A ju pëlqen të flini në divan? Mendohuni edhe një herë…


[ad_1] Katër arsye përse s’ do të duhej kurrë të flinit në divan Të gjithë e dimë se ndodh kjo – ju vini në shtëpi pas një dite të lodhshme në punë, porosisni diçka për të ngrënë dhe shtriheni në divan me idenë që të shikoni një film ose serial… Dhe pastaj thjesht ju mbyllen […]

13 situata kur prindërit i dëmtojnë fëmijët e tyre pa e ditur


[ad_1] Në ditët e sotme, ka kaq shumë rekomandime të ndryshme për mënyrën e rritjes së fëmijëve në mënyrë korrekte dhe ato shpesh janë mjaft të diskutueshme. Por mjekët dhe psikologët vazhdojnë të kryejnë eksperimente të reja, të analizojnë rezultatet dhe pastaj të bëjnë lista të reja rekomandimesh. Në fillim, këto këshilla mund të duken […]

Oftamologët këshillojnë: A duhet që bebja të mbajë syze dielli?


[ad_1] Rrezet UV mund të dëmtojnë sytë e bebeve dhe fëmijëve, andaj oftalmologët këshillojnë që bebja të mbajë syze kur del në diell ”Të gjithë fëmijët duhet t’i mbrojnë sytë nga drita e diellit, në mënyrë që të parandalojnë djegiet dhe dëmtimet e syve. “Te foshnjat e vogla, sytë janë akoma duke u zhvilluar, andaj […]

Si mund të flini pak orë dhe, kur të zgjoheni – ndjeheni energjik dhe produktiv


[ad_1] “Sleep hacking” është mërmëritja në një luginë dhe një mendje teknologjike, profesionistët betohen se kjo është një nga metodat më të pakta që i përafron Metodat janë ekstreme, por ato funksionojnë, thotë Sarrah Maber… Shumica prej nesh pëlqen të qëndrojë, të ketë më shumë orë pushim. Për fat të keq, shpesh kjo do të […]

Pesë Mënyrat Se Si Pranvera Ndikon Në Shëndetin Tuaj


[ad_1] Pranvera është padyshim stina më festive për njeriun. Rrobat e trasha paketohen ‘larg syve, larg trupit’ dhe garderoba bëhet gati për rroba të lehta e plot ngjyra. Megjithatë, ndikimi i pranverës shtrihet përtej garderobës. I gjithë organizmi përmirëoshet a thua se sistemi imunitar ka fituar llotarinë. Gëzimi i pranverës ndihet në ajër dhe specialistët […]

Mënyrat Natyrale Dhe Ushqimet e Duhura Për Një Gjumë Të Qetë


[ad_1] Melatonina është një hormon që prodhohet nga truri për të rregulluar ciklet e gjumit dhe për t’i dhënë njeriut qetësi çdo natë. Trupi prodhon 5 deri në 25 mikrogramë melatoninë çdo natë. Kjo sasi pakësohet me kalimin e moshës, gjë që shoqërohet me probleme me gjumin. Në këtë pikë, njeriu ka dy alternativa: të […]

Sa shpesh i ndërroni çarçafët, këllëfët e batanijet? Mësoni Nëse po bëni gjënë e duhur


[ad_1] Sipas specialistëve, për një shëndet të mirë, është e domosdoshme të flesh aq sa duhet dhe të flesh mirë. Po sipas tyre, gjërat më të rëndësishme për një gjumë të mirë e të rehatshëm janë:Vendi ku flemëDYSHEKU. Një e treta e jetës sonë është gjumë, andaj dysheku s’ është objekti ku duhet kursyer. Një […]

Si Të Mbroni Shëndetin E Syve Tek Fëmijët – Këshillat e specialistëve


[ad_1] Që në të gdhirë e deri në fund të ditës, misioni i një prindi është ta mbajë fëmijën e tij, të sigurtë, të mbrojtur e të shëndetshëm. Fëmijët përshkruhen si ‘drita e syve’ të prindit, por sytë e të vegjëlve janë ndjeshëm të rrezikuar jo vetëm nga televizori, por edhe nga ushqyerja, kompjuteri, tableti […]

Mikrobiologu Lul Raka “COVID 19: LUFTA E PADUKSHME”


[ad_1] PANDEMITË JANË RREGULL – JO PËRJASHTIMMikrobet janë pjesë e pandarë e jetës sonë. Në trupin tonë kemi 10 herë më shumë mikrobe sesa qeliza tonat. Nga certifikatat e tyre të lindjes, bakteret kanë moshë miliardëshe, ndërsa viruset nja 300 milionëshe. Janë këtu denbabaden shumë para nesh duke na rikujtuar se pandemitë kanë qenë dhe […]

Melanoma: Kush rrezikohet më shumë nga shfaqja e saj?


[ad_1] Rreziku për zhvillimin e melanomës përfshin njerëzit që kanë shumë nishane shumë të errëta dhe të çrregullta. Sidoqoftë, melanoma mund të zhvillohet edhe nga një rritje e re në lëkurë. Melanoma shkaktohet nga një ndryshim në qelizat që prodhojnë melaninë (melanocitet) që i japin ngjyrën e lëkurës. Në rrethana normale, qelizat e lëkurës zhvillohen […]

Pranvera Vjen Me Alergji E Sëmundje – Çfarë i Ndodh Trupit


[ad_1] Ndryshimi i stinëve shkakton luhatje të shëndetit. Kjo është pranuar shkencërisht kohë më parë kur stinët s’ përplaseshin me njëra tjetrën. Vitet e fundit moti ka pësuar luhatje të thella. Vera është shumë e nxehtë, dimri shumë i ftohtë por i shkurtër. Pranvera zgjat shumë pak. Një mot i tillë shkakton shumë pakënaqësi dhe […]

Përse prishen barishtet në frigorifer?


Përse prishen barishtet në frigorifer? Lagështia e tepërt dhe oksigjeni i shumtë në frigorifer mund të shterojnë gjallërinë e këtyre barishteve. Këto produkte kërkojnë një vend të mirë të përzgjedhur bazuar në katër faktorë: lagështia, drita, oksigjeni dhe temperatura.

