nga Mitrovica është ankuar se bashkëshortja i ka ikur nga shtëpia dhe s’ di asgjë për vendndodhjen e saj. shkruan Gazeta Blic. Rr. Mbretëresha Teute, Mitrovicë Jug 04.12.2020 – 10:30. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se bashkëshortja e tij, viktima femër kosovar […]

dukuri e rëndë në Malishevë, fëmijët ndalojnë babain deri sa tentoi ta ther nënën e tyre


[ad_1] Disa fëmijë kanë ndaluar babain e tyre deri sa ky i fundit tentoi që me thikë ta theri me thikë nënën e tyre. Kjo ka ndodhur në Komunën e Malishevës mbrëmë ndërsa rasti është lajmëruar mëngjesin e sotëm. Lajmin e ka konfirmuar për KALLXO.com, Zëdhënësi i Policisë në Gjakovë, Nysret Xhurkaj. I njëjti ka […]

Një familje nga Kosova sfidoi shtetin gjerman – refuzuan të testohen për COVID-19


[ad_1] Një familje nga Kosova që po jeton në Gjermani dolën të jenë problem për shtetin gjerman, pasi disa anëtarë të kësaj familjeje  refuzuan ta kryejnë testin për COVID-19. Në këtë familje 30-anëtarëshe  dolën disa persona të infektuar me këtë sëmundje, por pjesa tjetër e familjes po refuzonin të testoheshin. Situata me kosovarët kishte shkuar […]

Bëri sherr me gruan, 48-vjeçari bën 450 km rrugë në këmbë për të qetësuar nervat


[ad_1] Një burrë në Itali ka zgjedhur një mënyrë aspak të zakontë për t’u qetësuar pasi pati një zënkë me bashkëshorten e tij. Siç raportojnë mediat itakiane, 48 vjeçari filloi të ecte për të qetësuar nervat në Como dhe përfundoi në Fano. Ai përfundoi duke përshkuar 450 kilometra në këmbë dhe u ndalua në të […]

Burri pranon vrasjen e të paktën 25 grave në Rusi


[ad_1] 38 vjeçari Radik Tagirov, raportohet se ka pranuar vrasjet, pas identifikimit nga provat e ADN dhe shenjat e këpucëve. Hetuesit në Rusi thonë se kanë kapur njeriun përgjegjës të të paktën 25 vrasjeve, të njohur ndryshe si “maniaku i Vollgës”. Autoritetet thonë se Radik Tagirov, ka pranuar serinë e vrasjeve të 26 grave të […]

Ja cili është dallimi në mes xhelozisë së mashkullit nga ajo e femrës


[ad_1] Një femër mund të ketë reputacionin për t’u transformuar në një përbindëshe sy-gjelbër kur i dashuri apo burri i saj fle edhe me dikë tjetër, por studimi i ri tregon se një mashkull bëhet edhe më xheloz në të njëjtin skenar. Në një sondazh të rreth 64,000 amerikanëve, tradhtia seksuale ishte më drithëruese për […]

Fushë Kosovë: Burri raporton gruan për rrahje me kabllo


[ad_1] Një burrë e ka raportuar gruan e tij në Policinë e Kosovës për dhunë në familje. Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovës, burri është ankuar se bashkëshortja e tij, pas një mosmarrëvshjeje, e ka sulmuar atë me kabllo. Viktima e këtij sulmi ka marrë trajtim mjekësor, ndërsa rasti në fjalë ka shkuar në […]

Biden do të nominojë Janet Yellen Sekretare të Thesarit


[ad_1] Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden ka përmendur emrin e ish-shefes së Rezervave Federale, Janet Yellen si të nominuar për Sekretare të Thesarit. Vetëm po të konfirmohet nga Senati, ajo do të kthehet në gruan e parë që do ta mbajë këtë pozitë. Ajo është një prej shumë grave të zgjedhura për pozita kyçe […]

Burri dyshon se gruas së tij e cila vdiq gjatë intervenimit s’ ju vendosën stendat


[ad_1] Një vdekje e dyshimtë është raportuar se ka ndodhur dje rreth orës 15:20, në një spital në Prishtinë. Policia ka bërë të ditur se një burrë ka raportuar në polici se gruaja e tij ka humbur jetën gjatë një intervenimi në një spital. Sipas ankuesit, gruaja e tij ka vendosur disa stenda para disa […]

