“Faleminderit që më shpëtove nënën”, fjalët e një qytetari drejtuar pulmologut Flamur Marku


[ad_1] Dr.Flamur Marku i cili ishte punësuar në Klinikën e Pulmologjisë në QKUK pak para se pandemia COVID-19 të fillojë, tashmë po bënë një punë të madhe me pacientët e tij. Pa pushim duke punuar në trajtimin e tyre në Prishtinë dhe në Gjakovë, çdo ditë merr falenderime e fjalë vlerësuese për punën e tij. […]

Çfarë duhet përmirësuar për tërheqjen e investimeve nga diaspora


[ad_1] E Enjte, 26 Nëntor 2020 – 11:20 albinfo.ch Duke qenë se Germin organizoi edhe këtë vit konferencën Diaspora Flet, e cila për shkak të pandemisë u zhvillua online përmes një platforme teknologjike, u diskutuan shumë tema në lidhje me investimet strategjike lidhur me Kosovën dhe Shqipërinë, transmeton albinfo.ch. Konferenca synoi të lidhë profesionistë të […]

Pacientja falenderon pa masë Kirurgun Naser Plakollin dhe ekipën kujdestare


Pacientja Abetare Sylejmani-Musliu përmes një postimi në profilin e saj në Facebook ka falenderuar pa masë Kirurgun Naser Plakollin dhe ekipën kujdestare. Ajo në postimin e saj shkruan se Dr.Naser Plakolli dhe ekipa kujdestare më ndihmuan që të kapërcej një sfidë shumë të rëndësishme që m’a bënë dhe me këtë të filloj një faqe të […]

error: Content is protected !!