I vunë “flakën” skenës, performanca e zjarrtë e Jennifer Lopez me Maluma rrezikoi të censurohej (FOTO)


[ad_1] Dy këngëtarët e famshëm, Jennifer Lopez dhe Maluma, kanë performuar mbrëmjen e djeshme në ndarjen e çmimeve “American Music Awards”. Ata dhuruan spektakël në skenën e madhe dhe s’ i zhgënjyen aspak fansat e tyre. JLo dhe Maluam performuan për herë të parë duetin e tyre të famshëm “Pa Ti + Lonely” dhe i […]

Java e filmit të grave, në kujtim të regjisores shqiptare, Xhanfise Keko


[ad_1] Edicioni i parë i festivalit, “Prishtina International Women’s Film Week” (Java Ndërkombëtare e Filmit të Grave) do të nisë të hënën e ardhshme, më 23 nëntor 2020.  Festivali do të mbledhë filma të cilët për autore kanë gratë dhe temë tretmani kanë po gratë.  Regjisorja More Raça, drejtoreshë e festivalit, në një bisedë për Kallxo.com ka thënë se kjo javë e filmit që u kushtohet grave, […]

6 llojet e kimisë romantike dhe çfarë nënkuptojnë ato për lidhjen tuaj – Gazeta Tribuna


[ad_1] Kimia është një masë shumë e rëndësishme e pajtueshmërisë që në të vërtetë përfshin gjashtë elementë të ndryshëm. Atëherë, çfarë është në të vërtetë kimia? “Kimia është një term mjaft i mjegullt”, thotë Dr. Van Kirk. “Kjo mund të nënkuptojë gjëra të ndryshme për njerëz të ndryshëm. Për mua, kjo ka të bëjë me […]

error: Content is protected !!