I vdes gruaja në spital, dyshon se mjekët s’ ia vendosën stendat aspak


[ad_1] Një grua ka humbur jetën gjatë një intervenimi në spital. Burri i saj ka kërkuar nga policia që të hetojë rastin e saj përse dyshon se pavarësisht vendosjes së stendave tek gruaja e tij para disa muajve, gjendja e saj s’ u përmirësua. Ai dyshon se këto stenda s’ janë vendosur aspak. Trupi i […]

Përleshje në stacionin e autobusit në Gjermani, vritet një 28 vjeçar


[ad_1] Një skenë e krimit ka ndodhur pranë një stacioni të autobusit në Augsburg të Gjermanisë. Një 28 vjeçar u vra pas një grindjeje që pati me një çift. Fillimisht viktima ishte plagosur por, s’ arriti tu mbijetojë plagëve. Siç njoftoi policia të shtunën, burri vdiq në vendin e dukurisë. Çifti thuhet se iku në […]

Burri sulmon fizikisht gruan në Prishtinë


[ad_1] Një grua na komuna e Prishtinës ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga burri i saj. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të mërkurën rreth orës 18:50, transmeton Telegrafi. Viktima ka marrë menjëherë trajtim mjekësor dhe s’ ka pranuar të kthehet në shtëpi. “Viktima femër kosovare ka raportuar se bashkëshorti i […]

Çifti kosovar ka 13 vite që lufton për pasaportën zvicerane: sërish i refuzohet


[ad_1] Stephan Felber, në 28 vitet e tij si Sekretar i Përgjithshëm në Departamentin e Drejtësisë dhe Sigurisë, ai s’ kishte hasur në asgjë të krahasueshme E Mërkurë, 25 Nëntor 2020 – 21:06 albinfo.ch Një kontest rekord për nga gjatësia për një pasaportë të kuqe: Një çift kosovar po lufton prej 13 vitesh për natyralizim […]

8 vjet e gjysmë burg kosovares për tentimvrasje të burrit, skena të rënda në gjykatë


[ad_1] Gjykata e shpalli fajtore gruan për tentimvrasje me dashje dhe mashtrim të shërbimit të ndihmave sociale dhe e dënoi atë me tetë vjet e gjysmë burg. Ajo gjithashtu duhet të largohet nga Zvicra për shtatë vjet E Mërkurë, 25 Nëntor 2020 – 20:09 albinfo.ch Skena dramatike janë parë sot, pas dënimit të shqiptuar nga […]

Gruaja në Gjakovë raporton për dhunën seksuale që burri ushtronte ndaj saj


[ad_1] Policia e Kosovës ka raportuar për një rast të dhunës në familje në Gjakovë. Sipas njoftimit, para katër ditëve, rreth orës 05:00 të mëngjesit, viktima ka raportuar se burri i saj ka ushtruar dhunë fizike dhe dhunë seksuale ndaj saj. Në lidhje me këtë rast është arrestuar i dyshuari dhe me urdhër të prokurorit […]

Çfarë duhet Të Hajë Një Burrë Për Mëngjes Për Shëndet të Fortë?


[ad_1] specialistët thonë se genet janë përcaktuese për vetëm 30% të shëndetit të një burri. Pjesa tjetër përcaktohet nga stili i jetesës.  Tek ky i fundit përfshihet padyshim edhe ushqyerja, racionet dhe vaktet. Ndër vaktet më të rëndësishme për shëndetin e një burri (por edhe të cdo njeriu patjetër) është mëngjesi. Një studim i vitit 2019  të […]

Pejë, dy persona arrestohen për sulm ndaj dy të tjerëve


[ad_1] Dy burra janë arrestuar pas një sulmi ndaj një burri dhe gruaje në udhën ‘Zymer Smajlaj’ në Pejë. Në raportin e policisë thuhet se viktimat kanë marrë trajtim mjekësor, ndërsa të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, me vendim të prokurorit. Incidenti ka ndodhur dje rreth orës 13:30. [ad_2]