Si të ruajmë freskinë dhe aromën e erëzave në frigorifer


[ad_1] Gatimet më të mira kërkojnë barishte dhe erëza të freskëta për të plotësuar shijen dhe shtuar aromat. Por çelësi i përdorimit të barishteve të freskëta në gatim, është ruajtja e freskisë së tyre. Majdanozi për shembull, s’ arrin të mbijetojë ndonjë ditë në vetme në frigorifer. Ai vyshket dhe shuhet në 24 orë. Në […]

Si Të Ruani Freskinë dhe Aromën e Erëzave Në Frigorifer


[ad_1] Gatimet më të mira kërkojnë barishte dhe erëza të freskëta për të plotësuar shijen dhe shtuar aromat. Por çelësi i përdorimit të barishteve të freskëta në gatim, është ruajtja e freskisë së tyre. Majdanozi për shembull, s’ arrin të mbijetojë herët a vonë në vetme në frigorifer. Ai vyshket dhe shuhet në 24 orë. […]

Temperatura tek fëmijët simptomë alarmante për prindërit


[ad_1] Temperatura tek fëmijët mund të jetë një ndër simptomat më alarmante për prindërit. Prindërit duhet ta dinë që temperatura s’ është një sëmundje por një simptomë e një sëmundje eventuale. Temperatura mesatare e trupit të një fëmije sipas moshës është mesatarisht 37°C. Temperatura e trupit s’ është kurrë fikse, ajo mundet në çdo moment […]

Sa Zgjat dhimbja E Kokës Nga migrena apo hemicrania?


[ad_1] dhimbja e kokës nga migrena apo hemicrania s’ është shaka dhe shpesh duket sikur zgjat përgjithmonë. Ashtu si çdo person është unik, ashtu është edhe çdo fazë e migrenës apo hemicranisë. AgroWeb.org bazuar në studimet dhe në fjalën e specialistëve ju njeh më shumë me fazat e migrenës apo hemicranisë dhe disa këshilla se […]

Skleroza e Shumëfishtë – Si Ndikon Vitamina D Tek Mbrojtja e Trurit


[ad_1] Një studimi kryer nga shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit, sugjeron se mirëmbajtja e niveleve të vitaminës D ul rrezikun e sklerozës së shumëfishtë. I njëjti rekomandim vjen edhe nga një studim tjetër nga Universiteti Mjekësor i Nju Xhersit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas këtyre studimeve, vitamina D luan një rol të jashtëzakonshëm […]

Rëndësia e Kremrave Rigjenerues Organik në Largimin e Rrudhave – Si të Zgjidhni të Duhurin


[ad_1] Vetëm po të do të pyesnit një mjek aspak lehtë do ju thoshte se është më e lehtë ta parandalosh një problem sesa ta kurosh atë. E me këtë këshillë duhet të nisë edhe rrugëtimi juaj për kujdesin e lëkurës. Sekreti qëndron tek zgjedhjet e trajtimeve të duhura, filloni duke e mbajtur gjithnjë të […]

Serotonina – Si Të Nxisni Prodhimin E Hormonit Të Lumturisë Në Mënyrë Natyrale


[ad_1] Serotonina është një neurotransmetues që gjendet në trurin tuaj, gjakun dhe sistemin tuaj tretës. Ajo ndikon në çdo pjesë të trupit tuaj, që nga emocionet deri tek aftësitë tuaja motorike. Serotonina konsiderohet si një stabilizues natyral i humorit dhe përbëhet nga aminoacidi thelbësor i quajtur triptofan, i cili merret me anë të ushqimit. Mungesa […]

Si mund të ndihmojnë banjat alkaline në ngadalësimin e plakjes dhe forcimin e imunitetit


[ad_1] A e keni ditur që banjat alkaline jo vetëm që mbështesin sekretimin e acideve dhe toksinave në trup, por gjithashtu promovojnë mbrojtjen aktive të qelizave? Baza për larje është e përshtatshme madje edhe për lëkurë të ndjeshme dhe mund të përdoret sa më shpesh që të jetë e mundshme. Për fillim, fjala e tmerrshme […]

Mimozat e Arta të Shqipërisë – Pse Vlerësohen dhe Si Ruhen Gjatë


[ad_1] Të përkëdhelurat e diellit dimëror kanë çelur dhe hijeshojnë mrekullisht. Janë të parat lule pemësh që me pamjen dhe aromën madhështore sinjalizojnë që s’ ka mbetur edhe shumë dimër. Lulet e mimozës janë nga më të dashurat e shqiptarëve. Por jo vetëm. Kultura të ndryshme anembanë globit i vlerësojnë mimozat si ndër lulet më […]

Cistat në vezore: Llojet, shkaktarët, simptomat, diagnostifikimi si dhe tretmani i tyre


[ad_1] Altina Marmullaku Një cistë në vezore ndodh kur lëngu grumbullohet brenda një cipe të hollë brenda vezores. Madhësia mund të jetë nga shumë e vogël sa një bizele në një portokall. Në një intervistë për portalin Familja Jonë, gjinekologe Drita Kabashi na flet për llojet, shkaktarët, simptomat, diagnostifikimin si dhe trajtimin e tyre. Simptomat, […]

Hulumtimi çudit shkencëtarët: Hëna e plotë ndikon në gjumin tonë?


[ad_1] Hëna, të gjithë e dimë se dikton baticat, por një studim i ri thotë se ndikon edhe në gjumin tonë. Në fakt, studimi i botuar në Science Advances, thotë se në ditët para hënës së plotë, njerëzit shkojnë në shtrat më vonë dhe flenë më pak. Studiuesit zbuluan se pjesëmarrësit në studim shkuan në […]

7 gjërat që shkaktojnë njolla të errëta në fytyrë


[ad_1] Kur bëhet fjalë për çështjet e lëkurës, një nga problemet më të shpeshta janë njollat ​​e errëta. Ka shumë gjëra që mund ta shkaktojnë këtë, nga ekspozimi në diell e deri tek gjenetika. Dhe meqenëse s’ mund t’i ndryshojmë gjenet tona, ka disa gjëra që duhet t’i kushtojmë vëmendje në mënyrë që të kryejmë […]

Këshillat E Duhura Për Një Gjumë Të Mirë


[ad_1] Gjumi është një pjesë thelbësore e shëndetit dhe mirëqenies. Vetëm po të njeriu s’ fle si dhe sa duhet, atëherë do të përballet me një luhatje të thellë hormonale dhe funksione të dobëta të trurit. Mungesa e gjumit shkakton shtim në peshë, rrezik në rritje të sëmundjeve të zemrës, jo vetëm tek të rriturit […]

