Two young intensive care workers celebrate Manchester Covid ward for being empty


Two young intensive care workers have shared a celebratory selfie as a Covid ward in Manchester was empty for the first time in months. NHS nurse Hattie Nicholls posted the photo on social media to mark Manchester Royal Infirmary’s ICU being Covid-free. Posing for a selfie with a colleague in front of a row of […]

Covid England: Cases fall 40% with just 1 in 1,000 infected last week


England’s Covid R rate is likely still below one and the number of people with coronavirus plummeted by 40 per cent last week, with just one in every 1,010 people now carrying the virus. SAGE today estimated that each person with coronavirus infects between 0.8 and 1.1 others – the reproduction rate (R) – suggesting […]

THIRD of Britain saw ZERO Covid deaths last month


Around 22million people are living in areas across the UK where there have been no coronavirus deaths so far in April, official figures revealed today.  Data from the Government’s Covid dashboard suggests the threat of the virus has almost been eradicated in a third of the country, despite everyone still being subjected to harsh lockdown […]

Xherdan Shaqiri rezulton pozitiv me COVID-19


Mesfushori i Liverpool, Xherdan Shaqiri, ka rezultuar pozitiv për koronavirus, thotë Shoqata Zvicerane e Futbollit, raporton BBC. Shaqiri, 28 vjeç, është në detyrë ndërkombëtare me Zvicrën dhe tani është në vetizolim. Ai është lojtari i tretë i Liverpool që rezulton pozitiv me COVID-19 brenda një jave, pas Thiago Alcantara dhe Sadio Mane. Shaqiri ka luajtur […]

Arsenali e eliminon Liverpoolin nga Carabao Cup pas penalltive


Arsenali e ka eliminuar Liverpolin nga Carabao Cup, pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 5-4. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për 1/8 e finales në Carbao Cup. Loja e rregullt përfundoi me rezultat 0-0, duke e përcaktuar fituesin nga penalltitë. Për Liverpoolin gabuan Origi dhe Wilson. kurse për Arsenalin, Elneny. Through to the quarter-final stage! […]

Liverpool – Arsenal, mbyllet pjesa e parë pa gola


Është mbyllur pa gola pjesa e parë ndërmjet Liverpoolit dhe Arsenalit. Kjo ndeshje është duke u luajtur në kuadër të 1/8 së finales në Carabao Cup. Fituesi i kësaj ndeshje kualifikohet në rundin tjetër. Loja ishte e barabartë në 45 minutëshin e parë, me një dominim të lehtë të vendasve. Nothing to separate the two […]

Calverit- Lewin shënon hat-tric në fitoren e Evertonit ndaj West Hamit (VIDEO)


Evertoni ka fituar me lehtësi ndaj West – Hamit me rezultat 4-1, në kuadër të 1/8 së finales në Carabao Cup. Dominic Calvert-Lewin ka shkëlqyer në këtë ndeshje duke shënuar hat-trick. Sulmuesi anglez e hapi serinë e golave në minutën e 11’. Snodgrass e barazoi rezultatin në minutën e 46’. Sulmuesi brazilian Richarlison shënoi për […]

Manchester City fiton me lehtësi ndaj Burnleyt (VIDEO)


Manchester City ka fituar me lehtësi ndaj Burnleyt me rezultat 0-3, si mysafir në kuadër të 1/8 së finales në Carabao Cup. Raheem Sterling i kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 35’. Për 0-2, shënoi përsëri sulmuesi anglez Raheem Sterling. Epërsinë e trefishoi sulmuesi spanjoll Ferran Torres në minutën e 65’. PËR T’I PARË […]

Tottenhami eliminon Chelsean nga Carabao Cup pas penalltive (VIDEO)


Tottenhami është kualifikuar në çerekfinale të Carbao Cup, pasi ka mposhtur Chelsean me rezultat 6-5, pas ekzekutimit të penalltive. Ndeshjen e nisën më mirë mysafirët duke kaluar në epërsi me Timo Wernerin në minutën e 19’. Tottenhami e barazoi rezultatin në minutën e 83’ me Eric Lamelan. Në penallti djelmoshat e Jose Mourinhos u treguan […]

Shaqiri shënon gol në fitoren e thellë të Liverpoolit ndaj Lincolnit (VIDEO)


Liverpooli ka shënuar fitore të thellë me rezultat 2-7, e cila u luajt në kuadër të 1/16-tes së finales në Carabao Cup. Në këtë ndeshje golin e parë për Liverpoolin shënoi Xherdan Shaqiri në minutën e 9’ një gol të bukur nga gjuajtja e lirë. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 4-0, me golat […]

Havertz shënon hat-trick në fitoren e thellë të Chelseat ndaj Barsnleyt (VIDEO)


Chelsea ka shënuar fitore të thellë ndaj Barsnleyt me rezultat 6-0, në kuadër të 1/16 së finales së Carabao Cup. Në këtë ndeshje për Chelsean debutuan Benjamin Chilëell dhe Thiago Silva. Tammy Abraham shënoi për 1-0, në minutën e 19’. Blutë e Londrës e dyfishuan epërsinë në minutën e 28’ me Kai Havertzin pas asistimit […]

Arsenali eliminon Leicesterin nga Carabao Cup (VIDEO)


Arsenali ka shënuar fitore me rezultat 0-2, ndaj Leicesterit në kuadër të 1/16 së finales në Carabao Cup. Pas kësaj fitoreje, “topçinjtë”, janë kualifikuar në 1/8 e finales në Carbao Cup. Të dy golat u shënuan në pjesën e dytë. Chrstian Fuchs shënoi autogol për 0-1 në minutën e 57’. Në minutën e 90’ Nketiah […]