Prizren, burri sulmon seksualisht një grua


[ad_1] Një burrë në Prizren është arrestuar pasi në ndikim të alkoolit ka sulmuar seksualisht një grua. Policia s’ raporton për lëndime trupore. I dyshuari, sipas raportit policor, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Incidenti ka ndodhur dje rreth orës 18:30. [ad_2]

E tmerrshme: Burri i dytë tenton ta përvëlojë e t’ia pres fytin djalit të gruas


[ad_1] Sot në Stacionin Policor Jugu, në Prishtinë është inicuar rasti Dhunë në Familje. I njëjti rast ka ndodhur në udhën “Kalaja e Prizrenit” në kryeqytet. Emisioni i INDOKS: ndërsa burime të Indeksonline mësojnë se viktima është L.T, e cila ka deklaruar se sot rreth orës 14:00, derisa ishte në banesën e saj, së bashku […]

Shokuese: Burri i dytë tenton ta përvëlojë e t’ia pres fytin djalit të gruas, në Prishtinë


[ad_1] Sot në Stacionin Policor Jugu, në Prishtinë është inicuar rasti Dhunë në Familje. I njëjti rast ka ndodhur në udhën “Kalaja e Prizrenit” në kryeqytet. ndërsa burime të Indeksonline mësojnë se viktima është L.T, e cila ka deklaruar se sot rreth orës 14:00, derisa ishte në banesën e saj, së bashku me djalin 3 […]

Prekëse: Vajza siriane humbi këmbën, shpreson të ecë përsëri


[ad_1] Një vajzë siriane tetë vjeçare që ka humbur njërën këmbë shpreson të marrë trajtim në Turqi dhe të jetë në gjendje të ecë përsëri. Fatma Nasuh humbi këmbën kur ishte vetëm tre vjeçare dhe që nga ajo kohë po ecën me paterica, shkruan Anadolu. Fatma ecën tre kilometra me paterica çdo ditë për të […]

Prekëse: Vajza siriane humbi këmbën, shpreson të marrë trajtim në Turqi


[ad_1] Një vajzë siriane tetë vjeçare që ka humbur njërën këmbë shpreson të marrë trajtim në Turqi dhe të jetë në gjendje të ecë përsëri. Fatma Nasuh humbi këmbën kur ishte vetëm tre vjeçare dhe që nga ajo kohë po ecën me paterica, shkruan Anadolu. Fatma ecën tre kilometra me paterica çdo ditë për të […]

Australi, vdes një person nga sulmi i peshkaqenit


[ad_1] Një burrë është vrarë nga një peshkaqen pranë një plazhi të njohur në Australinë Perëndimore. Kjo ndodhi gjë pranë Cable Beach. Burri u nxor nga uji por më vonë u shpall i vdekur, raporton BBC. “Policia mund të konfirmojë që burri ka ndërruar jetë tragjikisht”, tha Policia e Australisë Perëndimore në një deklaratë. Plazhi […]

Rrahu për vdekje e më pas i dogji trupin, dënohet 36-vjeçari


[ad_1] Jonathann Daval, 36-vjeç, është dënuar sot nga një gjykatë në Francë, pasi akuzohen për vrasjen e gruas të tij. Po ashtu mbi 36-vjeçarit rëndonte dhe akuza për zhdukjen e trupit të viktimës, pasi e kishte djegur atë pasi e kishte vrarë. Trupi i djegur i Alexia Daval u gjet në një pyll pranë qytetit […]

Prokurori: 16 vjet burg për kosovaren që tentoi të mbyste të shoqin me helm


[ad_1] Sipas prokurorit, kosovarja 53 vjeçe, duhet të dënohet me 16 vjet burg dhe 15 vjet dëbim nga Zvicra për veprën penale tentim vrasjeje E Premte, 20 Nëntor 2020 – 17:35 albinfo.ch Në procesin gjyqësor për tentim vrasjeje që po zhvillohet në Gjykatën e Qarkut në Cyrih kundër një çifti kosovar, të enjten, prokurori ka […]

Mrekulli në kohë koronavirusi: Një paciente me Covid-19 sjell në jetë binjakët, ndërsa vetë ishte në koma