Gabimet Që Po Bëni Në Përgatitjen E Lëngjeve Të Freskëta


[ad_1] Lëngjet e frutave dhe të perimeve janë një nga mënyrat më të mira dhe të shpejta për të marrë vitaminat, mineralet dhe antioksidantët që na nevojiten, pasi ato përthithen drejtpërdrejtë nga sistemi i qarkullimit të gjakut. Për këtë arsye AgroWeb.org dëshiron të ndajë me ju disa këshilla që do t’ju ndihmojnë t’i përgatisni ato […]

Ngjyra e errët në telefonin celular s’ do t’u ndihmojë vërtet syve tuaj


[ad_1] Po qe se jeni të brengosur për shëndetin e syve tuaj, janë gjasat të mëdha që t’ju jetë thënë që aparatet tuaja elektronike t’i vendosni në mënyrën e errët të punës me qëllim të mbrojtjes së syve Mirëpo, kalimi në mënyrën e errët me siguri s’ do t’u ndihmojë shumë syve tuaj, thotë Dr. […]

E përcaktuar në ADN-në tuaj: A mund ta ndryshoni veten dhe të jeni një person mëngjesi


[ad_1] Thellë në labirintin e ADN-së suaj, një koleksion i vogël gjenesh ushtron një ndikim të fuqishëm Me kusht që jeni person mëngjesi apo mbrëmjeje Gjithashtu, për qasjen ndaj mëngjesit ose mbrëmjes ndikojnë një numër faktorësh – hormonet, rrezet e diellit, mosha, madje edhe vendi ku jetoni. Me kusht që jeni natyrshëm të prirur të […]

Përdorimi i Solucioneve Zbardhuese në Shtëpi – Pasojat Tek Mushkëritë


[ad_1] Solucionet zbardhuese janë ndër më të preferuarat e amvisave shqiptare të cilat duan ta mbajnë shtëpinë sa më të pastër. Por këto solucione janë shumë të dëmshme për shëndetin, thonë specialistët. Shkencëtarët kanë zbuluar se tymrat e lëshuar nga këto solucione bien në kontakt me toksinat e ndryshme në ajër, dhe irritojnë sytë, hundën, […]

Psikologët tregojnë 3 mënyrat që ndihmojnë fëmijët të bien në gjumë lehtësisht dhe pa praninë e prindërve


[ad_1] 30% deri në 40% e fëmijëve kanë probleme me të fjeturit, sipas Studimit të Gjumit të Fëmijëve në Këln. Kështu që fjetja mund të jetë rraskapitës dhe zhgënjyese si për prindërit ashtu edhe për fëmijët. Por mos u mërzitni! Edhe pse problemi është i zakonshëm, ka disa metoda që mund t’i ndihmojnë fëmijët të […]

Simptomat e disleksisë tek fëmijët dhe të rriturit, shkaktarët dhe tretmani i saj


[ad_1] Altina Marmullaku Disleksia është një çrregullim i të mësuarit që prek si fëmijët ashtu edhe të rriturit dhe ndikon në aftësinë për të lexuar, shqiptuar, shkruar dhe folur. Mirëpo disleksia shfaqet në forma të ndryshme tek fëmijët dhe tek të rriturit, ndërsa shkaktarët e saj kanë të bëjnë me çrregullim që ka bazë neurologjike. […]

Nga drita deri tek sasia e ujit që duan; Ja disa këshilla thelbësore rreth kujdesit të bimëve dhe luleve


[ad_1] Kur të blini lule, mendoni mirë për zgjedhjen që bëni, përse luleve duhet përshtatur ambientin ku rriten. Se për çfarë lloji të luleve do të vendosni varet nga preference juaj por edhe mundësia për t’u kujdesur për to ! Po qe se disa lule s’ kanë nevojë për ndonjë kujdesje të madhe (lexojini këtu […]

Fuqia e Trurit, Sekreti Qëndron tek Vitaminat


[ad_1] Shëndeti i mendjes bazohet ndjeshëm në një regjim të pasur ushqimor me produkte që stimulojnë çdo qelizë të tij. Më poshtë do të gjeni një listë nga AgroWeb.org, të 7 vitaminave më të mira që fuqizojnë trurin, përmirësojnë kujtesën dhe performancën mendore. 7 Vitamina Të Mira Për Trurin Vitamina A Të gjithë i njohim […]

Qytetari falënderon stafin mjekësor të Spitalit të Gjakovës për shërimin e babait nga Covidi


[ad_1] Qytetari nga komuna e Gjakovës Nentor Oseku, ka falënderuar stafin mjekësor të Spitalit të Gjakovës për shërimin e babait të tij nga Covid-19. “Babai im, pas 15 ditësh qëndrimi në Repartin Infektiv të Gjakovës, si pasojë e Covid -19, sot u lirua nga spitali. Kemi qenë të befasuar me nivelin e lartë të trajtimit […]

Si të Mbjellësh Lehtë Rukola Në Kushtet e Shtëpisë


Rukola është mbretëresha e barishteve të përdorura nga amvisat shqiptare, jo vetëm në shije por edhe në vlera. Si çdo barishte tjetër edhe rukola mund të rritet mirë dhe shëndetshëm në kushtet e shtëpisë. Në këtë artikull, AgroWeb.org do t’ju japë informacione të dobishme për mënyrën më të thjeshtë dhe të favorshme për rritjen e […]

​Në Klinikën e Pediatrisë u trajtuan mbi 70 fëmijë të prekur me COVID-19, më i vogli dy muajsh


[ad_1] Në njësinë për trajtimin e pacientëve me COVID-19 në kuadër të Klinikës së Pediatrisë deri në mesin e dhjetorit janë trajtuar 71 pacientë, kryesisht të gjithë e kaluan këtë virus me simptoma të lehta. E luftën me koronavirus e humbi vetëm një fëmijë i cili kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese. Përkundër këtyre rasteve […]

Zbuloni Shtatë Arsyet pse Zgjoheni të Lodhur nga Gjumi i Natës


[ad_1] Gjumi është një proçes që ndihmon automatikisht çlodhjen e trupit dhe trupit. Ky proçes rigjenerimi mendor dhe fizik zgjat mesatarisht nga 7 deri në 8 orë. Pas një gjumi të gjatë ju sigurisht prisni të zgjoheni të rifreskuar dhe energjik, por jo gjithnjë ndodh kështu. Me siguri i mbani mend rastet kur jeni zgjuar […]

