Edhe një tjetër deputet i LDK-së mbron Driton Selmanajn


[ad_1] Deputeti i LDK-së, Hatim Baxhaku i ka dalë në krah zëvendëskryeministrit Driton Selmanaj lidhur me deklaratën e tij. Baxhaku ka shkruar se padashur të luaj rolin e avokatit të Selmanajt por se deklarata e tij është manipuluar. Ai ka thënë se secili që keqpërdorë çështjet e të pagjeturve duhet të mbahet përgjegjës. “Per çka […]

Agim Veliu të ftohet në interpelancë dhe të kërkohet shkarkimi i tij


[ad_1] Komisioni për çështjen e Sigurisë dhe Mbrojtjes gjatë ditës së sotme u mblodh që të diskutojë në lidhje me ndryshimet në Policinë e Kosovës, shkarkimin e ish- Drejtorit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, si dhe për shuarjen e Task Forcës speciale kundër korrupsionit. Në këtë mbledhje do të ishte dashur të raportonte edhe […]

Raportimi i shefit të IPK-së për aksionin në Karaçevë mbahet me dyer të mbyllura


[ad_1] Aksioni në fshatin Karaçevë i 18 shtatorit dhe detajet e hetimit dhe zhvillimit të aksionit mbetën të diskutohen pa praninë e mediave në objektin e Kuvendit të Kosovës. Kjo për shkak të ndjeshmërisë së informacioneve dhe masave të përdorura në rast. Kërkesën që mediat të mos marrin pjesë në raportimin e Ushtruesit të Detyrës […]

Doktor Hatim Baxhaku, kirurgu më i kërkuar në rajon!


Shkruan: Muharrem Qafleshi Ndonjë herë nuk janë ilaçet që shërojnë. Një fjalë e ngrohtë, një buzëqeshje, një shtrëngim duarsh, një përqafim i japin pacientit fuqinë dhe dëshirën për ta përballuar sëmundjen. Por mbi të gjitha besimi dhe bindja e pacientit në profesionalizmin e mjekut. I tillë është dr. Hatim Baxhaku, kirurg tani më i njohur […]