[ad_1] Një paciente e infektuar me Covid-19 ka sjellë në jetë dy binjakë ndërsa ishte në gjendje kome. Kur gruaja u zgjua nga koma e kishte shumë të vështirë të besonte se binjakët ishin dy fëmijët e saj. Kjo mund të quhet vërtet një mrekulli në kohë koronavirusi. Perpetual Uke, konsulente e reumatologjisë në qytetin […]

Nodh në Australi: I gjithë rajoni jugor izolohet shkaku i një gënjeshtre të punëtorit të picerisë


[ad_1] Policia australiane ka thënë se rajoni i Australisë Jugore ka vendosur të futet në izolim duke u mbështetur në gënjeshtrën e një punëtori të picave, i cili kishte thënë se ka pasur kontakte me një piceri. Izolimi i rreptë filloi të mërkurën pasi autoritetet regjistruan 36 raste, përfshirë rastet e para të transmetimit lokal […]

Arti në zi: COVID-19 i merr jetën aktorit të njohur shqiptar të Teatrit


[ad_1] Aktori i njohur i teatrit dhe estradës së Fierit, Fatmir Xhelili, ka humbur sot jetën si pasojë e koronavirusit. Mësohet se aktori i njohur vuante edhe nga një sëmundje bashkëshoqëruese. Prej disa ditësh gjendja e aktorit ishte rënduar, ndërsa s’ mundi të fitonte betejën me Covid-19. Xhelili ishte shtruar në spitalin Infektiv prej disa […]

Divorci i bujshëm: Trump dhe Melania ndahen në janar, ja sa para përfiton Zonja e Parë


[ad_1] Do të dekorojë Shtëpinë e Bardhë për Krishtlindjet per herën e fundit, e më pas do të largohet nga rezidenca presidenciale dhe nga Donald Trump gjithashtu. Bëhet fjalë për Melania Trump, e cila sipas gazetave britanike do të heqë dorë nga burri i saj në fund të mandatit më 20 janar 2021, kur do […]

Nënës kosovare i refuzohet pasaporta, ajo angazhon asamblenë komunale


[ad_1] meqë nëna e tre fëmijëve s’ dëshiron të presë, kërkesa e saj tani do të trajtohet në mbledhjen e asamblesë komunale, me kërkesën e saj E Enjte, 19 Nëntor 2020 – 16:20 albinfo.ch Keystone (AP Photo/Frank Augstein) Në mbledhjen e ardhshme të asamblesë së komunës Kaisten, kantoni Aargau, do të shqyrtohen dhjetë kërkesa për […]

Prishtinë: Një grua sulmohet fizikisht nga burri dhe vajza e saj


[ad_1] Një rast dhune në familja ka ndodhur të martën rreth orës 23:00 në Prishtinë. Një grua është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti dhe vajza e saj. Në raportin e Policisë së Kosovës bëhet e ditur se vajza është arrestuar, ndërsa bashkëshorit dhe njëkohësisht sulmuesi tjetër gjendet në arrati. /familjajone [ad_2]

Fakte Interesante – Një Orë Vrap, 7 Orë Jetë Më Shumë


[ad_1] Vrapi është një nga aktivitetet fizike më shpërblyese për shëndetin dhe jetëgjatësinë. Në cdo hap të hedhur gjatë vrapit, në organizëm vihen në punë plot 200 muskuj. Një studim i publikuar në revistën Progress in Cardiovascular Diseases, të cilit i referohet AgroWeb.org, ka zbuluar se për çdo orë që shpenzoni duke vrapuar përfitoni 7 orë […]

Rusia po e fsheh gjendjen me pandeminë: Spitalet po mbi popullohen me kufoma


[ad_1] Pamjet e spitaleve të mbipopulluara tregojnë se numri aktual i vdekjeve në shtetin rus është shumë më i lartë sesa tregojnë të dhënat zyrtare. “Trupi i pajetë bartet me një barelë në repartin e spitalit ndërsa pacientët me coronavirus po luftojnë për jetën e tyre vetëm disa metra larg. Gruaja e moshuar po merr […]