Çfarë duhet Të Dini Rreth dhembjes Në Anën E Majtë Të Kokës


[ad_1] Jo të gjitha dhembjet e kokës janë të njëjta, disa janë më të rrezikshme dhe kërkojnë ekzaminimin dhe terapinë e duhur. andaj është e rëndësishme të dalloni ndryshimin midis tyre. Në këtë artikull AgroWeb.org do të flasë rreth informacioneve për simptomat, shkaqet dhe trajtimet e dhembjeve në anën e majtë të kokës. LLOJET KRYESORE […]

A shkakton infertilitet vaksina kundër Covid-19? Ja ç’thonë specialistët


[ad_1] Pas shqetësimit në rritje që shihej në platformat e rrjeteve sociale, se vaksina kundër Covid nga Pfizer-BioNTech, mund të shkaktojë infertilitet te gratë, specialistët thonë se këto pretendime janë të pavërteta. “Është një mit, është i pasaktë – s’ ka prova që mbështesin perceptimin e tyre”, tha Saad Omer, një specialist i vaksinave në […]

A ka prova se në të vërtetë vaksina anti-COVID shkakton infertilitet?


[ad_1] Vaksina Pfizer/BioNTech këtë javë filloi t’u jepet atyre që janë në rrezik nga coronavirusi në Mbretërinë e Bashkuar. Ndërkohë, platformat e rrjeteve sociale u përmbytën këtë javë me shqetësime në lidhje me një titull shqetësues që pretendonte se vaksina e coronavirusit nga Pfizer-BioNTech, mund të shkaktojë infertilitet te gratë. Por specialistët thonë se këto […]

Veliaj për vrasjen e 25-vjeçarit: Ai që ka bërë gabimin të mbajë përgjegjësi


[ad_1] Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inkurajon drejtësinë që t’i shkojë deri në fund zbardhjes së vrasjes nga policia të 25-vjeçarit, Klodian Rasha, dhe shprehet se autori duhet të mbajë përgjegjësi. Nga Baldushku ku inspektoi dy shtëpitë e reja të rindërtuara pas tërmetit, Veliaj iu bashkua dhembjes së familjes për humbjen e djalit […]

Rregullat e Arta Për Ruajtjen e Çajit – Çfarë duhet të Dini


[ad_1] Çajrat bimorë janë të pasur me antioksidantë, vitamina e minerale të cilat i bëjnë mirë shëndetin. Ato rekomandohet të pihen rregullisht gjatë ditës për imunitet të fortë, gjallëri dhe mirëqenie. Ndryshe nga ato të bustinës, çajrat bimorë kërkojnë përkujdesje më të madhe që të mos humbasin jo vetëm vlerat por edhe shijen apo aromën. Në […]

Pediatrët paralajmërojnë të gjithë prindërit për dy teste që duhet bërë fëmijëve që në muajin e parë të jetës


[ad_1] OBSH (Organizata Botërore e Shëndetësisë) ka përsëritur udhëzimin se në muajin e parë të jetës, të gjithë të sapolindurit duhet të kontrollohen për shikimin dhe dëgjimin. Këto janë kontrolle, të kryera tek të gjitha foshnjat menjëherë pas lindjes ose në muajin e parë të jetës, të nevojshme për të identifikuar defektet në dy shqisat […]

Agjencia evropiane e lajmeve rendit Tiranën mes 5 qyteteve që duhen vizituar për Krishtlindje


[ad_1] Me shumicën e shteteve anëtare të Bashkimit Evropian dhe Zonës Shengen në “lockdown” dhe vendosjes së ndalimit të hyrjeve, udhëtarët e Krishtlindjeve që duan të provojnë sesi festohen Krishtlindjen jashtë vendit, s’ janë në gjendje të vizitojnë disa nga qytetet evropiane të njohura për atmosferën e tyre të Krishtlindjeve. Por, Agjencia e njohur e […]

Saimir Pirgu do të këndojë para publikut vjenez për Krishtlindje


[ad_1] “Vjena është krejtësisht e mbyllur dhe televizioni austriak këtë vit mendoi që për të gjithë teleshikuesit e Austrisë, por edhe më gjerë të krijonte një koncert televiziv, jo të ashtu-njohurin që bëhet çdo vit” E Shtunë, 5 Dhjetor 2020 – 18:30 albinfo.ch Tenori i famshëm shqiptar Saimir Pirgu në një intervistë për Euronews Albania […]

LIVE – Dosja e Karaçevës


[ad_1] Sheshi i Ferizajt është ndriçuar për festat e fundvitit. Kryetari i komunës, Agim Aliu, përmes një njoftimi bëri të ditur se mijëra drita u ndezën nga duart e femijëve, e gjitha kjo nën tingujt e muzikës festive. “Mijëra drita u ndezën sonte nga duart e fëmijëve, nën tingujt e muzikës festive, për ta ndriçuar […]

Top 10 dekorimet që duhet t’i keni për festat e fundvitit!


[ad_1] Viti i Ri po afrohet dhe po sjell atmosferën e festave, të cilën thuajse të gjithë njerëzit e presin me plot gëzim gjatë tërë vitit. Një gjë çfarë e karakterizon fundin e vitit janë edhe dekorimet e ndryshme, të cilat e bëjnë çdo ambient të duket më i ngrohtë e më komod. Marrë parasysh […]

Ferizaj ndez dritat, gati për festat e fundvitit


[ad_1] Sheshi i Ferizajt është ndriçuar për festat e fundvitit. Kryetari i komunës, Agim Aliu, përmes një njoftimi bëri të ditur se mijëra drita u ndezën nga duart e femijëve, e gjitha kjo nën tingujt e muzikës festive. “Mijëra drita u ndezën sonte nga duart e fëmijëve, nën tingujt e muzikës festive, për ta ndriçuar […]

Ushqimet Më Të Mira Kundër Bllokimit të Hundëve, Ftohjes dhe Gripit


[ad_1] Me kusht që jeni nga ata që vuajnë rregullisht nga bllokimi i hundëve dhe e keni shumë të vështirë të rimëkëmbeni nga e ftohura, atëherë është koha për disa ndryshime në jetën tuaj. Hundët e bllokuara janë një makth i vërtetë dhe janë në varësi të imunitetit. Studimet kanë treguar se ndjeshmëria ndaj të […]

