Infermieri grevist nderohet me titullin “Ambasador i paqes”


[ad_1] Infermieri Enlirat Duraku është nderuar me titullin “Ambasador i paqes” nga Federata Universale e Paqes. “UPF-ja mbështet punën e Kombeve të Bashkuara (UN), veçanërisht në fushat e ndërtimit të paqes. Një falënderim i veçantë shkon për z. Tahir Shabanin, ambasador i Paqes në Francë, përfaqësues i kulturës dhe traditave tona edhe jashtë kufijve dhe […]

Jep dorëheqje infermieri i QKUK-së Enlirat Duraku


[ad_1] Infermieri i Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, Enlirat Duraku, ka dhënë përfundimisht dorëheqje nga vendi i tij i punës në këtë institucion dhe se e ka ndërprerë grevën gati njëmujore. Këtë e ka bërë të ditur përmes llogarisë së tij në Facebook. Duraku ka thënë se që nga fillimi i grevës ka humbur 18 […]

Përfundon greva e Enlirat Durakut, arrihet marrëveshja për rritjen e pagesave


[ad_1] Pas 20 ditëve grevë, infermieri Enlirat Duraku ia ka arritur qëllimit për rritjen e pagesave. Ish-sekretari i Shoqatës së Infermierëve realizoi një grevë 20-ditore me qëllim të rritjes së pagesave ndaj punonjësve shëndetësor. Duraku, me anë të një postimi në Facebook, ka njoftuar se tashmë është arritur që njëra nga këto kërkesa të realizohet, […]

Përkeqësohet gjendja e infermierit që është në grevë, shtrihet në emergjencën e QKUK-së


[ad_1] Infermieri Enlirat Duraku është shtirirë në Klinikën Emergjente për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore. Durakut iu është përkeqësuar gjendja shëndetësore për shkak të hyrjes së grevë urie. Tashmë janë bërë 16 ditë qëkur ai është në grevë, shkruan Gazeta Shneta. Ky veprim i infermierit në fjalë është në shenjë proteste për rritjen e […]

Sindikata e Infermierëve paralajmëron grevë të përgjithshme Në qoftë se s’ ju plotësohen kërkesat


[ad_1] Sindikata e Infermierëve të Kosovës ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe u.d e drejtorit të SHSKUK-së, Valbon Krasniqi. Pas përfundimit të këtij takimi, kryetari i Sindikatës së Infermierëve, Fitim Havolli paralajmëroj veprime sindikale në rast të mos realizimit të kërkesave të tyre. Ai tha se deri të premten […]

QKUK me mbi 200 kryeinfermier, ndërsa kërkohen infermier për punë me COVID-19 !


Shkruan: Enlirat K. Duraku QKUK me mbi 200 kryeinfermier, ndërsa kërkohen infermier për punë me COVID-19 ! Numri i pacientëve të prekur me COVID-19 në klinikat e QKUK-së po rritet çdo ditë e më shumë, ndërsa me të edhe nevoja për staf mbështetës infermieror. QKUK ka mbi 200 pozita menaxheriale infermierore, respektivisht kryeinfermier ndërsa kërkohen […]

error: Content is protected !!