Gjermania akuzon zyrtarin e zyrës për media se spiunoi për Egjiptin


[ad_1] Prokurorët gjermanë kanë njoftuar se kanë akuzuar një punonjës të zyrës për media të qeverisë, për spiunim për një shërbim inteligjent egjiptian. Të hënën, prokurorët federalë thanë se burri i identifikuar vetëm si Amin K, kishte përdorur pozicionin e tij në zyrën për media (për shërbim të vizitorëve), për të marrë informacion për Shërbimin […]

Kjo është Jill Biden, gruaja e presidentit të ri amerikan


[ad_1] Jill Biden së shpejti do të hyjë në histori si Zonja e Parë që s’ do të braktisë punën e saj gjatë qëndrimit në Shtëpinë e Bardhë. Por kush është zonja e parë e parë e Amerikës?! Nga edukatore te mbrojtëse e bashkëshortit të saj dhe më tepër, BBC sjell një raport të plotë […]

Befason Shkurte Fejza, ja çka bën për tu dukur e gjatë sa burri


[ad_1] Këngëtarja e njohur, Shkurte Fejza është shumë e dashur për publikun shqiptar. Këngët dhe stili i saj e kanë bërë që ajo të qëndrojë e paluhatshme në skenë tash e për më shumë se katër dekada. Përveç jetës së suksessme në karrierë Shkurte Fejza ka edhe jetë të lumtur bashkëshortore e familjare. Jo rrallë […]

Drenas, burri rrah gruan


[ad_1] Një person është gjetur pa shenja jete në një banesë në Prishtinë. Rasti, sipas Policisë, është raportuar dje rreth orës 9:00 të mëngjesit. Në vendin e dukurisë kanë dalë njësitet përkatëse, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë […]

Martohen në oborr të spitalit – Historia e një çifti nga ShBA


[ad_1] Antonete Brown dhe Henry Bell u njoftuan 14 vite më parë. Ndonëse s’ u martuan menjëherë, lidhja e tyre ishte tipike bashkëshortore. E vecanta e lidhjes së tyre, përvec kohës së kaluar bashkë, është edhe vendi ku vendosën ta kurorëzojnë martesën e tyre. Ishte pikërisht parkingu i spitalit HCA Healthcare vendi ku u bë […]

Shtetasi i Maqedonisë, edhepse pronar garazhi, merr 500 mijë franga “social”


[ad_1] Për vite me radhë, një çift nga Maqedonia e Veriut, me vendbanim në Winterthur ka marrë pa të drejtë para nga mirëqenia sociale prej disa qindra mijë frangash. Burri do të mbajë 1 vit burg ndërsa gruaja është dënuar vetëm me kusht E Premte, 13 Nëntor 2020 – 8:30 albinfo.ch Gjykata e Qarkut në […]

Rahovec, burri goditet me eskavator në oborrin e kompanisë


[ad_1] Një person është arrestuar dje në udhën “UÇK”, në Rahovec nën dyshimet se i ka shkaktuar viktimës lëndime të rënda trupore. Sipas njoftimit nga Policia, i dyshuari është arrestuar pasi që i njëjti në oborrin e kompanisë, në rrethana të panjohura ka goditur me eskavator viktimën. I lënduari është dërguar në QKUK dhe sipas […]

Sot është dita më e trishtë e jetës sime


[ad_1] Si doktor, unë kam trajtuar aq shumë gra shtatzëna dhe çdo herë që jam në sallën e lindjes i lutem Zotit t’i bekojë të gjitha nënat. dhimbja që gratë kalojnë në sallën e lindjes është e papërshkrueshme dhe kjo s’ përfshin vetëm nëntë muajt e shtatzanisë. Ato kalojnë shumë më tepër për të sjellë […]

Kush është çifti që zbuloi vaksinën kundër koronavirusit


[ad_1] Dy yjet e hulumtimit e vaksinës të cilët aktualisht janë duke bërë emër në të gjithë botën janë Özlem Türeci dhe karrierat e tyre mjekësore janë gjithashtu tregime me figura të një integrimi të suksesshëm. 53-vjeçarja Türeci është vajza e një mjeku i cili erdhi në Gjermani nga Stambolli. Burri i saj, i cili […]