Drita në zi, ndërron jetë punëtori shumëvjeçar i klubit


[ad_1] ka humbur jetën në moshën 66 vjeçare punëtori shumëvjeçar i Dritës, Naser Sylejmani. Sylejmani, që gjysmën e jetës e kaloi si ekonom i kampiones aktuale kosovare, u nda nga jeta të premtën në orët e pasditës, përcjell GazetaBlic. Këtë e ka konfirmuar edhe vetë klubi gjilanas me anë të rrjeteve sociale, teksa u ka […]

Pjetërshani, fshati përrallor më i stolisuri në Kosovë


[ad_1] Magjia e fshatit Pjetërshan, gati për festat e fundvitit E Enjte, 3 Dhjetor 2020 – 16:00 albinfo.ch Fshati Pjetërshtan, i cili gjendet pak kilometra larg Gjakovës, çdo fundvit dekorohet dhe kthehet në një pamje magjike që ka marrë edhe vëmendjen e mediave botërore. Fillimi i muajit dhjetor shoqërohet edhe me ndriçimin e dritave në […]

SUPERLIGA LIVE| Drita – Llapi, kalon minuta e 70′ – Ky është rezultati momental


[ad_1] Po zhvillohet minuta e 70-në, në ndeshjen Drita – Llapi. Rezultati vazhdon të jetë 1 me 0. Golin e vetëm e shënoi Ardian Limani në minutën e 17-të, shkruan GazetaBlic. Të dy skuadrat po mundohen që të krijojnë raste për gola, por që në pjesën e dytë s’ kanë arritur të bëjnë diçka konkrete. […]

LIVE Superliga | Dhjetë minuta nga fundi i pjesës së parë në duelin Drita – Llapi, mësoni rezultatin


[ad_1] Kanë mbetur edhe dhjetë minuta deri në fund të pjesës së parë në duelin Drita – Llapi. Vendasit janë në epërsi minimale 1-0, pas golit të Ardian Limanit në minutën e 16, përcjell GazetaBlic. Lexo edhe: GOOOOL – Vjen goli i parë në ndeshjen Drita – Llapi 35′ Drita – Llapi 1-0 Vendasit tashmë […]

Pamje: Hajnat e hallakatin shtëpinë në Fushë-Kosovë, flasin banorët


[ad_1] Në gjendje të rëndë e gjeti shtëpinë e tij, Armend Prekopuca, para tre ditësh, kur u kthye nga puna. E veç hallakamës, hajnat këtu në Miradi të Poshtme të Fushë Kosovës, atij i shkaktuan edhe më shumë dëm. I vodhën soli e para që në total sipas tij janë rreth 1600 euro. “Krejt fshati […]

LAJMI I FUNDIT: Anthony Joshua – Kubrat Pulev, këto janë të rejat e fundit në lidhje me tifozët


[ad_1] Anthony Joshua do të brohoritet nga 1000 tifozë kur ai të mbrojë titujt e tij të botës kundër Kubrat Pulev në Wembley. Ai kthehet në ring për herë të parë që kur riktheu rripat nga Andy Ruir Jr dhjetorin e kaluar. Një mijë tifozëve u është dhënë drita jeshile për të marrë pjesë në […]

Deputeti i VV-së, Zemajt: Të lejohet lëvizja e lirë, le të shijojnë fëmijët zbukurimin e shesheve


[ad_1] Deputeti nga radhët e LVV-së, Dimal Basha ka kërkuar nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, që të lejohet lëvizja e lirë dhe fëmijët të mund të shijojnë zbukurimin e shesheve për festat e fundvitit. Basha, në llogarinë e tij në “Facebook”, theksoi se është jashtë çdo logjike vendimi që qytetarët të mbyllen e mos […]

Deputeti i VV-së: Të hiqet kufizimi i lëvizjes që qytetarët të shijojnë zbukurimin e shesheve


[ad_1] Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha ka kërkuar që të hiqet kufizimi i lëvizjes së lirë në mënyrë që qytetarët t’i shijojnë zbukurimet e shesheve për festat e fundvitit, përcjell Ekonomia Online. “Në shumë komuna është bërë zbukurimi i shesheve për festat e fundvitit, mirëpo këtë ndriçim s’ po e shijojnë fëmijët, ata që më […]

Munishi pas fitores: Çdo gjë është e hapur, kampionati është akoma i gjatë


[ad_1] Ballkani arriti sot fitore të madhe përballë Arbërisë, raporton Gazeta Olle. 2-1 fituan suharekasit falë golave të Baftiut dhe Dakut, teksa për dobrajasit s’ vleu goli i bukur i Bahtirit. Pas ndeshjes për ArtMotion u deklarua trajneri fitues, Ismet Munishi. “Me thënë të drejtën sot Arbëria bëri paraqitje të mirë, jo vetëm në pjesën […]

Bujar Shabani tallet keq me Muhamed Useinin: Çu se u kry loja!


[ad_1] Drita ka shënuar një fitore me përmbysje ndaj Gjilanit duke fituar me rezultat 2:3, në njërin nga derbit më emocionues të pasluftës Ky takim që u zhvillua pa praninë e tifozëve i takoi javës së 15-të dhe me këtë fitore Drita vazhdon udhën drejt mbrojtjes së titullit. Drita regjistroi fitore të çmendur në pasditën […]

Ura e Bosforit në Stamboll u “mbulua” nga ngjyrat kuq e zi


[ad_1] E Diel, 29 Nëntor 2020 – 15:00 albinfo.ch Pas kullës më të lartë në Dubai, Burj Khalifa, edhe ura e famshme e Stambollit mbrëmë është “veshur” kuq e zi, transmeton albinfo.ch. Me rastin e 28 Nëntorit, Festës së Pavarësisë, ura e Bosforit është mbuluar mbrëmë me drita kuq e zi, në shenjë respekti për […]