Kaq i pasur është Joe Biden, kjo është paga e tij si President i SHBA-së


[ad_1] Joe Biden mund të njihet për disa si një njeri i klasës së mesme, por presidenti i sapo zgjedhur i Shteteve të Bashkuara është në të vërtetë një milioner. Në fillim të fushatës së tij presidenciale këtë vit, Biden publikoi informacione mbi statusin financiar, i cili përfshin raporte tatimore në të dy nivelet shtetërore […]

Cila është pasuria e Joe Biden dhe sa do të paguhet si president i ShBA-së


[ad_1] Joe Biden mund të njihet për disa si një njeri i klasës së mesme, por presidenti i sapo zgjedhur i Shteteve të Bashkuara është në të vërtetë një milioner. Në fillim të fushatës së tij presidenciale këtë vit, Biden publikoi informacione mbi statusin financiar, i cili përfshin raporte tatimore në të dy nivelet shtetërore […]

Burri qëlloi me armë një prift në Francë, thotë se ishte në lidhje me gruan e tij


[ad_1] Një person pranoi se ka qëlluar me armë një prift ortodoks në Lyon të Francës gjatë javës së kaluar. Ai i ka thënë policisë se prifti kishte një lidhje me gruan e tij. Prifti Nikolaos Kakavelakis, ishte qëlluar dy herë me armë gjahu me 31 tetor jashtë kishës, ndërsa deri vonë ishte në gjendje […]

“Krejt çka ndieja ishte urrejtja”-Rrëfimi rrënqethës i gruas kosovare, tregon se si e mbyti burrin me sëpatë


[ad_1] “s’ e kam imagjinuar kurrë se do të përjetoja diçka të tillë…Sikur ta kishte bërë ndonjë njeri i huaj ndoshta do të mund ta pranoja disi. Por ta bëjë njeriu me të cilin unë lidha jetën, i bëra dy fëmijë, sakrifikova aq shumë që t’i ndihmoja edhe kur familja e tij hoqën dorë prej […]

Ia marrin me forcë kazanin e rakisë, ndërhynë Policia


[ad_1] Në fshatin Socanic të Leposaviqit dy burrë i ka marrë kazanin e rakisë një burri tjetër brenda shtëpisë së tij. Sipas raportit të policisë, të dyshuarit i kanë hapur me forcë derën e shtëpisë nga ku edhe i kanë marrë kazanin e pjekjes së rakisë. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të […]

Top 5-she e simptomave të reja të çuditshme të Sars-CoV-2, të raportuara nga mjekët


[ad_1] Prej shumë muajsh në pandeminë e koronavirusit, ka shumë të ngjarë të dini simptomat më të zakonshme të COVID-19. Mirëpo, në kohët e fundit janë duke u analizuar pesë simptoma të reja të çuditshme të Covidit që janë raportuar nga mjekët shkruan BestLife. Lemza Të jeni të sigurt se lemza zakonisht është plotësisht e padëmshme. […]

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Vjenë


[ad_1] Grupi militant “Shteti Islamik” (ISIS) ka marrë përgjegjësinë për sulmin në Vjenë, në të cilin janë vrarë katër persona. Në deklaratën e këtij grupi, të publikuar nga agjencia e tij e lajmeve Amaq, s’ janë ofruar të dhëna për marrjen e përgjegjësisë, transmeton Reuters. Deklarata është shoqëruar me një fotografi të një burri me […]

Burri arrestohet, gruaja strehohet në shtëpi të sigurt pas rrahjes


[ad_1] Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një burrë pasi i njëjti dyshohet se ka rrahur gruan e tij. Sipas raportit policor, deri te dhuna fizike erdhi një mosmarrëveshje në familjes mes burrit dhe gruas ku kjo e njëjta është rrahur e më pas është dërguar edhe në trajtim mjekësor. Policia ka […]

70-vjeçari nxirret i gjallë nga rrënojat pas tërmetit në Turqi


[ad_1] Ekipet e shpëtimin në Turqi kanë arritur të shpëtojnë një 70-vjeçar nga rrënojat e një ndërtese të shembur pas 34-orësh, pas tërmetit të fortë që goditi Turqinë dhe Greqinë dhe që la të vdekur të paktën 75 persona dhe të lënduar pranë 1,000, sipas AP-së. Burri i nxjerrë nga rrënojat gjatë natës, është në […]