Spektakël në 45 minutat e parë në derbin e Gjilanit, tri gola e shumë rivalitet


[ad_1] Ka përfunduar pjesa e parë në super ndeshjen në Superligën e Kosovës. Gjilani dhe Drita kanë dhuruar spektakël pas 45 minutave të parë, shkruan GazetaBlic. Rezultati pas 45 minutavae të parë është 2 me 1 në të mirë te “Skifterave”. Nikac shënoi dy herë për Gjilanin, ndërsa Hamdi Namani realizoi për Dritën. 45 minutat […]

Bëmë një super paraqitje ndaj Dritës


[ad_1] Feronikeli ka barazuar me rezultat 1-1, si mysafir ndaj Dritës, në kuadër të xhiros së 14-të në Superligën e Kosovës. Pas ndeshjes ka folur trajneri i Niklit, duke thënë se bën një super paraqitje ndaj Dritës. “Bëmë një super paraqitje, ashtu siç i ka hije Feronikelit, si një skuadër kampione të cilën duan ta […]

Feronikeli kishte ardhur për t’u mbrojtur


[ad_1] Drita i ka ndarë pikët me Feronikelin, duke barazuar me rezultat 1-1, në kuadër të xhiros së 14-të në Superligë. Pas ndeshjes trajneri i gjilanasve, Ardian Nuhiu ka thënë se Feronikeli kishte ardhur për t’u mbrojtur. Ai ka thënë se i mungoi përqendrimi para portës. “Kemi bërë një ndeshje të mirë, kishim një kundërshtar […]

Sa Gjatë Qëndron Ushqimi Në Frigorifer Pas Ikjes së Dritave


[ad_1] Ndërprerja e energjisë elektrike është e mundshme në cdo kohë për arsye nga më të ndryshmet, duke ndikuar tek pajisjet elektroshtëpiake, e sidomos frigoriferi ku ruajmë pjesën kryesore të ushqimeve të përditshme. Por çfarë ndodh në frigorifer në mungesë të elektricitetit dhe cila është pika kur shumimi i baktereve në ushqime kthehet në kërcënim […]

Gol në derbin Drita – Feronikeli


[ad_1] Është realizuar gol në takimin Drita – Feronikeli. Goli i parë në këtë ballafaqim është shënuar nga mysafirët, shkruan GazetaBlic Sport. Epërsinë për Feronikelin e dhuroi sulmuesi i njohur kosovar, Mendurim Hoti. Hoti ka shënuar pas një kundërsulmi të Feronikelit në minutën e 39’të të ballafaqimit. Rezultati aktual i takimit është 0-1. /GazetaBlic Sport […]

Superliga rikthehet me dy super ndeshje


[ad_1] Superliga e Kosovës rikthehet me dy super takime në ditën e sotme. Në kuadër të xhiros së 14’të të Superligës së Kosovës sot zhvillohen dy ndeshje, shkruan GazetaBlic Sport. Drita do të ballafaqohet me Feronikelin sot me fillim nga ora 13:00 në stadiumin e qyteti në Gjilan. “Intelektualët” janë në një formë të mirë […]

IBAS është i licencuar nga Banka Qendrore e Kosovës për emetimin e parasë elektronike


[ad_1] IBAS është i licencuar nga Banka Qendrore e Kosovës për emetimin e parasë elektronike, shërbimin e pagesave, transferit të parasë dhe kredive për pagesa. I pari dhe i vetmi i këtij lloji në Kosovë. me anë të IBAS ju tashmë e keni më të lehtë kryerjen e shumë shërbimeve, falë lehtësisë së përdorimit dhe […]

Kanceri i gojës: Kontrolli dyminutësh për simptoma që mund të shpëtojë jetë


[ad_1] Kanceri i gojës, i njohur gjithashtu si kanceri oral, mund të zhvillohet në sipërfaqen e gjuhës, në brendësi të faqeve, kulmi i gojës dhe buzë apo mishra. Si të gjitha kanceret, aktualisht s’ ka shërim, por diagnoza e hershme mund të ndihmojë në sigurimin e një tretmani më të suksesshëm. 90 për qind e […]

Ballkani fiton ndaj Llapit


[ad_1] Ballkani ka shënuar fitore me rezultat 4-2, ndaj Llapit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 13-të në Superligë. Djelmoshat e Ismet Munishit, e nisën furishëm ndeshjen duke kaluar në epërsi në minutën e 12’, me Nazmi Gripshin. Ermal Krasniqi në minutën e 24’, e dyfishoi epërsinë. Ishte përsëri Gripshi që shënoi për 3-0, në […]

Drita fiton me lehtësi ndaj Besës


[ad_1] Drita ka shënuar fitore të lehtë ndaj Besës së Pejës, me rezultat 1-4, ndeshje e vlefshme për xhiron e 13-të në Superligën e Kosovës. Kampionia e Kosovës e nisi ndeshjen furishëm duke kaluar në epërsi në minutën e 4’, me Betim Haxhimusën. Astrit Fazliu e dyfishoi epërsinë në minutën e 12’. Besa e ngushtoi […]

Drita tregon fuqinë e saj ndaj Besës, “Intelektualët” realizojnë përsëri


[ad_1] Drita e ka filluar furishëm ndeshjen e sotme ndaj Besës. “Intelektualët” janë në avantazh me rezultat 0 me 2 pas 10′ minutave, shkruan GazetaBlic. Menjëherë djelmoshat e Ardian Nuhiut e kanë treguar fuqinë e tyre duke synuar që ta mbyllin shumë herët epilogun e kësaj ndeshje. Mbetet të shihet se si do të rrjedhin […]

Drita e fillon furishëm ndaj Besës, djelmoshat e Nuhiut “shpërthejnë” pas vetëm 12′ minutave


[ad_1] Drita e ka filluar furishëm ndeshjen e sotme ndaj Besës. “Intelektualët” janë në avantazh me rezultat 0 me 2 pas 10′ minutave, shkruan GazetaBlic. Menjëherë djelmoshat e Ardian Nuhiut e kanë treguar fuqinë e tyre duke synuar që ta mbyllin shumë herët epilogun e kësaj ndeshje. Mbetet të shihet se si do të rrjedhin […]

Pfizer dhe BioNTech aplikojnë për miratimin e vaksinës për COVID-19


[ad_1] Gjiganti farmaceutik amerikan, Pfizer dhe partneri i tij gjerman, BioNTech kanë aplikuar për autorizim emergjent të vaksinës së tyre në Shtetet e Bashkuara. Aplikimi në Administratën për Ushqim dhe Barna (FDA) më 20 nëntor nis një proces që pritet të zgjasë me javë dhe kompanitë synojnë që vaksina e tyre të jetë në dispozicion […]