Gjakovë, gruaja keqtrajtohet fizikisht nga burri


[ad_1] Një rast i dhunës në familje ka ndodhur në Gjakovë të premten rreth orës 22:00. Sipas Policisë, viktima ka raportuar se është keqtrajtuar fizikisht nga burri i saj. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari s’ është takuar nga policia. Rasti, i cili po trajtohet si dhunë në familje, është duke u hetuar. […]

Tërmeti në Turqi, shkon në tre numri i viktimave me origjinë nga Kosova


[ad_1] Situata po vjen duke u rënduar akoma më shumë sa i përket bilancit të viktimave pas tërmetit në Izmir të Turqisë. Ka arritur në tre numri i viktimave me origjinë shqiptare nga tërmeti në Turqi. Këtë lajm e ka konfirmuar ambasadori i Kosovës në Ankara, Ilir Dugolli. Viktimat nga Kosova janë […]

Kanada, 2 të vrarë e 5 të plagosur në sulmin me thikë


[ad_1] Të paktën dy persona janë vrarë me thikë dhe pesë të tjerë janë plagosur në Qytetin Quebec, në Kanada. Policia u tha njerëzve të qëndronin brenda pasi një burrë “i veshur me rroba mesjetare” sulmoi “viktima të shumta” me një thikë të shtunën në mbrëmje, transmeton rtv21.tv. Një burrë në mes të të 20-ve […]

Shkon në tre numri i viktimave kosovare nga tërmeti në Turqi


[ad_1] Konfirmohet edhe viktima e tretë me origjinë kosovare nga tërmeti në Turqi. Ambasadori i Kosovës në Ankara, Ilir Dugolli konfirmon lajmin për Abc News. Viktimat me origjinë nga Kosova janë Nazmije Dograjan 64-vjeçe, Hatixhe Dogruja 70-vjeçe dhe burri i saj Bajram Dogruja 73-vjeç. Shqiptarët nga Kosova, të larguar nga Prishtina që në 1956 dhe […]

Test / Ajo çfarë shihni së pari zbulon anën e fshehtë të karakterit tuaj


[ad_1] Një test i thjeshtë personaliteti që zbulon diçka më shumë për karakterin tuaj dhe mënyrën se si lidheni me të tjerët. Në këtë periudhë të vështirë që po përjetojmë, lejojini vetes një relaks të vogël. Siç themi gjithmonë, këto teste s’ kanë asnjë të vërtetë absolute, ato janë lojëra të thjeshta. Për t’u shkëputur […]

Familjarët e të zhdukurës thonë se Mirjetën ua mbyti dhe varrosi burri i saj


[ad_1] Familjarët e Mirjeta Zeka Shabanit, e cila u zhduk para më shumë se një viti dyshojnë se burri i saj e ka mbytur atë. Zona rreth lumit Ibër të Qytetit të Mitrovicës, të martën ishte pistë hetimi. Policia e Kosovës në bashkëpunim me njësitet e Forcës së Sigurisë të kërkim-shpëtimit dhe zhytëseve janë vënë […]

“E vrau burri” – Rrëfimi i ndjerë i vëllait që dyshon se trupi i motrës u fsheh rreth Ibrit


[ad_1] “Kemi pasur shpresë se është e zhdukur, por ajo s’ është e zhdukur, është e vrarë prej burrit të vet”. Kështu e fillon rrëfimin Rexhep Zeka, i cili qe një vjet e shtatë muaj kërkon të dijë çka gjë me fatin e motrës së tij, Mirjeta Zeka Shabanit. Po bëhen gati dy vjet prej […]

Kanceri i gjirit te burrat: Shenjat kryesore


[ad_1] Gjinjtë e një burri të rritur janë të ngjashme me gjinjtë e një vajze para pubertetit. Tek vajzat, ky ind rritet dhe zhvillohet, por te burrat, jo. Por duke qenë se është akoma ind gjiri, burrat mund të preken nga kanceri i gjirit. Më parë, mjekët mendonin se kanceri i gjirit te burrat ishte […]