Drita fiton Kupën e Kosovës në volejboll në konkurrencën e femrave


[ad_1] Ka përfunduar finalja e Kupës së Kosovës në volejboll në konkurrencën e femrave. Drita në finale e mposhti kampionen në fuqi, M-Technologien me rezultatin e ngushtë 3:2 (25:22, 20:25, 25:19, 23:25, 15:10) në sete.Lojtarja më e mirë në këtë finale ka qenë Adelajda Prenga e cila ka shënuar 17 pikë. Ndërkohë te Drita u […]

FOTO: Tirana më e bukur se kurrë në prag t֝ë festave, Bashkia e Tiranës zbukuron qytetin me dritat shumëngjyrëshe


[ad_1] Atmosfera e festave të fundvitit ka nisur të ndjehet në kryeqytet. Sheshi “Skënderbej”, godinat pranë tij dhe në udhët kryesore të Tiranës, janë mbushur plot me drita dhe me zbukurime duke sjellë edhe pak lumturi në ditë të vështira, të mbushura me shqetësimin nga pandemia e koronavirusit. Bashkia e Tiranës është kujdesur deri në […]

Test i ri për COVID që kryhet në shtëpi dhe jep rezultat në 30 minuta


[ad_1] Rregullatorët amerikanë kanë aprovuar provën e parë të shpejtë të koronavirusit që mund të kryhet tërësisht në shtëpi dhe jep rezultate në 30 minuta. Testi-kit, një përdorimesh, i lejon përdoruesit të marrin një mostër nga hunda, që më pas futet në një shishkë me tretësirë laboratorike që futet në një pajisje portative. Rezultate shfaqen […]

Pengesa të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, s’ka konsensus mes vendeve të BE-së


[ad_1] Përfaqësuesit e vendeve të Bashkimit Europian s’ arritën sërish të gjejnë të martën konsensus mes tyre për kornizën e bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, gjë e cila do t’i hapte udhën Konferencës së parë Ndërqeveritare mes dy vendeve dhe BE-së, që shënon dhe fillimin zyrtar të bisedimeve për anëtarësim. Në përfundim të […]

Shuma që komuna e Ramiz Lladrovcit planifikon të shpenzojë për dekorimin e qytetit


[ad_1] Me rastin e festave të fundvitit, Komunat e Kosovës filluar kanë filluar ecuritë e tenderimit për të stolisur sheshet e qyteteve. Një ndër komunat që do të shpenzojë një shumë “simbolike” është komuna e udhëhequr nga Ramiz Lladrovci. Në një përgjigje për KALLXO.com, zyra për Informim ka bërë të ditur se planifikojnë që të […]

Gjashtë Gabimet Në Mëngjes Që Pengojnë Rënien Në Peshë


[ad_1] ‘Fillimi i mbarë, gjysma e punës,’ thotë një shprehje mjaft popullore shqiptare. Kjo shprehje vlen shumë edhe për mëngjesin, një vakt që përcakton të gjithë mbarëvajtjen e ditës. Çdo ritual që njeriu ndjek me përpikmëri në mëngjes do të përcaktojë vaktin e drekës, djegien e kalorive apo akumulimin e tyre. Studimet, të cilave i […]

Pas hulumtimit të ” Jeta në Komunë” rregullohet gjendja e banjos së QKMF-së në Junik


[ad_1] Një gjendje jo të mirë e kishte pasur Qendra e Mjekësisë Familjare në Junik kur ishte vizituar nga ekipi i emisionit, “Jeta në Komunë” në fund të muajit gusht. Në fotot e realizuara në banjot e kësaj QKMF-je s’ kishte pasur sapun, dezifektues e as dritë. Banjo e QKMF-së në Junik Por kur hulumtuesit […]

Skenderaj s’ dekorohet për fundvit, paratë shkojnë për familjet në nevojë


[ad_1] Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka njoftuar se kanë vendosur që këtë vit për festat e fundvitit të mos dekorojmë sheshin “Adem Jashari”. Jashari ka deklaruar se mjetet financiare të parapara për dekorimin e qytetit për festat e fundvitit do të shfrytëzohen për menaxhimin e situatës pandemike, në përkrahje të familjeve në […]

Vrasjet e shqiptarëve në Sllovi të Lipjanit më 1999, dëshmitarët tregojnë se e kishin parë të akuzuarin Goran Stanishiq


[ad_1] Në gjykimin e Goran Stanishiqit, i cili po akuzohet për krime lufte të kryera në fshatin Sllovi të Lipjanit, kanë dhënë dëshminë e tyre edhe dy dëshmitarë të propozuar nga ana e Prokurorisë Speciale. Stanishiq akuzohet nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës se gjatë prillit 1999, si pjesëtar i forcave policore serbe, bashkë […]

Si Të Shartoni Bimët në Kopësht dhe Nxisni Rritjen e Tyre


[ad_1] Çdo bimë që rritet në kopsht, serë ose brenda në shtëpi mund të riprodhohet. Avantazhi i rritjes së shartesave është se bimët e reja janë gjenetikisht identike me bimën mëmë dhe njëra-tjetrën. Mënyra e nisjes së shartesës varet nga bima. Ekzistojnë 10 metoda riprodhimi të bimës. Në këtë blog do t’i diskutojmë këto metoda […]

Drita eliminohet nga CEV Cup


[ad_1] KV Drita është eliminuar në 1/16 e finales në CEV Cup për volejbolliste. CEV Cup është niveli i dytë i kupave europiane. Skuadra gjilanase s’ ia arriti të lë gjurmë ndaj skuadrës çeke, Shelmy Brno. Të dy ndeshjet u luajtën në Gjilan, të mërkurën dhe të enten, por volejbollistet e Kosovës s’ e fituan […]

Arrihet marrëveshja për përdorimin e udhëve që kalojnë pranë Manastirit të Deçanit


[ad_1] Sot është arritur marrëveshja për projektimin, ndërtimin dhe përdorimin e udhëve të cilat kalojnë nëpër Zonën e Veçantë të Mbrojtur të Manastirit të Deçanit. Kështu është bërë e ditur me anë të një komunikate për media të Zyrës së Kryeministrit, marrëveshje e cila thonë se u arritë me ndërmjetësimin e Kryeministrit Avdullah Hoti dhe […]

Arrihet marrëveshja mes Qeverisë dhe Manastirit të Deçanit, për udhën drejt Plavës


[ad_1] Pas një polemike shumë vjeçare, është arritur marrëveshja mes Qeverisë së Kosovës dhe Manastirit të Deçanit, për , ndërtimin dhe përdorimin e udhëve të cilat kalojnë nëpër Zonën e Veçantë të Mbrojtur të Manastirit të Deçanit. Ndërmjetësues në këtë marrëveshje, ka qenë Ambasadori i Italisë, Nicola Orlando e të Komandanti i KFOR-it, Gjeneral Michele […]

Përzgjidhet Ngjyra Vitit 2020 – Simbolika Qetësi dhe Paqe


[ad_1] Ka nisur si një traditë të paktën 20 vite më parë dhe vazhdon edhe ne ditët e sotëme. Përzgjedhja e ngjyrës së vitit është një ndodhi e shumëpritur për të gjithë ata që duan të ideojnë shtëpinë ata që ndjekin trendet e fundit të modës apo të apasionuarit pas ngjyrave. Kompania Pantone, një autoritet […]

Si të përballoni viruset në sezonin e ftohtë, si ndihmon ‘terapia e dritës’


[ad_1] Kur mbërrin dimri, dita shkurtohet në mënyrë drastike, me efekte negative për shëndetin dhe humorin. Shkurtimi i dritës mund të rëndojë situatën emocionale për ata që vuajnë nga melankolia dhe trishtimi, çrregullime emocionale të stinës duke, rritur nervozizmin, ankthin, depresionin Ja si të shfrytëzoni në maksimum orët me diell edhe gjatë stinës gri të […]

Shpend Ahmeti pyet qytetarët me anë të Facebook-ut a duhet të stoliset kryeqyteti për festat e fundvitit


[ad_1] Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, me anë të një ankete të publikuar në grupin i cili u krijua gjatë karantinës #rriNshpi me neve, me rreth 50 mijë anëtarë, ka pyetur qytetarët se a duhet të stoliset kryeqyteti për festat e fundvitit. Sipas votimeve deri më tani 2 mijë e 225 anëtarë kanë votuar pro, […]

Dënohen ish-inspektorët e Komunës së Prishtinës


[ad_1] Dhjetë ish-inspektorët e Komunës së Prishtinës, të cilët akuzohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare, u shpallën për të dytën herë fajtorë nga Gjykata e Prishtinës. Ismet Haliti është dënuar me dënim me burgim 2 vite për keqpërdorim detyrës dhe me 1 mijë euro gjobë për veprën penale armëmbajtje pa leje. Skender Canolli është dënuar […]

Në kohë pandemie Komuna e Prizrenit ndan 30 mijë euro për stolisjen e qytetit për fundvit


[ad_1] Komuna e Prizrenit ka planifikuar të shpenzojë 30 mijë euro për të stolisur qytetin për festat e fundvitit. Sipas njoftimit për kontratë do të jetë procedurë e hapur për operatorët ekonomikë. me anë të kësaj kontrate, Komuna e Prizrenit pritet të blejë një bredh i cili duhet të jetë i dedikuar për vende publike […]

Vushtrria ndanë rreth 11 mijë euro për ta dekoruar qytetin në kohë pandemie


[ad_1] Komuna e Vushtrrisë ka ndarë rreth 11 mijë euro për t’i shpenzuar për dekorimin e qytetit për festat e fundi vitit. Mirëpo, situata me pandeminë COVID-19 në Kosovë po vazhdon të keqësohet çdo ditë e më shumë dhe specialistët shëndetësorë, por edhe institucionet shtetërore po vazhdojnë të kërkojnë nga qytetarët të shmangin grumbullimet. Krejt […]

A është e vërtetë se do t’i dëmtoni sytë Po qe se lexoni në terr? – Gazeta Tribuna


[ad_1] Të gjithë ata që kanë lexuar që në moshë të re, iu është thënë nga prindërit të mos lexojnë në terr meqë dëmton sytë, por a është e vërtetë? ndërsa leximi në dritë të ulët s’ do të shkaktojë dëmtim të qëndrueshëm të shikimit tuaj, mund të shkaktojë lodhje të syve, raporton “Sharp”. Ashtu […]

Gjykimi i Qemajl Mustafës për krim të organizuar kthehet në pikën zero


[ad_1] Kanë kaluar katër vite prej kur Prokuroria Speciale e Kosovës kishte ngritur aktakuzën voluminoze kundër ish kryetarit të Gjilanit Qemajl Mustafa dhe 38 të akuzuarve të tjerë. Me ketë aktakuzë Prokuroria pretendonte se kishte zbuluar një grup kriminal në krye me ish kryetarin e Gjilanit i cili kontrollonte dhe i kurdiste tenderët për ndërtimin […]

Mënyrat Si Të Ruani Butësinë dhe Freskinë e Bukës


[ad_1] Çdo produkt tjetër mund të mungojë në kuzhinë por buka s’ mungon kurrë. E blerë në dyqan apo e përgatitur në shtëpi, buka është ushqimi i përditshëm në tryezën e çdo familjeje dhe padyshim është shoqëruesja e kryesore çdo gatimi apo produkti ushqimor. Vërtetë ajo shijon shumë kur është e ngrohtë dhe e freskët […]

Kryetari i Junikut thotë se do të ketë masa për mungesën e dezifektuesit në Shkollën ‘Edmond Hoxha’


[ad_1] Gjendja e shkollave është njëra nga temat e disktuara në emisionin “Jeta në Komunë”, ku i ftuar është kryetari i Komunë së Junikut, Agron Kuçi. Kuçi është përballur me gjetjet e ekipit të Kallxo.com në lidhje me gjendjen e banjove në shkollën fillore dhe të mesme të ulët, “Edmond Hoxha”. Kjo shkollë, kur ishte […]

Fund dramatik në ndeshjen Feronikeli – Ballkani


[ad_1] Feronikeli dhe Ballkani, i kanën ndarë pikët duke barazuar me rezultat 1-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës. Nikli kaloi në epërsi në minutën e 13’ me Adem Maliqin. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0. Në minutën e 64’, vendasit mbeten me një lojtar më pak, pasi […]

error: Content is protected !!