Zhdukja e 19-vjeçares në Greqi/ Kush është personi i fundit që e ka parë


[ad_1] Kërkimet për gjetjen e 19-vjeçares, Artemis Vasili, vazhdojnë. Ndërkohë për herë të fundit ajo është parë një një stacion autobusi në Greqi dhe në fotot që janë publikuar shihet se si pas disa minutash ajo zhduket nga fokusi i kamerave dhe s’ është shfaqur më.Babai i vajzës, ditën e sotme ka folur për median […]

Hidratimi Tek Meshkujt – Përse Është Më i Nevojshëm Se kurrë


[ad_1] Hidratimi është një nga elementët thelbësore të një jete të shëndetshme. Çdo ditë trupi ynë humbet 2 deri 3 litra ujë nga djersitja apo lëvizjet, madje edhe teksa marrim frymë. Këto funksione janë thelbësore për mbijetesën tonë ndaj duhet të kompensojmë humbjen e lengjeve. Ruajtja e balancës është e rëndësishme për t’u mos dehidratuar […]

Gruaja raporton burrin për dhunë dhe përdorim të drogës


[ad_1] Një grua në Prishtinë ka raportuar gjatë ditës së djeshme në polici për dhunën që ushtron burri ndaj saj. Viktima dje rreth orës 10:00 ka raportuar në polici se bashkëshorti i saj është përdorues i substancave narkotike dhe që një kohë të gjatë e kërcënon dhe ushtron dhunë psikike ndaj saj. I dyshuari për […]

Dhunë në familje në Fushë-Kosovë, burri rrah gruan


[ad_1] Mërgimtari nga Korrotica e Ulët e Drenasit, Mentor Maliqi, i cili jeton në Gjermani ka vendosur që t’i ndihmojë 13 nxënës Shkollës së Mesme Profesionale “Fehmi Lladrovci” në Drenas, të cilët janë në gjendje më të rëndë ekonomike. Kështu ka bërë të ditur Komuna e Drenasit me anë të një postimi në “Facebook” të […]

Suharekë, burri rrah bashkëshorten


[ad_1] Një burrë është arrestuar të shtunën në mëngjes nga Policia e Kosovës me dyshimin se ka sulmuar bashkëshorten e tij. Rasti ka ndodhur në qytetin e Suharekës. Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, viktima ka pësuar lëndime dhe ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. [ad_2]

Viktimat e dhunës s’ gjejnë strehë afatgjate te shteti


[ad_1] Viktimat e dhunës në familje në Kosovë, mund të qëndrojnë të strehuara në Qendrat për strehimin e viktimave për një periudhë gjashtëmujore, por pas asaj kohe, atyre duhet t’iu bëhet një zgjidhje për t’u larguar nga strehimorja. Me një nga viktimat e dhunës në familje me të cilën ka biseduar Radio Evropa e Lirë, por […]

Ja 5 mënyra që një grua duhet t’i fiksojë për të prekur shpirtin e një mashkulli


[ad_1] Kjo është një listë e asaj që një grua mund të bëjë për të lëvizur shpirtin e një burri. Dhe ndërsa kjo është mjaft subjektive, mendoj se shumë burra duan të njëjtën gjë. duhet ta njohësh atë Një nga dhuratat më të mëdha që mund t’i bëjmë një personi është të jesh aty plotësisht. […]

Kërcënimet ndaj asamblistes Dafina Alishani, flet kryetari Haskuka


[ad_1] Asamblisjta e Kuvendit Komunal të Prizrenit, Dafina Alishani dje raportoi se kishte pranuar një telefonatë pas pyetjeve dhe çështjes së ngritur në emisionit Jeta në Komunë, ku mysafir ishte kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka. Pas debatit, asamblistja Dafina Alishani Dafina Alishani, ka shkruar se është kontaktuar me anë të telefonit nga burri i “ndërmarrëses” e cila […]

Rrëfimet e dëshmitarëve dhe specialistëve për vrasjen në Marmull të Gjakovës


[ad_1] Për vrasjen e Tunë Bezhit në fshatin Marmull të komunës së Gjakovës, ku të akuzuar janë babë e bir, Prek Gjugja dhe Alfred Gjugja, sot u dëgjuan ekspertë e dëshmitarë. Kjo vrasje dyshohet të ketë ndodhur si shkak i një konflikti rreth një prone. Alfred Gjugja i akuzuar për tri vepra penale, për vrasjen […]

error: Content is protected !!